Skocz do zawartości

wyjazd na wakacje ZWERYFIKOWANE


Arbogast

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

do szybkiej weryfikacji

wyjeżdżam z koleżanka na wakacje, pytanie jak będzie wyglądał ten wyjazd?

 

1. Tło: Diabeł

2. Przeszłość: 8 denarów

3. Źródło problemu: Gwiazda

4. Rada: 6 mieczy

5. Nieuniknione: 2 mieczy

6. Wynik: Rycerz denarów

 

Energia diabła się tu unosi, czyli pożądania, chemii, no coś takiego jest wyczuwalne, ale to jest tło, a nie rezultat. I karta gwiazdy w przyczynie problemu jakby wyjaśnia sytuację, bo gwiazda jest czymś platonicznym, stąd ta energia diabła zostanie przyblokowana, bo i w 2 mieczy w tym co nieuniknione jest właśnie energia zablokowania. W karcie rady 6 mieczy, no istotnie będziemy łódką pływać po jeziorze zupełnie jak na obrazku, więc karty radzą po prostu tam jechać i dobrze się bawić. Na wyniku Rycerz monet, który wskazuje na czysto koleżeński wypad, mimo tego diabła :P

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Gość Kaliaa

Moim zdaniem 2 mieczy mogą pokazywać w uczuciach lęk przed zbliżeniem i to jest nieuniknione.Diabeł też pokazuje pewne obawy,strach.Jak to mówią nie taki diabeł straszny,jak go malują.Ja bym źródło problemu odczytywała,jako źródło sytuacji.Bo mi jakby w tym pytaniu nie bardzo pasuje ta pozycja.Gwiazda,czyli po prostu miłe spędzenia czasu na łonie natury.Ogólnie gwiazda może też pokazywać więź duchową i przeznaczenie.6 mieczy radzi zdecydowanie jechać i pokazuje udany wyjazd.Rycerz denarów jest pozytywna kartą,ale bardzo powolną.Także pomału do celu.Znajomość będzie się rozwijać.

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Arbogast napisał:

do szybkiej weryfikacji

wyjeżdżam z koleżanka na wakacje, pytanie jak będzie wyglądał ten wyjazd?

 

1. Tło: Diabeł

2. Przeszłość: 8 denarów

3. Źródło problemu: Gwiazda

4. Rada: 6 mieczy

5. Nieuniknione: 2 mieczy

6. Wynik: Rycerz denarów

 

Wyjazd może okazać się bardzo hedonistyczny ;). Taka dzika energia, typowo wakacyjna, aby puścić hamulce i po grzeszyć. W przeszłość mogliście sporo pracować nad utrzymaniem tej relacji albo łączyła/łączy was wspólna praca, jakieś zajęcie. Problemem mogą być jakieś nierealne oczekiwania, które zamiast was przybliżyć do siebie, to raczej sprawią oddalenie. Rada tutaj może być dwuznacznie interpretowana, bo z jednej strony to podróż, czyli jedź, porzuc obecne problemy i baw się dobrze, a z drugiej strony może mówić, że lepiej przemyśleć i odejść, jeśli koleżanka/ty mogłaby/moglbys robić sobie nadzieje na coś więcej. Potwierdza to następna karta 2 mieczy, czyli dylematy - rozum czy serce, aczkolwiek 2 mieczy postawi na rozum, chłodną kalkulacje. Znajomość nie ruszy do przodu, a więc jak byliście znajomymi, tak nimi pozostaniecie, ale wyjazd może być rozrywkowy ;).

 

Edytowane przez mezza
  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Arbogast napisał:

do szybkiej weryfikacji

wyjeżdżam z koleżanka na wakacje, pytanie jak będzie wyglądał ten wyjazd?

 

1. Tło: Diabeł

2. Przeszłość: 8 denarów

3. Źródło problemu: Gwiazda

4. Rada: 6 mieczy

5. Nieuniknione: 2 mieczy

6. Wynik: Rycerz denarów

 

Energia diabła się tu unosi, czyli pożądania, chemii, no coś takiego jest wyczuwalne, ale to jest tło, a nie rezultat. I karta gwiazdy w przyczynie problemu jakby wyjaśnia sytuację, bo gwiazda jest czymś platonicznym, stąd ta energia diabła zostanie przyblokowana, bo i w 2 mieczy w tym co nieuniknione jest właśnie energia zablokowania. W karcie rady 6 mieczy, no istotnie będziemy łódką pływać po jeziorze zupełnie jak na obrazku, więc karty radzą po prostu tam jechać i dobrze się bawić. Na wyniku Rycerz monet, który wskazuje na czysto koleżeński wypad, mimo tego diabła :P

1. Wygląda na to, że jest między wami napięcie

2. Czy wcześniej próbowałeś/liście już to kiedyś zwalczyć? 8 denarów jako uciekanie w pracę, pozorna obojętność

3. Niespełnione marzenie, podobała ci się kiedyś ale nie wyszło, coś stanęło na przeszkodzie? 

4. Trzeba się odciąć od tego (niespełnionych marzeń o związku z tą osobą) i ruszyć naprzód

5. Kłótnia. Szybka wymiana zdań, bardzo krótkotrwały konflikt (niezgodność opinii) 

6. Stabilność, powolny rozwój znajomości

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Gość Stilla

Chciałam napisać coś podobnego co Mezza, odnośnie puszczenia hamulców.

 

Gwiazda jako problem skojarzyło mi się z niewinnością dziewczyny, która żyła sobie w trochę zaczarowanym, czystym świecie. Kierowała się wyższymi ideami. Kojarzy się to z dziewczęciem, które było trzymane przez rodziców pod kloszem, a teraz wyjdzie popuścić sobie pasa: stąd Diabeł.

 

Może być też tak, że Diabeł wykorzysta czyjąś naiwność (Gwiazdę) i dla niej jej "gwiazdowość" i delikatność faktycznie okaże się słabym punktem. 

 

Czy to się tyczy bezpośrednio Was? Może niekoniecznie, może chodzi po prostu o to, byście nie ufali osobom napotkanym po drodze, bo tez pytanie nie zaznaczało, że chodzi o uczucia między Wami.

 

8 Denarów może po prostu opowiadać o tym, że na ten wyjazd musieliście zapracować, zarobić.

 

6 Mieczy jako rada: mimo wszystko jedź :)

 

Nieuniknione i Rycerz Denarów: moim zdaniem będziecie mieli jakieś wahania odnośnie finansów podczas tego wyjazdu. Na drodze może się pojawić człowiek związany z pieniędzmi, urzędnik albo po prostu handlarz. Moim zdaniem po chwili wahań złożycie się na coś albo pójdziecie na jakiś kompromis, żeby wybalansować sytuację (2 Mieczy). Z Diabłem uwaga na hazardzistów i hochsztaplerów ;)

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, Arbogast napisał:

do szybkiej weryfikacji

wyjeżdżam z koleżanka na wakacje, pytanie jak będzie wyglądał ten wyjazd?

 

1. Tło: Diabeł

2. Przeszłość: 8 denarów

3. Źródło problemu: Gwiazda

4. Rada: 6 mieczy

5. Nieuniknione: 2 mieczy

6. Wynik: Rycerz denarów

 

1. Diablić będziecie ot co. Sporo chemii, jakiś seks wisi w powietrzu, ale to też sporo kreatywności i szalonych pomysłów. Uważajcie również na alkohol.

2. Zarobiłeś to jedziesz, ciężko pracowałeś na ten wyjazd :)

3. Czekałeś długo, wyczekiwałeś na ten urlop. 

4. Otwórz się na nowe, nieznane, śmiało próbuj nowości.

5. Brak porozumienia z jakiegoś powodu.

6. Przyjemne lenistwo, fajne koleżeństwo. Z niczym się spieszyć nie będziesz, być może złożysz koleżance jakąś ofertę.

  • Lubię to! 2
  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza

II wersja:

1. Duże oczekiwania wobec tego wyjazdu, jak tam będzie, itd. Nastawienie na hedonistyczną zabawę, alkohol, pozwolenie sobie na "spuszczenie się ze smyczy". Pokusy, wyobrażenia

2. Trzeba było trochę zarobić na ten wyjazd, a więc: praca, oszczędzanie, oczekiwanie.

3. Nierealne oczekiwania, które na miejscu okażą się bez pokrycia, np. niższy standard otoczenia niż sobie wyobrażaliśmy, zawiedzione oczekiwania

4. Odetnijcie się od tego - od tych oczekiwań - i skupcie na tym, po co przyjechaliście - wypoczynku, zabawie

5. Możliwe kłótnie z personelem nt. niższego standardu niż oczekiwany. Możliwa np. zamiana pokojów z gorszych na lepsze po wymianie zdań z z personelem 

6. Pogodzenie się z sytuacją. Spokojny pobyt, bez oczekiwanych fajerwerków, ale umożliwiający solidny wypoczynek. Dużo kontaktu z naturą, aktywności na świeżym powietrzu

  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Gość Hopefull
6 hours ago, Arbogast said:

 

1. Tło: Diabeł

2. Przeszłość: 8 denarów

3. Źródło problemu: Gwiazda

4. Rada: 6 mieczy

5. Nieuniknione: 2 mieczy

6. Wynik: Rycerz denarów

Myślę że jednym z głównych powodów dla którego jedziesz jest właśnie seks i wielka ochota na nią. Myślę że  bardzo się starałeś by wogole do tego wypadu doszlo. Ona jest jakby oddalona, nie tak chętna jak Ty. Będzie ci ten seksik chodził po głowie dużo ale stwierdzisz że to jednak zły pomysł i pozostanicie na stopie miłej i koleżeńskiej. Ewentualnie to rycerzyk denarow będzie się bardzo starał robiąc takie praktyczne rzeczy dla niej by doszło do czegoś więcej. 

Odnośnik do komentarza
  • Moderator

Weryfikacja

Szybciej niż myślałem, nie pojechaliśmy gdyż dopadła mnie choroba i nie czułem się na siłach. 

Czyli ten diabeł w tle pokazał po prostu nie możność realizacji pomysłu i jednocześnie diabeł to choroba. 

Chociaż 6 mieczy radziło by jechać.... no nic... 

  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Gość Stilla

Na forum chodzi teoria, że jak pojawia się gwiazda, to wskazuje ona na płonne nadzieje. Taką gwiazdkę z nieba, której nie da się osiągnąć i że plany spalą na panewce :niepewny:

Jakoś ta karta mało komu farta przynosi.

Odnośnik do komentarza
  • Ekspert

Gwiazda to jest coś, co zaowocuje w przyszłości ale w innej formie. Tak jakby Opatrzność czuwała - czyli, że marzenia idą w dobrym kierunku ale zmodyfikowane przez Los( dla naszego dobra). To na pewno nie jest karta mówiąca: Tak! To jest to i spełni się w 100%. 
Czyli wyjazd wakacyjno/urlopowy może jeszcze się przydarzyć ale z kimś innym i w innych realiach i czasie. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Gość Stilla
3 minuty temu, Gringe napisał:

Czyli wyjazd wakacyjno/urlopowy może jeszcze się przydarzyć ale z kimś innym i w innych realiach i czasie. 

 

Albo w innych spodniach czasu. @Arbogast nie martw się, gdzieś alternatywny Smerf jest szczęśliwy na urlopie z koleżanką ;)

 

Czas może się rozdwoić, jak para spodni. I wędrowiec może skończyć w niewaściwej nogawce, przyżywając to, co naprawdę dzieje się w tej drugiej - rozmawiać z ludźmi, którzy w tej nogawce nie istnieją, wpadać na ściany, których tu nie ma. Życie może być straszne w niewłaściwych spodniach Czasu.

[Terry Pratchett]

 

 

Dobra, idę sobie, jeszcze mnie ktoś za trolla weźmie ;p

Odnośnik do komentarza

Ja lubię kartę Gwiazdy, ale chyba stronę wizualną. Jak do tej pory nie pokazała większej tragedii, ale zazwyczaj leczenie, czas regeneracji emocjonalnej lub jakieś płonne nadzieje, które raczej się nie zrealizują. Karta często pokazuje mi odległość fizyczną, ktoś mieszka daleko lub za granicą. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.07.2021 o 14:43, Arbogast napisał:

do szybkiej weryfikacji

wyjeżdżam z koleżanka na wakacje, pytanie jak będzie wyglądał ten wyjazd?

 

1. Tło: Diabeł

2. Przeszłość: 8 denarów

3. Źródło problemu: Gwiazda

4. Rada: 6 mieczy

5. Nieuniknione: 2 mieczy

6. Wynik: Rycerz denarów

 

Energia diabła się tu unosi, czyli pożądania, chemii, no coś takiego jest wyczuwalne, ale to jest tło, a nie rezultat. I karta gwiazdy w przyczynie problemu jakby wyjaśnia sytuację, bo gwiazda jest czymś platonicznym, stąd ta energia diabła zostanie przyblokowana, bo i w 2 mieczy w tym co nieuniknione jest właśnie energia zablokowania. W karcie rady 6 mieczy, no istotnie będziemy łódką pływać po jeziorze zupełnie jak na obrazku, więc karty radzą po prostu tam jechać i dobrze się bawić. Na wyniku Rycerz monet, który wskazuje na czysto koleżeński wypad, mimo tego diabła :P

Czyli jak teraz w tym kontekście rozumieć tutaj 2 Mieczy jako nieuniknione? Jako przymusowy postój, zawieszenie wywołane czymś niezależnym od nas samych?

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Kamkapamka napisał:

Czyli jak teraz w tym kontekście rozumieć tutaj 2 Mieczy jako nieuniknione? Jako przymusowy postój, zawieszenie wywołane czymś niezależnym od nas samych?

No jak blokade. Zablokowany ruch. Mi czasami ta karta pokazuje zablokowany przelew ktory nie wyszedl bo byly bledna dane.

A Rycerz monet chyba zostanie w domu. Chociaz to krole sa bardziej statyczne.

  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza

Rycerz to jest strasznie rozsądny i zanim coś postanowi, zrobi to 10 razy przemyśli. Z 2 mieczy również się zgadzam - dla mnie dylematy takie w sumie chciałbym (serce), ale jednak siła umysłu blokuje.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Kamkapamka napisał:

Czyli jak teraz w tym kontekście rozumieć tutaj 2 Mieczy jako nieuniknione? Jako przymusowy postój, zawieszenie wywołane czymś niezależnym od nas samych?

 

2 miecze rozumiem w tej kostelacji i po weryfikacji jak pogodzenie się po fakcie taki wewnętrzny rozjem

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
  • Moderator
5 godzin temu, mezza napisał:

Czyli zrodlo problemu: Gwiazda- leczenie, a wynik zdrowy rozsądek weźmie górę, chociaż widziałabym tutaj bardziej 4 mieczy.

Gwiazda w minusie też może oznaczać, nierealność nadzieje, coś jest zbyt odległe, zbyt zależne od gwiazd.

 

5 godzin temu, Ragna napisał:

Na forum chodzi teoria, że jak pojawia się gwiazda, to wskazuje ona na płonne nadzieje. Taką gwiazdkę z nieba, której nie da się osiągnąć i że plany spalą na panewce :niepewny:

Jakoś ta karta mało komu farta przynosi.

No tak gwiazda często bywa zdradliwa, niby pozytywna ochronna karta, a często pokazuje, że na nadziejach się kończy.

 

5 godzin temu, Gringe napisał:

Czyli wyjazd wakacyjno/urlopowy może jeszcze się przydarzyć ale z kimś innym i w innych realiach i czasie. 

Nie no już się umówiliśmy na inną wycieczką w innym terminie :) oby wtedy znowu się coś nie przyplątało, bo juz kiedyś tak z tą koleżanką miałem, że ta sama dolegliwość pokrzyżowała nam plany wyjazdu kilka lat temu.

 

Cytat

Albo w innych spodniach czasu. @Arbogast nie martw się, gdzieś alternatywny Smerf jest szczęśliwy na urlopie z koleżanką

Papcio jest tylko jeden :)

Cytat

Ja lubię kartę Gwiazdy, ale chyba stronę wizualną. Jak do tej pory nie pokazała większej tragedii, ale zazwyczaj leczenie, czas regeneracji emocjonalnej lub jakieś płonne nadzieje, które raczej się nie zrealizują. Karta często pokazuje mi odległość fizyczną, ktoś mieszka daleko lub za granicą. 

Odległość i to taką znaczną mi też nie raz pokazała, ale w tym kontekście był tego tak nie czytał, tylko jako nierealność, chociaż równie dobrze mógłby tu księżyc być albo wieża.

4 godziny temu, Kamkapamka napisał:

Czyli jak teraz w tym kontekście rozumieć tutaj 2 Mieczy jako nieuniknione? Jako przymusowy postój, zawieszenie wywołane czymś niezależnym od nas samych?

Dwojako, 2 mieczy zawsze wybiera rozum, to jest zawsze decyzja świadoma, dokonanie świadomego racjonalnego wyboru, a po drugie jest to karta blokady, czyli niemożności.

 

 

  • Lubię to! 2
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Gość Lianna
W dniu 9.07.2021 o 15:13, Ragna napisał:

Jakoś ta karta mało komu farta przynosi.

 

Mnie pokazała raz uzdrowienie. W pytaniach o czas kiedy coś tam nastąpi, to opóźnia niestety.

Odnośnik do komentarza
  • Lunaria zmienił tytuł na wyjazd na wakacje ZWERYFIKOWANE

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...