Skocz do zawartości

Praca, praca, praca… ZWERYFIKOWANE


Gringe

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ekspert

Witam, postawiłam karty na pytanie: Co mnie czeka w najbliższym czasie w pracy? 
Sytuacja jest dla mnie niestabilna. Wprawdzie wróciłam do starego miejsca zatrudnienia ale na inny kontrakt i ciut inne obowiązki a przede wszystkim mam inną „szefową”. I problem pojawił się niedawno bo mimo, że pracuję na „0” godzin to jednak muszę być dyspozycyjna na 7 dni w tygodniu bo nie wiadomo kiedy będą mnie potrzebować. Myślałam, że nie będzie problemu bo zgłosiłam, że mogę tylko 11-14h tygodniowo robić — czyli tak 2 dni w tygodniu. A ponieważ hotel pełni funkcję miejsca kwarantanny dla przyjezdnych z zagranicy to jest to bardziej skomplikowane niż przy normalnym trybie pracy hotelu. Czyli bywa, że i przez 7 dni nie są potrzebne pokojówki. 
Szefowa wstawiła mnie na grafik w trzy dni kiedy zupełnie nie mogę pracować bo w tym czasie siostra pracuje i nie mamy opieki do dzieci - zgłosiłam to mojej szefowej i finalnie siostra zgodziła się opiekować młodymi w dwa z trzech dni ustawionych przez moją szefową. Oczywiście na koniec dostałam komentarz, że szykuje mi się na wejście rozmowa i domyślam, że będzie na temat mojej dostępności. 
Nie jest to problem w czasie roku szkolnego bo pracuję w godzinach kiedy młodzież jest w szkole ale kwestia najbliższych dwóch-trzech tygodni kiedy są jeszcze wakacje.
I stąd moje pytanie. Chciałabym pozostać w tej pracy ale pewnych rzeczy nie przeskoczę i jeśli usłyszę, że nie ma innej opcji - trudno, złożę wypowiedzenie. 
 

A karty na najbliższą sytuację w pracy są następujące: 

 

Eremita 5 Monet 6 Mieczy - dobrałam jeszcze dwie karty bo 6 Mieczy to karta brama i otrzymałam Koło Fortuny i 4 Monet. 
 

Nie będę rozwlekać się nad analizą, wyglada jednak, że zrezygnuję z pracy ( poczucie braku w 5 Monet oraz karta brama - 6 Mieczy). Los znów się odmieni i …No niby 4 Monet to utrzymanie finalnie tego, co się ma. 
Moze być, że w 5 Monet będę mieć mało godzin przepracowanych i „bida” z kasą. 
 

Ciekswa jestem Waszych spostrzeżeń 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Stawiam na to, że nie zostaniesz w tej pracy (6 mieczy). Albo oni Ci podziękują, albo sama zrezygnujesz, ale raczej oni poszukają kogoś bardziej dostępnego. Myślę jednak, że w kole fortuny los się odmieni i po prostu znajdziesz inną pracą, bardziej stabilną (4 monet).

  • Lubię to! 2
  • W punkt 3
Odnośnik do komentarza

Ja myślę podobnie jak @Anastazja979, bo 6mieczy odcina (zostawiasz za sobą coś co nie służy i ruszasz dalej) czyli w tej pracy nie będziesz dalej pracować. Moimi zdaniem sama zrezygnujesz bo widać wcześniejsze karty że będziesz się zastanawiać nad tym. Natomiast koło fortuny to zmiana więc jeśli wcześniej nie miałaś innej pracy to ha znajdziesz i będzie ona bardziej stabilna i pewna i pod względem finansowym też nie powinno być źle. 

  • Lubię to! 3
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
  • Moderator
W dniu 10.08.2021 o 22:29, Gringe napisał:

 

A karty na najbliższą sytuację w pracy są następujące: 

 

Eremita 5 Monet 6 Mieczy - dobrałam jeszcze dwie karty bo 6 Mieczy to karta brama i otrzymałam Koło Fortuny i 4 Monet. 

Chyba będziesz odizolowana  od pracy lub będziesz analizować co jest dla Ciebie bardziej opłacalne. Myślę że brak mobilności czy dostępności sprawi, że zrezygnujesz z tego zajęcia

:( 

  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
  • Ekspert
5 minut temu, Lunaria napisał:

Chyba będziesz odizolowana  od pracy lub będziesz analizować co jest dla Ciebie bardziej opłacalne. Myślę że brak mobilności czy dostępności sprawi, że zrezygnujesz z tego zajęcia

:( 

No tak to tez i ja właśnie czuję. Pojawił mi się pomysł na inną pracę ale tutaj dużo zależałoby od mojej inicjatywy. I z kolei na tą drugą opcje pracy poprosiłam @Blackraveno karty i: Cesarz Królowa Kielichów odwrócona oraz 7 Denarów 

Nie używam odwróconych kart i jak doczytałam to Królowa Kielichów odwrócona jest jeszcze większa marudą niż w pozycji prostej. To mnie martwi. Z kolei Cesarz ba pracę jest zdecydowanie dobrze widziany.  

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
  • Moderator
7 godzin temu, Gringe napisał:

Cesarz Królowa Kielichów odwrócona oraz 7 Denarów 

Nie odwracam kart, ale może chodzi o to, że trzeba będzie bardzo mocno sobie wszystko poukladac Cesarz w dodatku 4, więc skupienie na materii, ustalenie reguł, co może mimo wszystko kolidowac z Twoim życiem rodzinnym odwr Królowa Kielichów , a i na efekty trzeba będzie długo czekać i mogą nie być zadowalające 7 Denarów obok odwr Królowej Pucharów 

  • Lubię to! 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o pierwszą pracę to raczej nie zostaniesz w niej. Pustelnik i 5 monet to może być brak tych godzin dla Cb przez co będziesz siedziała odizolowana w domu. 6 mieczy pokazuje, że albo sama zrezygnujesz, albo oni Ci podziękują. 

 

Jakie konkretne pytanie zadałaś o drugą pracę? 

  • Medal 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
  • Ekspert

@nastek96 pytanie było dokładnie: „Rozważam opcję dodatkowej pracy i w związku z tym w jakim kierunku może potoczyć się sytuacja jeśli skorzystam z tej opcji?”

Nie bardzo czuję jednak temat. To nie moja bajka temat tego drugiego zajęcia.Jeśli będę naprawdę „pod ścianą” to rozważę choć i takie podejście nie jest dobre bo trzeba lubić to, co się robi albo choć wierzyć, że ma to sens. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

To prawda, praca w której się męczysz nie ma najmniejszego sensu. 

Zadajesz bardzo złożone pytania :)

W jakim kierunku potoczy się, jeśli się skorzystasz, czyli pewne jest, że prace dostaniesz? 

Wydaje mi się, że Cesarz to taka stabilna praca i na stałe, jednak odwrócona królowa pokazuje, że nie byłabyś zadowolona. W 7 denarów widzę, że praca była by ma dłużej, ale niezadowolenie również by się ciągnęło. 

  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
  • Ekspert
Godzinę temu, nastek96 napisał:

jakim kierunku potoczy się, jeśli się skorzystasz, czyli pewne jest, że prace dostaniesz? 

To jest własna działalność i teoretycznie nie jestem uzależniona od nikogo - kwestia „popytu” ;) 

 

Nie, narazie zawiesiłam pomysł. Zobaczę jak rozwinie się sytuacja w hotelu - plus chciałam kontynuować kurs angielskiego a nie wiem jak pójdą mi na rękę jak będę chciała mieć wolną środę i czwartek. 
Ehh…

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
  • Lunaria zmienił tytuł na Praca, praca, praca… ZWERYFIKOWANE

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...