Skocz do zawartości

Dojrzałość w horoskopie


nastek96

Rekomendowane odpowiedzi

Jak rozumiem dojrzałość wg astrologii osiągamy ok.28 roku życia i jest to związane z poruszaniem się Słońca w naszym horoskopie. 

Czy właściwie dopiero od tego momentu powinno się interpretować horoskop? Czytałem, że wcześniej planety mogą oddziaływać na nas w chaotyczny sposób. 

Tak, więc zmierzając do sedna, czy wiek 28 lat może być dla niektórych jakimś przełomowym momentem, w którym doświadcza zmiany charakteru, spojrzenia na świat, zmienia się osobowość w jakiś szczególny sposób?

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@nastek96 wspomniane przez Ciebie 28 lat to zakończenie pierwszego cyklu Saturna. 
Słońce w tranzycie obiega nasz horoskop w ciągu jednego roku. 
Całe basze życie składa się z cykli i warto

patrzeć co działo się kiedy kończył się pierwszy cykl Jowisza( co 12 lat), Uran do swojej natalnej pozycji( kwadratura, opozycja) bo to tez momenty przełomowe dla życia jednostki. 
Zdecydowanie jednak Saturn mówi nam

o wejściu w dorosłość -wtedy tez podejmujemy prawdziwe, życiowe decyzje( wyprowadzka od rodziców, kupno domu, poważna praca, dziecko, poważny związek, ślub itp). 
Pokrywa się to z obiegiem progresywnego Księżyca gdzie tez to trwa około 28 lat( człowiek wtedy doświadcza wszystkich przejść P Księżyca przez znaki a co za tym idzie różne rodzaje emocji i stanów emocjonalnych - bo inaczej funkcjonujemy kiedy mamy P Księżyc w Lwie a inaczej mając go w Baranie czy Bliźniaku itp). 

  • W punkt 3
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pomyliłem słońce z Saturnem. Czyli jako tako w wieku 28 lat nie przeżywamy jakiś szczególnych wydarzeń ostatecznie dopasowujących nasz charakter do horoskopu. 

 

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

Pierwszy obieg Saturna zamyka jakiś rozdział w naszym życiu. Co to jest i czego dotyczy zależy od Indywidualnej pozycji Saturna i jego aspektow w horoskopie danej osoby. 
Plus, trzeba mieć na uwadze, ze wraz z zerowym tranzytem nic nie pojawia się ot tak, jest to kwestia innych towarzyszących tranzytów i progresji. 
Na moim przykładzie gdzie mam silnego Saturna w Wadze w 1 domu - na zakończonym pierwszym obiegu brałam ślub :) 

  • Lubię to! 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gringe, widzę że u Cb to przyniosło poważne życiowe zmiany. NadziejeZoja, mam nadzieje że się pozbierałaś :)

 

Emeryta, nie do końca chodziło mi o dojrzałość rozumianą jako odpowiedzialność i zachowywanie się jak dorosły, poważny człowiek. 

Znalazłem kiedyś informacje, że zanim ,,dojrzejemy" część planet w naszym horoskopie może działać chaotycznie. I ten moment ,,dojrzewania" to koniec obiegu saturna, kiedy wszystkie planety zaczynają przejawiać swoje cechy. Więc jako dojrzałość miałem tu na myśli moment, w którym planety zaczynają przejawiać właściwe sobie cechy, ale bez związku z takimi cechami jak odpowiedzialność, czy mentalność.

Być może to co przeczytałem było tylko jednostkową opinią, a nie informacją uznaną powszechnie. 

  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

O to właśnie chodzi w drugim obiegu Saturna - planety które są słabsze w horoskopie mają szansę pokazać się z lepszej strony. Swoje lekcje odrobiły w pierwszym obiegu i łatwiej prezentują swoj potencjał. Zazwyczaj - o ile dana osoba wyciąga wnioski ze swoich doświadczeń życiowych( tak się pocieszam, że teraz moja barania Wenus będzie bardziej ogarnięta i mniej skacząca w ogień :obled:). 

  • Medal 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
Godzinę temu, nastek96 napisał:

Czyli każda z planet działa z różną siłą w zależności od czasu. Raz mocniej, a raz słabiej :)

To jak planeta działa zależy w jakim jest znaku i domu( planeta w domu kątowym działa najsilniej i jest najmocniej odczuwalna, a z kolei w domach upadających jej energia jest rozproszona i działa od przypadku do przypadku). Jeśli chodzi o znaki to planeta w swoim władztwie lub egzaltacji jest silna i wtedy człowiek nie przykłada aż tyle uwagi do dziedzin za które ta planeta odpowiada( np, silna Wenus w Rybach czy Byku to niekoniecznie uderzająca uroda a raczej zadowolenie ze swojego wyglądu a nawet nie przykładanie aż takiej atencji do tego by wyglad zmieniać czy ulepszać; gdzie Wenus w Baranie czuje presję otoczenia, że coś jest z nią nie tak - sławne Wenus w Baranie czyli MM lub Audey Hepburn - gdzie wytykano jej jej chudość i brak atutów by być modelką, w tamtych czasach). Silnej planecie dużo przychodzi „samo”, gdzie przy słabszej trzeba włożyć trud i wysiłek by mieć rezultaty. 

  • W punkt 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, coraz więcej rozumiem tego wszystkiego :)

A czy Wenus w Byku nie powinna dawać dużej urody? W końcu jest u siebie, w swoim znaku. Chociaż z tego co czytałem to ten wygląd jest dość skomplikowaną sprawą.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mężczyzn za urodę odpowiada Mars? 

Ale chyba te wszystkie regułki dotyczące wyglądu to bardziej prawdopodobieństwo tak samo jak koniunkcja Wenus z Marsem, która daje podobno mityczną urodę. 

Czyli pewne planety w odpowiednich miejscach nie dają nam urody, ale tak jakby seksapil.

 

Edytowane przez nastek96
  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@nastek96 - ja myślę, że urodę u obu płci daje Wenus. O ta sama zasada o której pisałam wyżej odnosi się do obu płci. 
Mars u mężczyzny w horoskopie odnosi się do jego siły, potencji, witalności. Ogólnie mówi o szeroko pojętej męskości. 
Polaczenia Marsa z Wenus dają atrakcyjność( mimo, ze człowiek może być bardzo…specyficzny, np jak Mick Jagger ;) 

A ktoś może być bardzo przyjemny dla oka ale nie będzie miał tego magnetyzmu w sobie. Ogólnie uważam, że każde połączenie Marsa z Wenus daje powodzenie i atrakcyjność, przy czym potencjał horoskopu rozwija się z czasem i nic nie dzieje się od razu. 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, podałaś naprawdę specyficzny przykład. Widziałem zdjęcia z młodości i był przeciętny. Nie brzydki, ale taki zwykły. 

Oczywiście w każdym człowieku można znaleźć piękno i w tym panu również. 

Ale inaczej sobie wyobrażałem przykład tej koniunkcji

 

Zdaje się, że Mick Jagger ma trygon. Wszystkie aspekty Marsa i Wenus świadczą o urodzie?

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, nastek96 napisał:

Zdaje się, że Mick Jagger ma trygon. Wszystkie aspekty Marsa i Wenus świadczą o urodzie?

Ja mam kwadrature ale uroda nie powalam ani nigdy nie mialam powodzenia. Wogole to uroda to rzecz wzgledna zalezna od czasow trendow gustu wieku i zasobnosci portfela... jako ze nie ma brzydkich ludzi tylko biedni.

Edytowane przez Blackraven
  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam koniunkcje i też nie mam jakoś powodzenia, dlatego dziwiłem się tym zachwytom o urodzie jaką daje to połączenie. Ale z tego co mówiła Gringe to może się to różnie przejawiać najwidoczniej będziemy mieli szczęście w fortunie :D

I nie mów, że urodą nie powalasz, bo wszyscy ludzie są piękni :serce1:

Edytowane przez nastek96
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
2 godziny temu, nastek96 napisał:

Oj, podałaś naprawdę specyficzny przykład. Widziałem zdjęcia z młodości i był przeciętny. Nie brzydki, ale taki zwykły. 

Oczywiście w każdym człowieku można znaleźć piękno i w tym panu również, :)

Ale inaczej sobie wyobrażałem przykład tej koniunkcji

On akurat ma trygon i to Wenus w Pannie( upadek) z Marsem w Byku( upadek). Ale działa :D 

On i w młodości i teraz jest…specyficzny. 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, biedny pan. Trochę go szkoda. 

A skoro jesteśmy przy wyglądzie, czy planeta w wywyższeniu może zdominować ascedent? Mam wrażenie, że jest tak u mnie. 

Blackraven, jak to wygląda u Cb? Przypominasz swój ascedent, czy raczej inna planeta ma wpływ?

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nastek96 napisał:

lackraven, jak to wygląda u Cb? Przypominasz swój ascedent, czy raczej inna planeta ma wpływ?

mysle ze moj mars w wywyzszeniu ma bardzo duzy wplyw na mnie. Pamietam ze Willow jak zobaczyla moje zdjecie to stwierdzila ze jestem bardzo "kozowata". A ascendentem rzadzi  wenus w swoim znaku w kwadracie do tego marsa. ja sie smieje ze mars i wenus walcza ze soba o wpywy w moim horoskopie. W kazdym razie to nie jest tak ze tylko ascendent Cie okresla i decyduje o Twoim zachowaniu i wygladzie. Inne planety rowniez maja wplyw. W roznych latach i sytuacjach moze to sie zmieniac.

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozowata? Chodzi o baranowatość? Mars włada baranem.

Tak ja wiem, że ma wpływ znak zodiaku, pierwszy dom, planeta na ascedencie.

Ascendentem rządzi Wenus, czyli twój ascedent to Waga, albo Byk?

 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest Merkury w Pannie i chyba w wyglądzie to on gra pierwsze skrzypce. Merkury podobno daje pociągłą twarz, wysokie i szczupłe ciało, czasem nawet kościste plus długie kończyny. Gringe, jak jest u Cb?

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, nastek96 napisał:

Kozowata? Chodzi o baranowatość? Mars włada baranem.

Tak ja wiem, że ma wpływ znak zodiaku, pierwszy dom, planeta na ascedencie.

Ascendentem rządzi Wenus, czyli twój ascedent to Waga, albo Byk?

 

Mars w egzaltacji czyli wywyzszeniu jest w koziorozcu. Kozowata czyli koziorozcowata. Mialam na mysli to ze w moim wygladzie i spojrzeniu Willow widziala tego silnego marsa w koziorozcu. A mars w baranie jest we wladztwie.

A ja mam asc w byku a wenus w wadze.

 

Edytowane przez Blackraven
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, nastek96 napisał:

U mnie jest Merkury w Pannie i chyba w wyglądzie to on gra pierwsze skrzypce. Merkury podobno daje pociągłą twarz, wysokie i szczupłe ciało, czasem nawet kościste plus długie kończyny. Gringe, jak jest u Cb?

Ogolnie tmz tego co zauwazylam to jets saturniczna i kozorozcowa cecha. Ale trzeba brac pod uwage tez inne planety jesli chodzi o wyglad.

 

ATy taka masz twar z jak opisales?

 

a tak wogole to chyba tu na forum  albo drugim widzialam instrukcje wg ktorej trzeba czytac wyglad z horoskopu ale niestety nie zapisalam. Chyba na tym forum do ktorego dalam Ci kiedys link z racji doniczek.

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, nastek96 napisał:

Ah jeszcze mylę to wszystko, co jest w wywyższeniu, a co we władztwie. Trafiłem na fałszywe źródło, które uznało to za synonim.

Korzystaj w takim razie z info z naszego forum. Tu zdaje sie sa poprawne.

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam twarz szczupłą i owalną. Ciało też się zgadza. 

Poszukam tych informacji, dzięki. 

Ale już widać pierwsze wnioski. Planeta, która jest w wywyższeniu ma wpływ na wygląd.

 

Edytowane przez nastek96
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, nastek96 napisał:

Tak, mam twarz szczupłą i owalną. Ciało też się zgadza. 

Poszukam tych informacji, dzięki. 

Ale już widać pierwsze wnioski. Planeta, która jest we wywyższeniu ma wpływ na wygląd.

 

A gdzie masz plutona?nie czasem w skorpionie skoro jestes 96? z tego co pamietam to masz asc w skorpie. Wiec tu wychodzi ze masz ten znak silny.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, nastek96 napisał:

Mam ascedent w Skorpionie, dobrze pamiętasz :)

Pluton jest u mnie w pierwszym domu, ale już w strzelcu.

A czy ktos wie czy biezemy tez w przypadku asc skorpion pozycje marsa?

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, nastek96 napisał:

Właśnie nie pamiętam w jakim znaku, ale we Lwie jest dość silny, więc mógłby zadziałać

Mi sie z blondem kojazy mars we lwie. Ale rudy to tez blond przeciez...

Mysle ze marsa masz tez dosc silnego bo w ogniu. I tez chyba rzadzi Twoim ascendentem. Ale tu sie niech ktos inny tez wypowie.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem rudy :)

Jestem ciemnym blondynem, ale mam lekko rudawe włosy 

Tu pisze o wyglądzie w horoskopie bardziej szczegółowo i silny Mars może dawać rude włosy:

https://www.astrolog.pl/andrzej-wesolowski/astrologia-wyklad-8-praktyka/

Edytowane przez nastek96
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, nastek96 napisał:

Ja nie jestem rudy :)

Jestem ciemnym blondynem, ale mam lekko rudawe włosy 

Tu pisze o wyglądzie w horoskopie bardziej szczegółowo i silny Mars może dawać rude włosy:

https://www.astrolog.pl/andrzej-wesolowski/astrologia-wyklad-8-praktyka/

Ja mam mocnego ale mam brazowe wlosy. moje siostry tez maja silne marsy w ogniu i tez nie sa rude. Ja dochodze do wniosku ze geny sa ponad wszystko.

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że masz w dużym stopniu rację. Ciężko doszukać się rudych, czy blond włosów w Afryce, Azji, krajach basenu morza śródziemnego. Ale jednak skądś te wszystkie obserwacje zostały poczynione, że to daje często oczy zielone, a to i to włosy jasnoblond. 

Myśle, że horoskop nie determinuje niczego, bo np: sylwetke możemy wypracować, ale na pewno tworzy pewne widoczne tendencje.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
46 minut temu, Blackraven napisał:

A czy ktos wie czy biezemy tez w przypadku asc skorpion pozycje marsa?

Jeśli Asc w Skorpionie to najpierw patrzymy na pozycję Marsa( znak, dom, aspekty) a dodatkowo Pluton( tez znaj, dom, aspekty). Przede wszystkim w pierwszej kolejności stary władca znaku :) 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
Godzinę temu, nastek96 napisał:

U mnie jest Merkury w Pannie i chyba w wyglądzie to on gra pierwsze skrzypce. Merkury podobno daje pociągłą twarz, wysokie i szczupłe ciało, czasem nawet kościste plus długie kończyny. Gringe, jak jest u Cb?

Jak u mnie wygląda Merkury? Jest w Bliźniętach w 9 domu plus trygon z Saturnem i sekstyl z Wenus :) 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@Blackraven - jeśli coś miałoby studzience w wyglądzie to przy aspektach Marsa do planety władającej ascendentem lub samej osi Asc. Może ale nie musi - bo może przełożyć się tez na sposób poruszania albo sposób bycia po prostu( bardziej energiczny). 

  • Medal 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gringe napisał:

@Blackraven - jeśli coś miałoby studzience w wyglądzie to przy aspektach Marsa do planety władającej ascendentem lub samej osi Asc. Może ale nie musi - bo może przełożyć się tez na sposób poruszania albo sposób bycia po prostu( bardziej energizny). 

 Mniee wieleby to tlumaczylo. Bo mam aspekty miedzy marsem a wladca asc i trugon marsa do asc. stad widac ta koze.

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Gringe napisał:

Jeśli Asc w Skorpionie to najpierw patrzymy na pozycję Marsa( znak, dom, aspekty) a dodatkowo Pluton( tez znaj, dom, aspekty). Przede wszystkim w pierwszej kolejności stary władca znaku :) 

Czyli Nastek ma silnego marsa co? jego wyglad powienien w  pierwszej kolejnosci determinowac ten skorpion i mars we lwie?

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zamieszania zrobili z tymi nowymi władcami i starymi. 

Mam silnego Marsa, ale marsowej urody brak. Nie jestem wysportowany i umięśniony, nie mam też ostrych rysów twarzy. 

Aczkolwiek ostatnio się zainteresowałem kalisteniką, więc może w przyszłości będę umięśniony. 

 

Gringe. Nie chciałem zapytać o Merkurego, tylko które planety u Cb wpływają na wygląd i dlaczego?

 

Blackraven, abym się nie pogubił. Które planety ostatecznie wpłynęły na twój wygląd?

 

  • O.K 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
2 godziny temu, nastek96 napisał:

Gringe. Nie chciałem zapytać o Merkurego, tylko które planety u Cb wpływają na wygląd i dlaczego?

Droczę się :obled: 

 

Co u mnie wpływa na wygląd? Poniekąd Merkury tez bo jest w ścisłym sekstylu z Wenus która włada ascendentem i Słońcem - całe szczęście, przy swoich kilogramach wciąż zachowuję harmonijną figurę. Z resztą gdzieś nawet czytałam, że ascendentalne Wagi tyją z wdziękiem - to zdecydowanie o mnie :) 

Saturn w 1 domu nie dodaje jednak na atrakcyjności plus jest w opozycji z Wenus - fani mojego wyglądu raczej są w opozycji :obled:

Zapewne merkurialne wpływy dają mi długie ręce i palce :D 

 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gringe napisał:

Droczę się :obled: 

Złośnica :walek::sark:

Chwila, to wszystkie planety, z którymi Wenus tworzy aspekty są ważne? Nie tylko te najbliższe?

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
3 godziny temu, nastek96 napisał:

Złośnica :walek::sark:

Chwila, to wszystkie planety, z którymi Wenus tworzy aspekty są ważne? Nie tylko te najbliższe?

Wszystkie główne aspekty( koniunkcja, opozycja, trygon, sekstyl) są ważne w przypadku każdej planety :) Warto zwrócić uwagę na kwinkunksy - zwłaszcza ze światłami horoskopu. 
 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 1.09.2021 o 18:36, Gringe napisał:

On akurat ma trygon i to Wenus w Pannie( upadek) z Marsem w Byku( upadek). Ale działa :D 

On i w młodości i teraz jest…specyficzny. 

 

W tym przypadku, że kobiety ciągną, bo czują tą  jego energię- popatrzcie na obsadę znaku Lwa :D Także ja bym patrzyła nie tylko na Wenus i Marsa. Tak jak w sumie w każdej dziedzinie- patrzymy na całość kosmogramu. Ascendent w Bliźniętach daje mu łatwość w nawiązywaniu kontaktów. No a władca jest we wspomnianym znaku Lwa.

A że jest dość specyficzny, na pewno wyróżnia się, dla niektórych dziwak- spójrzcie na aspekty Urana- praktycznie do każdej planety osobistej.

Edytowane przez Lianna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@Lianna - na pewno cały horoskop to cały Mick Jagger ale… bez tego trygonu nie miałby takiego szalonego, rockowego powodzenia. 
I mówi to posiadaczka żadnego połączenia pomiędzy Wenus a Marsem :obled:

  • W punkt 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...