Skocz do zawartości

Które studia wybrać? (edit)


Guślarz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, to mój pierwszy post na forum i pierwszy dzień z Tarotem, więc wybaczcie, jeśli coś zrobiłem/napisałem źle.

 

Obecnie skończyłem pierwszy rok kierunku B, jednak miałem co do niego trochę inne oczekiwania i może to przez brak motywacji, ale średnio mi na nim idzie. Zarekrutowałem się więc na drugi, częściowo pokrewny kierunek F.  Pasjonuje mnie on, ale jest trudniejszy, pochłania znacznie więcej czasu na naukę i studia są dłuższe (5,5 lat studiów jednolitych, a więc nie mogę np. wyjechać po licencjacie za granicę). 

 

Zapytałem karty, które studia powinienem wybrać:

 

Kierunek B:

1. karta: karta z informacjami o kartach typu nazwa producenta itd. Zapomniałem jej usunąć i nie chciałem wyciągać kolejnej; kto wie, może to nie przypadek;)

2. karta: Król mieczy.

 

Kierunek F:

1. karta: 2 miecze.

2. karta: 6 mieczy.

 

Czy dobrze rozumiem, że karty radzą mi wciąż pozostać przy tym pierwszym kierunku?

 

[EDIT] Temat wcześniej nie został zatwierdzony, więc poszerzę własna interpretację.

 

1 kierunek (B).Król mieczy może oznaczać sukces, może karierę (skoro związany jest z władzą).

2 kierunek (F). - Dwójka mieczy - że oba kierunki mogą być dobrym wyborem, choć ten drugi może sprawiać mi trudności (z resztą to niemal pewne). Szóstka mieczy sugeruje, że mimo wszystko mogę sobie na nim poradzić. 

 

Czy według kart oba kierunki będą okej, chociaż po pierwszym mam większą szansę na sukces?

 

 

Edytowane przez Guślarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Guślarz zmienił tytuł na Które studia wybrać? (edit)

A to F to studia farmaceutyczne?

2 mieczy- bo nie wiesz jaką podjąć decyzje,

6 mieczy to karta poszerzania horyzontów,zbierania informacji,nauki.Miecze są najlepsze na naukę.Miecze to myśli,rozum i intelekt.

Król mieczy to też dobra karta.Pokazuje wysoko wykwalifikowanego specjalistę w swojej dziedzinie,analityka,inteligentną osobę.

Ale 6 mieczy też czasem pokazuje takie odpłynięcie,czyli że pod wpływem wahań( 2 mieczy) możesz zrezygnowac z kierunku F.

 

To tylko są karty.Ale jeśli to farmacja to moim zdaniem jest sto razy lepszym kierunkiem niż to b.Po licencjacie nic nie masz.Nie zrobisz kariery za granicą po studiach licencjackich.Jeśli b to kierunek pokrewny to na 100% musisz mieć z tego magisterkę,aby robić karierę w Polsce lub za granicą.W dzisiejszych czasach większość młodych ludzi studiuje i lucencjat na nikim nie robi wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo za pomoc. Wiem że to tylko karty, ale na tyle trudno mi podjąć decyzję, że i tarot jest jakąś podpowiedzią. I dobrze zgadłaś, chodziło o farmację; pierwszy kierunek to biotechnologia, w sumie niepotrzebnie dałem te szyfry w pierwszym poście :czarodziej:. Co do magisterki, to fajną opcją wydaje się być zrobienie jej za granicą. Z resztą na zachodzie magisterka nie jest *podobno* must have w poszukiwaniu pracy, chociaż na pewno lepiej ją mieć niż nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...