Skocz do zawartości

Świadomość a sen - problem


impimp

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od jakiegoś czasu pojawił się problem ze spaniem, utykam świadomością w ciele kiedy ono śpi (słyszę jak sobie chrapnie od czasu do czasu)... dalej czuję poczucie czasu, ciało czasem bardziej lub mniej. Mam wybór albo wstać albo tkwić w tym letargu w ciemności z zamkniętymi oczami. Czy coś da się z tym zrobić?  Na prawdę już rezygnję ze świadomym snów , czy pamiętania snów tak po prostu. Fajnie było by wrócić do normalności i umieć spać jak normalny człowiek :obled: niech mnie odetnie i tyle. Piszę to w kwestii zdrowia, ignorując inne aspekty.- To tak temat w skrócie i to co dla mnie najważniejsze.

 

Dodatkowe spostrzeżenia i uwagi:

Od jakiegoś czasu medytuję codziennie, nawet kilka razy dziennie. Wzrósł mój poziom świadomości i czujności. Zawsze czytałem, że to samo zdrowie i teraz wpadłem w konsternację czy można to robić źle i nie spodziewałem się problemów ze snem... 

Czasem jest to medytacja gdzie obserwuję swoje myśli / dialogi / filmy mentalne, gdzie w przerwach siedzę w ciemności i się relaksuję. 

Czasem jest to medytacja gdzie wybieram się w swoje miejsce startowe i ruszam mentalnie w różne miejsca.

Nie wiem jak to jest u was, ale "jakość" wizji mentalnej. Jako jakość rozumiem odbieranie wizji nie fizycznymi zmysłami. Jak jesteś w stanie odbierać doświadczenie nie fizycznym dotykiem, wzrokiem (kolorowo i w 3d), słuchem, smakiem i węchem oraz innymi dodatkowymi zmysłami, to oceniam takie doświadczenie jako najwyższej jakości. Takie doświadczenie najwyższej jakości uznaję, za pełnoprawną podróż astralną porównywalną do doświadczenia oobe. Osobiście rzadko udaje mi się uzyskać taką jakość doświadczenia. 

 

Wiem jak poprawiać jakość doświadczenia w trakcie jednak jest to dla mnie dość trudne, ponieważ występuje tutaj ten sam problem co przy hipnagogach przy zasypianiu... "Wywala" mnie z tego. Co to znaczy?

A no jak pojawia się jakaś scena np. siedzę w ogrodzie przy stoliku i próbuję poprawić jakość doświadczenia poprzez wyobrażenie sobie odczuć fizycznych z siedzenia na krześle. Tego czy jest twarde, wyobrażenie faktury stołu, jego temperatury. Czuje jak mnie to wtedy bardziej w ciąga w daną "wizję", jednak po chwili mnie wyrzuca. Czyli czuję obrót jak by o 180 stopni i wiem, że znowu jestem w ciele i leżę pod kołdrą a cała wizja znika i jest ciemność.

 

To samo dzieje się podczas zasypiania, pojawia się wizja czy hipnagog, większość ludzi oddaje się mu traci świadomość i przyjemnie zapada w sen. A mi to wszystko pryska z przed nosa i tak cała noc :). 

Nie wiem co to za zjawisko, czy jakaś bariera świadomości czy o co chodzi. Na dłuższą metę jest to męczące w kontekście snu. Jestem w stanie się pogodzić, że w medytacji nie muszę odczuwać tego wszystkimi zmysłami. 

Niczym bańka z jakaś rzeczywistością napływała przed Ciebie i kiedy chcesz jej dotknąć to ją przebijasz...

 

Czy ktoś się spotkał z czymś takim albo ma jakieś wskazówki co mogę zrobić. Nie chcę pić alkoholu żeby tracić świadomość, bo też się wyśpię przez spożyty alkohol...

 

Edit. jeżeli napisałem to w złym dziale to najmocniej przepraszam, pisze to wszystko w kontekście żeby móc się wysypiać.. i szukam pomocy.

Edytowane przez impimp
Ew. zły dział
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, impimp napisał:

W zasadzie tak, jeżeli to konieczne aby mógł znowu spać normalnie. 

Haha my specjalnie cwiczymy zeby osiagnac Twoj stan a Ty to masz o tak dzieki medytacji ;p. Zazdro. Ale teraz mnie to zastanowilo ze byc moze nikt nie zna cwiczen ktore pozwola wrocic do punktu wyjscia.

Co do tego stanu w ktorym sie znajdujesz to nie mam pojecia jak to odwrocic. Moze zaprzestan medytacji na jakis czas. Lykaj magnez i nie jedz jablek przed snem;p

A nie chcesz wykorzystac tego w celu cwiczenia oobe lub ld?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla
57 minut temu, impimp napisał:

od jakiegoś czasu pojawił się problem ze spaniem, utykam świadomością w ciele kiedy ono śpi (słyszę jak sobie chrapnie od czasu do czasu)... dalej czuję poczucie czasu, ciało czasem bardziej lub mniej. Mam wybór albo wstać albo tkwić w tym letargu w ciemności z zamkniętymi oczami.

 

Jak dla mnie po prostu zapadasz w stan czuwania albo lekką drzemkę, nie zasypiasz. Raczej się kłaniają problemy ze snem, a nie problemy natury ezoterycznej. Mogą wynikać z bardzo wielu rzeczy: od wieku, zdrowia, używek, diety, stresu, braku witamin, albo zwyczajnego myślenia za dużo. Może też być brak ruchu oraz monotonne, powtarzalne dni bez wrażeń: ciało nie zdąży się po prostu zmęczyć i nie odczuwasz wystarczającej senności, stąd co najwyżej taki letarg.

 

Cytat

To samo dzieje się podczas zasypiania, pojawia się wizja czy hipnagog, większość ludzi oddaje się mu traci świadomość i przyjemnie zapada w sen. A mi to wszystko pryska z przed nosa i tak cała noc :). 

 

Spróbuj po prostu przestać myśleć i spróbuj zwyczajnie zasnąć. Zrób sobie przerwę od manipulowania snami i się nad tym nie zastanawiaj. Możliwe, że masz na to takie ciśnienie, że nie możesz zasypiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ragna

Mogę sobie zarzucić palenie iqosa, może to mieć wpływ. Od dwóch miesięcy chodzę po 3 razy w tygodniu na siłownię i często czuję się padnięty od siłowni i od braku normalnego snu.

 

Wszystko było ok, póki to dot. tylko medytacji i spałem normalnie. 

Całe życie starałem się osiągnąć stan oobe i podświadomie na pewno wywarłem na sobie presję. Czasem faktycznie czuje wibracje, pisk albo turkot pociągu bardzo głośny, ale tak się tym podniecam, że to odczuwam, że to po prostu mija. Odpuszczenie faktycznie wydaje się być dobrym rozwiązaniem. 

 

Spróbuję też odstawić iqosa i zobaczę jak to wpłynie na jakoś mojego zasypiania i spania. Dzięki! :)

 

@Blackraven

Dla mnie te wszystkie rzeczy poza światem fizycznym są dodatkiem. Z jakiegoś powodu wybrałem zejście na ziemię i staram się żyć w pełni. Problem z wypoczynkiem sprawia spore problemy w życiu codziennym. Przez takie rzeczy człowiek robi się mniej cierpliwy, skoncentrowany i męczy przy każdej czynności. Nie masz siły na nic. 

Zdarza się, że budzę się wyspany (tzn moje ciało spało i sobie odpoczęło), ale jakoś z poziomu psychiki tworzy mi się dyskomfort. Zwłaszcza, że było się przyzwyczajonym do sposobu spania i okazuje się, że do odcięcie świadomości przed spaniem jest całkiem przydatne. 

 

Pewnie, że chciałem użyć tego do oobe i ld, dlatego opisałem co mi się przydarza. Jeżeli potrafił bym tak o przerzucić sobie świadomość w taki pojawiąjący się "bąbelek" to było super i pewnie czuł bym ogromną wdzięczność, że w końcu się udało. 

Jednak muszę mieć siłę na dalsze eksperymenty, muszę się wysypiać normalnie. 

 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla

@impimp jeszcze mi przyszło do głowy światło, zaburza wytwarzanie melatoniny. Jeśli śpisz ostatnio przy zapalonym świetle/lampkach, siedzisz do późna przy kompie albo komórce, lub świeci Ci do pokoju lampa uliczna / odbite światło od śniegu, to też może Ci się gorzej spać. Może przestawienie łóżka pomoże. Możesz też w aptece kupić za kilka złotych melatoninę w aptece, ale jeśli na następny dzień będziesz nie do życia i zaspany to lepiej ją odstawić - jest ok dla osób z zaburzeniami wytwarzania melatoniny, u zdrowych osób jej nadmiar wywoła senność. Ale krzywdy Ci nie zrobi.

 

Co do medytacji to nie wiem jakąś wykonujesz, ale mówi się, że dobrze wykonana wprowadza fale mózgowe w stany od beta do theta. To są stany relaksu i potrafi ona zastąpić drobną drzemkę w ciągu dnia. 

Edytowane przez Ragna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ty przeżywasz OOBE? Ale jesteś tego nieświadomy, więc zamiast wyjść z ciała nadal w nim tkwisz i się męczysz. 

Możesz spróbować zmienić pozycję snu, albo przespać się w innym pomieszczeniu. 

Albo teraz wpadłem na coś, ale nwm czy zadziała. Znajdź listek czegoś co dział usypiająco np melisy. Połóż go na klatce i podczas medytacji spróbuj wejść w niego, połączyć się z nim. Poczuj jakie ma nasenne właściwości i poddaj się mu.

Od dawna się zastanawiałem, czy można korzystać z właściwości ziół za pomocą medytacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...