Jump to content

Jak wyjdzie mi zmiana pracy?

Ragna
 Share

Recommended Posts

• Ekspert

w okolicy marca/kwietnia mam zamiar zmienić pracę. Z wykształcenia jestem grafikiem komputerowym i kiedyś pracowałam w zawodzie. Szło mi tak sobie, ale i tak zaczęłam zastanawiać, czy skoro nie siedzę w książkach to czy nie jest jakimś pomysłem wrócić do zawodu (po zrobieniu portfolio na nowo) i zatrudnić się w jakimś wydawnictwie. Mogłabym zarabiać na składaniu jakichś książek/magazynów i szykowaniem ich do druku. Zapytałam kart jak mi by z tym wyszło.

1. Co muszę wiedzieć o aplikowaniu do tej pracy?

As Mieczy

Potrzebne mi dobre przygotowanie techniczne, absolutnie dobra znajomość narzędzi i branży. Bystry umysł, umiejętność znajdowania błędów: mogę się domyślać, że nie tylko własnych, ale mogą ode mnie jeszcze wymagać na przykład patrzenia czy tekst jest w porządku. Miecz kojarzy mi się dosłownie z ostrzem i nożem, możliwe więc, że muszę się dosłownie podszkolić z metod cięcia książek. Ogółem nie mogę być laikiem w temacie, tylko profesjonalistą. Po za tym będę musiała wszystko postawić na jedną szalę.

2. Jak by to było pracować na takim stanowisku?

Kochankowie

Właściwie to zwróciłam uwagę (efekt czytania pisma świętego ostatnio, heh) na obrazek tak dosłownie i zaczęłam się zastanawiać czy aby na pewno ta karta w wersji RW ma cokolwiek wspólnego z miłością... Na karcie jest Drzewo Poznania (to z jabłkami) i Drzewo Długiego Życia, które obdarzały ludzi wiedzą. Można więc tę kartę tak naprawdę interpretować jako wybór właśnie i... skłonność do buntu. Tylko ode mnie zależy, czy będę mieć klapki na oczach i widzieć w tym miejscu pracy raj czy może jednak będę widzieć takimi, jakimi są: i wtedy dużo rzeczy może mi nie pasować, i w efekcie może mnie nawet wyrzucą. Praca może być pozytywna tylko pozornie. Ciekawy kontrast między tą kartą a Asem Mieczy, który jednak jest krytycznym myśleniem. Standardowa interpretacja wskazywałaby jednak, że pracowałoby mi się spoko, lubiłabym tę robotę.

3. Czy jestem w stanie wykonywać tę pracę?

As Pucharów

Tak, możliwe, że będę miała dużo dedykacji dla niej i ogarnie mnie spokój (może dlatego, że z grubsza wiem co mam robić?). Może to moje powołanie?

4. Co mi da w ostatecznym rozrachunku ta praca?

6 Kielichów

Ta karta mnie trochę zastanawia... Może zapowiadać dobrą atmosferę, ale także to, że jednak będzie mi brakować doświadczenia, będę na niskim stanowisku. To także powrót na "stare śmieci". Może będę tęsknić za obecną pracą? Albo też będzie nowym startem: wrócę do starych zajęć, aby móc je z tego miejsca kontynuować. Może też wskazywać dosłownie na branżę: może zajmowałabym się książkami dla dzieci i młodzieży, albo odnoszącymi się do przeszłości, historią?

5. Efekt wysłania CV

7 Kielichów

Ponoć to karta iluzji, ale także wielu wyborów. Może dostanę oferty od kilku firm i będę mogła sobie wybrać? Może z tego powodu pojawia się karta Kochanków: w każdej firmie będę miała poczucie, że mogłam wybrać inaczej i że trawa jest zieleńsza gdzie indziej... Możliwe też, że nic z tego po prostu nie wyniknie, a ja będę żyła jakimiś mrzonkami.

Rozkład stąd: https://www.whitsundayoracle.com/post/applying-for-a-new-job-tarot-spread

Zdjęcie kart:

IMG-20211227-213110.jpg

Edited by Ragna
  • Super 3

• Ekspert
3 minuty temu, Ragna napisał:

As Mieczy

Asy to szanse. As Mieczy to myśl, idea, pomysł. 
Musisz mieć pomysł na to, co chcesz robić. Jaką pracę chcesz wykonywać. 

5 minut temu, Ragna napisał:

Kochankowie

Jeśli zdecydujesz się pójść droga grafika komputerowego musisz być pewna, że chcesz to robić, że jest to wybór Twojego serca( a nie rozumu). 
W Kochankach wydaje mi się, że praca daje spełnienie emocjonalne. Plus karta z numerem „6” odnosząca się do sztuki wiec praca byłaby skupiona na elemencie bardziej artystycznym niż rzemieślniczym. 

8 minut temu, Ragna napisał:

Czy jestem w stanie wykonywać tę pracę?

As Pucharów

Czy masz predyspozycje do tego zajęcia- As Kielichów jest na tak. Jesteś w stanie włożyć dużo serca w wykonywany projekt. 

9 minut temu, Ragna napisał:

Co mi da w ostatecznym rozrachunku ta praca?

6 Kielichów

Przede wszystkim odbije się pozytywnie na Twojej sferze emocjonalnej. Może będziesz wracać wspomnieniami do czegoś, co już kiedyś robiłaś. Nostalgicznie. Sentymentalnie.  Przede wszystkim - emocjonalnie. 

10 minut temu, Ragna napisał:

Efekt wysłania CV

7 Kielichów

Wyślesz CV ale …w 7 Kielichów nie ma decyzji. Jest rozważanie wielu scenariuszy „co by było gdyby” jednak na nic się nie skusisz. Za duże rozproszenie - za dużo opcji do wyboru a brak tej jednej która trafiałaby w sedno Twoich oczekiwań. 

• Super 2

• Ekspert
12 minut temu, Gringe napisał:

Wyślesz CV ale …w 7 Kielichów nie ma decyzji. Jest rozważanie wielu scenariuszy „co by było gdyby” jednak na nic się nie skusisz. Za duże rozproszenie - za dużo opcji do wyboru a brak tej jednej która trafiałaby w sedno Twoich oczekiwań. 

O, to ciekawe i dające do myślenia. To jest interpretacja która mi umknęła a wyjaśnia cały rozkład. Dziękuję! :1s_c:

Dopytałam więc kart, co muszę zrobić, by trafić na tę wymarzoną ofertę i wypadł mi Paź Mieczy.

Paź Mieczy nie jest dla mnie jakąś super kartą, bo dla mnie to złośliwiec, ale też osoba o bystrym umyśle, która umie zasięgnąć języka. Umie zdobywać wiedzę, ale według opisów ma też tendencję do szybkiego nudzenia się tematami. Znalazłam informację, że Paź Mieczy to tendencja do popisywania się, umiejętność onieśmielania. Może chodzi o to, żebym się pokazywała nawet lepsza niż jestem i nie przepraszała, że żyję na rozmowach kwalifikacyjnych? ;p Na pewno nie zaszkodzi też błyskotliwy projekt graficzny do pokazania.

IMG-20211227-221732.jpg

Edited by Ragna
  • Super 2

• Ekspert
8 minut temu, Ragna napisał:

Dopytałam więc kart, co muszę zrobić, by trafić na tę wymarzoną ofertę i wypadł mi Paź Mieczy.

Miecze to dwór myśli i idei i ja bym w Paziu Mieczy widziała ucznia lub rozpoczęcie jakiegoś kursu lub szkolenia. Rycerz Mieczy to jeden bajzel i chaos ale wydaje mi się, że Paź bardziej skłonny jest do nauki. 
Moze być tez obranie jakiejś nowej drogi, coś nowego, czego jeszcze nie robiłaś - może inny pomysł na szukanie pracy? 
Ogólnie coś nowego, świeżego.

Paziom patronuje Głupiec - jako ten najbardziej niedoświadczony. 

Edited by Gringe
  • Like 1
  • Super 2

• Ekspert
21 minut temu, Gringe napisał:

może inny pomysł na szukanie pracy? 

To odpada, bo robiłam już różne dziwne rzeczy w życiu i chyba tylko mi zostaje już z nowych rzeczy tylko billboard na mieście z reklamą "szukam pracy" :biggrin: Ewentualnie, jeśli paź to uczeń, to może chodzi o zwrócenie się do swojej Alma Mater? 

Szkolenie brzmi dobrze, i tak będę musiała jakieś zrobić :ok:

@edit: o podyplomowkę może chodzić na tej samej uczelni dla odświeżenia zarośniętego pajęczynami CV.

Edited by Ragna
  • Like 2
  • W punkt 1

• Ekspert

@Ragna - musi powiać nowością :D To

odnośnie tego Pazia Mieczy. Wczuć się w jego rolę. Tutaj faktycznie bardziej zyskasz jako ktoś gotowy by zmierzyć się z czymś nowym niż stawiając, promując swoje zdobyte już doświadczenie. 
Pazie są optymistyczne, nawet ten Mieczowy. I gotowe zaryzykować. 

• W punkt 1
  • Super 1

Na wstępie muszę zaznaczyć: Boże, jaka piękna talia kart. Co to za talia?

As Mieczy

Potrzebne jest bardzo dobre wykształcenie i umiejętności, aby tam pracować.

Kochankowie

Tak, na dwoje babka wróżyła. Masz i Kochanków i Asa mieczy. Jakbyś zastanawiała się nad kolejną zmianą tej pracy. 

3. Czy jestem w stanie wykonywać tę pracę?

As Pucharów

Tak, masz różne umiejętności artystyczne i manualne. Jak najbardziej byłabyś w stanie ją wykonywać i to bardzo dobrze.

6 Kielichów

Tak jakbyś tęskniła za obecną pracą, z której chcesz odejść.

5. Efekt wysłania CV

7 Kielichów

Myślę, że takich CV może być tysiące i w najbliższym czasie jest mała szansa, że oddzwonią. Raczej praca w tej formie jak narazie pozostanie w sferze marzeń.

• Super 2

Jeśli nie chcesz iść na szkolenie, ani staż to kojarzy mi się z rozmowami. Po prostu pytaj ludzi, czy szykują, czy coś wiedzą. Skontaktuj się osobiście z tą firmą, idź tam zamiast wysłać maila.

• Like 1
  • Thanks! 1

• Ekspert
Godzinę temu, nastek96 napisał:

Na wstępie muszę zaznaczyć: Boże, jaka piękna talia kart. Co to za talia?

Mucha Tarot :)

Myślę, że takich CV może być tysiące i w najbliższym czasie jest mała szansa, że oddzwonią. Raczej praca w tej formie jak narazie pozostanie w sferze marzeń.

Cholipka, a ja niedługo muszę się określić i lepiej, żeby to nie była sfera marzeń :niepewny:

6 Kielichów

Tak jakbyś tęskniła za obecną pracą, z której chcesz odejść.

Trochę słabo, bo z obecną się męczę i wręcz mi szkodzi na zdrowie.

No nic, dziękuję za pomoc w interpretacji! Dam znać co z tego wyszło :) Na razie się spróbuję zorientować czy są możliwe jakieś szkolenia, które by się nadawały do CV, fajnie by było sobie wpisać jakieś aktualne rzeczy.

• Like 1
  • Super 2