Skocz do zawartości

„Toksyczne miejsce pracy” ZWERYFIKOWANE


Gringe

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ekspert

Szukałam rozkładu partnerskiego, tym razem dla mamy a wpadłam na rozkład od @Ragna pod hasłem: Toksyczne miejsce pracy. 
Dla mnie trafione w „10” bo jak sobie myślę o moim miejscu pozyskiwania dochodu to „flaki się we mnie skręcają”. Stara baba jestem a czuje się jak w podstawówce, prześladowana przez upierdliwe dzieciaki. 
Do sedna. Rozkład wyglada tak: 

 

1 - źródło problemu - 5 Kielichów 
2 - jak czuja się twoi współpracownicy - Król Kielichów 
3 - jak możesz siebie chronić? - Królowa Denarów 
4 - jak możesz pomóc innym? - Koło Fortuny
5 - perspektywy na przyszłość - Śmierć 
6 - jak sytuacja potoczy się dla ciebie - Kapłanka 

 

 

Źródło problemu to fakt, że straciłam swoją fajną etatową pracę a potem pracując za pierwszym razem dla hotelu, miałam inną umowę i innych zwierzchników - 3 Kielichy wylane więc skończyła się impreza a ja tkwię myślami w przeszłości. Dwa Kielichy przede mną ale ich nie dostrzegam. Faktycznie ja tu plusów nie widzę. Nie umiem się „otrzepać” z tego, co minęło. Nie umiem się odnaleźć w bieżącej chwili. 
Współpracownicy czują się chyba dobrze - w Królu, nawet Kielichowym człowiek jest panem sytuacji. Ma kontrolę. Ma też świadomość „litowania” się i grania emocjami i na emocjach. Dla mnie to typowy „bulling”. 
Jak mogę siebie chronić? W Królowej Monet znam swoją wartość, mam pewien poziom zawodowy, nie jestem świeżakiem. Królowa nie udowadnia swojej wartości( jak Rycerz) jest jej świadoma. A! Królowa może strzelić focha i się obrazić :obled:
Nic więcej do głowy mi nie przychodzi. 
Jak mogę pomoc innym? - Kolo, zdać się na Los. Tutaj nic ode mnie nie zależy. 
Moje perspektywy na przyszłość w tym miejscu pracy - Śmieć. W końcu odejdę. I to szybciej niż później. 
Jak sytuacja potoczy się dla mnie? W Kapłance krzywda mi się nie dzieje, trudno mi tylko odnieść tą kartę do sytuacji w obecnej pracy. Może będę samotnie pracować( jak zwykle), mój kontakt z osobami które mi „dokuczają” będzie ograniczony. 
I nie - w Kapłance nie założę swojego ezo biznesu. Wierzcie mi moi drodzy, od dawna zajmuje się horoskopami i kartami a jedyny stały dochód jaki z tego mam to moja stała klientka Ola i „dyszka” od niej za co miesięczne prognozy ode mnie. Za co jestem wdzięczna i podziwiam jej wytrwałość :) 



 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza

1 - źródło problemu - 5 Kielichów 

Źródłem toksycznej atmosfery w pracy jest wzajemny żal. Być może wybuchła kiedyś jakaś kłótnia i każdy powiedział zbyt wiele słów, lub wyszło na jaw jakieś obgadywanie. Wydaje mi się, że zabrakło jakiejś szczerej rozmowy, ty możesz mieć pretensje o coś, oni mogą mieć do Cb. Cokolwiek się stało, nie zapomnieliście tego, ale dalej to rozpamiętuje cię i przy tym tkwicie. 

 

2 - jak czuja się twoi współpracownicy - Król Kielichów 

Oni czują się dość komfortowo. Podoba im się pozycja w jakiej się znajdują. 

 

3 - jak możesz siebie chronić? - Królowa Denarów 

Myślę, że w sposób wyważony. Zachowywać się z pewną powagą, nie dawać się wciągać w jakieś awantury jak Królowa Buław. Twoje słowa i działania powinny być wcześniej zaplanowane i bardzo rozsądnie dobrane. 

 

4 - jak możesz pomóc innym? - Koło Fortuny

Chyba nie bardzo możesz. Koło zaraz się obróci i wyjdzie szydło z worka. 

Spójrz, że po Kole masz Śmierć. Wszystko naturalnie zmierza do zakończenia sytuacji i nic nie możesz na to poradzić. Jedynie możesz postarać się zachowywać uczciwie i w miarę poważnie jak na sytuację, dokładnie dobierać każde słowo. 

 

5 - perspektywy na przyszłość - Śmierć 

Nie zdziwię Cię, jeśli Ci powiem, że nie ma tam dla Cb przyszłości.

 

6 - jak sytuacja potoczy się dla ciebie - Kapłanka

Kapłanka dość dobrze wróży. Nic złego Ci się nie stanie. Być może wyciszysz się po wszystkim. Możliwe, że przez jakiś czas skupisz się na roli matki, będziesz się dokształcać np w ezo. 

Uważam, że Kapłanka odnosi się do czasu po zakończeniu pracy. Czy może być to ezo biznes? Kapłanka jest wróżką, więc nie byłaby to zła karta, ale pytanie nie o to było, więc to byłaby to już zbyt daleko posunięta interpretacja. 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
  • Ekspert
1 godzinę temu, nastek96 napisał:

Twoja karta na maj to As Mieczy, zastanawiam się, czy wtedy nie nastąpi odcięcie od pracy. 

Co mówi twój solariusz?  

As Mieczy to zwykle oczyszczająca rozmowa, wyjaśnienie czegoś. A przynajmniej szansa na to. 
A mój Solariusz jak najbardziej pasuje do obecnej sytuacji w pracy - opozycja Księżyca w 6 domu do Plutona w 12 domu. Opozycja to zwykle konflikt z kimś, opozycyjne stanowiska. Pluton to wymuszenie, kontrola. 
Kolejny Solariusz ma być lepszy -już bez plutonicznych zagrywek. Dotrwać zatem do maja :( 

Edytowane przez Gringe
  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 14.01.2022 o 12:25, Gringe napisał:

1 - źródło problemu - 5 Kielichów 
2 - jak czuja się twoi współpracownicy - Król Kielichów 
3 - jak możesz siebie chronić? - Królowa Denarów 
4 - jak możesz pomóc innym? - Koło Fortuny
5 - perspektywy na przyszłość - Śmierć 
6 - jak sytuacja potoczy się dla ciebie - Kapłanka 

Przyczyną problemu jest ból, strata, której do tej pory nie przepracowałaś, co powoduje postrzeganie Cię jako osoby bardzo emocjonalnej (być może tą "żałobę" w pewien sposób manifestujesz swoim zachowaniem, postawą..) Jak temu zaradzić? - przyjąć postawę Królowej Denarów - czyli pokazywania: jestem silna, mogę osiągnąć to, czego chcę i dążyć do tego działaniami (nawet jeśli w tym momencie tego nie czujesz, to właśnie to pokazywać na zewnątrz). Na pomoc innym przyjdzie odpowiedni czas, a przed Tobą duże zmiany (Śmierć), a Ty wybierzesz to, co dla Ciebie najlepsze, korzystając z wiedzy "wewnętrznej" (Kapłanka to bardzo mądra kobieta jest - ona czerpie wiedzę nie z książek ale z mądrości, która nie każdemu jest dana).

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • Ekspert
W dniu 14.01.2022 o 11:25, Gringe napisał:

źródło problemu - 5 Kielichów 
2 - jak czuja się twoi współpracownicy - Król Kielichów 
3 - jak możesz siebie chronić? - Królowa Denarów 
4 - jak możesz pomóc innym? - Koło Fortuny
5 - perspektywy na przyszłość - Śmierć 
6 - jak sytuacja potoczy się dla ciebie - Kapłanka 

Weryfikacja: 

 

Źródło problemu w 5 Kielichów jest takie, że wciąż tkwię myślami w mojej dawnej pracy na etat. Cieszyło mnie wtedy kontakty socjalne, miałam z kim pogadać i naprawdę było miło. Jednym słowem tęsknię za ludźmi z którymi kiedyś pracowałam a jednocześnie wiem, że jest to już zamknięta przeszłość i cześć z nich już nawet nie pracuje w tamtej firmie. 
ciz poradzić, takie właśnie uroki 5 Kielichów - rozpacz i trzymanie się przeszłości. 
W obecnej pracy brakuje mi pracy zespołowej , tutaj każdy obrabia swoje „poletko”. 
Moi współpracownicy czują się chyba dobrze - trudno mi to tutaj zweryfikować. 
Jak mogę siebie chronić? Jestem niezależna, pilnuje swoich spraw. Nie działam pod wpływem emocji. 
W Kole fortuny zdaje się na Los który pomoże też reszcie mojego zespołu. 
Perspektywy na przyszłość - Smierć. Do marca byłam w domu czyli miałam 3 miesiące przerwy od pracy( co też pokazała Kapłanka - siedzenie w domu, skupienie się na wnętrzu i ezo biznesie). 
Obecnie zwiększyłam liczbę godzin w pracy gdyż okazało się, że mogę i nie będzie to kolidować z moimi benefitami które dostaję z urzędu. To chyba właśnie pokazała Smierć docelowo - jest zdecydowana różnica kiedy pracuje się 5 dni a nie 2 w tygodniu. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
  • Lunaria zmienił tytuł na „Toksyczne miejsce pracy” ZWERYFIKOWANE

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...