Skocz do zawartości

Rybi eskapizm czyli kiedy pójdę na randkę? Pytanie horarne


Rekomendowane odpowiedzi

  • Ekspert

Na wstępie bardzo żałuję, że @Ragna zdecydowała się zrobić sobie przerwę od forum i spraw ezo - bo tylko ona aktywnie drążyła temat horoskopów pytaniowych. Może jednak ktoś się skusi i coś mi podpowie - swojego czasu miałam małe skrzywienie na punkcie tego typu horoskopów choć rządzą się one ciut innymi regułami niż typowy horoskop prognostyczny. 
Dzis do mnie dotarła druga pozycja w zakresie astrologii horaralnej pt „ Horary astrology - an introduction the astrology of time” by Derek Appleby. 
Tak więc robię drugie podejście do zadanego przeze mnie niedawno pytania:

Kiedy pójdę na randkę?  
I nawiazując do tematu - tak, sprawy randkowe to dla mnie „ucieczka”(przynajmniej) myślami od bieżących problemów. Jak nic typowe zachowanie księżycowych Ryb - czyli moje. 
Poniżej załączam link do horoskopu, niestety nie mam już możliwości by wkleić zdjęcie bezpośrednio. 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/c0bfbf611710edcb

   
 

Moja analiza wygląda następująco: 

 

Ja to Asc czyli Merkury w retro w znaku Wodnika. 
Moje pytanie, dom 5( randki) jest pod władaniem Saturna w Wodniku w 5 domu - bardzo mocna pozycja bo planeta jest w znaku i domu którym włada. 
Niestety nie ma żadnych aplikujących aspektów Merkurego do Saturna a wręcz Merkury idzie na wstecznym i za moment wróci do Koziorożca. Według książki którą dzisiaj nabyłam, Merkury w retro jest bardzo istotny dla każdej sprawy o którą pytamy( a tym bardziej jeśli oznacza któregoś z sygnifikatorów) - „Astrolog nie jest w posiadaniu wszystkich faktów związanych ze sprawą i jest więcej informacji, albo pytający może zmienić zdanie w tej sprawie i zdecydować się nie kontynuować jej”.

Na pewno jest to dla mnie ważna sprawa bo ja - oznaczona przez Merkurego jestem w 5 domu i w znaku władcy 5 domu - Saturna. 

Tyle, że zanim zrobię koniunkcję z Saturnem to zdążę zmienić znak ale nie dom - choć wciąż będzie to władztwo Saturna. 
Jedyny aspekt aplikacyjny( trygon) jest pomiędzy Księżycem w 12 domu a Marsem w 4 domu. Księżyc mogę rozpatrywać jako drugi sygnifikator mojej osoby - jest w 12 domu czyli mówiąc kolokwialnie jestem „w czarnej du..ie”. 
Zapytałam o czas ale nie ma tu oznak by w ogóle taka sytuacja miała zaistnieć (jeszcze) w moim życiu. Chyba, że sprawa rozchodzi się o tego Merkurego który w ruchu prostym utworzy w końcu koniunkcję z Saturnem ale wcześniej jego uwagę odciągną inne sprawy lub podejście do tej dziedziny zmieni się z wodnikowej( wolność, równość, braterstwo) na koziorożcową - status, hierarchia, praca, zasady( czy w ogóle wypada mi umówić się na randkę?..). 
 

Jestem otwarta na wszelkie sugestie jeśli ktoś ma ochotę pobawić się w detektywa :) 

 

Ps. Doczytałam, że z tak położonym Księżycem czas jest nieokreślony( Księżyc w znaku stałym i domu upadającym :obled:

 

Edytowane przez Gringe
  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Rybi eskapizm czyli kiedy pójdę na randkę? Pytanie horarne
  • Moderator

Po mojemu to tej randki w najbliższym czasie nie będzie. Właśnie patrząc na wł. Asc, którym jest Merkury, a tak jak mówisz jest on w retrogradacji, to po prostu zmienisz zdanie. Może wypłyną jakieś nowe fakty lub wazniejsze rzeczy i jakoś inaczej podejdziesz do tego tematu. W każdym razie na pytanie kiedy? Odpowiedź brzmi: nieprędko 

:(

nie mogłaś zadać tego pytania o innej godzinie, żeby wybrać innego władce ascendentu? :z_jezorem:

  • Dobre! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
2 minuty temu, Lunaria napisał:

nie mogłaś zadać tego pytania o innej godzinie, żeby wybrać innego władce ascendentu? :z_jezorem:

Powiem Ci @Lunaria, że nawet „łamiąc” zasady i zadając podobne pytanie kilka razy  zawsze pokazywało się „nie” :obled: 

W końcu sufit mi spadnie na głowę bo ktoś się zirytuje moją upierdliwością :p 

 

Pewnie jak się trochę ogarnę z pracą i zrobi się cieplej to podejdę do tematu randek z większym optymizmem - a przynajmniej niech retro Wenus i Merkurego minie :) 

  • Dobre! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 minuty temu, Gringe napisał:

Powiem Ci @Lunaria, że nawet „łamiąc” zasady i zadając podobne pytanie kilka razy  zawsze pokazywało się „nie” :obled: 

W końcu sufit mi spadnie na głowę bo ktoś się zirytuje moją upierdliwością :p 

No jak pech to pech, aż strach w karty patrzeć, skoro gwiazdy są na nie :p

4 minuty temu, Gringe napisał:

Pewnie jak się trochę ogarnę z pracą i zrobi się cieplej to podejdę do tematu randek z większym optymizmem - a przynajmniej niech retro Wenus i Merkurego minie :) 

Już do tego bliżej niż dalej :)

  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, Gringe napisał:

@Lunaria, tak serio w odniesieniu fo tego horoskopu - to szans upatruję jeszcze w trygonie Marsa z Księżycem. Może choć z kimś sobie popiszę ;) 

Nie chcę Cię martwić, ale to już chyba za daleko idąca interpretacja, bo konkretne pytanie było kiedy, ale ciekawa  jestem czy rzeczywiście horoskop horarny pokaże takie niuanse :) koniecznie daj znać :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...