Jump to content

Cudze myśli i odczucia

Recommended Posts

Szukam podpowiedzi jak w prosty sposób odgrodzić się od cudzych myśli i emocji. Wtedy gdy mi to przeszkadza. Samo zjawisko dla mnie jest ciekawe bo dzięki niemu czasem poznaje różne punkty widzenia czy odczucia calkiem obce moim. Problem jest kiedy myślenie innych osób czy odczuwanie blokuje moje myślenie i odczuwanie. W konsekwencji zachowuję się, nawet czuję zgodnie z oczekiwaniem innej osoby. Możliwe że trafiłam na mocno oddziałujące osobowości. Przykladowo: człowiek którego uważam za ochydnego i beszczelnego, w plotkarskim kręgu otrzymuje informację którą postanawia wykorzystać aby mi pokazać jaki jest atrakcyjny z pełnym przekonaniem że będę zachwycona. Wykorzystuje swoją pozycję i sytuację aby mi to powiedzieć. A ja pomimo wiedzy że zostałam wykorzystana i olbrzymiej niechęci do tej osoby siedzę jak sparaliżowana i... czuję zachwyt. Czuję że też patrzę z zachwytem. Osoba zadowolona że osiągnęła co chciała. Ja wściekła. Wiem że nie dotyczy to tylko mnie. Czytałam raz wypowiedź osoby która zaproponowała wywiad wbrew swojej woli. Sama nie wierzyła że to mówi. Poza tym wśród osób ograniczonych ciężko mi się myśli. Tak jakbym zwalczała wewnątrz siebie ich myślenie. Jak ktoś jest przekonany że czegoś nie mogę pojąć to pojęcie tego zajmuje mi dużo więcej czasu niż normalnie. Jak sobie z tym poradzić?