Skocz do zawartości

Coś o elekcjach - czyli jak wyznaczyć dobrą datę


Gringe

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderators
Godzinę temu, Gringe napisał:

Astrologia elekcyjna to nie jest mój konik jednak co raz częściej dostrzegam genialność tej metody.

 

Mój też nie jest, powiem więcej: znam się na tym jak gąsior na balecie, ale wiem i to, że nie ma możliwości nagięcia rzeczywistości, tzn. wyznaczenia idealnego momentu dla jakiegoś zdarzenia, jeśli ono nie ma odzwierciedlenia w horoskopie.

Jak nie masz możliwości wygranej w natalu, to elekcja nie sprawi, że wygrasz jakąś znaczącą kwotę. Mniejsze może już tak, bo zawsze coś kiedyś łaskawiej się ustawi. Ale też nie u wszystkich. U mnie nie, próbowałem. I nadal próbuję :D 

 

Gringe, a może spróbuj swoich sił w typowaniu lotto, na forum mamy taki wątek: Ezolotto

jak masz teraz farta, to tam możesz sprawdzić, czy elekcja prawdę mówi :biggrin: 

  • Cool 1
  • W punkt 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
27 minut temu, Ejbert napisał:

Gringe, a może spróbuj swoich sił w typowaniu lotto, na forum mamy taki wątek: Ezolotto

jak masz teraz farta, to tam możesz sprawdzić, czy elekcja prawdę mówi :biggrin: 

Ciekawy pomysł :_mysli:Choc nie przepadam za Lotto bo nigdy nic nie trafiłam oprócz przysłowiowej „3”. Może jednak przejście Jowisza po moim Księżycu podkręci u mnie intuicję na level „master” ;) No żartuję tutaj oczywiście - nie zaszkodzi spróbować porysować co nie co. 
 

Ciekawe jak wyglada horoskop osoby która trafia „6” w Lotto i nie musi dzielić się z innymi którzy wytypowali takie same cyfry. Albo euro Lotto gdzie kwoty są absurdalnie wysokie. 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gringe napisał:

Jowisz w tym horoskopie jest silny - w swoim znaku i domu którym włada - 11 dom w Rybach(min marzenia, przyszłość). 
Księżyc w tym horoskopie odpowiada za moje pieniądze - w połączeniu z Jowiszem jest ich po prostu więcej ;) 

Tak dla porównania, kupiłam kolejnego dnia w pośpiechu inną zdrapkę i nie zrobiłam elekcji na moment zakupu. Po wyjściu ze sklepu wrzuciłam elekcje i okazało się, że władca 2 domu jest w koniunkcji Saturnem - wiedziałam, że nic w zdrapce nie będzie. I nie było. 

Ok, ale na Twoim miejscu próbowałbym zrobisz szerszy eksperyment - kupić z 10 zdrapek w losowych momentach oraz innych zaplanowanych porach. Dwa losy to trochę za mało, aby coś z tego wydedukować. Łatwiej nic nie wygrać niż coś wygrać. Nie wiem czy nie zbankrutujesz, ale jak Ci się uda to zostaniesz milionerką :D

 

Tak w ogóle to zauważyłem, że jeśli wydarzenia życiowe są bardzo ważne (elekcje, solariusze, horoskop horalny) to osie ASC-DSC, MC-IC pokrywają się osiami w natalu lub pozycją władcy ascendentu.

Edytowane przez Artanis
  • Lubię to! 1
  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
9 godzin temu, Artanis napisał:

Ok, ale na Twoim miejscu próbowałbym zrobisz szerszy eksperyment - kupić z 10 zdrapek w losowych momentach oraz innych zaplanowanych porach. Dwa losy to trochę za mało, aby coś z tego wydedukować. Łatwiej nic nie wygrać niż coś wygrać. Nie wiem czy nie zbankrutujesz, ale jak Ci się uda to zostaniesz milionerką :D

Wychodzę z założenia, że jeśli mam coś wygrać to wygram i przy jednej zdrapce - wystarczy dać szansę Losowi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 godzin temu, Gringe napisał:

W dobrej elekcji warto mieć Księżyc w aspekcie z Jowiszem a dodatkowo w znaku władanym przez Jowisza: Strzelec lub Ryby

Chyba muszę powiedzieć mężowskiemu, żeby zaczął niedługo grać, bo potencjał ma i to duży xD natalnie Wenus w Bliźniętach, Jowisz w Rybach i Księżyc w Raku :) lepiej jak orba jest 5 st. czy bliżej ?

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
12 minut temu, Lunaria napisał:

lepiej jak orba jest 5 st. czy bliżej ?

Dobrze jest próbować jak aspekt jest aplikacyjny. U mnie było 7 stopni do uściślenia i trafiłam :) Coś ;) 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
11 godzin temu, Ejbert napisał:

nie ma możliwości nagięcia rzeczywistości, tzn. wyznaczenia idealnego momentu dla jakiegoś zdarzenia, jeśli ono nie ma odzwierciedlenia w horoskopie.

 

to prawda, jednak elekcyjna służy też temu, by na dany moment wyznaczyć taką datę, która będzie najbardziej czemuś sprzyjała albo przynajmniej nie szkodziła na tyle, ile się da to uzyskać. Przykład momentu koronacji Elżbiety I pięknie to ilustruje. 

Nawet jak w horoskopie nie ma się zapisanej szóstki w lotto, to nie znaczy, że nigdy nie uda się nic trafić, niekoniecznie jednak musi to być lotto. Może być loteria na odpuście. Moja siostra wygrała na takiej żywą gęś, a ja na wesołym miasteczku wyciągnęłam "szczęśliwy los", to znaczy taki, który pozwalał mi na wybranie dowolnej nagrody. Badziewiaste było tam wszystko, z daleka wyglądało inaczej, a z bliska okazywało się przysłowiową chińszczyzną, no ale liczy się trafienie :biggrin: 

 

Ja kilka razy skorzystałam z tej metody przy poważnych życiowych sprawach, z dobrym skutkiem. Idealnego momentu nie da się uzyskać, zwłaszcza, jeśli ktoś ma pokiereszowany natal, lecz przekonałam się, na własnej skórze, że działając w odpowiednim momencie, co nieco można poprawić.

Ale temu służą także działania magiczne, które też mają większą silę działania, jeśli wykonywane są w odpowiednim czasie. Elekcja więc jest jednym z takich "magicali" służącym poprawianiu rzeczywistości :D 

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
59 minut temu, Lunaria napisał:

Chyba muszę powiedzieć mężowskiemu, żeby zaczął niedługo grać, bo potencjał ma i to duży xD natalnie Wenus w Bliźniętach, Jowisz w Rybach i Księżyc w Raku :)

 

Ale to może nie mieć nic wspólnego z domem V albo - lepsza wersja V i II, i wówczas może się zadowolić mniejszym szczęściem, na przykład trójką :D 

Ale jeśli ma jakieś fajne powiązania, to ja bym próbowała! zwłaszcza na tranzytach i przy wykorzystaniu elekcji.

 

11 godzin temu, Artanis napisał:

Ok, ale na Twoim miejscu próbowałbym zrobisz szerszy eksperyment - kupić z 10 zdrapek w losowych momentach oraz innych zaplanowanych porach. Dwa losy to trochę za mało, aby coś z tego wydedukować. Łatwiej nic nie wygrać niż coś wygrać. Nie wiem czy nie zbankrutujesz, ale jak Ci się uda to zostaniesz milionerką :D

 

jeśli chodzi o eksperyment naukowy, to masz rację. Ale do czystego faktu wygrania wystarczy to, co napisała Gringe:

 

Godzinę temu, Gringe napisał:

Wychodzę z założenia, że jeśli mam coś wygrać to wygram i przy jednej zdrapce - wystarczy dać szansę Losowi ;) 

 

szczególnie szansę poprzez elekcję właśnie. 

 

Ale wspomniany układ elekcyjny ma szansę dobrego trafienia tylko u osób, które mają z nim jakiekolwiek powiązania. W przeciwnym wypadku, wszyscy na nim grający musieliby być wygrani. 

 

Ja tak jak Ejbert mam:

12 godzin temu, Ejbert napisał:

U mnie nie, próbowałem. I nadal próbuję :D 

 a wygranej jak nie było, tak nie ma, także na tych "szczęśliwych" momentach elekcyjnych. Taki los :D 

 

Jest jeszcze inna para kaloszy: o tym już gdzieś była mowa, jak to pan Leon Zawadzki grał regularnie, tak bez obliczeń co tydzień puszczał totolota, ale też pracował nad typowaniem liczb i obliczał najlepszy czas na puszczenie kuponu i kiedy już to wszystko zrobił, zakreślił swoje liczby i wyznaczył szczęśliwy dzień, to te jego liczby padły. Tyle, że on w tym dniu zapomniał tego kuponu wysłać. Albo coś mu w tym przeszkodziło, nie pamiętam. Skonkludował to jednym: "wiedziałem, że to nie jest mi pisane" - oczywiście to wniosek z natalnego. Opisał to w jakiejś swojej książce, chyba w serii "Ariadna".

 

I tak sobie myślę, że jednak wolę grać na żywioł i nic nie wygrać, niż ślęczeć nad typowaniem i zapomnieć o wysłaniu szczęśliwego kuponu . Efekt ten sam - zero, ale emocje dobijające :sark: 

  • Super 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
38 minut temu, Ismer napisał:

wspomniany układ elekcyjny ma szansę dobrego trafienia tylko u osób, które mają z nim jakiekolwiek powiązania. W przeciwnym wypadku, wszyscy na nim grający musieliby być wygrani. 

Tak. Dlatego czepiałam się tych zdrapek jak pijany płotu bo urodzeniowo nam Jowisza w Skorpionie w 2 domu w trygonie z Księżycem w Rybach. Doszłam do wniosku, że ten skorpioniasty Jowisz to ukryta kasa i jak nic pasuje do zdrapek :) 

Warto pokminić z własnym horoskopem jak ta kasa może się materializować( w zależności od znaku w jakim jest Jowisz i Wenus). 

Edytowane przez Gringe
  • Cool 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 minut temu, Ismer napisał:

Ale to może nie mieć nic wspólnego z domem V albo - lepsza wersja V i II, i wówczas może się zadowolić mniejszym szczęściem, na przykład trójką :D 

Ale jeśli ma jakieś fajne powiązania, to ja bym próbowała! zwłaszcza na tranzytach i przy wykorzystaniu elekcji.

Hmm... Jowisz w domu IX, Wenus XI i Księżyc XII, ale skoro Jowisz tranzytujacy bedzie robil sekstyl do władcy II domu, to moze coś mu skapnie :) Dobrze kminię?

 

Może wrzucę swoj horo na czas gdy w tamtym roku wygrałam 100zl w loterii :) w sumie pare razy udało mi się coś wygrać :)

Szkoda, że nie interesowałam się tak wnikliwie astrologia gdy brałam slub zamiast kuponów  lotka bym poprosiła o wino, a tak wygraliśmy cale 70zl xD :sciana:

  • Cool 1
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
3 godziny temu, Lunaria napisał:

Może wrzucę swoj horo na czas gdy w tamtym roku wygrałam 100zl w loterii :) w sumie pare razy udało mi się coś wygrać :)

Lunaria, wrzucaj śmiało :D jestem

bardzo ciekawa :) 

 

3 godziny temu, Lunaria napisał:

Szkoda, że nie interesowałam się tak wnikliwie astrologia gdy brałam slub zamiast kuponów  lotka bym poprosiła o wino, a tak wygraliśmy cale 70zl xD :sciana:

Tak, jak pisała wcześniej Ismer- warto uśmiechnąć się do elekcji jak ma się sprzyjające tranzyty - zwłaszcza przejście Jowisza :) 

Jakbyście wybrali wino to byłby wielki kac a tak chwila adrenaliny przy sprawdzaniu kuponów ;) 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla
16 godzin temu, Gringe napisał:

Ciekawe jak wyglada horoskop osoby która trafia „6” w Lotto

 

Mogę Ci dać datę urodzenia takiej osoby (którą znałam, obecnie już nie żyje), niestety będzie bez godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
2 minuty temu, Ragna napisał:

 

Mogę Ci dać datę urodzenia takiej osoby (którą znałam, obecnie już nie żyje), niestety będzie bez godziny.

To poproszę -w celach naukowych. Bardzo Ci dziękuję Ragna :buziak:

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla
1 minutę temu, Gringe napisał:

To poproszę -w celach naukowych. Bardzo Ci dziękuję Ragna :buziak:

 

Postaram się jutro wykonać telefon do osoby która tę datę będzie znała i dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat :D niestety przy moim układzie w natalu, czyli władca 2 i 5 domu Jowisz w upadku w 8 domu, do tego Saturn w 2.. obawiam się, że mimo dobrej elekcji nawet 100 zł bym nie utrafiła xD

  • Lubię to! 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
12 minut temu, martynamarzena napisał:

Ciekawy temat :D niestety przy moim układzie w natalu, czyli władca 2 i 5 domu Jowisz w upadku w 8 domu, do tego Saturn w 2.. obawiam się, że mimo dobrej elekcji nawet 100 zł bym nie utrafiła xD

Ja myslę, że warto spróbować chociażby po to by udowodnić, że są wyjątki od reguły :) 

A wcześniej ustawić jakaś fajną elekcję :) 

  • W punkt 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...