Skocz do zawartości

Czy kontynuować studia na jakich jestem?


Ver Million

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj, za radą Gringe, postanowiłam zrobić rozkład na studia. Z inetrpretacją wstrzymałam się do dzisiaj, żeby na świeżo jeszcze raz spojrzeć na karty.

 

Pierwsza karta - czego chcę? - 2 kielichów

Dążenie do harmonii, osobistego szczęścia przekładającego się na sukcesy w pracy, zajęcia artystyczne, dążenie do szczęścia i przyjemności.

 

 

Druga karta - czego nie wiem/ czego nie jestem świadoma? - Umiar

Karta wskazująca na znajdywanie subtelnego balansu między przyjemnościami, a obowiązkami. Łączenie ze sobą dwóch przeciwieństw. Uczenie się na zasadzie prób i błędów. Kierowanie się swoim wewnętrznym kompasem lub cierpliwe magazynowanie swojej energii, w oczekiwaniu na lepszy moment. Danie sobie czasu zarówno na pracę, jak i na świętowanie sukcesów.

 

 

Trzecia karta - najlepsze możliwe rozwiązanie tej sytuacji. - 9 kielichów

Robienie tego co sprawia przyjemność. Karta spełnionych życzeń. Zadbanie o swój stan emocjonalny.

 

 

Czwarta karta - konsekwencje porzucenia studiów - Królowa Monet

To karta kojarząca mi się z gospodynią domową, raczej spokojne życie, wykorzystywanie zasobów będących w zasięgu ręki.

 

 

Piąta karta - konsekwencje kontynuowania studiów - 7 mieczy

Poczucie bycia oszustem, ukrywanie się przed wrogami/ konsekwencjami. Nie wiadomo czy coś ratuje, czy coś kradnę. Czy uciekam przed "tymi złymi", czy to ja jestem "tą złą". Mentalny aerobik.

 

 

274002121_953989798823676_861069882320668516_n.thumb.jpg.d5ae02044876b73f6daef01c398420c9.jpg

 

 

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy, to powtarzajacy się na górze motyw kielicha/ naczynia. Duże nagromadzenie emocjii. Decyzje podejmowane w oparciu o uczucia, o serce a nie twarde fakty.

 

W rozkładzie nie ma żadnych buław. Brak motywacji. Nie jest to moją pasją.

 

Nie wiem do końca jak rozumieć ten rozkład. Przychodzi mi na myśl stwierdzenie, że dla mojego samopoczucia nie będzie miało znaczenia czy zostanę na studiach czy nie, tylko jaką rolę nadam im w swoim życiu. Na co im pozwolę. Jest umiejetnośc, której nie opanowałam i z tego wzgledu dla swojego zdrowia psychicznego i zachowania radości życia powinnam się teraz skoncentrować na tym co budzi moje pozytywne emocje. Powrót na studia moze się wiązać z mentalną szarpaniną, wynikającą z niepewności i zagubienia.

 

Dajcie znac jak wy byście to zinterpretowali i co radzili w oparciu o karty.

 

 

 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
1 godzinę temu, Ver Million napisał:

Pierwsza karta - czego chcę? - 2 kielichów

Chcesz spełnienia emocjonalnego. 
 

1 godzinę temu, Ver Million napisał:

Druga karta - czego nie wiem/ czego nie jestem świadoma? - Umiar

Czego nie jesteś świadoma jeśli chodzi o kontynuację studiów? Kontynuując je utrzymujesz pewien balans, masz spokój, nie masz problemu by je kontynuować( na różnych planach, finansowym, osobistym). 
 

1 godzinę temu, Ver Million napisał:

Trzecia karta - najlepsze możliwe rozwiązanie tej sytuacji. - 9 kielichów

Skupić się na bieżącej chwili. Nie robić planów na przyszłość - korzystać z tego, co daje bieżący moment. To nie jest czas na robienie długofalowych planów. 
 

2 godziny temu, Ver Million napisał:

Czwarta karta - konsekwencje porzucenia studiów - Królowa Monet

Jeśli zdecydujesz się porzucić studia - zaoszczędzisz pieniądze. Twój budżet na tym nie ucierpi. Może będziesz bardziej niezależna finansowo, może podejmiesz pracę w kierunku w którym już masz doświadczenie. Zajmujesz się bardziej sobą i swoimi sprawami. 

 

2 godziny temu, Ver Million napisał:

Piąta karta - konsekwencje kontynuowania studiów - 7 mieczy

Trzeba będzie pokombinować z różnymi sprawami. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gringe napisał:

Czego nie jesteś świadoma jeśli chodzi o kontynuację studiów? Kontynuując je utrzymujesz pewien balans, masz spokój, nie masz problemu by je kontynuować( na różnych planach, finansowym, osobistym). 

Ta karta miała mi ukazać, czego nie wiem, a co powinnam wiedzieć przy podjęciu ostatecznej decyzji. Co mi umyka, czego nie widzę :)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
19 minut temu, Ver Million napisał:

Ta karta miała mi ukazać, czego nie wiem, a co powinnam wiedzieć przy podjęciu ostatecznej decyzji. Co mi umyka, czego nie widzę :)

Umiar nie pokazuje strat. Uważam, że krzywda Ci się nie stanie jeśli zostaniesz. Nawet z 7 Mieczy - wyjdziesz na swoje. Dramatu tu nie będzie. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gringe napisał:

Umiar nie pokazuje strat. Uważam, że krzywda Ci się nie stanie jeśli zostaniesz. Nawet z 7 Mieczy - wyjdziesz na swoje. Dramatu tu nie będzie. 

Bardzo, bardzo dziękuje! <3

  • O.K 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...