Skocz do zawartości

Wyrabianie świec do magii


nastek96

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Z jakich materiałów wyrabiacie świece do magii? Używacie wosku pszczelego, wosku sojowego, czy może zwykłej parafiny? 

 

Sam nigdy nie robiłem takiej świecy, ale chciałbym. I zastanawiam się jakich materiałów najlepiej użyć. Wosk naturalny ma pewno jest najtrudniej zabarwić, ale jest naturalny. Za to parafina jest tania, ale sztuczna. 

Co sądzicie? Jak byście wykonali taka świece? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nastek, nie porywałam się na robienie świec własnoręcznie. 
Ale myślę, że skoro kupne parafinowe świece działają, to tym bardziej będą działały jeśli je osobiście wykonasz, bo wkładasz w to przecież własną energię, poświęcasz swój czas i uwagę, a to zawsze silniej działa. 

  • Lubię to! 2
  • W punkt 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla

Wszystko jest kwestią możliwości, głównie finansowych. Użyj tego, co Tobie wydaje się specjalne i piękne jak na Twoje możliwości, zarówno portfela, dostępności i umiejętności. Ma po prostu zasiać dobre wrażenia w Twoim umyśle.

 

Kiedyś czytałam świetny komentarz co do dawania ofiar bogom: powiedzmy, że trzy osoby postanowiły dać w ofierze jabłko. Ktoś jest bardzo ubogi, ale postanowił za 5 złotych kupić jedną sztukę zielonego, najpiękniejszego i soczystego jabłuszka jakie znalazł w sklepie. Drugi kupił zwykłe jabłko w warzywniaku, ale wziął nóż i wydziergał w nim najwspanialszą na świecie, jabłkową rzeźbę, która zajęła mu dwie godziny. Trzeci dobrze zarabiał i zamówił złoty odlew jabłka. Wszyscy trzej złożyli to na ołtarzu i wszyscy mieli efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o możliwości finansowe to fakt, że jedna świeca wyniesie drogo, ale jeśli będę chciał zrobić kilka świec, to wyjdzie już taniej niż w sklepie. 

Czyli obojętnie wg Was :)

 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...