Jump to content

Zapraszam na swój filmik o Tarocie

Ragna
 Share

Recommended Posts

Świetna recenzja. Oglądając film z perspektywy laika, który korzysta z tarota tylko jeśli pamięta że takowy posiada, to wydał mi się bardzo ciekawy, a sam spacer po książce był przedstawiony w sposób przyjazny dla audiencji mojego pokroju ;p . 

Mam nadzieję, że jednak pojawi się więcej takich filmików, ten tutaj skłonił mnie do refleksji, że większość z nas (a na pewno tak myślałem ja), traktuje tarota jako ładne karty, które mają też w sobie pare ukrytych triggerów dla naszej podświadomości, a ta z kolei odkrywa przed nami tajemnice przyszłości, przeszłości, i teraźniejszości.

I tyle.

Odkrywanie historii tarota nadaje mu powagi, i w moim przypadku skłoniło mnie to do obdarzenia moich talii  wiekszym szacunkiem.

• Thanks! 1

• Ekspert
1 godzinę temu, Saman napisał:

w moim przypadku skłoniło mnie to do obdarzenia moich talii  wiekszym szacunkiem

W moim przypadku jest to nabywanie szacunku do RW. Miałam etap nielubienia tej talii, ale z kolejnym krokiem zaczynam dostrzegać zarówno niegłupie elementy w niej, jak i doceniać, że komuś się w ogóle chciało.

PS. TRYTONY! To jest to słowo którego zapomniałam ;p

• Like 3

• Ekspert

Wrzuciłam także recenzję książki o Tarocie, powiązaną z białą magią. Podobny, prywatny filmik wrzuciłam na czat, ale ponieważ pokazywałam w nim za dużo książki (wydawca mógłby się pogniewać) to nakręciłam to jeszcze raz, ale z nowymi spostrzeżeniami. 

Oczywiście nie będę wrzucać tutaj każdego filmu i robić sobie ściany z ogłoszeniami, dlatego mogę zdradzić, że w miarę możliwości pojawią się tu rzeczy tarotowe, ale opowiedziane trochę z innej perspektywy, a mianowicie historii i sztuki - obecnie czytam o historii Europy i czekają na mnie zarówno biografie rodu Visconti i Sforza (włoscy baronowie, którzy zlecili wykonanie kart, które uchodzą za pierwszego Tarota w ogóle) jak i rzeczy odnośnie pierwszych tarotowych talii. Jeśli się uda, będą też opisy kart, także opatrzone jakąś książką, nie tylko o Tarocie, ale też jakąś popularnonaukową, związaną ściśle z motywem z karty. Takie rzeczy ;) Ale na razie wrzuciłam to:

• Super 4