Jump to content

Zapraszam na swój filmik o Tarocie


Ragna
 Share

Recommended Posts

Świetna recenzja. Oglądając film z perspektywy laika, który korzysta z tarota tylko jeśli pamięta że takowy posiada, to wydał mi się bardzo ciekawy, a sam spacer po książce był przedstawiony w sposób przyjazny dla audiencji mojego pokroju ;p . 

 

Mam nadzieję, że jednak pojawi się więcej takich filmików, ten tutaj skłonił mnie do refleksji, że większość z nas (a na pewno tak myślałem ja), traktuje tarota jako ładne karty, które mają też w sobie pare ukrytych triggerów dla naszej podświadomości, a ta z kolei odkrywa przed nami tajemnice przyszłości, przeszłości, i teraźniejszości.

I tyle.

Odkrywanie historii tarota nadaje mu powagi, i w moim przypadku skłoniło mnie to do obdarzenia moich talii  wiekszym szacunkiem.

  • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ekspert
1 godzinę temu, Saman napisał:

w moim przypadku skłoniło mnie to do obdarzenia moich talii  wiekszym szacunkiem

 

W moim przypadku jest to nabywanie szacunku do RW. Miałam etap nielubienia tej talii, ale z kolejnym krokiem zaczynam dostrzegać zarówno niegłupie elementy w niej, jak i doceniać, że komuś się w ogóle chciało.

 

PS. TRYTONY! To jest to słowo którego zapomniałam ;p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Ekspert

Wrzuciłam także recenzję książki o Tarocie, powiązaną z białą magią. Podobny, prywatny filmik wrzuciłam na czat, ale ponieważ pokazywałam w nim za dużo książki (wydawca mógłby się pogniewać) to nakręciłam to jeszcze raz, ale z nowymi spostrzeżeniami. 

 

Oczywiście nie będę wrzucać tutaj każdego filmu i robić sobie ściany z ogłoszeniami, dlatego mogę zdradzić, że w miarę możliwości pojawią się tu rzeczy tarotowe, ale opowiedziane trochę z innej perspektywy, a mianowicie historii i sztuki - obecnie czytam o historii Europy i czekają na mnie zarówno biografie rodu Visconti i Sforza (włoscy baronowie, którzy zlecili wykonanie kart, które uchodzą za pierwszego Tarota w ogóle) jak i rzeczy odnośnie pierwszych tarotowych talii. Jeśli się uda, będą też opisy kart, także opatrzone jakąś książką, nie tylko o Tarocie, ale też jakąś popularnonaukową, związaną ściśle z motywem z karty. Takie rzeczy ;) Ale na razie wrzuciłam to:

 

 

  • Super 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...