Skocz do zawartości

Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Katarzyna :

 

Osoba o tym imieniu godna jest podziwu, szacunku i uznania. Jest, bowiem szlachetna, prostolinijna, stała w przekonaniach, pracowita, skrupulatna. Nie znosi osób dwulicowych, krętaczy i kłamców. Ma duże uzdolnienia artystyczne oraz dar opanowania wiedzy, dlatego może odegrać poważna rolę w życiu naukowym. Osoba kulturalna, oddana domowi, mężowi i kochająca dzieci całym swym dobrym sercem. Lubi przyrodę, podziwia sztuki teatralne, daje przykład jak zdobywać wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość truskawka

Kasiu na stronie http://www.adminer.pl/imiennik/index.php?op=kwiecej znalazłam następujący opis twojego imienia:

 

"KATARZYNA - zdecydowana i przebojowa. Staranna i czysta. Szalenie odpowiedzialna. Niekiedy zbytnio naśladuje wielkich, ale dobra przyjaciółka i uczynna koleżanka. Niełatwo zmienia przekonania. Uczy się chętnie i z rezultatami. W przyszłości praca w komunikacji lub gastronomii. Uwaga, skłonność do tycia. Lubi naturę. Kochliwa!"

 

Czy z tego opisu zgadza się coś? Czy poszukać na necie czegoś więcej? ;)

Oj sama nie wiem jak sobie radzić z nieśmiałością, więc trudno mi Ci cokolwiek doradzić w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki. Mozęsz czegos jeszcze poszukać :wink: Zgadza sie:

 

-

Staranna i czysta.

-

Niekiedy zbytnio naśladuje wielkich, ale dobra przyjaciółka i uczynna koleżanka

-

Uczy się (...) z rezultatami.

-

Lubi naturę. Kochliwa!"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość truskawka

Katarzyna (imię pochodzenia grackiego, które oznacza czysta) - średniego wzrostu, ciemna blondynka lub szatynka, dobrze zbudowana, zgrabna. Cechy dla niej charakterystyczne to bogate życie wewnętrzne i zaradność życiowa. Obowiązkowa i sumienna, uczciwa i dokładna. Często osiąga sukces na estradzie. Lubi muzykę, kino i książki. Ma dużo wdzięku i kobiecości. Wysoko ceni swoją godność osobistą. Łatwo ją zranić, ale też i ona nie pozostaje dłużna znajdując natychmiast ciętą ripostę. Jest prawdziwym oparciem dla rodziny, służąc w razie potrzeby radą i pomocą. Ubiera się gustownie, ale bez nadmiernej przesady. Nie uznaje malowania się. Preferuje wartości duchowe nad wyglądem zewnętrznym. Zna swoją wartość, ale jest skromna. Mimo wielu sukcesów nigdy nie przewróci się jej w głowie. Swoje szczęście rodzinne przedkłada nad gonitwę za pieniędzmi. (znalazłam to w bardzo starym kalendarzu z roku 1993 - zostały po nim tylko pare kartek, które interesowały moją mamę ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość truskawka

Nie ma za co. Zawsze do usług ;) Domyśliłam się, że to będzie chybione (przeważnie każda kobieta lubi się pomalować i upiększyć ;)) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis imienia: KATARZYNA

 

Imieniny obchodzi: 02.13, 03.09, 03.22, 03.24, 04.05, 04.29, 05.09, 11.25,

 

Osobowość: Tajemnica krwi

Charakter: 90 %

Promieniowanie: 88 %

Rezonans: 103 000 drgań/sek.

Kolor: Czerwony

Główne cechy: Intelekt-Zdolność reakcji-Pobudli­wość- Dynamizm

Totem roślinny: Truskawka

Totem zwierzęcy: Łabędź

Znak: Lew

TYP: Nerwowe choleryczki, bardzo pobudliwe. Łat­wo tracą zimną krew. Są wyniosłe i sprawiają wrażenie osób " w pretensjach ". W prawdzie - niczym ich totem - łabędź - wydają się dumne i pogardliwe, ale w rzeczywistości są niespokojne i niepewne.

PSYCHIKA: Są inteligentne, wiedzą o tym i dają to odczuć innym. Mają wyraźną skłonność do odnosze­nia wszystkiego do siebie, są subiektywne. Ogólnie biorąc, mają raczej trudny charakter, ale są pełne życia.

WOLA: Raczej dobra, ale nie starcza jej, by doprowa­dzić rzecz do końca. Wówczas przybierają pozę obra­żonej damy i wycofują się z działania ze znudzoną miną.

POBUDLIWOŚĆ: Zbyt duża, by zostawić im czas na refleksję. Zgryźliwe albo raniące uwagi padają wów­czas z tych uroczych usteczek.

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Ich wybuchy gniewu zbijają z tropu i szokują, gdyż ich mniej czy bardziej uświado­mionym celem jest ranienie i niszczenie.

AKTYWNOŚĆ: Dość słaba, ale ich dynamizm jest tak duży, że sprawiają wrażenie osób niezastąpionych. Brak im wytrwałości, nieraz chwytają dwie sroki za ogon. Są doskonałymi dziennikarkami, pracownicami reklamy, działaczkami.

INTUICJA: Całkiem zagłuszona przez intelektualny aspekt ich osobowości.

INTELIGENCJA: Uważają się za nadzwyczaj inteli­gentne, a innych mają za kretynów. Chociaż w życiu spotyka je wiele porażek, nigdy nie wątpią w siebie i zawsze są z siebie bardzo zadowolone.

UCZUCIOWOŚĆ: Bardzo nerwowa, impulsywna i co tu ukrywać - egoistyczna. Ślepo ufają swej inteli­gencji, która nie zawsze jest tak wielka, jak to sobie wyobrażają.

MORALNOŚĆ: Zależy od okoliczności i wydarzeń. Należy wpoić im za młodu silne zasady moralne, aby przeciwdziałać skłonności do panowania nad otocze­niem. Doskonale znoszą porażki, zwalając winę na innych.

ZDROWIE: Chwiejne, zbyt podlegające psychice. Wrażliwy system nerwowy. Łatwo się męczą. Potrze­bują dużo wypoczynku i snu.

ZMYSŁOWOŚĆ: Katarzyny żyją w masce obojętności i pogardy, trudno jest im ją porzucić. Stąd wiele nieporozumień, nieraz bolesnych. Przyszłego partnera tak idealizują, że spotkanie go kiedykolwiek jest mało prawdopodobne.

DYNAMIZM: Graniczy z agresywnością. Te kobiety potrzebują do życia sukcesów.

TOWARZYSKOŚĆ: Lubią otaczać się ludźmi, łącząc przyjemne z pożytecznym. Ich salon nieraz stanowi przedłużenie biura.

PODSUMOWANIE: Te kobiety a zwłaszcza dziewczęta powinny zastanowić się nad symbo­lizmem łabędzia, którego niezaprzeczalne piękno i wdzięk kryją oschłość serca i brak zrozumienia dla innych, z którymi to cechami zawsze można podjąć walkę.

 

 

http://www.imiennik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość truskawka

Pochodzenie i znaczenie: Imię wywodzone od greckiego słowa: - kataros (czysty).

Charakterystyka osoby: Wnikliwa, kulturalna, subtelna i stała w swoich przekonaniach. Posiada wielkie poczucie odpowiedzialności. Ceni wielkie ideały.

W innych językach: Łac.: Catharina, ang.: Catherine, fr.: Catherine, niem.: Katharina.

Przysłowie:Św. Katarzyna po lodzie, Boże Narodzenie po wodzie.

 

Wg strony: imiona.fazi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Katarzyna (imię pochodzenia grackiego, które oznacza czysta) - średniego wzrostu, ciemna blondynka lub szatynka, dobrze zbudowana, zgrabna.

Niby się zgadza (ale zgrabna nie jestem):P

 

 

Cechy dla niej charakterystyczne to bogate życie wewnętrzne i zaradność życiowa.

Zgadzam się

 

Obowiązkowa i sumienna, uczciwa i dokładna. Często osiąga sukces na estradzie. Lubi muzykę, kino i książki. Ma dużo wdzięku i kobiecości. Wysoko ceni swoją godność osobistą.Łatwo ją zranić.

No tak...

ale też i ona nie pozostaje dłużna znajdując natychmiast ciętą ripostę. Jest prawdziwym oparciem dla rodziny, służąc w razie potrzeby radą i pomocą. Ubiera się gustownie, ale bez nadmiernej przesady.

to mi nei wychodzi akurat :D

 

Nie uznaje malowania się. Preferuje wartości duchowe nad wyglądem zewnętrznym. Zna swoją wartość, ale jest skromna. Mimo wielu sukcesów nigdy nie przewróci się jej w głowie. Swoje szczęście rodzinne przedkłada nad gonitwę za pieniędzmi. (znalazłam to w bardzo starym kalendarzu z roku 1993 - zostały po nim tylko pare kartek, które interesowały moją mamę ;))

Haha!większośc się zgadza :D nieźle :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no truskaweczka Twoje opisy najbardziej sa zblizone do mnie :D chociaz kilka tam sie nie zgadadza, ale jednak kasica to kasica :D:D :D jeśli wyciąc by kilka zdan to bylby to opis faktycznie moj ;P

 

[ Dodano: 2007-08-08, 11:46 ]

tam zamaist moj mialo byc mnie :) to tak dla sprostowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

vivian, twopj opis to sama prawda podoba mi sie ;) dokladnie takie sa katarzyny - spotykalem sie z jedna przez pół roku tylko tyle dało sie z nia wytrzymac - nie obrazajac nikogo naprawde maja trudny charakter a partnera idealizuja i nigdy takiego ideała nie znajda

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
dobra przyjaciółka i uczynna koleżanka. Niełatwo zmienia przekonania.

dokładnie :mrgreen:

 

skłonność do tycia. Lubi naturę. Kochliwa!"

hahaha, zwłaszcza to ostatnie

 

vivian, zgadza się w 99%

przynajmniej w moim przypadku

poza tym

Ich salon nieraz stanowi przedłużenie biura.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Nie wierze ... jakby ktos pisał moją biografie ... wszystkie opisy były zgodne w 100% no może z wyjątkiemvivian. Nie zgada sie tylko w 1 aspekcie. Moje serce jest jak lod ale tylko dla wrogow .. a tak to szybko topnieje i jestem skora do pomocy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze po raz pierwszy ktos odkryl Katarzyny

Nic dodac nic ujac tylko te zimne serce to raczej nieprawda Katarzyny kochaja namietnie i bez granic tylko jak sie rozczaruja zamykaja serce . Tu nie mowie tylko o sobie o innych Kaskach ktore znam tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katarzyna w moim wykonaniu.. zbyt ufna, naiwna, kochająca, wybaczajaca-wszystko!!! (bo naiwna) wrażliwa.... nic w stylu:serca z kamienia!!! nie jestesmy nieczułe!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Gość truskawka

Katarzyna jest nerwową choleryczką, bardzo pobudliwą. Łatwo traci zimną krew. Jest wyniosła i sprawia wrażenie osób "w pretensjach". Jest inteligentna, wie o tym i daje to odczuć innym. Ma wyraźną skłonność do odnoszenia wszystkiego do siebie, jest subiektywna. Ogólnie biorąc, ma raczej trudny charakter, ale jest pełna życia. Chociaż w życiu spotyka ją wiele porażek, nigdy nie wątpi w siebie i zawsze jest z siebie bardzo zadowolona.

 

Źródło - Katarzyna - Znaczenie imienia Katarzyna - Wielka Księga Imion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiele prawdy jest w tym imieniu!

To, że choleryczka z trudnym charakterem. Płaczliwa i bardzo delikatna uczuciowo. To że schludna i ze bardziej ceni wartości duchowe niz wygląd zewnętrzny też jest prawdą. Ale myślę ze pieniądze nie są Katarzyn istotną naturą- być szczęśliwą w swojej naturze to chyba to!

Pozdrawiam wszystkie Katarzyny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Napisał truskawka

Lubi naturę. Kochliwa!"

nie prawda, wydajie mi się ze w zycpiu spotykają Kaski jedengo partnera dla którego dużo zrobią, wszstko- a "kochliwosć" to było bu tak, że nimi się mężczyźni interesują, rozkochuja ich w sobie, ale się nie angarzują, nie obiecują, nie wiązą naprawdę... Sa typem osóbb dla których istnieje jedna jedyna miłość, reszta to dodatki do zycia, zabawa, i mówią raczej o tym otwarcie - nie oczekuj, bo nie dam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Aż musiałam się zarejestrować po tym co przeczytałam. Też jestem "Kaśka" i każdy opis, który tutaj przeczytałam zgadza się od 90 do 100% z moją osobowością. Uśmiałam się do łez, kiedy to czytałam - no i uważam, że takie informacje powinny być ściśle tajne i nie powinny być ujawniane ;)

Rewelacja, kopiuję wszystko i będę sobie czytać w zimowe wieczory :muza:

Pozdrawiam wszystkie Kaśki "w pretensjach" :wstydnis:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej opisuję mnie wiadomości Truskawkowej.

Co do Vivian. No nie wiem, przynajmniej jeśli chodzi o mnie.

Nie jestem egoistką, myślę o innych i im z chęcią pomagam.

Nie traktuję innych z wyższością, bo niestety często często nie wierzę sama w siebie.

I zdecydowanie się zgadza, że szybko znajduję ciątą ripostę!

Zamykam się dla osób, które mnie zranią. Jestem wredna i niemiła tylko dla osób, których naprawdę nie trawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał truskawka

Lubi naturę. Kochliwa!"

nie prawda, wydajie mi się ze w zycpiu spotykają Kaski jedengo partnera dla którego dużo zrobią, wszstko- a "kochliwosć" to było bu tak, że nimi się mężczyźni interesują, rozkochuja ich w sobie, ale się nie angarzują, nie obiecują, nie wiązą naprawdę... Sa typem osóbb dla których istnieje jedna jedyna miłość, reszta to dodatki do zycia, zabawa, i mówią raczej o tym otwarcie - nie oczekuj, bo nie dam...

 

dokładnie jakbym czytała siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Katarzyna

Kolor: Czerwony

Główne cechy: Intelekt-Zdolność reakcji-Pobudliwość- Dynamizm

Totem roślinny: Truskawka

Totem zwierzęcy: Łabędź

Typ: Nerwowe , pobudliwe. Łatwo tracą zimną krew. Są wyniosłe i sprawiają wrażenie osób „w pretensjach". Wprawdzie — niczym ich totem — łabędź — wydają się dumne i pogardliwe, ale w rzeczywistości są niespokojne i niepewne.

Psychika: Są inteligentne, wiedzą o tym i dają to odczuć innym. Mają wyraźną skłonność do odnoszenia wszystkiego do siebie, są subiektywne. Ogólnie biorąc, mają raczej trudny charakter, ale są pełne życia.

Wola: Raczej dobra, ale nie starcza jej, by doprowadzić rzecz do końca. Wówczas przybierają pozę obrażonej damy i wycofują się z działania ze znudzoną miną.

Pobudliwość: Zbyt duża, by zostawić im czas na refleksję. Zgryźliwe albo raniące uwagi padają wówczas z tych uroczych usteczek.

Zdolność reakcji: Ich wybuchy gniewu zbijają z tropu i szokują, gdyż ich mniej czy bardziej uświadomionym celem jest ranienie i niszczenie.

Aktywność: Dość słaba, ale ich dynamizm jest tak duży, że sprawiają wrażenie osób niezastąpionych. Brak im wytrwałości, nieraz chwytają dwie sroki za ogon. Są doskonałymi dziennikarkami, pracownicami reklamy, działaczkami.

Intuicja: Całkiem zagłuszona przez intelektualny aspekt ich osobowości.

Inteligencja: Uważają się za nadzwyczaj inteligentne. Chociaż w życiu spotyka je wiele porażek, nigdy nie wątpią w siebie i zawsze są z siebie bardzo zadowolone.

Uczuciowość: Bardzo nerwowa, impulsywna i co tu ukrywać ,egoistyczna. Ślepo ufają swej inteligencji, która nie zawsze jest tak wielka, jak to sobie wyobrażają.

Moralność: Zależy od okoliczności i wydarzeń. Należy wpoić im za młodu silne zasady moralne, aby przeciwdziałać skłonności do panowania nad otoczeniem. Doskonale znoszą porażki, zwalając winę na innych.

Zdrowie: Chwiejne, zbyt podlegające psychice. Wrażliwy system nerwowy. Łatwo się męczą. Potrzebują dużo wypoczynku i snu.

Zmysłowość: Katarzyny żyją w masce obojętności i pogardy, trudno jest im ją porzucić. Stąd wiele nieporozumień, nieraz bolesnych. Przyszłego partnera tak idealizują, że spotkanie go kiedykolwiek jest mało prawdopodobne.

Dynamizm: Graniczy z agresywnością. Te kobiety potrzebują do życia sukcesów.

Towarzyskość: Lubią otaczać się ludźmi, łącząc przyjemne z pożytecznym. Ich salon nieraz stanowi przedłużenie biura.

Podsumowanie: Te kobiety a zwłaszcza dziewczęta powinny zastanowić się nad symbolizmem łabędzia, którego niezaprzeczalne piękno i wdzięk kryją oschłość serca i brak zrozumienia dla innych ,z którymi to cechami zawsze można podjąć walkę.

 

Źródło:"Wpływ imienia na życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Katarzyna (imię pochodzenia grackiego, które oznacza czysta) - średniego wzrostu, ciemna blondynka lub szatynka, dobrze zbudowana, zgrabna. Cechy dla niej charakterystyczne to bogate życie wewnętrzne i zaradność życiowa. Obowiązkowa i sumienna, uczciwa i dokładna. Często osiąga sukces na estradzie. Lubi muzykę, kino i książki. Ma dużo wdzięku i kobiecości. Wysoko ceni swoją godność osobistą. Łatwo ją zranić, ale też i ona nie pozostaje dłużna znajdując natychmiast ciętą ripostę. Jest prawdziwym oparciem dla rodziny, służąc w razie potrzeby radą i pomocą. Ubiera się gustownie, ale bez nadmiernej przesady. Nie uznaje malowania się. Preferuje wartości duchowe nad wyglądem zewnętrznym. Zna swoją wartość, ale jest skromna. Mimo wielu sukcesów nigdy nie przewróci się jej w głowie. Swoje szczęście rodzinne przedkłada nad gonitwę za pieniędzmi. (znalazłam to w bardzo starym kalendarzu z roku 1993 - zostały po nim tylko pare kartek, które interesowały moją mamę ;))
Większość co do mnie się zgadza, ale nie to że nie uznaję malowania się przeicwie bardzo to lubię xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Totem roślinny: Truskawka

 

Ja mam nawet truskawkowe nazwisko... o.O Nie malowałam się nigdy (mam 20 lat), śpiewam, piszę wiersze, jestem szatynką, raczej zgrabna... Kurczę. A ja w to nigdy nie wierzyłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

hej jeśli chodzi o mnie wszystko...no może prawie wszystko się zgadza....kocham wieś zwierzęta niedawno wyprowadziłam sie za miasto hoduję konie,które były moim marzeniem nie cierpię się malować......nie zgodze sie jedyniez tym ubiorem preferuje jeansy i bluzę.i zwyklych ludzi przedkładam nad arystokrację Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

KATARZYNA

 

Pochodzenie: greckie

Liczba imienia: SZÓSTKA

Znaczenie: "czysta"

Znak zodiaku: Panna

Planeta: Merkury

Imieniny: 2 Luty, 13 Luty, 9 Marzec, 22 Marzec, 23 Marzec, 24 Marzec, 1 Kwiecień, 6 Kwiecień, 29 Kwiecień, 30 Kwiecień, 25 Listopad, 30 Grudzień

 

Greckie słowo, od którego utworzono imię Katarzyna, brzmiało: *katharos* ("czysty, prawy, bez skazy"). Tuż obok w słowniku widzimy podobne słowo: *kathaireo* ("burzę, zabijam"). Jest to jednym z przejawów zjawiska polegającego na tym, że w imieniu tym się siły budujące, tworzące łączą z niszczącymi. kapryśnymi energiami, które związane są z ich imieniem. Katarzyny w większym stopniu niż przedstawicielki innych imion (a na pewno w większym stopniu niż pozostałe numerologiczne szóstki) odczuwają przeciwieństwa tkwiące w ich duszy. Zanim dokonają ostatecznych wyborów w życiu, często myślą o rzeczach niemożliwych do pogodzenia. Pociąga je wolność, ale są też przywiązane do wspomnień i pamiątek. Pragną być samodzielne, ale czują potrzebę pomocy ze strony kogoś o silniejszej osobowości. Pociąga je nowa moda i nowe style życia, a jednocześnie boją się postępować inaczej, niż uczyły mamy czy babcie. Po mniej lub bardziej niespokojnej i burzliwej młodości zaczynają przeważać wpisane w to imię wpływy harmonijnej liczby SZEŚĆ i Katarzyna stopniowo staje się zwolenniczką porządku, jasnych reguł życiowej gry, a nawet zaczyna się skłaniać ku tradycji i pewnemu konserwatyzmowi. W przeciwieństwie jednak do innych szóstek, które łatwo się godzą na tradycyjną rolę kobiety, Katarzyny nie czują się do końca "udomowione", lubią demonstrować swoją niezależność i wolność poglądów. Dlatego też drażnią je wszelkie "pierniczki Katarzynki" czy "margaryna Kasia". Zwykle imię to jest wskaźnikiem dużej inteligencji i żywego umysłu. Katarzynom z natury wiedza łatwo wchodzi do głów, choć mogą się bronić przed etykietą prymuski i intelektualistki. W ogóle natura Katarzyn jest kapryśna i często nieobliczalna; najlepiej rozwijają się u boku silnych mężczyzn, którzy dają im poczucie bezpieczeństwa. Imię Katarzyna najbardziej jest odpowiednie dla znaków Merkurego, czyli dla Panny i Bliźniąt; dobrze oddaje ono ich wielostronność i niechęć do jednoznacznego wpisania się w pewną rolę. Dobrze też posłuży Skorpionom i Wodnikom. U Baranów, Lwów i Koziorożców imię to może wyzwolić zbyt wielkie napięcia i skłaniać je do nazbyt radykalnych kroków w życiu. Strzelcom i Rybom obiecuje wiele przygód, a mało stabilizacji. Nie jest również najbardziej odpowiednie dla ceniących sobie spokój i ciepło Raków, Wag i Byków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wiele z tego pasuje do mnie :).

Wiecie a co do nieśmiałości... sama miałam z tym problemy.

Szukałam takiego neutralnego wyjścia - jeżeli na kimś mi zależało/zależy najpierw grzecznie witałam się, gdy tylko poczułam, że i ta osoba jest zainteresowana przywitaniem się podchodziłam i pytałam "Co u Ciebie?" :) - bardzo uniwersalne pytanie... i wtedy rozmowa się sama rozkręcała..:).

Zawsze można podejść i po prostu zapytać o dzień, o samopoczucie lub też o pomoc :).

Czasem zdarza się, że stoimy w grupach, prawda?:)

Pod klasą, na uczelni w pracy... Wtedy można wykorzystać ten tłok, tłum i stanąć przy osobie którą jesteśmy zainteresowani jak się odwróci to się uśmiechnąć i przywitać, zazwyczaj po prostu sam/sama zacznie rozmowę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

xD

Opisy zgadzają się w jakiś 90%. Łatwo przyswajam wiedzę, ale jestem dość leniwa. Uczę się tylko tych rzeczy, które wydają mi się ciekawe. Książki,kino , a szczególnie muzykę ubóstwiam. Dużo ludzi,nawet rodzina, mówią mi, że mam trudny charakter i to się zgadza ^^ Do tego jestem spod znaku skorpiona, które znane są z tego znane :zeby_na: :zeby_na:

Edytowane przez Enyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie w każdym z tych opisów znajdzie się trochę prawdy. Uwielbiam to jaka jestem. ;) Gorzej mają Ci którzy muszą ze mną wytrzymać ;D

 

ooo właśnie... to bywa problemem dla innych ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo właśnie... to bywa problemem dla innych ludzi

 

Ja nie mam tego problemu, bo mam dość otwartych przyjaciół i mówią mi co im nie pasuje w moim zachowaniu ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

oj zgadza sie zgadza....Kasie to takie fajne zlośnice,wybuchowe i zadziorne ale gdy trzeba to serducho otworzą....zawsze można na nie liczyć:)!

Znam ich kilka i nawet corke mam Kasię....najkochańszą choć z charakterkiem,że ho ho:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katarzyna

Kolor: Czerwony

Główne cechy: Intelekt-Zdolność reakcji-Pobudliwość- Dynamizm

Totem roślinny: Truskawka

Totem zwierzęcy: Łabędź

Typ: Nerwowe , pobudliwe. Łatwo tracą zimną krew. Są wyniosłe i sprawiają wrażenie osób „w pretensjach". Wprawdzie — niczym ich totem — łabędź — wydają się dumne i pogardliwe, ale w rzeczywistości są niespokojne i niepewne.

Psychika: Są inteligentne, wiedzą o tym i dają to odczuć innym. Mają wyraźną skłonność do odnoszenia wszystkiego do siebie, są subiektywne. Ogólnie biorąc, mają raczej trudny charakter, ale są pełne życia.

Wola: Raczej dobra, ale nie starcza jej, by doprowadzić rzecz do końca. Wówczas przybierają pozę obrażonej damy i wycofują się z działania ze znudzoną miną.

Pobudliwość: Zbyt duża, by zostawić im czas na refleksję. Zgryźliwe albo raniące uwagi padają wówczas z tych uroczych usteczek.

Zdolność reakcji: Ich wybuchy gniewu zbijają z tropu i szokują, gdyż ich mniej czy bardziej uświadomionym celem jest ranienie i niszczenie.

Aktywność: Dość słaba, ale ich dynamizm jest tak duży, że sprawiają wrażenie osób niezastąpionych. Brak im wytrwałości, nieraz chwytają dwie sroki za ogon. Są doskonałymi dziennikarkami, pracownicami reklamy, działaczkami.

Intuicja: Całkiem zagłuszona przez intelektualny aspekt ich osobowości.

Inteligencja: Uważają się za nadzwyczaj inteligentne. Chociaż w życiu spotyka je wiele porażek, nigdy nie wątpią w siebie i zawsze są z siebie bardzo zadowolone.

Uczuciowość: Bardzo nerwowa, impulsywna i co tu ukrywać ,egoistyczna. Ślepo ufają swej inteligencji, która nie zawsze jest tak wielka, jak to sobie wyobrażają.

Moralność: Zależy od okoliczności i wydarzeń. Należy wpoić im za młodu silne zasady moralne, aby przeciwdziałać skłonności do panowania nad otoczeniem. Doskonale znoszą porażki, zwalając winę na innych.

Zdrowie: Chwiejne, zbyt podlegające psychice. Wrażliwy system nerwowy. Łatwo się męczą. Potrzebują dużo wypoczynku i snu.

Zmysłowość: Katarzyny żyją w masce obojętności i pogardy, trudno jest im ją porzucić. Stąd wiele nieporozumień, nieraz bolesnych. Przyszłego partnera tak idealizują, że spotkanie go kiedykolwiek jest mało prawdopodobne.

Dynamizm: Graniczy z agresywnością. Te kobiety potrzebują do życia sukcesów.

Towarzyskość: Lubią otaczać się ludźmi, łącząc przyjemne z pożytecznym. Ich salon nieraz stanowi przedłużenie biura.

Podsumowanie: Te kobiety a zwłaszcza dziewczęta powinny zastanowić się nad symbolizmem łabędzia, którego niezaprzeczalne piękno i wdzięk kryją oschłość serca i brak zrozumienia dla innych ,z którymi to cechami zawsze można podjąć walkę.

 

Źródło:"Wpływ imienia na życie"

 

O jejku jejku... 100% się ze mną zgadza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katarzyna - osoba o tym imieniu godna jest podziwu, szacunku i uznania. Jest, bowiem szlachetna, prostolinijna, stała w przekonaniach, pracowita, skrupulatna. Nie znosi osób dwulicowych, krętaczy i kłamców. Ma duże uzdolnienia artystyczne oraz dar opanowania wiedzy, dlatego może odegrać poważna rolę w życiu naukowym. Osoba kulturalna, oddana domowi, mężowi i kochająca dzieci całym swym dobrym sercem. Lubi przyrodę, podziwia sztuki teatralne, daje przykład jak zdobywać wiedzę. Kasia jest ambitna i inteligentna. Niechętnie poddaje się woli innych ponieważ ceni sobie niezależność. Jest idealistką o ogromnej wyobraźni i silnej potrzebie pracy. Nie znosi bezczynności. Każda Kasia to kobieta niezwykle pociągająca. Katarzyna posiada też talent wokalny.

 

Tak naprawde samo imię nie świadczy o naszym charakterze są Kasie grzeczne i spokojne jak również wybuchowe i choleryczne tak naprawde o nas samych świadczy wiele różnych czynników jak np znak zodiaku itp. Trudno żeby pakować wszystkie Katarzyny do jednego worka każda Kasia jest jedyna w swoim rodzaju.

Pozdrawiam wszystkie Katarzynki

 

Taka Ciekawostka

Katarzynki – męski odpowiednik andrzejek, dziś już zapomniany zwyczaj matrymonialnych wróżb kawalerskich, obchodzono w noc z 24 na 25 listopada, w wigilię św.Katarzyny, uznawanej między innymi za patronkę kawalerów troszczącą się o ich udany związek małżeński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Katarzyna - osoba o tym imieniu godna jest podziwu, szacunku i uznania. Jest, bowiem szlachetna, prostolinijna, stała w przekonaniach, pracowita, skrupulatna. Nie znosi osób dwulicowych, krętaczy i kłamców. Ma duże uzdolnienia artystyczne oraz dar opanowania wiedzy, dlatego może odegrać poważna rolę w życiu naukowym. Osoba kulturalna, oddana domowi, mężowi i kochająca dzieci całym swym dobrym sercem. Lubi przyrodę, podziwia sztuki teatralne, daje przykład jak zdobywać wiedzę. Kasia jest ambitna i inteligentna. Niechętnie poddaje się woli innych ponieważ ceni sobie niezależność. Jest idealistką o ogromnej wyobraźni i silnej potrzebie pracy. Nie znosi bezczynności. Każda Kasia to kobieta niezwykle pociągająca. Katarzyna posiada też talent wokalny.

 

Tak naprawde samo imię nie świadczy o naszym charakterze są Kasie grzeczne i spokojne jak również wybuchowe i choleryczne tak naprawde o nas samych świadczy wiele różnych czynników jak np znak zodiaku itp. Trudno żeby pakować wszystkie Katarzyny do jednego worka każda Kasia jest jedyna w swoim rodzaju.

Pozdrawiam wszystkie Katarzynki

 

Taka Ciekawostka

Katarzynki – męski odpowiednik andrzejek, dziś już zapomniany zwyczaj matrymonialnych wróżb kawalerskich, obchodzono w noc z 24 na 25 listopada, w wigilię św.Katarzyny, uznawanej między innymi za patronkę kawalerów troszczącą się o ich udany związek małżeński.

 

Zgadza się, Katarzynki też cię pozdrawiają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Opis imienia: KATARZYNA

 

Imieniny obchodzi: 02.13, 03.09, 03.22, 03.24, 04.05, 04.29, 05.09, 11.25,

 

Osobowość: Tajemnica krwi

Charakter: 90 %

Promieniowanie: 88 %

Rezonans: 103 000 drgań/sek.

Kolor: Czerwony

Główne cechy: Intelekt-Zdolność reakcji-Pobudli*wość- Dynamizm

Totem roślinny: Truskawka

Totem zwierzęcy: Łabędź

Znak: Lew

TYP: Nerwowe choleryczki, bardzo pobudliwe. Łat*wo tracą zimną krew. Są wyniosłe i sprawiają wrażenie osób " w pretensjach ". W prawdzie - niczym ich totem - łabędź - wydają się dumne i pogardliwe, ale w rzeczywistości są niespokojne i niepewne.

PSYCHIKA: Są inteligentne, wiedzą o tym i dają to odczuć innym. Mają wyraźną skłonność do odnosze*nia wszystkiego do siebie, są subiektywne. Ogólnie biorąc, mają raczej trudny charakter, ale są pełne życia.

WOLA: Raczej dobra, ale nie starcza jej, by doprowa*dzić rzecz do końca. Wówczas przybierają pozę obra*żonej damy i wycofują się z działania ze znudzoną miną.

POBUDLIWOŚĆ: Zbyt duża, by zostawić im czas na refleksję. Zgryźliwe albo raniące uwagi padają wów*czas z tych uroczych usteczek.

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Ich wybuchy gniewu zbijają z tropu i szokują, gdyż ich mniej czy bardziej uświado*mionym celem jest ranienie i niszczenie.

AKTYWNOŚĆ: Dość słaba, ale ich dynamizm jest tak duży, że sprawiają wrażenie osób niezastąpionych. Brak im wytrwałości, nieraz chwytają dwie sroki za ogon. Są doskonałymi dziennikarkami, pracownicami reklamy, działaczkami.

INTUICJA: Całkiem zagłuszona przez intelektualny aspekt ich osobowości.

INTELIGENCJA: Uważają się za nadzwyczaj inteli*gentne, a innych mają za kretynów. Chociaż w życiu spotyka je wiele porażek, nigdy nie wątpią w siebie i zawsze są z siebie bardzo zadowolone.

UCZUCIOWOŚĆ: Bardzo nerwowa, impulsywna i co tu ukrywać - egoistyczna. Ślepo ufają swej inteli*gencji, która nie zawsze jest tak wielka, jak to sobie wyobrażają.

MORALNOŚĆ: Zależy od okoliczności i wydarzeń. Należy wpoić im za młodu silne zasady moralne, aby przeciwdziałać skłonności do panowania nad otocze*niem. Doskonale znoszą porażki, zwalając winę na innych.

ZDROWIE: Chwiejne, zbyt podlegające psychice. Wrażliwy system nerwowy. Łatwo się męczą. Potrze*bują dużo wypoczynku i snu.

ZMYSŁOWOŚĆ: Katarzyny żyją w masce obojętności i pogardy, trudno jest im ją porzucić. Stąd wiele nieporozumień, nieraz bolesnych. Przyszłego partnera tak idealizują, że spotkanie go kiedykolwiek jest mało prawdopodobne.

DYNAMIZM: Graniczy z agresywnością. Te kobiety potrzebują do życia sukcesów.

TOWARZYSKOŚĆ: Lubią otaczać się ludźmi, łącząc przyjemne z pożytecznym. Ich salon nieraz stanowi przedłużenie biura.

PODSUMOWANIE: Te kobiety a zwłaszcza dziewczęta powinny zastanowić się nad symbo*lizmem łabędzia, którego niezaprzeczalne piękno i wdzięk kryją oschłość serca i brak zrozumienia dla innych, z którymi to cechami zawsze można podjąć walkę.

 

 

IMIENNIK - imieniny, urodziny, horoskop chiski, aforyzmy, sny, sennik, mistyka

 

Zgadza się wszystko. Radzę wszystkim Katarzynom nie wątpić w swój intelekt. Mój jest nieprzeciętny, co pozwoliło mi rozwinąć swoją osobowość i prezentować sobą dużo więcej niż sugeruje ten opis, i dalej się rozwijać. Od niedawna pracuję nad swoją intuicją, co daje niesamowite rezultaty. Każdą wadę da się zamienić na przeciwną jej zaletę. Mało tego, głęboko wieżę, że każda wada, jest z zalożenia wskazowką, jaką cechę przesługującą nam odgórnie( z pewnośćią przez nas samych-w dużo szerszej wersji:)) należy rozwijać. Np. osoba bardzo nieśmiala, powinna pracując nad sobą, reprezentować komunikatywność, pewność siebie itp. Osoba płochliwa jest z założenia odwazna i do tego powinna dążyć. Dualizm jet tylko sposobem zwrócenia uwagi na pewne prawdy. Jak wiadomo, prawdę odróznia od tanich błyskotek to, że odmienia człowieka. Jezus tez mówił o tym, "Gdy macie zwyczaj czynić dwoje jednością, staniecie się synami człowieczymi i powiecie: "Góro przesuń się", ona się przesunie". I jeszcze: "Dlatego mówię: jeśli ktoś jest równy, wypełni się światłością, gdy się oddzieli, napełni się ciemnością". Wieże też, że "Kto odnajdzie znaczenie tych słów, nie zakosztuje śmierci". To cytaty z ew. ś Tomasza. Dlatego też radzę dążyć do równowagi, wypelniać deficyty:)) daje to ogomną satysfakcję, która względem rozwoju rośnie wykładniczo!

 

P.S. Osobiście znam jedną Katarzynę, która jest jednym wielkim deficytem. Ale nie życze jej źle i wieże w rozwój nawet takich jak ona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Obowiązkowa i sumienna, uczciwa i dokładna. Często osiąga sukces na estradzie. Lubi muzykę, kino i książki.

 

Myślę, że poza osiąganiem sukcesów na estradzi to się zgadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...