Skocz do zawartości

Niechęć do amuletów itp.


Regis_

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem skąd się to u mnie bierze, ale choćbym chciała to nie mogę nosić amuletów, talizmanów itp. (jeśli wiem że dany symbol ma jakieś znaczenie). Coś we wnętrzu mnie od nich odpycha, nigdy też nie miałam słonika czy maskotki na szczęście. Nie mam oporu do noszenia biżuterii lubię duże, ładne pierścionki i wisiorki :icon_smile2:, ale np. jakbym miała założyć pierścień atlantów to chyba siłą musieliby mi go na palec wsadzić:412yk9:.

 

Może ktoś wytłumaczyć dlaczego tak mam? Dodam że nigdy nie byłam przesądna ani bardzo religijna.. Wg was ten wstręt będzie miał dobre czy negatywne skutki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg was ten wstręt będzie miał dobre czy negatywne skutki?

Moim zdaniej jedynie dobre :)

 

Wygląda na to, że podświadomie nie chcesz poddawać się wpływom sił, których nie znasz.

A brak zaufania do nieznajomych i nie wchodzenie z nimi w bliskie kontakty, za zarówno w świecie materialnym, jak i duchowym pozwala nam na zapewnienie sobie określonego bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User2

Zgadzam się z moim przedmówcą. Choć nie zawsze musi to oznaczać, że tak jest zawsze. U mnie niektóre symbole, których genezy nie znam sprawiają bardz dobre wrażenie, więc czuję, że mnie przyciągają. Zaznaczę, że nie każdy. Wydaje mi się, że poza aspektem wskazanym przez mojego przedmówcę ma tu też znaczenie: "po co talizman"? Jeśli osoba, chce talizman po to by strzegł przed tzw. "złym okiem, zawiścią, zazdrością" to wydaje mi sie, że nawet nie znając genezy takowego talizmanu, może przyciągać daną osobę. Po co Ci w ogóle talizman? W jakim celu zawsze chciałaś mieć talizman? Jaka jest/była intencja noszenia przez Ciebie talizmanu/amuletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru nosić żadnego talizmanu, czy czegokolwiek co by wpływało na moje życie... ale niedawno spodobał mi się taki wisiorek który chciałam kupić (za względów estetycznych, jako część biżuterii bo lubię takie badziewie) i później wygooglowałam że to talizman jakiśtam, (szczęście, pieniądze itp.). Od razu nabrałam jakby wstrętu do tego i nie kupiłam wisiorka.. Po prostu coś mnie blokuje.. wiem że talizman i nie założę. Jakbym nie wiedziała to pewnie bym nosiła.. choć przeczuwam instynktownie że niektóre symbole (choć o nich nie czytałam) oddziałują na otoczenie, do tych też mam wstręt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...