Skocz do zawartości

Wróżki i oszuści


Krucza

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ja od jakiegoś czasu siedzę w czarostwie jako widz (zaczęło się od kanału Paranormalia) i zawsze czułam pociąg do tego tematu. Od jakiegoś czasu wchodzę w różne grupy by się edukować w wielu różnych kwestiach i dzisiaj zaczęły w sumie różne konta mnie dodawać i zapaliła mi się czerwona lampka. Nie chcę wszystkich naraz od razu skreślać, ale ezoteryka to też dział, w którym łatwo oszukiwać innych. Na co powinno się zwrócić uwagę, że dana osoba to oszust? Dziwnie zbiegły się czasowo 2 konta i postanowiłam w końcu zablokować, bo zrobił się z tego wychodek Shreka na całego. Mam kilka zrzutów. Jeśli trzeba przetłumaczyć, to dajcie mi znać w koemntarzu, ale upraszczając: specyficzny sposób mówienia i powtarzanie się, a napisałam, że teraz nic nie mam, bo nie pracuję i non stop pyta o pieniądze, a powiedziała, że ok, jeśli wrócę do pracy, to wtedy mogę opłacić i dalej dopytuje, ile mogę dać (z 5 razy napisałam, że 100-150). Na grupie był temat odnośnie czytania z dłoni prawdopodobnie i 0 informacji, że odpłatnie, skomentowałam tylko prosto, zaprosiła do znaj inna osoba z grupy i tego typu wiadomości się zaczęły. Czy jest nawet możliwość, że prawdziwe wróżki nawet wykonają swoją usługę nieodpłatnie? Pomijam tego typu sytuacje, że "pierwsze 20 osób..", a chodzi o samo zachowanie

Screenshot_20230430_181038_com.facebook.mlite.jpg

Screenshot_20230430_181041_com.facebook.mlite.jpg

Edytowane przez Krucza
Poprawka końcówki i dodanie zrzutów wprowadzających do tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciekaj z tych grupek jak masz otrzymywac spam od od botow. Bo te konta to nie sa nawet ludzie, one odpisuja jak zaprogramowane, opowiedzi sa nienaturalne i rozmowa nie jest swobodna -po tym widac ze to oszustwo. A te grupy daja Ci jakas wiedze, czy tylko oferuja darmowe pseudo uslugi?

  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Na fb pododawałam się masowo do grup. Ciężko mi być w 100℅ obiektywnym, bo nie działa mi aplikacja, to za bardzo nie korzystam. Od czasu do czasu pojawiają mi się posty "socialowe", tzn pojawiają się posty w stylu "pierwsze 20 osób dostanie za darmo", "napisz swoją datę urodzenia, to zrobię ci odczyt", "powiedz 'cześć' to..", " napisz 'tak' to..", najwięcej jest tego na angielskich grupach (stamtąd się pousuwam). Jestem też na paru polskich i wyglądają na bardziej obiektywne.

 

Na szybko też przeleciałam posty w grupach angielskich i jest post np "napisz ulubiony kolor, to odczytam ci przyszłość", sporo komentarzy i po wejściu w nie, to dana "wróżka" odpisuje "napisz do mnie w prywatnej wiadomości/wyślij mi zaproszenie". 

 

Wiadomo, że zależy od osoby, ale czy istnieje możliwość, że nawet jeśli chodzi powiedzmy o odczyt, to bez problemu prawdziwa wróżka się z tobą podzieli, zamiast 'napisz do mnie'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super User
Napisano (edytowane)

Też uważam, że to boty.

 

3 godziny temu, Krucza napisał:

Wiadomo, że zależy od osoby, ale czy istnieje możliwość, że nawet jeśli chodzi powiedzmy o odczyt, to bez problemu prawdziwa wróżka się z tobą podzieli, zamiast 'napisz do mnie'?

 

Da się uzyskać darmowe wróżby, ale najczęściej od osób, które dopiero uczą się jakiejś metody. Sprawdzalność takiej wróżby zwykle jest mierna, ale przynajmniej są chęci.

Natomiast profesjonalne wróżki do nikogo nie wypisują i nie nagabują o pieniądze, zwykle mają też zwykły cennik i gadki w stylu "a ile możesz mi zapłacić?" nie wchodzą w grę.

 

Co do grup na FB to niestety ich wartość edukacyjna w większości jest żadna i znajdziesz więcej reklam niż treści. 

 

 

Edytowane przez Ariesza
  • Lubię to! 1
  • W punkt 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź. Zgadzam się, że więcej jest otoczki marketingowej wokół i dokopać się ciężko

11 minutes ago, Ariesza said:

Też uważam, że to boty.

 

 

Da się uzyskać darmowe wróżby, ale najczęściej od osób, które dopiero uczą się jakiejś metody. Sprawdzalność takiej wróżby zwykle jest mierna, ale przynajmniej są chęci.

Natomiast profesjonalne wróżki do nikogo nie wypisują i nie nagabują o pieniądze, zwykle mają też zwykły cennik i gadki w stylu "a ile możesz mi zapłacić?" nie wchodzą w grę.

 

Co do grup na FB to niestety ich wartość edukacyjna w większości jest żadna i znajdziesz więcej reklam niż treści. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Grupy na fb to są takie kółka wzajemnej adoracji.

Tam nie znajdziesz wiedzy, tylko zdawkowe informacje + gadki w stylu " a mój Merkury" "a moja 11", " mam niespotykaną linię rozumu" "jasnoslyszę, jasnowidzę, jasnoczuję" i co wy na to? 

Pogadać sobie tam można od niechcenia, tak dla rozrywki i nic więcej.

Co do botów i "wróżek" to Ariesza już powiedziała krótko i bardzo na temat - tak to właśnie jest.

W tym podforum jest conieco o wróżkach, wróżeniu, oszukańcach - poczytaj, warto wiedzieć jak to naprawdę wygląda.

  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super User
30 minut temu, Ejbert napisał:

Tam nie znajdziesz wiedzy, tylko zdawkowe informacje + gadki w stylu " a mój Merkury" "a moja 11", " mam niespotykaną linię rozumu" "jasnoslyszę, jasnowidzę, jasnoczuję" i co wy na to? 


Mi co prawda udało się znaleźć dwie wartościowe grupy, ale jedna (zagraniczna) jest dotycząca rzeczy historycznych w magii i ikonografii Tarota, a druga z kolei (polska) związana z tą ciemniejszą stroną. Co ciekawe, ta ostatnia paradoksalnie prezentowała dość wysoki poziom dyskusji, czego nie da się kompletnie powiedzieć o polskich, ogólnie ezoterycznych, „różowych” grupach. Im bardziej sweetaśnie i białomagicznie, tym więcej zawiści, jadu i chęci dokopania innemu użytkownikowi. Najgorzej jak ktoś pyta o czarną lub czerwoną magię, to wtedy każdy ma do powiedzenia milion morałów albo od razu leci ban - gorzej niż w kościele, a rzetelnych dyskusji brak.
 

Powychodziłam z polskich ezo grup, bo mi osobiście wypalało oczy - ani tam miło, ani nie ma tam więcej duchowości niż w tawernie.

 

  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można prosić o nazwy tych grup, które znalazłeś?

4 minutes ago, Ariesza said:


Mi co prawda udało się znaleźć dwie wartościowe grupy, ale jedna (zagraniczna) jest dotycząca rzeczy historycznych w magii i ikonografii Tarota, a druga z kolei (polska) związana z tą ciemniejszą stroną. Co ciekawe, ta ostatnia paradoksalnie prezentowała dość wysoki poziom dyskusji, czego nie da się kompletnie powiedzieć o polskich, ogólnie ezoterycznych, „różowych” grupach. Im bardziej sweetaśnie i białomagicznie, tym więcej zawiści, jadu i chęci dokopania innemu użytkownikowi. Najgorzej jak ktoś pyta o czarną lub czerwoną magię, to wtedy każdy ma do powiedzenia milion morałów albo od razu leci ban - gorzej niż w kościele, a rzetelnych dyskusji brak.
 

Powychodziłam z polskich ezo grup, bo mi osobiście wypalało oczy - ani tam miło, ani nie ma tam więcej duchowości niż w tawernie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...