Skocz do zawartości

Risotto


Gość sheina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sheina

Cześć,

 

 

Właściwie risotto robiłam wczoraj po raz pierwszy, troche po swojemu, czesciowo z przepisu:

 

 

danie to jest do napelnienia brzuchów spokojnie 5 osób:

 

3 paczki ryżu

ser parmezan

pietruszka

0,5 wody z bulionem z kurczaka 9 ew. rosolek

wiekszy kawalek lososia wedzonego

cebula

3 zabki czasnku

oliwa

pieprz

sol

 

 

3 paczki ryzu ugotowac, obrac cebule i czosneek, ja ta cebule sobei na drobna kotke kroilam o ile kostka mozna ja nazwac ; )) , wycisnac czosnek i to wszytko o 5 min podsmazyc, dodac ryż, razem to wszytko posmazyc, dolac wczesniej przygotowany bulion i posmazac, az ryz go wsiąknie, dodac kawalki lososia, troche soli , pieprzu, pieruszke, wymieszac, troche posypac parmezanem, ja wszytko na oko robie, posmazyc i podac... posypane parmezanem

 

 

smacznego:icon_smile2:

Edytowane przez sheina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

2 cebule

2 torebki ryżu

1 szkl. buliony może być z kostki

40 dag pieczarek

10 dag boczku wędzonego

4 pomidory

3 łyżki oleju

1/2 pęczka natki pietruszki

 

Ryż ugotować w osolonej wodzie, do miękkości. Pieczarki umyś, obrać i pokroić.Cebulę obrać i posiekać oraz zeszklić na oleju. Dodać pieczarki, posolić i udusić, podlewając trochę bulionem. Pomidory sparzyć i pokroić w drobną kostkę. Boczek równiez pokroić w kostkę i podsmażyć by wytopił się tłuszcz. Pomidory i boczek wymieszać z pieczarkami dodając pozostały bulion- zagotować. gorący ryż wymieszać z pieczarkami i posypać pietruszką.

 

SMACZNEGO !!!

jest to porcja dla 4 osób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...
  • Ismer zmienił tytuł na Risotto

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...