Skocz do zawartości

Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Michał :

 

To człowiek dobry, stateczny, pogodny, inteligentny, służy chętnie pomocą. Często podejmuje się do działań, których nie może wykonać. Michał sprawia często wrażenie człowieka wyniosłego i zarozumiałego. I prawda jest, że myśli dużo, ale i dobrze, i nie tylko o sobie, ale także o swoich bliskich, a owa "wyniosłość" jest tylko forma obrony przed wścibskimi. Pozatym Michał lubi i cieszy się szacunkiem u innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Ja jestem Michał. Nie wiem czy jestem dobry i stateczny. Inteligentny w sumie jestem, bo doszedłem do pewnych wniosków na temat mojej sytuacji i zacznę być taki jak w opisie. Zbyt długo byłem pomocny dla ludzi i zaczyna mnie to męczyć, bo ci którym pomagam stali się cholernie wścibscy. Najlepsze rozwiązanie to IZOLACJA. Ale nie do wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem skromnym Michałem (wodnik), opis sie zgadza, coś w tym jest, rzeczywiście Michały są inne, znam paru ciekawych. Zaczynam powoli pomagać ludziom w rozwoju. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

a ja znalazłam taki opis:

 

Mężczyzna o tym imieniu jest przeświadczony, że życie powinno toczyc się wokół niego. Na wszelkie sprawy patrzy poprzez pryzmat własnej osoby, W opiniach i poglądach jest zdecydowany. Zarówno dyplomacja oraz kompromis są mu obce. Odznacza się doskonałą pamięcią i zdrowiem.

Potrafi osiągnąc duże sukcesy zawodowe jako żołnierz, handlowiec lub lekarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

moim chłopakiem był Michał, więc się wypowiem:)

Michał: na pewno nieprzeciętnie inteligentny, analizuje wszystkie gesty, słowa, zachowania ludzkie, bardzo dużo myśli, jest bardzo pozorny (znaczy sprawia inne pozory niż jest rzeczywiście, często uważa się go za zarozumiałego itp), na pewno jest dobry i służy pomocą zawsze, jest zdecydowany choć nie zawsze, oj tak, patrzy na świat przez pryzmat siebie samego, ale walczy z tym;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zgodziłbym sie z Marcinem choć w innych opisach też dużo prawdy a najlepiej jednak powiedzą o nas Michałach osoby które nas znają pozdrawiam wszystkich Michałów ich wielbicielki i przyjaciół czyli WSZYSTKICH :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No na drugie imię mam właśnie Michał i jestem bardzo nieśmiały, nie wiem, ale sądzę że wyniosły nie jestem :) Cichość i nieśmiałość to chyba motyw przewodni w moim przypadku xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam paru Michałów i są naprawdę ludźmi czynu . Jest coś w tym, że sprawiają wrażenie niedostępnych, ale jak już się "przebije przez skorupkę" to w środku można znaleźć wiele pozytywnych rzeczy, a szczególnie to, że są bardzo pomocni i nie zawodzą :) Są oddanymi i cennymi przyjaciółmi.. Szkoda, że niektórych czasem brak.. [']

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Znam jednego Michala i jest on czlowiekiem naprawde wyjatkowym :) przebicie sie przez wspomniana juz wczesniej skorupe moze zajac sporo czasu, ale naprawde warto, w srodku to czlowiek dobry,wrazliwy i cieply. Trzeba okazac zrozumienie dla jego niesmialosci i nie probowac zmieniac go na sile. Gdy juz sie go pozna jest doskonalym partnerem do rozmow i potrafi zablysnac uroczym poczuciem humoru :D

Czasem na swoje barki chce wziac zbyt duzo, ceni sobie przyjazn, potrafi wysluchac i jest bardzo wyrozumialy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa bardzo dynamiczni i żywiołowi, tak często ukrywają swoja słabość. Bardzo chcą być lubiani, wykazać się, potem to przeżywają w sobie. Bardzo sympatyczne sa Michały:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Michał baardzo lubi się popisywać i jak tylko by mógł byłby wszędzie naraz. Wiem z doświadczenia. To zdecydowanie perfekcjoniści, ale bardzo mili i delikatnie odnoszą się do kobiet. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

MICHAŁ

 

Pochodzenie: hebrajskie

Liczba imienia: PIĄTKA

Znaczenie: "któż jest jak Bóg?"

Znak zodiaku: Byk

Planeta: Jowisz

 

 

 

Michał to jeden z czterech archaniołów, książę niebios, stojący na czele duchów wiernych Bogu i walczących z wojskami Szatana. Jego imię po hebrajsku brzmi *Mikael* i znaczy: "któż jest jak Bóg", czyli "któż może równać się z Bogiem?". Archanioł Michał przeprowadza również dusze zmarłych do raju i do ostatniej chwili broni ich przed atakami złych duchów. Cały tytuł "Michał Anioł" używany bywa jako osobne imię. Tak nazywał się genialny włoski malarz, rzeźbiarz i architekt, Michelangelo Buonarroti. trudy, takich, którzy podejmują się ambitnych zadań i dobrze sobie radzą w materialnej rzeczywistości. Można zauważyć, że bezkompromisowa walka ze złem, do jakiej staje archanioł Michał, jest typowym przykładem ambitnych czynów ludzi ósemek. Michałowie mają zaufanie do samych siebie, tak jakby podświadomie czuli, że chroni ich moc własnego imienia. Zwykle są zrównoważeni i potrafią żyć w zgodzie z własną naturą. Potrafią dostrzec dobre strony każdej sytuacji i łatwo przystosowują się do życiowych warunków. Nie uchylają się od trudów i obowiązków. Lubią sprawdzać swoje siły w takich konkurencjach, w których mogą natrafić na lepszych od siebie. Ich pewność siebie i optymizm sprawia, że ludzie chętnie widzą w nich swoich szefów i przywódców. A Michałowie nie gardzą popularnością ani wysokimi stanowiskami. Wzorem anioła Michała, który prowadzi dusze do raju, Michałowie chętnie podejmują się roli przewodników (także wysokogórskich), oraz dowódców i pedagogów. Typowy Michał jako ósemka ma szczęśliwą rękę do pieniędzy i życiowych wygód. Umie bawić się i cieszyć życiem, często bywa smakoszem i miłośnikiem sztuki. Można powiedzieć, że Michał to jedno z tych imion, które zapowiadają życie pełne sukcesów, choć wcale nie łatwe. Najlepiej odpowiada to imię zrównoważonym, ufnym w swe siły i ceniącym uroki życia Bykom. W pełni zgadza się też z przywódczym charakterem znaku Lwa oraz z opiekuńczym nastawieniem Raka, Panny i Ryb. Jako imię anioła przewodnika Michał jest również odpowiednim imieniem dla Bliźniąt, Strzelców i Wodników. Jedynie dla prędkich Baranów i Skorpionów to imię jest zbyt łagodne, dla Koziorożców - zbyt miekkie, zaś dla znaku Wagi zbyt prostoduszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
a ja znalazłam taki opis:

 

Mężczyzna o tym imieniu jest przeświadczony, że życie powinno toczyc się wokół niego. Na wszelkie sprawy patrzy poprzez pryzmat własnej osoby, W opiniach i poglądach jest zdecydowany. Zarówno dyplomacja oraz kompromis są mu obce. Odznacza się doskonałą pamięcią i zdrowiem.

Potrafi osiągnąc duże sukcesy zawodowe jako żołnierz, handlowiec lub lekarz.

 

Egoistą raczej nie jestem, ze zdecydowaniem też u mnie problem, ze zdrowiem też różnie bywało:P jedno co mnie cieszy to to, że moge osiągnąć sukces jako handlowiec-tak się składa, że wybrałem studia ekonomiczne, więc zobaczymy...

 

Sa bardzo dynamiczni i żywiołowi, tak często ukrywają swoja słabość. Bardzo chcą być lubiani, wykazać się, potem to przeżywają w sobie. Bardzo sympatyczne sa Michały:)

 

Zgadzam się w 100% dokładny opis mojej osoby.

Edytowane przez gacus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dyskusja na temat znaczenia imienia Michał :

 

To człowiek dobry, stateczny, pogodny, inteligentny, służy chętnie pomocą. Często podejmuje się do działań, których nie może wykonać. Michał sprawia często wrażenie człowieka wyniosłego i zarozumiałego. I prawda jest, że myśli dużo, ale i dobrze, i nie tylko o sobie, ale także o swoich bliskich, a owa "wyniosłość" jest tylko forma obrony przed wścibskimi. Pozatym Michał lubi i cieszy się szacunkiem u innych.

 

u mnie się zgadza...

 

A tak na marginesie Witam Wszystkich :) To mój pierwszy post na tym Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ha, ciekawe. Mam na imię Michał, jestem Wodnikiem... i dosyć dużo się zgadza. Faktem jest, że umiem i lubię pomagać. No i to całe stanie w blasku... cóż, nie zaprzeczę, choć staram się patrzeć na świat kompromisowo i obiektywnie. Jestem też artystą (pisarzem) i człowiekiem spokojnym, choć biada tym, którzy mnie wnerwią :>

 

I tak jak kolega z góry - witam,bo to mój pierwszy post :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ciekawe. Mam na imię Michał, jestem Wodnikiem... i dosyć dużo się zgadza. Faktem jest, że umiem i lubię pomagać. No i to całe stanie w blasku... cóż, nie zaprzeczę, choć staram się patrzeć na świat kompromisowo i obiektywnie. Jestem też artystą (pisarzem) i człowiekiem spokojnym, choć biada tym, którzy mnie wnerwią :>

 

I tak jak kolega z góry - witam,bo to mój pierwszy post :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
Gość nakata

Cześć wszystkim,

 

Ja też jestem Michał i na pewno zgodzę się ze stwierdzeniem, że niektórzy zachowują się jak Piotruś Pan :)

Michały uwielbiają jak się koło nich dużo dzieje i są w centrum zainteresowań.

Michały bywają też pomocne. Niestety częściej pomagają obcym niż bliskim.

Ogólnie mówiąc są wyjątkowe i szalone jak ktoś tu wcześniej wspomniał ;)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...