Skocz do zawartości

Paulina


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Paulina :

 

Ma charakter refleksyjny, skłonna jest do zadumy, zagłębiania w sobie. Jako dzieci Są spokojne i grzeczne, wola siedzieć w kąciku nad swoimi sprawami, niż dokazywać w gronie rówieśników. W dorosłym życiu też raczej nie ściągają na siebie uwagi publiczności. Działają metoda małych kroków - są jak cicha woda. Ale zwykle dobrze znają swój cel i nie rozpraszają sił na błądzenie i pomyłki. Pauliny Są obdarzone dobra intuicja. Starają się wokół siebie i swojego miejsca na świecie zachować spokój, porządek i zdrowe reguły. Wiele z nich osiąga profesjonalna biegłość w zawodach wymagających wiedzy i doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość truskawka

Charakterystyka Pauliny ze strony: imiona.fazi.pl

 

Daty imienin: 26 I, 22 VI, 2 XII.

 

Pochodzenie i znaczenie: Pochodzi od Imięnia Paweł, a ten od łacinskiego słowa: paulus - mały.

 

Charakterystyka osoby: Miła osobowość. Pobudliwa, posiada zmienny charakter. Cechuje ją krytyczne podejście do spraw życia codziennego. Lubi wygody osobiste i dalekie podróże.

 

W innych językach: Łac.: Paulina, ang.: Pauline, fr.: Pauline, niem.: Paulina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jako dzieci Są spokojne i grzeczne, wola siedzieć w kąciku nad swoimi sprawami, niż dokazywać w gronie rówieśników.

 

się zgadzam w 100% nie cierpię być "krzykliwa" by świat na mnie zwracał uwagę mam swój świat i swoje kredki ,które lubię tak już zostało od dzieciństwa i zostanie do czasu zejścia śmiertelnego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja się nie zgadzam w 100%(chyba że coś pominęłam)jestem w centrum uwagi, jestem śmiała i pewna siebie:)nie jestem cały czas grzeczna.jestem niespokojna i trochę świrnkęta:)

to mi wiele osób powtarza, że jestem dobrym przykładem:): Pauliny Są obdarzone dobra intuicja.

 

 

:412yk9:(ale fajny emotikonek:))

Edytowane przez Paulinka:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dyskusja na temat znaczenia imienia Paulina :

Ale zwykle dobrze znają swój cel i nie rozpraszają sił na błądzenie i pomyłki.

 

Oj co to to nie! Być może jestem nietypową Pauliną, ale reszta się zgadza, co do podróż także je uwielbiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli o mnie chodzi to wszystko sie zgadza, jedynie moze

"Ale zwykle dobrze znają swój cel i nie rozpraszają sił na błądzenie i pomyłki."

to sie nie zgadza, bo niestety ciagle te same zyciowe pomylki :) nie ucze sie na bledach i jestem starsznie niezdecydowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

haha ;P wiadomo,że jest to opis do ogólu ale do mnie w zupełności ten opis nie pasuje... ;D jestem raczej jego przeciwieństwem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Paulina

Kolor: Czerwony

Główne cechy: Intelekt-Zdolność reakcji-Pobudliwość- Dynamizm

Totem roślinny: Truskawka

Totem zwierzęcy: Łabędź

Typ: Nerwowe , pobudliwe. Łatwo tracą zimną krew. Są wyniosłe i sprawiają wrażenie osób „w pretensjach". Wprawdzie — niczym ich totem — łabędź — wydają się dumne i pogardliwe, ale w rzeczywistości są niespokojne i niepewne.

Psychika: Są inteligentne, wiedzą o tym i dają to odczuć innym. Mają wyraźną skłonność do odnoszenia wszystkiego do siebie, są subiektywne. Ogólnie biorąc, mają raczej trudny charakter, ale są pełne życia.

Wola: Raczej dobra, ale nie starcza jej, by doprowadzić rzecz do końca. Wówczas przybierają pozę obrażonej damy i wycofują się z działania ze znudzoną miną.

Pobudliwość: Zbyt duża, by zostawić im czas na refleksję. Zgryźliwe albo raniące uwagi padają wówczas z tych uroczych usteczek.

Zdolność reakcji: Ich wybuchy gniewu zbijają z tropu i szokują, gdyż ich mniej czy bardziej uświadomionym celem jest ranienie i niszczenie.

Aktywność: Dość słaba, ale ich dynamizm jest tak duży, że sprawiają wrażenie osób niezastąpionych. Brak im wytrwałości, nieraz chwytają dwie sroki za ogon. Są doskonałymi dziennikarkami, pracownicami reklamy, działaczkami.

Intuicja: Całkiem zagłuszona przez intelektualny aspekt ich osobowości.

Inteligencja: Uważają się za nadzwyczaj inteligentne. Chociaż w życiu spotyka je wiele porażek, nigdy nie wątpią w siebie i zawsze są z siebie bardzo zadowolone.

Uczuciowość: Bardzo nerwowa, impulsywna i co tu ukrywać ,egoistyczna. Ślepo ufają swej inteligencji, która nie zawsze jest tak wielka, jak to sobie wyobrażają.

Moralność: Zależy od okoliczności i wydarzeń. Należy wpoić im za młodu silne zasady moralne, aby przeciwdziałać skłonności do panowania nad otoczeniem. Doskonale znoszą porażki, zwalając winę na innych.

Zdrowie: Chwiejne, zbyt podlegające psychice. Wrażliwy system nerwowy. Łatwo się męczą. Potrzebują dużo wypoczynku i snu.

Zmysłowość: Pauliny żyją w masce obojętności i pogardy, trudno jest im ją porzucić. Stąd wiele nieporozumień, nieraz bolesnych. Przyszłego partnera tak idealizują, że spotkanie go kiedykolwiek jest mało prawdopodobne.

Dynamizm: Graniczy z agresywnością. Te kobiety potrzebują do życia sukcesów.

Towarzyskość: Lubią otaczać się ludźmi, łącząc przyjemne z pożytecznym. Ich salon nieraz stanowi przedłużenie biura.

Podsumowanie: Te kobiety a zwłaszcza dziewczęta powinny zastanowić się nad symbolizmem łabędzia, którego niezaprzeczalne piękno i wdzięk kryją oschłość serca i brak zrozumienia dla innych ,z którymi to cechami zawsze można podjąć walkę.

 

Źródło:"Wpływ imienia na życie"

Edytowane przez _Domi_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nie mogę się powstrzymać...

Zmysłowość: Katarzyny żyją w masce obojętności

Tu nie powinno być "Pauliny"? ;)

A same interpretacje... Cóż, większość się zgadza. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

O napewno nie!!

Mam siostrę Paulinę ma 11 lat jako małe dziecko była strasznie nie znośna i do tej pory taka jest.

Jest bardzo uparta i pewna siebie.

Zgadzam się z Paulina:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nie zgadzam sie..nic z tego, co napisano do mnie nie pasuje...jestem energiczna, rozgadana, uparta..zawsze w centrum uwagi i jednoczesnie z sercem na dloni..a z tego, co mi widomo, moi rodzice mieli ze mna krzyz panski jak bylam dzieciaczkiem:) zalozyc mi wtedy buty, to byl wyczyn..hehe

Moze jedna z cech, o ktorych tu napisano jest mi bliska- refleksyjna natura..Cala reszta, niestety:/ Ale i tak uwazam ze wszystko zalezy od tego, jak i gdzie czlowiek sie wychowywal, bo imie zadnego znaczenia nie ma, jesli ma sie za soba takie czy inne doswiadczenia zyciowe...

<"Czas nas uczy silnym być...zmienia nas">

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Ja uważam, że to prawda. Do tego wszystkiego jednak dodałabym że Pauliny lubią być:jezyk2: w centrum uwagi i mają dość silne charaktery... sama mam na imię Paulina i wszystkie znane mi imienniczki zawsze dają w kość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Pauliny są bardzo podobne do spokrewnionych z nimi imieniem Pauli. Bywają nieco mniej sentymentalne i czułostkowe, a trochę lepiej sobie radzą z życiu zawodowym i prywatnym.

Planeta: Wenus

Żywioł: powietrze

Metal: miedź

Kamień: lazuryt

 

Źródło: M. Urbański, Księga imion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

PAULINA

 

Pochodzenie: łacińskie

Liczba imienia: SIÓDEMKA

Znaczenie: żeńska odmiana imienia Paweł

Znak zodiaku: Panna

Planeta: Księżyc i Saturn

Imieniny: 26 Styczeń, 26 Maj, 6 Czerwiec, 22 Czerwiec, 21 Lipiec, 31 Sierpień, 10 Październik, 2 Grudzień

 

Paulina to żeńska odmiana imienia Paweł, czyli po łacinie *Paulus* ("mały"). Znane są też inne pochodzące od niego kobiece imiona: Paula, Paola, Pola. Jest regułą, że jeżeli tworzy się żeńskie imię od męskiego, to zwiastuje ono zupełnie różny charakter niż męski pierwowzór. Tak też jest z Pawłem i Pauliną. Paweł to imię dla ludzi samodzielnych, a nawet samowolnych, upartych i niedających się zmienić. Ale Paweł jest numerologiczną piątką, natomiast Paulina to siódemka, a to już inna jakość. Zgodnie z właściwościami tej liczby Pauliny mają charakter refleksyjny, skłonne są do zadumy, do zagłębiania w sobie, a ich życie wewnętrzne zwykle bogatsze jest od zewnętrznej kariery. Jako dzieci są spokojne i grzeczne, ale wolą siedzieć w kąciku nad swoimi sprawami niż dokazywać w gronie rówieśników. W dorosłym życiu też raczej nie ściągają na siebie uwagi publiczności i wolą zajmować się rzeczami, które powstają w ciszy niż jakąś hałaśliwą, "rynkową" działalnością. Działają metodą małych kroków; są jak ta "cicha woda, która brzegi rwie". Zwykle dobrze znają swój cel i nie rozpraszają sił na błądzenie i pomyłki. Jak wszystkie numerologiczne siódemki są obdarzone dobrą intuicją. Żyją bez pośpiechu i bez zbędnych szaleństw. Starają się wokół siebie i swojego miejsca na świecie zachować spokój, porządek i zdrowe reguły. Wiele z nich osiąga profesjonalną biegłość w zawodach wymagający wiedzy i doświadczenia. Paulina to imię przede wszystkim dla Panny oraz dla innych znaków obdarzonych starannością i umiarem - czyli dla Raka, Koziorożca, Wodnika, Ryb, Wagi. Spokojnie możemy też tak nazwać dziewczynkę ze znaku Byka. Dla Skorpiona i Bliźniąt imię to może okazać się już zbyt mało dynamiczne, a na pewno jest takie dla znaków ognistych: Barana, Strzelca i Lwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

werona dała bardzo trafny opis ;)

co do pierwszego postu zdziwiło mnie właśnie to, że kiedyś widziałam ten opis jako opis siódemki. ale teraz już rozumiem ;)

 

mój żywioł to powietrze a liczba siedem, czyli się zgadza ;)

natomiast jestem spod bliźniąt i tu chyba też jest racja, ponieważ niekiedy mam uczucie.. hmm trudno to opisać. właśnie, że zniewalam samą siebie, że w głębi duszy jestem inna, bardziej dynamiczna jednak nie mogę tego wydobyć ;) może faktycznie tak działa na mnie to imię.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...