Jump to content
Marcin

Sabina

Recommended Posts

Marcin

Dyskusja na temat znaczenia imienia Sabina :

 

To imię wywodzi się od słowa łacińskiego, określającego nazwę grupy etnicznej Sabinów. Sabina Polska urodzona jest by na scenie teatralnej odnosić sukcesy. Jest piękna, subtelna w postępowaniu, inteligentna i wykształcona. Ma skłonności do społecznego, filantropijnego działania. Jej wrażliwość i ambicja wynoszą ją do rangi trybuna ludu, choć i na tym polu miewa sporo niepowodzeń, trudności, zmartwień. Samo przeświadczenie, że może drugim przychodzić z pomocą, podtrzymuje ją na duchu i zachęca do pracy. Nie zawsze ma szczęśliwą rodzinę, potomstwo może być nieudane, a w miłości rozczarowania. Swój dom zaniedbuje. Bywa też, że lubi zmieniać towarzystwo i przyjaciół.

Share this post


Link to post
Share on other sites
saba55

no coś w tym prawdy jest ale nie do końca:icon_smile2:

Share this post


Link to post
Share on other sites
saba55

Opis imienia: SABINA

 

Imieniny obchodzi: 08.29, 10.27, 12.05,

 

Osobowość: Ta, co kłuje

Charakter: 92 %

Promieniowanie: 90 %

Rezonans: 90 000 drgań/sek.

Kolor: Niebieski

Główne cechy: Wola - Aktywność - Intuicja -Zdrowie

Totem roślinny: Waleriana

Totem zwierzęcy: Jeż

Znak: Waga

TYP: Nie mają najłatwiejszego charakteru, co nie dziwi, skoro ich totemem jest jeż! Gdy coś idzie nie po ich myśli, zwijają się w kłębek i wystawiają kolce. Są materialistkami, lubią pieniądze i zaszczyty, mają też wyraźną skłonność do intryg.

PSYCHIKA: Nie ulegają wpływom. Gdy coś postano*wią, jest nie tylko trudno, ale i niebezpiecznie namawiać je do zmiany decyzji. Posiadają niezachwianą pewność siebie, rzadko ufają innym. Są bardzo subiektywne, widzą wszystko po swojemu.

WOLA: Są obdarzone silną wolą, która służy ich - nieraz niebezpiecznej - ambicji.

POBUDLIWOŚĆ: Te kobiety-jeże posiadają niezbyt silną pobudliwość, co pozwala im zachować jasny i logiczny umysł oraz zimną krew.

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Są niesłychanie przekorne. Nie mogą zgodzić się z poglądem, który nie pochodzi od nich. Są bardzo czułe na porażki, które uważają za osobistą zniewagę. Nie zapominają o niczym i mszczą się za każdą niesprawiedliwość.

AKTYWNOŚĆ: Wyjątkowa! Ich charakter może je prowadzić do obrania zawodu aktorki, mogą też zajmować się badaniami archeologicznymi lub historycznymi, prowadzić antykwariat lub pracować jako konserwator w muzeum. Ogólnie mówiąc, odnoszą wielkie sukcesy wszędzie, gdzie potrzeba kobiety zdolnej prowadzić sprawy wymagające taktu, ostrożności i zdecydowania.

INTUICJA: Mają dużo intuicji, często wydaje Się, ze brak im tylko kryształowej kuli!

INTELIGENCJA: Posiadają inteligencję praktycz*ną.

UCZUCIOWOŚĆ: Posługują się nią, by zapanować nad innymi. Mają zresztą dużo wdzięku, ale często odnosi się wrażenie, że pod zachęcającymi uśmiechami kryje się chęć osiągnięcia czegoś konkretnego. Są zdolne do szczerego i bezinteresownego uczucia, ale tylko wobec tego, kto potrafi całkowicie podbić ich serce.

MORALNOŚĆ: Wybitny zmysł moralny prowadzi je do agresywnego purytanizmu.

ZDROWIE: są odporne i obdarzone doskonałą żywo*tnością. Potrafią chronić się psychicznie i fizycznie. Słaby punkt: układ oddechowy. W żadnym wypadku nie powinny palić.

ZMYSŁOWOŚĆ: Wyznają wyłączność w tej dziedzi*nie, jeżeli znajdą mężczyznę swego życia, ale pod dwoma warunkami: po pierwsze, że go odkryją, po drugie, że uda im się go zatrzymać, gdyż ich zaborczość bywa uciążliwa.

DYNAMIZM: Dotrzymuje kroku aktywności. Mają bardzo mało przyjaciół, gdyż nie chcą, by ktoś znał ich życie osobiste, a poza tym w ich oczach mało kto zasługuje na miano przyjaciela.

TOWARZYSKOŚĆ: Potrafią z klasą prowadzić dom, przyjmować gości, podtrzymywać rozmowę.

PODSUMOWANIE: Oto osoby godne podziwu, ale ich towarzysze muszą mieć wyjątkowy charakter i wy*trzymałość, aby za bardzo się nie pokłuć! Przypomnij*my, że ich totemem roślinnym jest waleriana, ziele powodujące u kotów rodzaj zamroczenia. A więc "kocury", strzeżcie się!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Diliana

Tak,wiekszość się zgadza:)ale jednak nie wszystko..bardzo ciekawe

Share this post


Link to post
Share on other sites
colate

Wszystko się zgadza, to tak jakbym czytała o sobie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
buczac

duzo sie zgadza:) jednak nie pasuje mi ta: "TOWARZYSKOŚĆ: Potrafią z klasą prowadzić dom, przyjmować gości, podtrzymywać rozmowę" zwlaszcza podtrzywywanie rozmowy

Share this post


Link to post
Share on other sites
werona

SABINA

 

Pochodzenie: łacińskie

Liczba imienia: CZWÓRKA

Znaczenie: "Sabinka", "z plemienia Sabinów"

Znak zodiaku: Koziorożec

Planeta: Saturn i Księżyc

Imieniny: 29 Sierpień, 27 Październik, 5 Grudzień

 

Kiedy prawie trzy tysiące lat temu Romulus założył Rzym, w nowej osadzie brakowało kobiet. Dlatego Rzymianie porwali kobiety swoim sąsiadom, Sabinom. Ci w odwecie ruszyli z wojenną wyprawą na Rzym. Rozlewowi krwi zapobiegły... Sabinki. Niedawne branki czuły się już żonami Rzymian i nie pozwoliły swoim rozgniewanym ojcom i braciom Sabinom bić swych mężów. W ten sposób doprowadziły do zgody i pojednania dwóch plemion. Tak więc z imieniem Sabina związane jest wyobrażenie o kobiecie, która siłą swojego charakteru sprawia, że pewne bohaterskie, ale i ryzykowne czyny mężczyzn osiągają Świat ma cztery strony, dom -cztery kąty, zwierzęta pewnie stoją na czterech łapach. Formę kwadratu często spotyka się wśród kryształów. To, co czworokątne, jest trwałe. Zgodnie z magią swojego imienia Sabiny są uosobieniem spokoju, pewności i stałości uczuć. Jak mało kto dbają o dobro swojego rodu, są wierne i opiekuńcze. Często to wokół nich, jak wokół osi, obraca się życie rodziny. Mają szacunek dla tradycji i dbają o to, aby życie toczyło się według dobrych, sprawdzonych zasad. Nie śpieszą się i nie dają ponieść nerwom. Nie są może zbyt błyskotliwe, ale można polegać na ich zdrowym rozsądku. Nieufnie traktują takich, którzy zbyt wiele chcą i zbyt wiele obiecują. Jednakże dzięki wytrwałości i sile ducha można na nie liczyć w trudnych momentach. Sabina, imię, w którym przejawiają się wpływy dwóch planet, Księżyca i Saturna, najbardziej jest odpowiednie dla wytrwałego i skromnego Koziorożca, pewnie stąpającego po ziemi Byka, rodzinnego Raka i znającego swoją wartość Skorpiona. Może też dodać siły charakteru takim znakom, jak Lew, Panna, Wodnik, Ryby. Inne znaki już słabiej współgrają z tym imieniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...