Skocz do zawartości

Cytrynowa kuracja oczyszczająca


Gość Jaga_Wiedzma

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jaga_Wiedzma

Moja przyjaciółka własnie kończy oczyszczającą kurację cytrynową. Ja od jutra tez zaczynam. . Widzę u niej pozytywne efekty i postanowiłam też oczyścić siebie. Poniżej podaję opis kuracji znaleziony na blogu. Można też znaleźć w książkach prof. Michała Tombaka

 

Kuracja lecznicza wg Tombaka bardzo znanego dietetyka.

 

W czasie tej kuracji sok należy pić tylko w czystej postaci, tzn. nie rozcieńczać go wodą, nie dodawać miodu ani cukru. Sok należy przygotować tak, jak w przypadku kuracji profilaktycznej. Pić go trzeba pół godziny przed lub godzinę po posiłku - jak komu wygodniej. Aby leczyć ciężkie, chroniczne choroby należy w ciągu całej kuracji wypić sok z 200 cytryn. “200 cytryn! Tyle kwasu?" - pomyśli Czytelnik, który na samą myśl o cytrynie czuje w ustach kwaśny smak. Właśnie 200 i ani jednej mniej (więcej można).

 

Bardzo rzadko pod wpływem wprowadzenia do żołądka dużej ilości kwasu cytrynowego mogą pojawić się jakieś zakłócenia w funkcjonowaniu jelita. W tym przypadku należy zaprzestać przyjmowania soku według schematu kuracji leczniczej i przejść na kurację profilaktyczną. Pomoże to żołądkowi przyzwyczaić się do soku cytrynowego. Potem można przeprowadzić kurację leczniczą.

 

dzień l i 12 - 5 cytryn

dzień 2 i 11 - 10 cytryn

dzień 3 i 10 - 15 cytryn

dzień 4 i 9 - 20 cytryn

dzień 5,6,7 i 8 - 25 cytryn

Razem w ciągu 12 dni zużywamy 200 cytryn.

 

Sok należy pić kilkakrotnie (3-5 razy dziennie). Zwykle na szósty, siódmy, ósmy i dziewiąty dzień przypada największa ilość soku (prawie litr). Osoby przeprowadzające kurację bywają przerażone taką ilością soku, a przecież pije się po 2 litry soku z jabłek lub czarnej porzeczki. A cytryna to też owoc, tylko że ma kwaśny smak.

 

Podczas leczenia kamieni za pomocą soku z cytryny należy go pić według wyżej opisanego schematu. Sok z cytryny jest jednym z najlepszych środków przeciw kamieniom. Należy dodać, że w trakcie kuracji przez kilka dni widoczna jest wydajniejsza praca nerek. Mocz może zmienić kolor, stanie się ciemny, może pojawić się w nim osad ceglanego koloru, składający się z soli moczanowych. W pierwszej fazie leczenia ilość osadu na litr bywa duża. Świadczy to o tym, że organizm pod wpływem kwasu cytrynowego gwałtownie usuwa kwas moczowy. Pod koniec kuracji mocz przybiera kolor bursztynu, nie widać osadów, nawet po długim czasie stania, co wskazuje na to, że nie ma nadmiaru kwasu moczowego w organizmie. Kuracja sokiem cytrynowym najlepiej zaopatruje organizm w witaminy, których nam chronicznie brakuje. Czym można wytłumaczyć tak zdumiewające działanie soku z cytryny? Kwas cytrynowy jest jedynym kwasem wiążącym się w organizmie z wapniem. W wyniku tego procesu tworzy się unikalna sól. Podczas jej rozpuszczania organizm otrzymuje fosfor i wapń, pierwiastki, które normalizują przemianę materii i regenerują tkankę kostną.

 

Oprócz tego kwas cytrynowy tworzy się w procesie trawienia pokarmu. Jeżeli przyjmujemy kwas cytrynowy, to w ten sposób organizm zachowuje energię, którą może wykorzystać na oczyszczanie kości z “trucizny". Ponadto kwas cytrynowy, łącząc się z aminami tworzy kwas aminowo-cytrynowy o ładunku ujemnym. A spośród 21 niezastąpionych aminokwasów w naszym organizmie tylko 3 są naładowane ujemnie. Szczególnie cenne w kuracji cytrynowej jest to, że podczas niej w organizmie powstaje naturalny kwas aminowo-cytrynowy, który jest składnikiem (w postaci syntetycznej) praktycznie wszystkich preparatów farmakologicznych przeznaczonych do walki z wyżej opisanymi chorobami.

thetazero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawe az sie kwasno robi,chcialabym sprobowac ale sie boje...

Prowadzilam kiedys kuracje oczyszczajaca z sokiem z brzozy..nie mile to wspominam -ciagle torsje i biegunka,to chyba nie na tym polega choc fakt "przeczyscilo "mnie dosadnie ale pozytywnych stron tego nie widzialam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Moja przyjaciółka już kończy tę kurację. Nie miała żadnych sensacji żołądkowych, żadnych innych też. Tyle, że na cytryny już patzreć nie moze :) Ale lepiej się czuje.

Ja zaczynam od jutra, cytryny już są :)

Dziś "strzeliłam sobie" szkalnkę soku cytrynowego na próbę i... jak się pije duszkiem wcale nie czuć kwasu. Weszło lekko i nawet się nie skrzywiłam na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Zrobiłam to! Wypiłam duszkiem całą szklankę soku z cytryn. Da się, naprawdę. I nie jest takie straszne. Praktycznie kwasu się nie czuje, w ostatnim łyku odrobinę.

:_okok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy ktoś stosował metodę odtruwania org.pijąc miksturę z oleju i aloesu? Chyba coś tam jeszcze wchodziło w skład, ale teraz nie pamiętam dokładnie składu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam osobę, która wypiła sok z 240 cytryn. Nie wiem czy to ta kuracja, ale wygląda podobnie. Wg niej nic jej to nie dało, bo ona chciała schudnąć, a nie schudła. Może tylko wypłukała toksyny.

Wydaje mi się, że kuracja olejem czyści wątrobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Ta kuracja, jak wyraźnie było zaznaczone nie ma na celu odchudzania, a jedynie oczyszczanie. Moja przyjacółka już kończy tę kurację i widzi róznicę w samopoczuciu. ta kuracja dokłądnie oczyszcza złogi moczanowe z organizmu, wypłukuje toksyny i oczyszcza nerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma
Vivien, a znasz może jeszcze jakąś ciekawą kurację oczyszczającą?

poszukuję wspomagającą leczenie łuszczycy.

 

Na początek powiem, że to do czego się dokopałam wskazuje, ze raczej cytrusy są nie wskazane. Ale doskonale przy tego typu schorzeniach (zresztą nie tylko przy takich) sprawdza się lecznicza głodówka.

O Leczeniu głodem dużo by trzeba było pisać. Zamiast tego podjaję link do ksiazki Chomikuj.pl - porównanie Chomików

 

Ja od lat z powodzeniem stosuję krótkotrwałe terapie głodowe, czasem kilka razy w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo. Co do cytrusów, to też słyszałam, że są niewskazane...

Zastanawiam się też nad oczyszczaniem ziołami (może ostrożeń warzywny?).

Głodówka? Raaany... a ja taki żarłok :oczko:

ale może spróbuję, tylko chyba ciężko mi będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Głodówka jest dobra i wystarczy nawet dwa trzy dni. Przelam się. Ja też jestem łąsuch ale jak tzreba...

Od razu upzredzę, przy głodówkach lecziczych bardzo często występują silne bóle głowy, wręcz migrenowe. Do tego może dojść nieświeży oddech, czasem wysypią się pryszcze. To efekt odtoksyczniania organizmu i oczyszczania. Dlatego ja to robię albo przy urlopach albo jak mam długi weekend wolny.

Ale naprawdę warto. nawet 2-3 dniowa głodówka wiele daje. Pamiętaj jednak, że przy tym oczyszczaniu nawet jak głowa boli jak diabli nie bierz tabletek pzreciwbolowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóle głowy? Rany....... ja bez głodówki mam takowe, szczególnie przy zmianach pogody! I jedynym lekiem na takie bóle jest sen...

 

Już nie długo mam urlop, może skuszę się na głodówkę?!

 

(ale swoją drogą, jakbyś znalazła jeszcze jakiś detoks organizmu, dla tego co pisałam powyżej, będę wdzięczna :bukiet:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Znalazłam jedne ale to też z cytrusami. Szklanka wody mineralnej z miodem i cytryną na czczo. Poszperam jeszcze i coś znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Napisz o nim coś więcej, bo niewiele wiem. Dzięki z góry :) Ja właśnie idę wycsinąć ostatnią na dziś porcję cytryn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Poszperałam w necie i podaję linki do pierwszych z brzegu kuracji oczyszczających jakie znalazłam. Wybacz, ze po najmniejszej linii, ale nie miałam wczoraj czasu na szperanie w książkach:

 

7 ekspresowych kuracji oczyszczających - dieta, dieta 14 dniowa, dieta oczyszczająca, dieta owocowo warzywna, dieta owocowo-warzywna - Odchudzanie - poradnikzdrowie.pl

 

Kuracje oczyszczajšca (tu jest trochę ciekawych informacji i przepisów)

 

Kuracje oczyszczające - ogólne zasady - Kobieta.pl

 

A co do choróbska, kóre opisałaś to jak juz zrobiłam drobny wywiad, unikaj wszelkich cukrów. Nie mam tu na myśli tylko ciast i słodyczy, ale też cukrów zawartych w produktach np jogurtach. Ja od dłuzszego czasu wybieram tylko naturalne jogurty i takież inne produkty. Bo w tych samokowych sokach, napojach, jogurtach jest baaaardzo dużo cukr5ów. Oczywiście od czasu do czasu skusze się na ciacho czy inną słodycz, jak mówi mój syn, ale generalnie unikamy tego jak ognia.

Taka ilośc cukrow, które łacznie swiadomie i nieświadomie spożywamy w pokarmach powoduje kandydozę i inne paskudztwa. Bo te paskudy karmią się cukrem.

Poszperaj za tym w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to oby tak dalej...;)Pytam bo ciagle mam w pamieci to moje oczyszczanie sokiem z brzozy i tak sie zrazilam ze tarez mam pewne opory ale czuje ze powinnam jakas kuracje zaczac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Vivien, a jeśli mogę spytać, ile Cię kosztowało te 200 cytryn? Przeraża mnie przede wszystkim cena... Bo mojemu Trutniowi przydałoby się chyba zaaplikować taką kurację; narzekał na nerki i wspominał, że już ma picie soku z cytryny za sobą, ale temat jakoś przycichł, jako że nerki przestały o sobie przypominać. Z tym, że obawiam się, że jeśli się odezwą, to konkretnie. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

kuracja kosztowała około 100 zł, zależy gdzie i jakie cytryny się kupuje. Ja kupowałam takie po 2,5 za siateczkę, tam jest 5 cytryn. W sumie wychodzi cytryna po 0,50 groszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Ja kupowałam sukcesywnie ile było trzeba + mały zapas.

W kszyku miałam tyle ile tzreba na dzień. Nie musisz kupować od razu 200 ;) Tym bardziejh ze po 12 dniach będą juz nie tak dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu piłam też sok z cytryn. Nie takie ilości i nawet nie wiem dlaczego bo moja mama usłyszała albo przeczytała gdzieś coś tam, no i trzeba wypróbować :) Nawet sobie zakłady robiłyśmy z mamą i bratem kto się nie skrzywi :D I tak polubiłam, że czasami sobie obieram cytrynę, tak jak pomarańcza i wcinam :D

No ale tamte zawody dobrze nam wszystkim zrobiły, i cera się poprawiła, włosy... ale co się dziwić po takiej dawce witaminy C :D

Jutro też zaczynam bo aż mi ślinka poleciała- uwielbiam kwasiory :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

ja kurację cytrynową zaczęłam dzisiaj pierwsza szklana soczku za mna

i takie 2 rady dla wszystkich kuracjuszy:)

1 sok najlepiej pić przez słomkę, nie odczuwa się tak bardzo jego kwaśności( najwięcej receptorów smakowych jest na czubku języka, pijąc przez słomkę omijamy to miejsce)

2 jesli nie używamy słomki pamiętajmy o płukaniu jamy ustnej wodą, ponieważ cytryna nie ma dobrego wpływu na szkliwo zębowe

swoją drogą jestem ciekawa czy dam radę wytrzymać te 12 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hellou!

Ja wlasnie dzisiaj jestem w siodmym dniu tej kuracji, mam umysl jasny i przyplyw energii,na poczatku trzeba poprostu sie przyzwyczaic do soku, teraz jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

A jak to wpływa na zęby? Nie bolą Was? Nie macie jakichś dodatkowych przebarwień? Słyszałam, że sok z cytryny przez dużą zawartość kwasu niszczy szkliwo zębów, przez co w czystej postaci niszczy zęby i to bardzo. Nie wiem, czy tygodniowa kuracja cytrynowa nie zakończy się horrendalnym rachunkiem u dentysty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałam o tym, ale możesz mieć rację, bo to przecież kwas w czystej postaci. Można by spróbować pić przez rurkę, tak jak żelazo kiedyś piliśmy jako dzieci:)Ale podejrzewam, że wtedy nie wypiję ani łyczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Cytrynowa kuracja oczyszczająca

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...