Skocz do zawartości

Woda czy ogień?


Movart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dość nietypową sytuację, gdyż urodziłem się 22 listopada, i w tym cały problem. Niewiem jaki znak zodiaku mam, jedne źródła podają iż jestem skorpionem, a jeszcze inne że strzelcem, przez to niewiem jaki jest mój żywioł. Mam cechy ich obu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Co wyście się ludziska kochane tak przyczepili tych żywiołów i astrologii. Przed chwilą wyjaśniłam to w jednym z postów w temacie Żywioł wody

 

wklejam tu raz jeszcze to samo, resztę tzreba doczytać

 

Znaki zodiaku są przypisane 4 żywiołom, ktore dominują w kulturze europejskiej czy też zachodniej., We wschodniej mamy już pięć żywiołów, nie zupełnie pokrywjących się z naszymi.

W "Mandali życia" L. Weresa te żywioły były nieco inaczej opisane. Zresztą jak mozesz określić swój włąsny żywioł na podstawie znaku zodiak? I tylko tego. Pzrecież w astrologii mamy jeszcze do czynienia z ascendentem, descendentem, Domami itp. Może być i tak, że w indywidulanej dacie i miejscu urodzenia dominują dwa lub więcej żywiołów. U mnie np Jest woda w zodiaku i ogień w ascendencie oraz powietrze w descendencie.

Myślę, ze swój żywioł, taki, z ktrym chce się pracować w magii, trzeba poczuć. Musi się mieć pewnośc, że to ten, a nie inny. Intuicyjnie się go zna i czuje. Poza tym jak się ta magia żywiołów ma do żywiołów według chińskigeo systemu?

Tam mamy 5 żywiołów: Woda, Ogień, Ziemia, Metal i Drewno.

DREWNO paląc się tworzy OGIEŃ, po którym zostaje ZIEMIA, z niej paląc się pochodzi METAL, płynny jak WODA, z której wyrasta DREWNO, które paląc się tworzy OGIEŃ. Ten zaś topi metal, który tnie DREWNO, czerpiące siłę z ZIEMI, zanieczyszczając WODĘ, która gasi OGIEŃ

 

Płynne pzrenikanie się żywiołów, a jednoczesnie odwieczna zasada porządku Tworzenia przeciwstawiona Porządkowi Niszczenia.

 

Tak więc w magii, jak i we wszystkim innym, jest spora względność. Czym lepsze lub gorsze są 4 żywioły w kulturze zachodu od 5 żywiołów w kulturze wschodu?

I jeszcze jedno, nie wlno zapominać, że nasze 4 żywioły to pzrede wszystkim elementy alchemii, niezbędne do transmutacji metali.

Magia? Ciągle jeszcze tak, ale wkraczajaca w sferę chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

movart,,znajdz sobie w netz "swarzyce"(swastyke)(szukaj slowianstwo czy neopoganstwo,niemam linku )kazde z jej ramion przypisane jest zywiolowi,na kazdym zywiole sa 3 znaki "zoodiaku" i tam bedziesz mial najdokladniejsza info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...