Jump to content
dolgomag

Kuchnia na przeciw sypialnii

Recommended Posts

dolgomag

Witam wszystkich, przewertowałam już kilka artykułów, książek i nigdzie nie ma konkretnej porady co zrobić kiedy wejscie do kuchnii, wejście bez drzwi szerokie na 85 cm, są na przeciw drzwi do sypialni (o szerokosci 80). Jest tylko informacja że jest to zły układ. Może ktoś pomoże mi co gdzie powiesic?:) A ponieważ jestem w zasadzie na etapie przebudowy kuchni, dlatego mam możliwosć przesunięcia wejścia do kuchni o jakieś 50cm, wtedy nie byłyby idealnie na prost sypialni, czy to byłoby lepszym rozwiązaniem? Jak któs z was wie jak rozwiązac ten problem to proszę o pomoc.

maat

IMO przesunięcie wejście będzie lepszym rozwiązaniem. Doraźne środki takie jak zawieszanie dzwonków czy ustawianie roślin, w tym wypadku nie zadziała lub zadziała w sposób nieznaczący: energia poleci jak strzała.

Animka

Zgadza się przesunięcie wejścia spowoduje inny przepływ energii w mieszkaniu. A dzwonki mają za zadanie rozpraszać zastałą!! energię a nie płynącą, więc w tym przypadku zawieszenie ich tylko pogorszy sprawę. Ustawianie roślin w całym mieszkaniu ogólnie jest korzystne, ale też to zależy od ich gatunków.

jacek_87

a jak można zbadac jaką ma się energię w mieszkaniu? wahadełkiem ?

wlade

Witajcie

W świetle klasycznego Feng Shui nie ma takiej zasady ze kuchnia nie może być na przeciwko sypialni ! Nie wiem z skąd takie informacje ?

To jest jakiś zabobon i nie ma się czym przejmować. (mam nadzieje ze autorka tematu nie zdążyła wyburzyć nowego przejścia :chytry_na: )

Jacku,

energie a dokładnie mówiąc wykres energetyczny i strefy odpowiedzialne za sprawy zdrowia , pieniędzy itd, można wykreślić za pomocą zwykłego kompasu i pomocy w postaci jakiejś książki opisującej ta tematykę np "Feng Shui dla żółtodziobów" E. Moran, J.. Yu, V. Biktashev - to jest najlepsza pozycja na polskim rynku.

pozdrawiam

wlade

FSA

Sypialnia powinna wspierać zdrowie, a najlepiej wypoczywamy w miejscu spokojnym - Yin - :)