Skocz do zawartości

Literatura polecana


Gość Jaga_Wiedzma

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jaga_Wiedzma

Zaproponowano mi utworzenie tematu z propozycjami literatury do przeczytania związanej z naukami tajemnymi i magią.

 

Poniżej przedstawiam listę książek na początek, potem ją będę uzupełniać. Mam też nadzieję, że i Wy się do tej listy "dołożycie" i zaproponujecie coś wartego przeczytania.

 

 

 

Saint Germain: „Złota Księga” „O Alchemii”

 

Daniel Walsh „Rozmowy z Bogiem”

 

Lao Tsy „Droga” „Wielka księga Tao”

 

Biblia, Koran, Bagawadghita,

 

Arystoteles „Metafizyka”

 

Platon „Uczta”

 

Ochorowicz Julian „Wiedza tajemna w starożytnym Egipcie”

 

Bławatka Helena „Klucz do teozofii”, „Doktryna tajemna”

 

Sędziwój Michał „Traktaty o Alchemii i Kamieniu Filozoficznym”

 

Bugaj Roman „Eksterioryzacja”, „Nauki tajemne w Dawnej Polsce”

 

Clifton Chas „Encyklopedia herezji i heretyków”

 

Frazer „Złota gałąź”

 

Grave Robert „Mity greckie”, „Mity hebrajskie”

 

Kosiedowski Zenon „Opowieści Ewangelistów”

 

Delumeau „Strach w kulturze zachodu”

 

Eliade Mircea „Czas święty i mity”, „Sacrum. Mit. Historia”

 

Garin „Rozważania na temat magii”

 

Mrozek – Dumanowska „Człowiek w labiryncie magii.”

 

Tuwim Julian ‘czary i czarty polskie”

 

„Święta magia maga Abramelina”

 

Toledanko James „Magia egipska”

 

Goetscheld Roland „Kabała”

 

Brojer Wojciech „Diabeł w wyobraźni średniowiecznej”

 

Pełka Leonard „Polska demonologia ludowa”

 

Jung „Symbole przemiany”, „Archetypy i symbole”

 

Steinem Rudolf „Teozofia Różokrzyżowców”, „Jak osiągnąć poznanie wyższych światów”, „Przejawy karmy” i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Czy trzeba czytać wszystko? Nie, nie tzreba, ale jeśli chce się mieć wiedzę to się powinno. Dlaczego pominąłbys księżkę "O Alchemii"?

 

Sethi też dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSHO Rajneesh Chandra Mohan: Chrześcijaństwo Śmiertelną Trucizną - Fragmenty

Osho - Zaryzykuj bycie uczciwym

Świadomość i jej poziomy

OSHO - między Wschodem i Zachodem

Niccolo Machiavelli Książe - Złote Cytaty

AFIRMACJE - fragment książki "Okruchy Boga" Scotta Adamsa

__________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Tej literatury podanej nie jest wiele. To tylko ogólne podstawy aby mieć pojęcie o tym i owym. A i tak nie ma tu wszystkiego.

Potem trzeba się zabrać za bardziej szczegółowe pozycje.

 

Ale tu może i ktoś z Was pokusi się o podanie listy lektur najlepiej z uszeregowaniem w konkretne działy tematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Wiesz, jeśli dla Ciebie alchemia jest tylko zamianą ołowiu w złoto to nieiwele o magii wiesz. Alchemia to bardzo znaczący element magii wysokiej, a pewne rzeczy są tam przedstawiane symbolicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowano mi utworzenie tematu z propozycjami literatury do przeczytania związanej z naukami tajemnymi i magią.

 

Poniżej przedstawiam listę książek na początek, potem ją będę uzupełniać. Mam też nadzieję, że i Wy się do tej listy "dołożycie" i zaproponujecie coś wartego przeczytania.

 

 

 

Saint Germain: „Złota Księga” „O Alchemii”

 

Daniel Walsh „Rozmowy z Bogiem”

 

Lao Tsy „Droga” „Wielka księga Tao”

 

Biblia, Koran, Bagawadghita,

 

Arystoteles „Metafizyka”

 

Platon „Uczta”

 

Ochorowicz Julian „Wiedza tajemna w starożytnym Egipcie”

 

Bławatka Helena „Klucz do teozofii”, „Doktryna tajemna”

 

Sędziwój Michał „Traktaty o Alchemii i Kamieniu Filozoficznym”

 

Bugaj Roman „Eksterioryzacja”, „Nauki tajemne w Dawnej Polsce”

 

Clifton Chas „Encyklopedia herezji i heretyków”

 

Frazer „Złota gałąź”

 

Grave Robert „Mity greckie”, „Mity hebrajskie”

 

Kosiedowski Zenon „Opowieści Ewangelistów”

 

Delumeau „Strach w kulturze zachodu”

 

Eliade Mircea „Czas święty i mity”, „Sacrum. Mit. Historia”

 

Garin „Rozważania na temat magii”

 

Mrozek – Dumanowska „Człowiek w labiryncie magii.”

 

Tuwim Julian ‘czary i czarty polskie”

 

„Święta magia maga Abramelina”

 

Toledanko James „Magia egipska”

 

Goetscheld Roland „Kabała”

 

Brojer Wojciech „Diabeł w wyobraźni średniowiecznej”

 

Pełka Leonard „Polska demonologia ludowa”

 

Jung „Symbole przemiany”, „Archetypy i symbole”

 

Steinem Rudolf „Teozofia Różokrzyżowców”, „Jak osiągnąć poznanie wyższych światów”, „Przejawy karmy” i inne.

 

Anne bancroft "Współcześni mistycy i mędrcy"

 

Paweł Karwat "Ezoteryka Astralna"

 

Tomasz Stelmachowicz "Dialogi z Mistrzem"

 

Walter Lu^beck "Podręcznik Badania Aury"

 

Penny Peirce "Intuicja"

 

 

Bernhard Grom "Ezoteryzm Nowa Nadzieja"

 

Małgorzata Brzoza "Numerologia ,Klucz Do Poprzednich Wcieleń"

 

Rudolf Steiner "Od fizyczności Człowieka Do Duchowości Świata"

 

John Ruskan :Uzdrawianie Emocjonalne"

 

Arnold Mindell "psychologia i Szamanizm"

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Część mam, zresztą nie wszystko znajdziesz na ebookach. Ale akurat tych książek nie pożyczam. Sorki, taka zasada. Sa jednak w naszej bibliotece, przynajmniej większość. Ja zresztą też wszystkiego nie mama. Część czytałam lata temu bo były tylko w bibliotece uniwersyteckiej we wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegrany, masz drukarkę? Jak nie możesz dostać jakiejś książki w 'normalnej' wersji a masz e-booka to zmniejsz czcionkę (ale bez przesadnej minimalizacji) i ją wydrukuj. Ja tak robię z niektórymi i jestem happy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce wyszukiwać dane książki, są pewne sposoby to ułatwiające. Będzie nam potrzebna wyszukiwarka Google

 

Ponieważ dużo książek jest dostępnych na chomiku, wpisujemy taką frazę:

"tytuł książki" site:chomikuj.pl
dzięki temu zostanie wyszukana dana książka tylko na chomiku.

 

Inny sposób, gdy mamy trudność ze znalezieniem, to wyszukiwanie plików DOC, RTF, lub PDF. Są to najczęstsze formaty dla e-booków. Aby coś znaleźć wpisujemy:

"tytuł książki" filetype:pdf
(zamiast pdf odpowiednio wstawiamy doc lub rtf). Dzięki temu wyszukamy w Internecie tylko pliku, które zawierają daną frazę.

 

Myślę, że to będzie pomocne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

encyklopedia czarów i demonologii

tablica szmaragdowa

necronomicom

horus magia sigili

goecja

diabolicon

ewangelia sw. marii magdaleny

ewangelia judasza

doktryna tajemna

pierwszy krok do nirwany

osho- kundalini

młot na czarownice

ksiega nod

grimorium verum

ars notoria

czarny kruk

klucze salomona

grimorium imperium

 

 

jak sobie jeszcze cos przypomne to napisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Fajnie, ale dodaj autorów, tam gdzie możesz.

Kolejna sprawa nie dawaj początkującym ksiąg, na które nie sa gotowi.

Gwarantuję Ci, że co najmniej połowa młodych ludzi, którzy dopadną Necronomicon lub grimorium nie wieźmie do ręki innej ksiazki.

Tak czy inaczej dzięki za uzupełnianie listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest pare wersji necronomicomu:

 

pierwsza wedlug Howarda Phillipsa Lovecrafta

druga El- azif

trzecia Dee.

 

 

najbardziej wiarygodna wersja jest wedlug El-azif

 

mozna ja nabyc w wydawnictwie fox niestety juz ono nie istnieje i tylko na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Necronomicrona napisał H.P. Lovecraft a nie żaden arab (również przez niego wymyślony), ludzie zastanówcie się zanim coś napiszecie... Mitologia Cthulu jest wymyślona. Necronomicron Johna Dee?? pierwsze słyszę o czymś takim :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dee miał go rzekomo tłumaczyć... xD z tym że Necronomicron napisano w XXw. a Dee żył w XVI. Jestem skłonna przyjąć że rzeczywiście przetłumaczył go niejaki John Dee, pod warunkiem że chodzi o jakiegoś współczesnego tłumacza a nie okultystę i nadwornego astrologa Elżbiety I (bo zapewniam Cię ten nie ma z nim nic wspólnego).

Edytowane przez Regis_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja Lovercrafta zostala napisana w XX wieku. Jesli "oryginalny" Necronomicon rzeczywiscie istnieje, to powstal duuuzo wczesniej, wiec mogl byc przetlumaczony przez Dee. Ale czy rzeczywiscie istnieje ta "oryginalna" wersja nie wiem i wlasnie dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Nie zaczynajcie czytać książek od Crowleya bo sobie w życiu namieszacie. Te książki, które podałam na początku to są ksiazki także na początek. Nie zaczyna się od d... strony. Najpierw tzreba poznać alfabet, a dopiero potem mozna czytać. tu jest tak samo.

Lektury, które podałam starałma się dobrać tak, by mozna z nich bylo czerpać sporo wiedzy, ale by zachować bezpieczestwo.

Co do necronomikonu to wadomo na pewno, ze istnieje coś takiego jak nekromancja i zapewne wiele było pism i ksiag na jej temat. Część z nich przeszła do legend inne ewoluowały.

Tak czy inaczej bez odpowiednich podstw nie należy zajowac się nekromancją.

A przy okazji słowo nekromancja oznacza sztukę wrózenia z wnętrzności zmarłych. Jak każda zresztą "mancja" (chiromancja, krystalomancja itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivien, zgadza się że nie powinni od tego zaczynać, ale cóż dobre książki możesz dać, rozumu niestety nie.

 

Jeśli necronomicron by istniał to z pewnością byłby w spisie ksiąg zakazanych przez KK a spis ten przecież istnieje do dziś.

 

PS. wielu pisarzy fantasy wzoruje się na prawdziwej wiedzy, co wcale nie znaczy że ich książka jest magicznym 'podręcznikiem'. Żeby odróżnić prawdę od g**** trzeba mieć podstawy. A ci co zaczynają od prawdy z g***** jak odróżnią 'gorszą' część książki (to się tyczy nie tylko Necronomicronu)?? Necronomicron był, jest i powinien być w dziele fantasy.

 

ciekawy link: http://www.archiwum.gildia.pl/teksty/kormak/grimoirum/w_poszukiwaniu08

Edytowane przez Regis_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczynajcie czytać książek od Crowleya bo sobie w życiu namieszacie. Te książki, które podałam na początku to są ksiazki także na początek. Nie zaczyna się od d... strony. Najpierw trzeba poznać alfabet, a dopiero potem mozna czytać...................... jak najbardziej,najlepiej zaczac od arystotelesa"metafizyka"jego zbior prac ezoterycznych.jezeli to bedzie zbyt ciezkie to proponuje zaczac robic w zyciu cos innego,."czytajac i rozumiejac nie zawsze oznacza pojac i zrozumiec"no a cala madrosc tego swiata jest zapisana w ponad 30-tysiacach ksiegach i to tez trzeba na poczatku zrozumiec...pozatym zycze wszystkim przyjemnej lektury!!
Edytowane przez irek770801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos książki "Młot na czarownice", to mam nadzieję, że chodziło Ci o "wersję" Jakuba Sprengera i Henryka Kraemera a nie Jacka Piekary? ;)

 

Pytanie do reszty, czy zawartość owej książki jest odpowiednia dla początkujących?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Tak, chodziło mi o książkę Sprengera nie Piekary.

Co do reszty nie uważam, że ksiązka nie nadaje się dla początkujących. Jest też kawałkiem historii. Poza tym na pewno jest lepszą lekturą niż Crowley czy La Vey.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj sporo tego i już tytuły które są podane mnie zainteresowały.

Ja nie mam książki z powyżej wymienionych,a szkoda, ale na pewno, którąś dostanę, a - oto strony gdzie ja zakupiłam swoje:

 

Chciałabym polecić (zainteresowanym) również tą książkę

KSIĘGA CZAROSTWA BUCKLANDA

 

Opis produktu

Księga Czarostwa Buckland?a została napisana dla osób poszukujących wicca oraz dla każdego zainteresowanego czarostwem i magią. Zawiera dobry, zasadniczy materiał od podstaw. Powstała w formie podręcznika i została podzielona na lekcje. Na końcu każdej lekcji są ćwiczenia i zestaw pytań sprawdzający przyswojenie danej lekcji. W książce student znajdzie wiele praktycznych porad m.in. jak zrobić athame osobisty nóż czarownicy, uszyć własną pelerynę, czy zbudować ołtarz. Rytuały zostały napisane w taki sposób, aby wzorując się na nich móc samemu je pisać i adaptować do swoich indywidualnych potrzeb. Książka zawiera także informacje o inicjacji i ukazuje metodę wiązania rąk. A w rozdziale zatytułowanym Magia mnóstwo porad dotyczących zakreślania kręgu, gromadzenia mocy (stożek mocy), a także o magii sznura, świec i miłości.

 

Książka w Ameryce spotkała się z doskonałym przyjęciem. W krótkim czasie stała się znana jako Duża Niebieska Książka Wujka Bucky?ego lub krócej Duża Niebieska.

 

Jeśli zatem jesteś poważnym uczniem/uczennicą czarostwa lub wicca, a nie rzekomym praktykiem lub jedynie zainteresowanym tematem pod względem naukowym, to witam Cię. Mam nadzieję, że tak jak moi poprzedni studenci, dużo skorzystasz z tej książki. Bądź błogosławiony/a.

 

Raymond Buckland jest popularnym i cenionym w Ameryce czarownikiem, okultystą, znawcą sztuki magicznej. Przybył do Stanów Zjednoczonych z Anglii w 1962 roku, i jako pierwszy sprowadził tam wicca. W Ameryce ujawnił się również jako pierwszy czarownik, w czasie, w którym żadne koweny nie były tam jawne. Inicjację otrzymał w Szkocji od Arcykapłanki Gardnera. W ciągu ostatnich trzydziestu lat opublikował ponad 30 książek w nakładzie ponad milion egzemplarzy, przetłumaczonych na dwanaście języków obcych. Występował w licznych programach telewizyjnych i radiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak ktoś zaczyna, ale kilka książek już w życiu przeczytał to może się zabrać z 'Poza kryształową kulą' Anthonego Aveni. Jak dużo przeczytał, to niczego nowego się z niej nie dowie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szukałem tutyłów dobrych do upublicznienia i wyodrębniłem te 4. Całą resztę jaką posiadam nie polecam czytać ot tak. Jak będzie trzeba trafi się na odpowiednie książki.

Dodałbym jeszcze zainteresować się:

religią Sintoizmu

Wędrujący umysł - Joseph McMoneagle

Podróże Astralne - Richard Webster

Tajemnice Parapsychiki - Zbigniew Przybylak

Na początku była liczba - Georg Fueurstein

 

Dajcie spokój z necronomicon -.-

Edytowane przez Lord Ver'so
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do spisu dodałabym książkę Bronisława Trentowskiego Demonomania czyli Nauka nadziemskiéj mądrości w najnowszej postaci

 

Z góry uprzedzam iż nie znajdziecie tam sposobów na wywolanie demonów. Wg mnie jedna z najlepszych książek o rozwoju własnej duchowości jaka zdołała mi dotychczas wpaść w ręce. Rzuciło mi się w oczy że główne postacie ukazują wiarę prawdziwego chrześcijanina, a nie wszechwiedzącej sąsiadki dewotki czy nawiedzonego księdza a'la Rydzyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mnie ciekawi jaka będzie książka wydana za 2 dni. Zwana Historia Czarów i Czarownic.Autor to Jesús Callejo . Jak ktoś ją zdobędzie i przeczyta to niech da znać czy warto.

 

Jestem też ciekawe jak się będzie prezentować Encyklopedia duchów i demonów Abel Ernest . Jestem za mało odważny żeby kupować książki w ciemno więc proszę o recenzje.

 

A teraz pytanie o książkę już wydaną. Co sądzicie o "Sekrety Czarownic " - Henry Milton?

Edytowane przez Tevon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...