Jump to content

Czas w runach


Coen

Recommended Posts

Guest Jaga_Wiedzma

jeli zaczyasz drogę z runami to polecę Ci ksiazkę Marii Piaseckiej "Sztuka wróżenia z run". czytałam juz ich wiele, ale ta jest chyba najlepsza pozycją i już bardzo sprawdzoną.

Zapamiętaj też to, że runy to nie są znaki wróżebne i nie służą do przepowiadania przyszłości. To znaki o potęznej mocy, a ich celem jest wskazywanie dróg i rozwiązań. One nas mogą prowadzić, ale to my kształtujemy swoją przyszłość.

Jeśli tak własnie potraktujesz runy, jako doradców, czas nie będzie trudny do określenia. W danej chwili powinieneś zrobić to i to, lub nie robić nic, a wówczas dany problem, sprawa, najbliższa przyszłość będzie taka to a taka.

Świetnie wyjaśnia to własnie Maria Piasecka. Ja sama pokusiłam sie na tym forum o przytoczenie jej interpretacji znaków w poszczegolnych tematach o runach.

Link to post
Share on other sites
Guest Jaga_Wiedzma

Bardzo przepraszam, tytuł tej ksiazki to "Runy. Magiczny dar Odyna" oraz druga "Medytacyjna moc run" Obie oczywiście Marii Piaseckiej.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
porzeczka

Czy te książki moga być dostepne gdzieś w bibliotekach czy należy raczej od razu kierować się do jakiś księgarni żeby je nabyć?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ekhm...Piasecka sciagnela swoja ksiazke zywcem z "Futhark: A Handbook of Rune Magic" Edreda Thorssona - wiec moze jak czytac to juz lepiej oryginal ? Choc w mojej opinii Thorsson jako byly czlonek Kosciola Szatana a pozniej glowa Swiatyni Setha nie zasluguje na szczegolne zaufanie.

Rowniez jego wspolpraca z Zakonem Armanskim majacym nazistowskie korzenie i do dzisiaj uprawiajacym pseudo filozoficzna ariozofie (Ariosophy - Wikipedia, the free encyclopedia) dyskwalifikuje go w moich oczach zupelnie.

 

Szkoda tylko ze osoby piszace w Polsce o runach, nie zdaja sobie sprawy czyja wykladnie runiczna propaguja :/

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

I dlatego lepiej zapoznać się z tekstami źródłowymi - Eddy, Sagi, Poematy Runiczne... potem "krótki kurs" Old Norse, inskrypcje runiczne na kamieniach i bracteatach... i... można zacząć myśleć o wykorzystaniu run.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...