Jump to content
1cy

[Problem] Co to za symbol? Co oznacza?

Recommended Posts

1cy

Jak w temacie - co to jest za symbol, wie ktoś może? Czy jest to po prostu nutka fantazji + Paint? :)

loldgy.jpg

Pit

Według mnie ,transcendentalna duchowość ,poniewarz trójkąt oznacza duchowość a litera T transcendencję .

Zajrzyj tutaj morze coś wymyślisz ,bo to morze być nutka fantazji ,jak mówisz

symbole religijne - Grafika Google

Regis_

Z czymś takim nigdy się nie spotkałam, ale każdy symbol ma jakieś znaczenie, niezależnie od tego czy wymyślony, czy znany od tysiącleci;]

Aby zrozumieć jego symbolikę trzeba zacząść od symboliki trójkąta, który wyraża manifestację wszyskiego, co można osiągnąć i co kiedykolwiek istniało. Czasem w wywoływaniu wyraża żądane istoty i duchy. Ma on związek ze znaczeniem cyfry 3. Trójkąt skierowany ku górze oznacza że z jednego punktu (z góry) wychodzą dwie siły, a linia dolna zamyka je obydwie. Może to symbolizować dualizm człowieka, dwa aspekty, męski i żeński, dobro i zło itp. Wskazuje na to przedzielenie trójkąta na pół oraz użyte, przeciwstawne do siebie kolory. Jedna jest biała, druga czarna. Wstawione części kwadratu czy prostokąta (?)np. z lewej czarny na białym oznacza że nie ma dobra bez zła i na odwrót. że wszystko zawiera dwa aspekty: męski i żeński itp. Mimo, że jakiś element jest np. żeński to i tak znajdzie się w nim choć trochę przeciwieństwa (elementów męskich) itp. Jak w Yin i Yang Tj. IV prawo hermetyczne: „Wszystko jest podwójne; wszystko ma swoje bieguny; wszystko ma swoją parę przeciwieństw; podobne i

niepodobne są tym samym; przeciwności są identyczne w swej naturze, lecz różne w stopniu; skrajności się

spotykają; wszystkie prawdy są jedynie półprawdami; wszystkie paradoksy można pogodzić” – Kybalion.

To tak w skrócie. Jak ktoś zna ten symbol lub zauważy jakieś bzdury wyżej to niech napisze;]

• Like 1

Pit

Dobrze napisane ,ja tak napisałem w dużym skrucie .

1cy

Wielkie dzięki wam obu :)

sisis55

Szukam wiadomości co oznacza ten symbol ?

sosnowiczanin

tybetańska sylaba OM.

ogromna ilość znaczeń. generalnie, święty symbol.