Skocz do zawartości

Jaką kawę lubisz?


AnnaS

Jaką kawę preferujesz?  

109 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką kawę preferujesz?

    • Parzoną czarną
    • Parzoną białą
    • Rozpuszczalną czarną
    • Rozpuszczalną białą

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

NIe wiem czy to będzie zdrowy temat :lol: ale ja kawę uwielbiam. Polecam Jacobs Cronat Gold rozpuszczalną. Nowośćią w sklepach jest ta kawa różwnież do parzenia. Jedyna parzona jaką lubię (przeważnie piję tylko rozpuszczalną).

Niezapomniany smak: Lavazza :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość truskawka

Jestem zdania, że jak się lubi coś pić i to sprawia komuś przyjemność to należy to pić. ;) :mrgreen: Jako ciekawostkę powiem, że moja mama ma nadciśnienie i lubi kawe więc jej nie zabraniam. Mojego brata teściowa też miała nadciśnienie i też kochała kawe więc nikt jej tego nie zabraniał i nie odbierał tej przyjemności. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poranna kawka, tak ok. 9.30 - jak już dojadę do pracy... to standard, bez którego nie zaczynam dnia roboczego :cool: , dzień bez kawy - dniem straconym :lol: .

P.S. Nie znoszę żadnych fusów... tylko rozpuszczalna z ogromną ilością mleka i cukru :oops:, każdy ma swoją piętę Achillesa .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, a ankietę da się jeszcze wypełniać :?: (nigdy wcześniej nie działałam na forum) a ja widze tylko wyniki Najlepsza jest pół na pół - woda i mleczko :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość truskawka
za piciem kawy nie przepadam, ale lubię zapach parzonej kawy jak również zapach dymu papierosowego i to mi wystarczy :lol:

 

no to nie jestem sama :) a jeśli chodzi o dym tytoniowy to mam go w nadmiarze (ja nie pale tylko mój tatuś pali jak parowóz ;)) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezapomniany smak: Lavazza :lol:

 

Moja ulubiona :) Uwielbiam sie nią delektować.

Najbardziej lubię kawę parzoną po włosku, mocną i z niewielką iloscią mleka. Poza tym własnej roboty cappucino z bitą śmietanką. Łojessso... ale sobie smaku narobiłam, idę parzyć kawusię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

gdy wybieram sie do kawiarni lubie kawe zwana tutaj "late" to nic innego jak kawa z mlekiem, uwielbiam kawe z ekspresu cisnieniowego i to moja ulubina!

mieszkalam kiedys z wlochem i parzyl on kawe po wlosku w specjalnm czajniczku (kawosze wiedza) ale byla dla mnie za mocna, nie mozna bylo usiasc i spedzic milych chwil na piciu kawy i czytaniu ksiazki;

w chwilach gdy nie ma nic pod reka pijam rozpuszczalna, nie lubie tych kaw rozpusczalnych ktore sa kwasne wiec odkrylam 2 sposoby aby sie pozbyc owego smaku:

1. do zapazonej juz kawy dodaje szcypte soli-sposob chemika

2. do niezalanej rozpuszcalnej kawy dolewam mleka tyle ile chce i mieszam energicznie, nastepnie zalewam woda i juz robie tak jak lubie- sposob znajomej

 

kawy nie lubie pic z samego rana tuz po przebudzenu, wtedy mi nie smakuje...lubie poczekac tak jak Rita, az dojde do pracy, az sie rozgoszcze u kogos lub jak ktos rozgosci sie u mnie

lubie tez zjesc smaczne cisto do kawy (ale nie ciasteczka)

wiecie juz wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

najlepsza to jacobs zielona jest supppperrrr. a te wszystkie kawy typu tchibo czy co niekltore rozpuszczalne to nawet nie przypoinaja porzadnej kawki.ja pije dosyc mocna kawke zwykla pol lyzeczki cukru i bez mleka , nie lubie slodkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie ma tutaj wyboru.

Najczęściej rozbijam się po kawiarniach.

W domu jedynie ekspres ciśnieniowy lub włoskie ekspresso (z caffeterii). Kawe rozpuszczalną uważam za profanację.

Hough ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vanilia22
Kawe rozpuszczalną uważam za profanację.

Ja nie pije nic innnego z mlekiem na dodatek;-)

Chociaż ostanio mam ciągoty do prawdziwej kawy parzonej w malej i szybko parzącej kawiarki:)

 

Pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, może to jest kwestia czestotliwosci i przyczyn (że tak to ujmę)? Ja piję kawę zwykle w celach towarzyskich, a że towarzyska ze mnie istota - to sie i po kawiarniach rozbijam.

Przez połowę ubiegłego roku szczególnie często, więc gdy potem gdy chciałam wypić rozpuszczalna - po prostu nie potrafiłam. Jest dla mnie wstrętna. jeśli nie ma wyjścia - to wolę zwykła kawę z gruntem.

 

[ Dodano: 2007-01-21, 15:27 ]

P.S.Tak ogólnie to nałogowo herbate spijam, ale dobrą kawą nie pogardzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vanilia22
Wiesz, może to jest kwestia czestotliwosci i przyczyn (że tak to ujmę)? Ja piję kawę zwykle w celach towarzyskich

mam znajomą ktora ma tak samo i jak się przyzwyczaila to kawa jej sie kojarzy z ludxm i innej juz nie pije ( ze mna jest inaczej)

 

Tak ogólnie to nałogowo herbate spijam, ale dobrą kawą nie pogardzę

dla mnie herbata to najlepiej zielona lub czerwona:)

 

Pozdrawiam

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoje ulubione knajpki w wielu miescach Polski i rzeczywiscie - dane miejsce kojarzy mi sie z osobami :D

 

[ Dodano: 2007-01-21, 21:12 ]

A z herbatą to lubię sobie poeksperymentować z własnymi kompozycjami (suszone jabłko, skórka cytrynowa lub pomarańczowa, dzika róza, cytryniec, actinidia, żubrówka i co mi danego dnia do głowy przyjdzie. Ot herbata "na winie"... :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vanilia22
A z herbatą to lubię sobie poeksperymentować z własnymi kompozycjami (suszone jabłko, skórka cytrynowa lub pomarańczowa, dzika róza, cytryniec, actinidia, żubrówka i co mi danego dnia do głowy przyjdzie. Ot herbata "na winie"... :D )

yy to ja raczwej mało inwencji twórczej posiadam w tym temacie:)

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o herbatke to polecam Lipton Hibiskus,jest pyszna,tylko ze droga.jest w opakowaniu chyba z 10 torebek czy 20, a kosztuje z 7-8 zl.Ale naprawde warto kupic.Polecam:):):):) :cool: :cool: :cool: :cool: :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawa z cynamonem?;) Niezly pomysl w sumie , ale ja niestey nie mialam przyjemnosci sprobowac.A o herbacie z cynamonem nie slyszalam . Ja do kawy czy herbaty nic nie dodaje, poprostu lubie czarna mocna kawke z mala iloscia cukru a czasem z mleczkiem,ale to zadko bo nie przepadam.Moj ojciec lubi kawe z rumem , probowalam tego kiedys i powiem wam ze niezly ma smak,sprobujcie to sami sie przekonacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vanilia22

w imbirze mi sie nie tylko podoba smak ale i zastosowanie:) Szczególnie gdy jest sie osłabionym:)

 

Elektrycznamoja droga. Próbuj warto posmakować czegoś innego by sie przekonać co ci naprawdę odpowiada a co kompletnie ci nie pasuje :wink:

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hmm kawa...

Rano w pracy: czarna rozpuszczalna Nescafe bez cukru. Czasem, ale to juz raczej w popołudniowych godzinach, biała z cukrem. W domu u mamy- czarna parzona, choć czasem jak mam ochotę, to biała z cukrem.

Tak czy tak- uwielbiam kawę. A jaka, to zależy od sutuacji i pory dnia.

Na obudzenie oczywiście wyłącznie czarna!!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vanilia22

Ja piję wyłącznie z mlekiem i ewentulanie z cynamonem wtedy kiedy mi siępo mleko nie chce iść. We Wrocławiu jakoś piuję tutaj więcej kawy może to sprawa ciśnienia ale jedna filiżanka już nie wystarcza...

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mnie kawa nie działa (w sensie pobudzającym), czasem to nawet mi sie po mocnej kawie swietnie spi,

 

ale... raz mało brakowało, żebym sie nie wykonczyła takim Szatanem. I piszę to powaznie. Zrobiłam tak mocny napar, ze rodzice zastanawiali sie czy pogotowie nie wzywać. I nie pytajcie ile tej kawy wsypałam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakosg czasu popijam sobie rozpuszcaalna kawke;I pwoiem wam ze tak jak jej nie lubilam zbytno tak za nia przepadam;) posmakowala mi hmmm super;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

espresy, metody parzenia, przyprawy, dodatki...

ciekawe dlaczego tak niewiele osób na ogół wspomina o wodzie...

 

"Woda to podstawa

Dlaczego woda ma tak istotny wpływ na smak kawy? Ponieważ filiżanka tego brązowego napoju to w większości woda! Kawa przygotowana w ekspresie zawiera nawet 99,5% wody, a filiżanka espresso to w 97 % woda. Jakość wody ma zatem istotny wpływ na smak kawy, którą przygotowujemy. Dobra woda powinna być bogata w składniki mineralne i tlen. Ale najważniejsze jest to, aby miała neutralny smak. Bo najważniejszy ma być smak kawy. To on powinien grać pierwsze skrzypce. Niestety często zamiast bogactwa smaku świeżo zmielonej kawy, czujemy smak chlorowanej i twardej wody"

(zrodlo: "Kropla wody w kawie" - poratl e-kobiety.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje woda ma ogromne znaczenie:).U mnie w pracy jest taka paskudna woda,ze kawa czy herbata nie ma smaku.A w domu mam filtr , wiec zdecydowanie lepsza jest kawa.:) Poza tym nie ma to jak woda ze studni, zmielona swiezo kawka:) mmmm Prawdziwy smaczek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhm, ja tak naprawdę nie przepadam za kawą ... jedyne, co mogę pić na litry to kawa mrożona z jakimś owocem (np bananem) oraz dodatkiem w postaci bitej śmietany i czekolady najlepiej. Mniam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Rano na sniadanie pije rozpuszczalna kawe ,musze ja pic aby jakos funkcjonowac w ciagu dnia ,zreszta mam niskie cisnienie

A kolo poludnia parzona kawe (ale nie zawsze)

A najlepiej smakuje z eksperesu kawa ,ale trzeba miec ekspres niestety ja go nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona, to sobie spraw caffeterie. Mał ekspresik cisnieniowy parzacy doskonała kawę.

Mały koszt, wielka przyjemnosc

 

 

Pomysle :) bo narazie moj budzet nawet na takie zakupy mi nie pozwala,moze po nowym roku sobie zakupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koniecznie włoska: Lavazza, albo praktycznie w Polsce nie znana Illy.

Oczywiście najlepsza we włoskim barze, espresso z ekspresu pod prawdziwym ciśnieniem :mrgreen: Wtedy jest aż gęsta :wink:

Jeśli w domu to z małej wersji ekspresu ciśnieniowego.

Na tej bazie robi się też prawdziwe capuccino. Małą porcje mocnego espresso dopełnia się gorącym, spienionym mlekiem (spienione parą wodną wydobywającą się pod ciśnieniem z ekspresu).

 

Aluminiowe dzbaneczki do parzenia kawy, zwane caffeteria są odrębnym tematem. Uzyskanego tak naparu nie nazywajcie espresso'em. Włosi określają to jako moka.

Dobra jako pierwsza poranna :wink:

 

A ze sposobów bardziej orientalnych, polecam spróbowanie dodatku cynamonu lub kardamonu :mrgreen:

 

SMACZNEGO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Kurna a ja po kawie zasypiam, co dziwne. Dlatego wole herbatę, najlepiej lekko korzenną, aromatyzowaną, czarną lub zieloną lekką z kwiatowym aromatem lub owocowo-zielnym. A jak już kawa to late lub cappuccino, bo ma mniej kofeiny i nie przysypiam po nich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

w ankiecie wybrałam parzoną czarną i białą rozpuszczalną.od czarnej już chyba się uzależniłam,bo piję ją zaraz po obudzeniu,inaczej nie umię funkcjonować,potem druga po powrocie do domu,koniecznie z łyżeczką cukru.rozpuszczalna tylko w pracy i to nie zawsze bo czasem obowiazki mi nie pozwalają,a zimnej kawy nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Taka kawę lubię by zawiera w sobie 2 łyżeczki kawy parzonej i 2 płaskie łyżeczki cukru lub jedna łyżeczka mocnej kawy rozpuszczalnej i do tego 1/3 szklanki mleka i 2 łyżeczki cukru .

Innej kombinacji nie uznaje. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie uzaleznilam sie od kawy ale najlepiej smakuje mmhhhh....po obiadku ,kaweczek wiedenskiego serniczka i kawusia czarna z cukrem a na wierzchu bita smietana....lakomczuch ze mnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kawy od jakiegos czasu nie moge pic :_smutny: Boli mnie zoladek, jelita... Az szkoda mowic. Nawet takiej slabutkiej nie moge (a pije taka po tym, jak wypilam bardzo mocna i mna trzeslo, kiedys musiala byc taka, mocna, slodka i z mleczkiem), ale czasami, kiedy czuje, ze konczy mi sie moc i przelaczam sie na autopilota :jezyk2: zaparzam sobie kawke. Czarna, z duza iloscia cukru, najlepiej... waniliowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Ja praktycznie z ciepłych napojów piję wyłącznie kawe i herbaty ziolowe. Zwykłej herbaty nie przełknę. Najbardziej lube Mrożone macciatto latem i gorące latte w pozostałych porach roku. Czasem do kawy z mlekiem dodaję przypraw korzennych i wtedy delektuję się aromatem i smakiem.

 

A macie jakieś dobre pzrepisy na kawę? Przyznam, że nie czytałam wszystkich postów i mogło mi coś umknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reina jak Ci kawa nie służy to pij bezkofeinową to nie będzie Cię po niej telepało,a na żołądek polecam siemie lniane zmielone 1-2 łyżeczki zalane ciepłą wodą pite na czczo- super działa( możesz spróbować...)Zdrówka. vivien,spróbuj kawy parzonej z odrobiną kakao(tak pół łyżeczki na szklankę) albo z kardamonem + jakieś mleczko może być pite z kostkami lodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja do nauki muszę niestety codziennie sobie robić mocne;d

Czarne rozpuszczalne.

Nie chcę ich pić bo widzę jak mi szkodzą, ale czasem trzeba:/

Poza tym je lubię.

A z herbatek to zielone, czarne zawsze bez cukru;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu w ankiecie nie ma takiej pozycji jak "siekiera"? ;) Bo bym na to zagłosowała.

Nie znoszę kawy z mlekiem. Słodkiej też nie lubię. Mała łyżeczka cukru wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bardzo lubię kawę;) Picie kawy zawsze kojarzy mi się z chwilą odpoczynku, bo wtedy mogą się zrelaksować:) Kawa kojarzy mi się ze spokojem, z czasem dla siebie i z cukrem :lol: bo tylko kawę słodzę, więc to jedyna okazja sobie posłodzić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...