Skocz do zawartości

Stereotypy a prawdziwy Islam


pan_dusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Chciałbym rozpocząć obszerną dyskusję o Islamie :) Tym tradycyjnym. A waszymi stereotypami czy wiadomościami jakie macie na temat tej religii :)

Chcę rozwiać trochę mitów, przybliżyć religię.. Od której świat wiele zawdzięcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że to mało sympatycznie krytykować Islam ale najważniejsze by dotrzeć do prawdy.

To co się obecnie jest przekazywane w mediach o Islamie jest straszne. Gdyby mój cały osąd na temat wyznawców Islamy był oparty o te przekazy uznał bym że w krajach arabskich jest obecnie średniowiecze tylko nie na miecze a na kałachy się walczy.

Na szczęście wiem że jest inaczej. To nie Islam jest zła religia a ludzie wykorzystujący ją do swoich celów i tak naprawdę z islamem niewiele ma to wspólnego. Biorą oni fragment Koranu i interpretują na swoja modłę zresztą w chrześcijaństwie robiono to samo mało tego to jeszcze poskładano Biblie jak było wygodnie ale to na inny temat.

 

Teraz powiem o prawdziwych błędach tej religii.

Jest religia księgi co powoduje że brak jej świadomości i serca. Jest statyczna, ograniczona bo ma narzucone ograniczenia. Jej ograniczenia są jej największym wrogiem bo nastąpiły w tej części wypaczenia. Zdrowy rozsądek został ograniczony przez "litery". Jeszcze inaczej mówiąc została zastosowana w rzeczywistości idea prawa absolutnego gdzie życie człowieka jego wola, los i uczynki zostały uzależnione od wszechmocnego prawa brak w tym miłości i wolności.

 

Szerokości Poszukujący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ale z tą religią księgi to nie do końca tak jest. Choć w wielkim stopniu. Ale nie oszukujmy się że u nas jest inaczej. Bo w sumie nic nakazałem wbrew pozorom w koranie nie jest. Kiedyś znalazłem treść mówiącą że Bóg nie wymaga tego wszystkiego np. modlitwy codziennej, bo Bóg nie chce nikomu przeszkadzać. No ale masz duża rację kolego ;)

Z tymi ludzmi jest tak tylko w biednej części świata arabskiego. Gdyż wiele tam osób nie potrafi czytać. Przez co bardzo łatwo można zmanipulować treść koranu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - staram się naprawdę nie oceniać względem religii - ale w Afganistanie zalegalizowano gwałt (żona musi zaspokajać seksualnie męża, jeśli nie - mąż ją może głodzić i zamknąć w odosobnieniu). Jakoś ciężko mi się przekonać do poznawania islamu, biorąc pod uwagę, jak bardzo mnie kuje sytuacja kobiet w krajach muzułmańskich.

I bardzo jestem ciekawa, co świat zawdzięcza islamowi/muzułmanom. Nie biorę pod uwagę przekazywania treści czy wiadomości, bo to jednak nie to samo co stworzenie czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Islam.. Jak bardzo nasze chrześcijaństwo było na początku do niego podobne.. Nawet rysowano wspólne wizerunki Jezusa i Mahometa.. No ale dobrze.. A więc.. Jeśli chodzi o kobiety w Islamie.. To jest tak.. W zależności od jego odłamu albo są traktowane dobrze, albo beznadziejnie.. Te odłamy nic wspólnego nie mają z prawdziwym Islamem..

Lecz w prawdziwym Islamie patrz Arabia Saudyjska.. Dubaj.. Kobiety są traktowane z szacunkiem i mają prawo którego nie ma w innych religiach. Mogą się rozwieźć nawet za to że ich mąż swą kawą nie poczęstuje. I kiedy ona się z nim rozwodzi, on ma nakaz dać jej prawie połowę swojego majątku lub zapewnić utrzymanie. Nie wolno kobiety wyrzucać na bruk. Ani jej zmuszać do niczego. Koran tego zabrania.

Gdy w średniowiecznej europie kobiety wg kościoła katolickiego nie miały nawet duszy i były traktowane czasem gorzej niż te w Afganistanie.. to Islam głosił już przesłanie że kobieta ma duszę, swoje prawa i mąż musi ją traktować z szacunkiem i miłością, oraz musi utrzymać ją i dzieci. Inaczej ona ma prawo zażądać rozwodu.. Który bez problemu by dostała jeśli np. Powiedziała by imamowi że jej mąż ją bije.. I pokazała siniaki. Ona by była od niego wolna a Imam miał nakazać mężowi do oddania połowy swego majątku i wyznaczał karę. W chrześcijaństwie do dziś nie można uzyskać rozwodu nawet gdy zachodzą patologię. Oczywiście jednak pragnę przypomnieć że Islam jest podzielony na wiele odłamów.. A praktycznie każdy odłam to schizma i powinien być potępiany. Szczególnie jeśli popełnia się dawny średniowieczny błąd łączenia państwa z religią..

 

Co zawdzięczamy Islamowi? - Szpitale :) i Opiekę socjalną.

 

Pierwszy szpital założył właśnie Sułtan. Gdyż chciał skupić dużą liczbę lekarzy w jednym miejcu aby chodzi mogli przychodzić do nich ( lub byli do nich dostarczani) a nie lekarze do chorych. Co przyspieszało etap leczenia. A także zmniejszało możliwość zakażenia chorobami innych ludzi, poprzez skupienie chorych w jednym miejscu. Koran nakazuje poświęcić rocznie min. 2,5% swojego rocznego dochodu biednym i potrzebującym. W formie tej zapłaty sułtan opłacał szpital i lekarzy.

A opieka socjalna polegała na dawaniu właśnie tego 2,5 % przez wszystkich, dla tych najbardziej potrzebujących. To tak samo jak u nas w państwie z podatkami ;)

Sztuczce to wynalazek. Muzułmanin musi być bardzo czysty. Tak nakazywał prorok. Wiec nie będzie on jadł palcami.

Islam wiele wniósł dobrego nawet do naszego dzisiejszego świata :) Pożytecznego czy pięknego.. Niestety jak każda religia i ta musi mieć odłamy zdegenerowane.. Wykorzystywane do polityki lub dla własnych korzyści.

Wszak Chrześcijanie, Żydzi, Muzułmanie, Protestanci, Prawosławni wierzą w jednego i tego samego Boga.. Boga Abrahama i Izaaka.. A popatrzy tylko w mediach.. Jak wiele ich dzieli..

 

Przed krucjatami Arabowie wyprzedzali nas o całe epoki.. ale nasi przodkowie to popsuli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Lecz w prawdziwym Islamie patrz Arabia Saudyjska.. Dubaj.. Kobiety są traktowane z szacunkiem i mają prawo którego nie ma w innych religiach.

 

Z tą Arabią Saudyjską to chyba nie tak. Może na początek trochę faktów:

 

"W artykule w liberalnej witrynie internetowej (Minbar Al-Hiwar Wal-Tbra) saudyjska dziennikarka i działaczka na rzecz praw kobiet Wajeha Al-Huweidar opisuje Arabię Saudyjską jako „największe na świecie więzienie kobiet". Dodaje, że inaczej niż prawdziwi więźniowie, kobiety saudyjskie nie mają żadnej szansy na uwolnienie, ponieważ przez całe życie kontroluje je męski strażnik — mąż, ojciec, dziadek, brat lub syn.

 

Huweidar i inne działaczki rozpoczęły niedawno kampanię przeciwko saudyjskiemu prawu Mahram [ 1 ], które zakazuje kobiecie wychodzenia z domu bez męskiego opiekuna. W wywiadzie dla kuwejckiej gazety „Awan" powiedziała ona, że kampania, której slogan brzmi: „Traktujcie nas jak dorosłych obywateli, bo opuścimy ten kraj", została oficjalnie otwarta przy moście króla Fahda, łączącym Arabię Saudyjską z Bahrajnem, gdzie kobiety żądały prawa przekroczenia granicy bez opiekuna [ 2 ].

 

Poniżej podajemy wyjątki z artykułu Al-Huweidar za Middle East Media Research Institute (MEMRI), Special Dispatch Nr 2452, 19 lipca 2009 , a następnie tekst dziennikarki sudańskiej Lubny Ahmad Hussein, skazanej na chłostę za noszenie spodni.

 

 

 

Prawa dotyczące uwięzienia są znane na całym świecie. Ludzi, którzy popełniają przestępstwo, umieszcza się w celi więziennej, gdzie odbywają swój wyrok. [Po odsiedzeniu wyroku] lub wcześniejszym zwolnieniu za dobre zachowanie idą na wolność (...) poza tymi, którzy są skazani na dożywocie lub karę śmierci. W Arabii Saudyjskiej są dwa dodatkowe sposoby na wcześniejsze wydostanie się z więzienia: nauczenie się na pamięć całości Koranu lub jego części (...) lub otrzymanie łaski od króla z okazji świąt lub koronacji — po tym więzień jest wolny i może cieszyć się życiem wśród rodziny i bliskich.

 

Żadna z tych opcji nie istnieje jednak dla saudyjskich kobiet — ani dla tych, które żyją za kratami, ani dla tych, które żyją poza murami więziennymi. Żadna nigdy nie zostaje uwolniona, chyba że za zgodą swojego męskiego opiekuna. Kobieta saudyjska, która popełniła przestępstwo, nie może opuścić swojej celi po odsiedzeniu wyroku, jeśli nie przybędzie jej męski opiekun, żeby ją odebrać. W wyniku tego wiele saudyjskich kobiet pozostaje w wiezieniu tylko dlatego, że ich opiekunowie odmówili przyjazdu po nie. Państwo je zwalnia, ale ich opiekunowie nalegają na przedłużenie kary.

 

Równocześnie także „wolne" kobiety potrzebują zezwolenia swojego opiekuna, żeby wyjść z domu, wyjechać z miasta lub kraju. Tak więc w każdym wypadku wolność kobiety spoczywa w rękach jej opiekuna.

 

Przyjęte jest w więzieniach na całym świecie, że więźniów pozbawia się wszelkiej władzy i panowania nad własnym życiem. Straż więzienna kontroluje ich wszystkie ruchy. Władze więzienne decydują o ich losie i ich potrzebach aż do dnia uwolnienia. Dla kobiety saudyjskiej jest to jej codzienna sytuacja. Nie ma prawa podejmowania decyzji, nie wolno jej zrobić jednego kroku bez zezwolenia jej strażnika więziennego czyli jej opiekuna. W jej przypadku jednak wyrok jest bezterminowy.

 

Saudyjskie prawo Mahram zamienia kobiety w więźniarki od dnia narodzin do dnia śmierci. Nie mogą opuścić swojej celi, a mianowicie swoich domów, ani więzienia, czyli państwa, bez pisemnego pozwolenia. Chociaż kobiety saudyjskie pozbawione są wolności i godności bardziej niż jakiekolwiek inne kobiety na świecie, znoszą te wszystkie formy ucisku i niesprawiedliwości w gorzkim milczeniu, z tłumioną wściekłością i ze śmiertelnym przygnębieniem. Kobiety saudyjskie są pokojowo nastawione w pełnym sensie tego słowa, ale jak dotąd państwo saudyjskie nie ceni ich szlachetnych dusz, ich cierpliwości i ich cichego oporu (...)

 

Duchowni, którym państwo dało władzę uciskania kobiet, traktują ich milczenie i cierpliwość jako znak opóźnienia umysłowego i słabości emocjonalnej (...)Dlatego też od dziesięcioleci pozwalają sobie na wzmacnianie opresji (...) Dławią kobiety we wszystkich obszarach życia przy pomocy niewolących praw, narzucanych przez policję religijną, która śledzi kobiety nieustannie, jak gdyby były zbiegłymi przestępcami. Prawa dotyczące kobiet zamieniły je w przedmioty, na których chorzy mężczyźni mogą wyżywać swoje popędy gwałtu i seksu.

 

Saudyjscy duchowni odmawiają saudyjskim kobietom jakiejkolwiek możliwości znalezienia pracy, zdobycia wykształcenia, podróżowania, leczenia i możliwości zrealizowania wszystkich innych praw, jak by one nie były trywialne, bez pozwolenia ze strony ich strażników, tj. opiekunów prawnych — a wszystko to w oparciu o niewolące fatwy, sankcjonowane przez męskich przywódców państwa.

 

Należy zauważyć, że nasze matki i babki miały te wszystkie prawa i cieszyły się znacznie większą wolnością — podobnie jak wszystkie kobiety muzułmańskie w przeszłości, jak na przykład żony Proroka. Żadna z tych kobiet nie była poddana niewolącemu prawu Mahram, które nie jest oparte na nakazach islamu i w rzeczywistości nie ma nic wspólnego z islamem.

 

Jakże błogosławiona jest Arabia Saudyjska, humanitarne królestwo, które zamieniło się w największe na świecie więzienie dla kobiet. Jest to kraj, który pozwala każdemu mężczyźnie, bez żadnych warunków wstępnych, odgrywać rolę strażnika więziennego, i który zamienił swoje kobiety w dożywotnich więźniów, podczas gdy nie zrobiły niczego, by na to zasłużyć."

 

Od siebie dodam jeszcze, że w mysl prawa islamskiego w przypadku gwałtu kobieta musi powołać przynajmniej czterech mężczyzn, którzy widzieli penetrację(sic!) jako świadków, aby można było skazać winowajcę. W innym wypadku kobieta ponosi karę za cudzołóstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem.. Zgadzam się z wypowiedziami wszystkimi.. Bo w sumie w islamie.. Co kraj to inaczej wszystko jest rozumiane i postrzegane.. Niestety. Mój przyjaciel, pochodzący z Dubaju wiele opowiadał o Islamie. I powiem wam szczerze, że gdyby naprawdę wszyscy się stosowali do słowa Mahometa. Nie byłoby takich głupich praw jak powyżej. Lecz niestety. No ale macie rację :)

 

A i odpowiem na pytanie odnośnie duszy zwierząt. Raczej nie posiadają jako takiej duszy. Ewentualnie nic mi o tym nie wiadomo :)

Edytowane przez pan_dusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem.. Zgadzam się z wypowiedziami wszystkimi.. Bo w sumie w islamie.. Co kraj to inaczej wszystko jest rozumiane i postrzegane.. Niestety. Mój przyjaciel, pochodzący z Dubaju wiele opowiadał o Islamie. I powiem wam szczerze, że gdyby naprawdę wszyscy się stosowali do słowa Mahometa. Nie byłoby takich głupich praw jak powyżej. Lecz niestety. No ale macie rację :)

 

Wszystkie nauki proroków maja jedna wadę. Zawsze zostają zniekształcone przez tych, którzy przychodza po nich. Mnie naprzykład w Islamie współczesnym śmieszy dominująca rola mężczyzny skoro nawet Mahomet był przez długi czas utrzymankiem bogatej żony z rodu kupieckiego - Chadidży. To ona według tadycji dawała pieniądze na jego działalność misyjną, bo sam Muhamad był goły i bosy:)Co więcej to ona uwierzyła w jego objawienia, kiedy sam Muhamad początkowo był wobec nich sceptyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalam w innym poscie trzeba tez odroznic kulture od religii. Wiele rzeczy przypisuje sie islamowi, a to sa po prostu nalecialosci kulturowe, np. obrzezanie kobiet. Poza tym Koran jest napisany bardzo trudnym jezykiem, dlatego tez jest w roznych kregach kulturowych roznie interpretowany. Islam-religia jak kazda inna i nie ma z islamizmem i terroryzmem nic wspolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam:)

Poznalam islam dosc dobrze,jest wiele roznych interpretacji Islamu

 

cytuje przyjaciela: przed smiercia Mohamet nakreslił patykiem na piasku linie i od tej lini -kilka mniejszych wychodzacych na rozne strony,

interpretacja byla taka, ze "drog jest wiele ale droga do allaha jedna"

po smierci Mohameta interpretacji tej jedynej drogi bylo kilku,

dlatego Islam w turcji, czy w afganistanie,

maroko czy arabii saudyjskiej jest inny

 

i mam mieszane uczucia, co do tej religii.

 

Choc maja swietna wiedze na temat aniołów,

niektore modlitwy jak BISMILLAHIRAHMANIRRAHIM -dzialaja bardzo dobrze, ochronnie,szczegolnie jesli wypowiesz ja dokladnie 21razy, to daje stala ochrone,

to jest w islamie cos demonicznego,

wszyscy wyznawcy maja na sobie ten stygmat,nie potrafie tego nazwac dokladnie,

ale zawsze wyczuwalam to cos.

 

Koran jest bardzo bogata ksiega, mistyczna,

wiem ze wsrod wyznawcow jest zawsze kilku ktorzy potrafia "robic cuda" jak bilokacja- przebywanie w dwoch miejscach na raz , lewitowac,

 

ale o tych niezwykjlych darach nie moga mowic glosno,

islam ma w sobie wiele tajemnic

 

mnie bardzo interesuje kim byl Mohamet i skad naprawde duchowo pochodzil,

niektore zasady tej religii wiaza dosc nisko jesli chodzi o rozwoj duchowy, no moze jakies aspekty czlowieka

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc maja swietna wiedze na temat aniołów,

niektore modlitwy jak BISMILLAHIRAHMANIRRAHIM -dzialaja bardzo dobrze, ochronnie,szczegolnie jesli wypowiesz ja dokladnie 21razy, to daje stala ochrone,

to jest w islamie cos demonicznego,

wszyscy wyznawcy maja na sobie ten stygmat,nie potrafie tego nazwac dokladnie,

ale zawsze wyczuwalam to cos.

 

Te anioły... Możesz mi podpowiedzieć, gdzie mam szukać inf. na ten temat - ale właśnie ze świata islamu? Jakaś książka, źródło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia,kwiatku,

napewno sa jakies prace na ten temat,

 

ja wiem o czterech głównych, najwazniejszych aniołach :)

i wydaje mi sie to bliskie prawdy

 

Jebrail on przekazuje Koran od Allaha, odpowiednik katolickiego Gabriela, on ten zwiastował Miriam ze urodzi Ise czyli Jezusa, w ich rozumieniu-jednego z proroków

Michail ten zarzaca wszytskim tutaj, pogodą, ma kontrole nad wszytskim

Israfil on patrzy na zegar, on ześle apokalipse

Azrail to anioł śmierci,zabiera zycie

 

poza tym wierza ze aniolowie schodza czasem na ziemie zeby wspomoc ludzi

 

i ze kazdy czlowiek ma po swojej lewej i prawej stronie po jednym aniolku( mellec), ktorzy zapisuja jego poczynania,

i kiedy ten test sie skonczy dadza sprawozdanie z tego jak zylismy

 

wierza jeszcze ze niebo ma siedem wymiarow , jakby wymiarow szczescia,

czlowiek na nizszym lewelu jest szczesliwy i nie rozumie jak mozna byc bardziej szczesliwym,

a zkazdym lewelem w gore - twoje szczescie jest silniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialam napisac jeszcze jedna zabawna historie ktora slyszalam od przyjaciela z Istambulu:

 

podczas jednej z wielu wojen podbijania swiata, chyba wojska Osmanskie, dowódcy nie wiedzieli jak rozegrac dalej bitwe,

i "dostali przekaz od Allaha" zeby WSZYSCY wyczyscili sobie zeby,

oni tradycyjnie uzywaja do tego takiego specjalnego dzrewa,

wiec jak wojskla przeciwnika zobaczyli to jak wsyztscy czyszcza zeby-

pomysleli ze muzulmanie piłują sobie zęby i beda jesc ich mieso

i uciekli

 

i tak wygrali jedna z bitw:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalam w jednym poscie jak ktos pisla o malzenstwie,

ze to sprawa zagmatwana,

ze nie ma milosci,

 

opowiedzieli mi jak to bywa w turcji - sa malzenstwa z milosci, ale kiedy mlodzi ludzie sa twardymi muzulmaninami chca koncentrowac sie przede wszytskim na allahu,chcac wziasc slub po to, zeby dopelnic ich obowiazku wzgledem allaha, i wtedy prosza swoich przyjaciol, o to zeby rozejrzeli sie za odpowiednim kandydatem dla nich na meza/ zone,

kiedy sie taki znajduje, mlodzi rozmawiaja o zasadach w ich potencjalnym malzenstwie,regulach,watunkach,

kiedy sie zgadzaja- decyduja sie na slub,

i maja dzieci, im wiecej tym lepiej,bo dziecko to wielkie blogoslawienstwo (wszelka antykoncepcja jest zakazana)

 

opowiadal mi o tym przyjaciel ktory chcial pokazac swoj islam z jak najlepszej strony, to tez tzreba brac pod uwage,

 

i zauwazylam ze bardzo duzo mezczyzni tam mowia o wielkim szacunku jakim obdarza sie kobiety,szczegolnie matki ich dzieci,

ale w rzeczywistosci przewaznie wymaga sie od zon posluszenstwa a zaspokajanie potzreb seksualnych meza wydaje sie byc jednym z obowiazkow zony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

ja od prawie dwóch lat obracam się w kręgu islamu- dokładniej rzecz biorąc mój były był muzułmaninem, mój przyjaciel też jest wyznawcą islamu. Mam sporo znajomych, koleżanek- część to konwertytki, część to osoby urodzone w islamie.

Przede wszystkim, co wydaje się oczywiste, media przekazują najgorszy islam jaki jest. Fanatyczny, nienormalny, niemający za wiele wspólnego z prawdziwą religią. Ja miałam okazję poznać ten zwykły, codzienny i przekonać się, że to "normalni" ciepli ludzie, którzy znaleźli czas i dobre słowo wtedy, gdy go potrzebowałam. Oczywiście są rzeczy, które mi się nie podobają, np. ślepe bronienie własnej religii, brak prawdziwej krytyczności- to spotkałam od strony kobiet, mężczyźni mają bardziej trzeźwe spojrzenie ;) A podoba m się to, że nie wstydzą się Boga tak jak spora część Katolików czy wyznawców innych religii. Dzięki nim mam odwagę na mówienie o Bogu i własnej religii (zostałam wychowana w rodzinie katolickiej, ale obecnie stworzyłam własny odłam katolicyzmu...), noszę medalik, robię znak krzyża podczas startu samolotu- drobnostki, ale pokazują, że Bóg jest obecny w moim życiu.

 

Wydaje mi się, że mówiąc o islamie i muzułmanach musimy wziąć pod uwagę skąd jest dana osoba. Generalnie Turkowie, Kurdowie są dosyć umiarkowani (to wszystko wg. moich obserwacji!!!), Pakistańczycy są po środku, nie chcę mówić kto jest restrykcyjny, bo w sumie nie zauważyłam aż takiej grupy. Znam ludzi z Pakistanu, Iraku, Turcji, Maroka, Kataru, Arabii Saudyjskiej i każda z tych osób jest inna...

 

Czy spotkało mnie coś nieprzyjemnego? Tak. Pewna Kurdyjka próbowała mi wmówić, że wierzę w złego Boga, nie ta religia i tak dalej. Zrobiła się nawet agresywna- ale moi pakistańscy znajomi stanęli za mną murem i powiedzieli, że to moja sprawa w co wierzę, a oni mnie akceptują taką jaka jestem (gwoli ścisłości, jestem jedyna nie-muslim w grupie). (swoją drogą w prośbę o interpretację snu wspomniałam o wrogach, wprawdzie obecnie mają problem z moją koleżanką, a nie bezpośrednio ze mną, ale wolę nie zadzierać... szkoda czasu).

 

Wiem, że to co napisałam nie dotyczy stricte islamu, ale pokazuje raczej codzienność katoliczki z muzułmanami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w rzeczywistosci przewaznie wymaga sie od zon posluszenstwa a zaspokajanie potzreb seksualnych meza wydaje sie byc jednym z obowiazkow zony..

 

Teoretycznie, kobieta odmawiająca współżycia w religii katolickiej nie wypełnia swojego obowiązku względem męża i Boga, a zatem taki mężczyzna można anulować ślub kościelny.

Wydaje mi się, że w każdej religii kobiety czasem ulegają i kochają się z mężczyzną nawet jesli nie mają na to ochoty. A w ich religii seks stanowi większe tabu niż w naszej. U nas w każdej gazecie znajdziesz informacje jak udoskonalić seks, różne pozycje itp. Mówi się jak przezywać orgazm itp. jeśli założymy, że tego tam nie ma, to te kobiety po prostu nie wiedzą, co robić, jak robić i jak czerpać przyjemność i stają się to dla nich męką i obowiązkiem.

Z tego co pamiętam, to islam (hmm albo judaizm? ale najpewniej obydwie religie) nakazują mężczyźnie usatysfakcjonować kobietę, a dopiero potem siebie. Ale wiadomo jak jest z facetami- interpretują wszystko po swojemu i tak jak chcą i co chcą- i to niezależnie od religii i kultury ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kszys, Twój osąd jest niesprawiedliwy. Pytasz, co to za religia. Spytaj, co za ludzie ją wyznają i z jakich kultur pochodzą.

Religia sama w sobie jest raczej pokojowa, za zdradę równo każe mężczyznę i kobietę. W praktyce jest karana tylko kobieta, ale nie ma to związku z religią, a raczej kulturą i tradycją.

 

Siejesz stereotypy. Ja też się zastanawiam, co jest nie tak z ludźmi którzy wysadzają się powietrze, skąd im się to wzięło? Ale to fanatyzm, wychowanie od maleńkiego. To jak z Hitlerjugend- od początku wpajanie, co jest dobre a co jest złe. Myślisz, że wszyscy gestapowcy (i inni tego pokroju) urodzili się z nienawiścią do Żydów i narodów słowiańskich? NIE. Tak ich nauczono. A to przecież nie oznacza, że wszyscy Niemcy są tacy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli za taką niesprawiedliwość uważasz jednego męża i 4 żony, to jedź do bodaj Tybetu (aczkolwiek nie jestem na 100% pewna gdzie to było, pogoogluj)- tam kobieta może mieć więcej niż jednego męża.

Z tego, co słyszałam w Egipcie liczbę zredukowano do 3. Poza tym, powiedz mi jaka jest różnica między 4 żonami, które mają jakieś prawa i muszą być utrzymywane na pewnym poziomie, a kochanką która żadnych praw nie ma? Różnica jest między legalizacją a jej brakiem w krajach muzułmańskich a europejskich, bo bigamia jest w obydwu "światach".

Poza tym, uwierz mi, że mało który facet może pozwolić sobie na 4 żony ;) i jest to bardziej popularne w osadach plemiennych i na wsiach niż w miastach.

 

Iwanov, bez obrazy, ale nie podawałabym wikipedi czy wikicytatów jako źródła wiedzy ;) Raczej polecałabym strony o islamie, np. planetaislam.

 

 

Rozwody były, są i będą. W każdej religii i kulturze. Ja uważam, że KK niepotrzebnie utrudnia anulowanie małżeństw. Poza tym, śluby w islamie nie są stricte religijne, to raczej umowa cywilno-prawna (podpisujesz nikah). Widzisz, patrzysz na islam przez pryzmat chrześcijaństwa czy cokolwiek tam wyznajesz.

Na każdą religię trzeba patrzeć inaczej, a nie przez pryzmat własnej kultury i tradycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O islamie nie wiedzialam dużo. Do czasu gdy nie poznalam muzułmanki. Pozwoliła mi spojrzeć na islam z zupełnie innej strony. Wczesniej słyszałam cos o sytuacji kobiet na Bliskim Wschodzie, ale teraz wiem, ze tam większość aspektów zycia jest przestrzegana przez pryzmat koranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie ma czegoś takiego jak pokojowy muzułmanin, tak samo jak nie ma czegoś takiego jak Katolik wpieprzejący steki co piątek. Powrzechnie oczywiście można używać w stosunku do takich ludzi określeń "niepraktykujący" lub "umiarkowany", jednak o ile coś takiego funkcjonuje w mowie potocznej to jeśli chcemy być konsekwentni, musimy powiedzieć jasno. Odrzucasz podstawowe dogmaty swojej religii? W porządku, Twój wybór. Nie licz jednak na to, iż będziesz nazywany jej wyznawcą, a już tym bardziej UWAŻANY ZA REPREZENTATYWNEGO JEJ PRZEDSTAWICIELA.

 

Druga sprawa. Koran. Jego zawartość pochodzi z dwóch różnych okresów działalności Mahometa. Pierwsza - napisana podczas jego pobytu w Mekkce, faktycznie zawiera wiele pokojowych sformułowań, przeważnie dlatego, iż Mahomet w tym okresie dopiero zaczynał pozyskiwać zwolenników. Druga - pochodząca z okresu gdy prorok przebywał w Medynie zmienia swoje przesłanie o 180 stopni. To w niej znajdujemy sławietne "wersy miecza". Wygląda to logicznie, gdyż łączy się to z późniejszym okresem kiedy Mahomet doszedł do władzy i zaczął prowadzić działalność typowego wojennego watażki przeprowadzając ekspansję na sąsiednie terytoria.

 

I teraz najciekawsze.

 

Koran mówi JASNO, iż wersy spisane później UNIEWAŻNIAJĄ te z okresu wcześniejszego.

 

Porównajcie sobie tą sytuację z Nowym i Starym Testamentem. JEST ZUPEŁNIE ODWROTNIE. Co zresztą widać w życiu codziennym w jakim kierunku, chronologicznie obie religie ewoluowały.

 

Przykro mi rozwiewać złudzenia wszystkich europejskich fanatyków tamtych zwyczajów, liczących na budowanie jakichs "mostów", ale to właśnie eksterminiści oraz islamscy fundamentaliści SĄ TYMI, KTÓRZY INTERPRETUJĄ KORAN PRAWIDŁOWO.

 

Dalej uważacie tą kulture za równą sobie?

 

Radzę zgłębić wiedzę bo na powtarzaniu euro-liberalnej papki medialnej dobrze wyszli jedynie ludzie o mentalności owcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henryy87, byłbyś uprzejmy nikogo nie obrażać, ok? Myślę, że gdyby szukać Katolika, Muzułmanina czy Żyda w pełnym tego słowa znaczeniu to okazałoby się, że "wierzących" jest garstka. Ja nie nazywam sie Katoliczka, ale uwazam sie za swego rodzaju chrzescijanke, i w zwiazku z tym nie mam prawa potepiac innych ludzi, ktorzy zrobili tak jak ja.

Swiat nie jest albo bialy, albo czarny- sa tez rozne odcienie i zwroc na to uwage przy ocenianiu innych ludzi.

Mam nadzieje, ze Twoja wiedza jest wiecej niz ksiazkowa, ze mowisz to, bo sam jestes muslim albo masz znajomych muzulmanow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to w ogóle za odzywki?

 

Niby, który z moich argumentów miałby zostać zbity znajomością z muzułmaninem? Zacznij się dziewczyno zastanawiać nad tym co do ciebie pisze, bo zamiast zdyskredytować, przyznajesz mi rację, do tego nieświadomie.

 

Przecież cały mój post opiera się właśnie na tym, że "muslimy" spotykane w naszym kraju (bo już np Francja - ostoja multi-kulti nie ma tego luksusu) to wyjątki potwierdzające regułę. Wyjątki tak naprawde nie zasługujące na miano muzułmanów ponieważ będąc pokojowymi ludźmi automatycznie ODRZUCAJĄ DOGMATY WŁASNEJ RELIGII.

 

Może to ty powinnaś zasmakować tamtego stylu życia w Arabii Saudyjskiej lub Iranie, zamiast oceniać tych ludzi przez pryzmat uśmiechniętych Turków z kebabiarni?

 

Sorry ogromne, że psuje kółko wzajemnej adoracji Waszej sekty. Tak - dyskusja na tym forum praktycznie nie istnieje, gdyż wszystkie wypowiedzi odbiegające od wzajemnego sobie przytakiwania kreującego "elitarność" tego miejsca są zbywane zarzutem o "obrazie" tak jak ty to robisz w tym momencie.

 

Albo się odnieś merytorycznie do wiedzy z zakresu religioznawstwa, którą się z Wami dzielę, albo daruj sobie uciekanie w dogmaciki i chwytliwe hasełka, którymi się posługujesz niczym rasowy liberał zza szklanego okienka.

 

Dlaczego piszę troche agresywnie? Jestem zdania, że zamieszczenie w każdym miejscu internetu prawdy odbiegającej od medialnej papki, którą się Was karmi działa na naszą korzyść. Mówiąc "nas" mam na myśli kulturę Europejską, która jest obecnie zagrożona właśnie poprzez tolerancję ideologii barbarzyńskich i prymitywnych.

 

Ludźmi trzeba wstrząsnąć, a Ci bardziej inteligentni zamiast szydzić, zgłębią temat na własną rękę. Bez konieczności mojego wchodzenia w detale.

Edytowane przez Henryy87
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henrry87Dostałeś już jedno ostrzeżenie.Zmień ton wypowiedzi, bo otrzymasz kolejne.To forum służy dyskusji, a nie wyładowywaniu swoich frustracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhmm, a ja myślałam, że tylko ja odebrałam posty tego człowieka jako obraźliwie, agresywne i pełne wewnętrznej frustracji.

Henryy, nie patrzę na muzułmanów przez pryzmat Turków z kebabiarni, bo Turka znam jednego i kebabów nie robi, ale wiem że nie to miałeś na myśli.

 

Nie będę wnikać w detale, bo na tej samej zasadzie ktoś zacząłby teoryzować jaka JA powinnam być wg. mojej religii.

 

Jedyne co mogę zarzucić muzułmanom, a z mojego doświadczenia wynika że nawet nie tyle muzułmanom co muzułmankom, że momentami mają fanatyczne podejście do religii i klapki na oczach- z facetami jak zwykle prościej się dogadać.

 

 

"Sorry ogromne, że psuje kółko wzajemnej adoracji Waszej sekty. Tak - dyskusja na tym forum praktycznie nie istnieje, gdyż wszystkie wypowiedzi odbiegające od wzajemnego sobie przytakiwania kreującego "elitarność" tego miejsca są zbywane zarzutem o "obrazie" tak jak ty to robisz w tym momencie."

 

Zanim zaczniesz kogokolwiek obrażać i generalizować, spójrz na ilość moich postów- nie jestem stałym użytkownikiem i wchodzę od czasu do czasu.

Przyszedłeś tutaj i chcesz nam sprzedać na siłę swoją wiedzę, której nikt nie chce- wycofaj się.

 

Mówisz o tym, że islam jest agresywny i jego wyznawcy też- nie wiem co TY wyznajesz, ale jakby patrzeć w ten sam sposób co Ty, to pewnie wyznajesz bardzo agresywną i nietolerancyjną religię. Mam nadzieję, że nie taką samą jak ja, bo byłoby mi wstyd przed ludźmi.

 

I jeszcze jedno:

Nie ma dnia, żebym nie miała kontaktu z muzułmanami- KONTAKTU, a nie kupowania kebabów których nie jem. Ja będę oceniać danego człowieka a nie jego religię, bo nie skończyłam żadnych studiów dających mi uprawnienia do krytyki.

 

Ps. I nie porównuj Iranu, KSA i Turcji- niby wszystko muzułmańskie, ale Turcja jest jednak najbardziej świecka.

Jak chcesz dyskutować to poprzyj swoje wypowiedzi argumentami i autorytetami (tj. wikipedia odpada).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że mnie nie obchodzą "ludzie" ale właśnie kultura jako ogół. Nie obchodzi mnie twój turecki kumpel, nie obchodzą mnie Twoje znajomości z niereprezentatywnym ułamkiem muzułmanów, którym powiodła się asymilacja w Europie. Tak - UŁAMKIEM. NIEREPREZENTATYWNYM.

 

Wypowiadam się z punktu widzenia skali CYWILIZACJI. A żeby uratować naszą przed stopniową islamizacją, należy interes grup mniejszościowych zignorować i zastosować odpowiedzialność grupową poprzez deportację i uszczelnienie granic.

 

Czego w tym stanowisku nie rozumiesz skoro powtarzasz jak mantre nie związane z nim slogany, które mógłbym sobie równie dobrze od tępych liberałów w TV posłuchać?

 

P.S. Po co ci autorytety popierające moje tezy? Może cie to zdziwi ale do wszystkich wniosków doszedłem sam na podstawie niezależnych obserwacji zarówno życia politycznego na naszym globie jak i na podstawie niezależnej literatury. No, ale jeśli ciebie należy prowadzić za rączke to prosze bardzo :

 

Walid Shoebat (autor książki "Why I left Jihad")

Robert Spencer (polecam odwiedzić jego witrynę Jihad Watch)

Serge Trifkovic ("The Sword of the Prophet")

Edytowane przez Henryy87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że mnie nie obchodzą "ludzie"...

 

Wypowiadam się z punktu widzenia skali CYWILIZACJI. A żeby uratować naszą przed stopniową islamizacją, należy interes grup mniejszościowych zignorować i zastosować odpowiedzialność grupową poprzez deportację i uszczelnienie granic.

Henryy87 czy Ty się czegoś boisz?

Mam wrażenie, że przede wszystkim ludzi.

A szczególnie ludzi, którzy posiadają jakąś tożsamość :)

 

A co powiesz na to: Dialog z Islamem

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mów do mnie po ludzku, bo nie chce mi się domyślać jakie wielowarstwowe przesłanie kiełkuje w Twojej fanatycznej głowie

 

Jakiej tożsamości? Jak zresztą w ogóle można używać określenia "ludzie, którzy posiadają jakąś tożsamość", to znaczy, że są tacy którzy jej nie mają?

 

A akurat o tożsamości islamu jako nie tylko religii, ale PRZEDE WSZYSTKIM systemu politycznego (bo tym właśnie jest Islam, nie musze chyba nikomu przypominać o dualiźmie roli jaką pełni Koran) jestem doskonale uświadomiony.

 

Odnośnie linka. Może wypowiem się przy okazji również odnośnie Twojego pytania w innym temacie o moje zdanie na temat JP II skoro on jego autorem. Po pierwsze - był to człowiek, który swoją pasywnością skazał na śmierć i prześladowania miliony chrześcijan więc nie jest on dla mnie ŻADNYM autorytetem (bo pewnie tym chciałeś zamknąć mi usta powołując się na niego). Po drugie, Kościół to nie tylko doktryna religijna, ale RÓWNIEŻ ostoja i personifikacja naszej kultury, oraz Zachodniego stylu życia. Nie można lekceważyć tej drugiej jego roli, jako, że zbyt wielu ludzi na Ziemii jest zbyt ubezwłasnowolnionych umysłowo by samodzielnie dojść do tego jak należy żyć i jakie wartości wyznawać. Potrzebują oni więc, niczym głupiutkie owieczki, przewodnika duchownego. Co za tym idzie, głowa Kościoła nie powinna różnić się predyspozycjami personalnymi od jakiegokolwiek innego polityka stojącego na czele państwa. To nie jest konkurs popularności wśród młodzierzy, tutaj potrzeba silnego PRZYWÓDCY i organizatora.

 

JP II natomiast nie dość, że pozwolił skopać własną ideologię, to swoją liberalną polityką zdegradował Europę do momentu, w którym zaczynamy czuć się zagrożeni na własnym terytorium.

 

Obecny papież to dobry krok w kierunku zaczerpnięcia wzorców z korzeni. To Nowy Testament, oraz współczesny, bazujący głównie na nim nurt sprowadził niegdyś dominującą i SPRAWIEDLIWĄ ideologię chrześcijańską na kolana. Benedykt XVI wprawdzie nadal nie uprawia polityki w sposób wystarczająco radykalny by poradzić sobie z problemem islamizacji, ale od czegoś trzeba zacząć. Bo wykorzenienie mody na liberalizm zabarwiony multi-kulti to robota na dekady.

 

Polecam poczytać o "pokojowych" działaniach muzułmanów we Francji lub Anglii, bo niektórym z Was chyba nadal się wydaje, że sytuacja jaką się cieszymy w Polsce obejmuje całą Europę. To dosyć dobrze pokazuje, jak ewoluuje "praktykowanie" Islamu przez tych ludzi z chwilą, gdy zaczynają rosnąć w liczbe.

 

Nie jestem osobą wierzącą, uważam, że istnieją inne sposoby na poznanie otaczającego mnie świata, nawet tego niewidzialnego (stąd jestem tutaj). Ale zdaję sobie sprawę, że jeśli Chrześcijaństwo upadnie, lub nawet dotknie go zwykły kryzys, to w obecnej sytuacji politycznej jaką mamy na Ziemii, pociągnie to za sobą zniszczenie CAŁEJ CYWILIZACJI ZACHODU.

Edytowane przez Henryy87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu na wgłębianie się w drugi post Henryy'ego, ale powiem Ci po co mi autorytety: bo tak się składa, że nauczono mnie, że wszystko musi być poparte dowodami- takie studia, i uważam że to mądre...

 

 

Caliah, on właśnie się czegoś boi. Dużo w jego postach agresji i złości. I to powoduje, że nie chce mi się dyskutować. Rodzice nauczyli mnie ignorować agresywnych ludzi (agresywnych w stosunku do mnie), bo agresja rodzi agresję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej tożsamości? Jak zresztą w ogóle można używać określenia "ludzie, którzy posiadają jakąś tożsamość", to znaczy, że są tacy którzy jej nie mają?

Tożsamość, postrzeganie siebie jako osoby ze względu na specyficzne, odrębne i niepowtarzalne u innych ludzi właściwości dotyczącej własnego wyglądu, sposobu myślenia, psychiki, zachowania itp.

Tożsamość jest więc przekonaniem o tym, kim jestem, co robię, myślę, czuję, do czego dążę, na którym budowana jest tożsamość osobista.

Uświadomienie sobie więzi łączących jednostkę z innymi osobami, dostrzeżenie poczucia przynależności do grupy (np. rodziny, grupy uczniowskiej, grupy zawodowej, narodu) i jej odrębności od innych grup stanowi podstawę formowania tożsamości społecznej.

 

Czy są ludzie, którzy nie mają tożsamości?

Tak wielu jest takich, którzy nie potrafią jej określić. Nie potrafią lub wręcz boją się podejść do niej otwarcie. Szczególnie, jeżeli chodzi o tożsamość społeczną, która jest jedną z podstawowych potrzeb psychicznych człowieka.

 

 

Odnośnie linka. Może wypowiem się przy okazji również odnośnie Twojego pytania w innym temacie o moje zdanie na temat JP II skoro on jego autorem.

Miło, że wróciłeś do tamtego tematu, ale dotyczył on ograniczeń jakie w rozwoju człowieka stwarza chrześcijaństwo, a przykład JPII był moim kontrargumentem, na który oczekiwałam Twojej riposty :)

 

Po pierwsze - był to człowiek, który swoją pasywnością skazał na śmierć i prześladowania miliony chrześcijan więc nie jest on dla mnie ŻADNYM autorytetem (bo pewnie tym chciałeś zamknąć mi usta powołując się na niego).

Rozmowa, dyskusja nie polega na "zamykaniu" komukolwiek ust, ale na wymianie poglądów, która powinna przynieść korzyści wszystkim biorącym w niej stronom. A przy okazji: jestem "ona" :)

Nie przypuszczam, aby ktokolwiek był dla Ciebie autorytetem, ale czy możesz przybliżyć mi co miałeś na myśli pisząc "pasywnością skazał na śmierć i prześladowania miliony chrześcijan"?

 

Nie można lekceważyć tej drugiej jego roli, jako, że zbyt wielu ludzi na Ziemii jest zbyt ubezwłasnowolnionych umysłowo by samodzielnie dojść do tego jak należy żyć i jakie wartości wyznawać.

Ubezwłasnowolnionych? Może raczej zbyt leniwych, żeby samemu zacząć szukać i sytuacja ta dotyczy nie tyle Chrześcijaństwa czy Islamu, co całych społeczności, niezależnie od istniejących wewnątrz nich odłamów kulturowych czy religijnych.

To o czym wspomniałeś jest zjawiskiem społecznym, bardzo charakterystycznym dla obecnych czasów, w których umysły ludzkie zaśmiecane są masą zbędnych informacji.

 

 

Polecam poczytać o "pokojowych" działaniach muzułmanów we Francji lub Anglii, bo niektórym z Was chyba nadal się wydaje, że sytuacja jaką się cieszymy w Polsce obejmuje całą Europę. To dosyć dobrze pokazuje, jak ewoluuje "praktykowanie" Islamu przez tych ludzi z chwilą, gdy zaczynają rosnąć w liczbe.

Tak samo boimy się Niemców, Żydów, Rosjan, Katolików, itd.

To nie wina posiadanej przez daną osobę tożsamości narodowej czy religijnej, ale wina grup ideologicznych, które w celu realizacji własnych ambicji manipulują ludźmi posługując się fragmentami danej religii lub też zastraszają w oparciu o nie określone grupy społeczne, na które chcą wpłynąć.

 

Nie jestem osobą wierzącą, uważam, że istnieją inne sposoby na poznanie otaczającego mnie świata, nawet tego niewidzialnego (stąd jestem tutaj). Ale zdaję sobie sprawę, że jeśli Chrześcijaństwo upadnie, lub nawet dotknie go zwykły kryzys, to w obecnej sytuacji politycznej jaką mamy na Ziemii, pociągnie to za sobą zniszczenie CAŁEJ CYWILIZACJI ZACHODU.

Coś w tym jest.

Popatrz choćby na USA, tam i bez muzułmanów/islamizacji robi się nieciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vWypowiadam się z punktu widzenia skali CYWILIZACJI.

 

wielkie lol. zajmij się kolego swoim życiem, popodróżuj trochę, znajdź sobie fajną dziewczynę, może zrezygnujesz z tej nisko płatnej pracy obrońcy cywilizacji ?

ta Cywilizacja o której piszesz, sama sprowadziła sobie tylu obcych, dlaczego ?

tania_siła_robocza >>> po co ? >>> chciwość. nie wiem co jest takiego do bronienia w tej pięknej cywilizacji >zachodniej<, co należałoby bronić,

nie żal mi jej i będę tańczył jeśli jzastąpi ją inna, może lepsza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo boimy się Niemców, Żydów, Rosjan, Katolików, itd.

To nie wina posiadanej przez daną osobę tożsamości narodowej czy religijnej, ale wina grup ideologicznych, które w celu realizacji własnych ambicji manipulują ludźmi posługując się fragmentami danej religii lub też zastraszają w oparciu o nie określone grupy społeczne, na które chcą wpłynąć.

 

Spotkałeś się współcześnie z aktami terroru oraz promowania przemocy jako fundamentu danej ideologii wśród wymienionych przez Ciebie grup? I nie powołuj się na marginalne incydenty, bo większość z Was ewidentnie nie obchodzi coś takiego jak SKALA zjawiska. To jak "żywotny" jest dany "stereotyp" zależy ZAWSZE od tego jak duże poparcie ma on w rzeczywistości. Nie każdy Arab musi być fanatykiem-zamachowcem, ale jest ich w owej kulturze wystarczająco dużo, że to właśnie względem Islamu obawy są uzasadnione. Czego nie można powiedzieć o JAKIEJKOLWIEK kulturze Zachodu, nie stosuj więc takich porównań.

 

Nawiasem mówiąc, pomimo, że same jednostki jawnie praktykujące działalność terrorystyczną statystycznie rzeczywiście stanowią mniejszościowy odsetek wśród ludności arabskiej, to nie macie pojęcia jak wygląda sprawa społecznego przyzwolenia tego tematu w tamtych krajach. Pasywność to też forma poparcia pewnej ideologii, a ciche przyzwolenie na praktykowanie dżihadu sięga nawet do elit tamtych państw i wysokich urzędników. Ludzi, których liberałowie zawsze pokazują jako pierwszych w TV, wciskając nam ciemnote, o rzekomym cywilizowaniu tamtej kultury.

 

wielkie lol. zajmij się kolego swoim życiem, popodróżuj trochę, znajdź sobie fajną dziewczynę, może zrezygnujesz z tej nisko płatnej pracy obrońcy cywilizacji ?

ta Cywilizacja o której piszesz, sama sprowadziła sobie tylu obcych, dlaczego ?

tania_siła_robocza >>> po co ? >>> chciwość. nie wiem co jest takiego do bronienia w tej pięknej cywilizacji >zachodniej<, co należałoby bronić,

nie żal mi jej i będę tańczył jeśli jzastąpi ją inna, może lepsza ..

 

Może sam wybierz się pozwiedzać tamte środowisko, w ogóle lepiej wyemigruj na stałe skoro tak ci źle w Europie. Śmiało, przekonaj się jak wygląda tam życie CODZIENNE, którego w mediach nie zauważysz. Koranu też poczytać by nie zaszkodziło, żeby mieć prawo do obrony czegoś, wypada posiadać na owy temat wiedzę.

 

Dyskredytujesz naszą cywilizację i system wartości (nie wiem - może uważasz to za modne, jak większość naszej młodzieży), a nie przypominam sobie byśmy nagle w XX wieku zaczęli łapać ową "tanią siłę roboczą" w siatki i eksploatować ich pod przymusem. Bo to właśnie można z twojego posta wywnioskować. Sami do nas przyjechali, głównie za chlebem. Co zastali w Europie? Nienaturalnie rozwinięty pakiet opieki socjalnej (tak moi drodzy - socjalizm wcale nie umarł), standard życia o którym w swoich krajach ojczystych mogli tylko pomarzyć i mnóstwo innych przywilejów, jedynie z racji swojej "inności". W ogóle zresztą, co to za podejście? Zakładacie, że możliwość ich przebywania w Europie jest jakimś prawem tych ludzi samym w sobie. Czymś na co nie trzeba sobie najpierw ZASŁUŻYĆ. I żeby nie było wątpliwości - to o czym tutaj mówie tyczy się akurat WSZYSTKICH bezwartościowych imigrantów (Z naciskiem na Cyganów i Murzynów chociaż ci ostatni to już prędzej zmartwienie USA, nie Europy). Wszystkich tych, którzy przyjeżdżają do nas tylko po to by BRAĆ, nic nie dając (muzułmanie dodatkowo wzbogacają to podejście o ciągoty do "nawracania" nas na ich styl życia).

 

P.S. Nie wiem też dlaczego wyśmiewasz moje zainteresowania, wykraczające poza czubek własnego nosa. Ktoś o tym myśleć musi, właśnie po to żeby reszta mogła sobie pozwolić na ciemnote.

Edytowane przez Henryy87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sam wybierz się pozwiedzać tamte środowisko, w ogóle lepiej wyemigruj na stałe skoro tak ci źle w Europie. Śmiało, przekonaj się jak wygląda tam życie CODZIENNE, którego w mediach nie zauważysz. Koranu też poczytać by nie zaszkodziło, żeby mieć prawo do obrony czegoś, wypada posiadać na owy temat wiedzę.

 

ale ja już pozwiedzałem, :)

 

wielka frustracja z twoich postów bije, jakoś nie widzę sensu dyskusji.

Po tym poście to raczej masz zielone światło na bana, no cóż, zapracowałeś sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HENRYY napisal;;; W ogóle zresztą, co to za podejście? Zakładacie, że możliwość ich przebywania w Europie jest jakimś prawem tych ludzi samym w sobie. Czymś na co nie trzeba sobie najpierw ZASŁUŻYĆ. I żeby nie było wątpliwości - to o czym tutaj mówie tyczy się akurat WSZYSTKICH bezwartościowych imigrantów (Z naciskiem na Cyganów i Murzynów chociaż ci ostatni to już prędzej zmartwienie USA, nie Europy). Wszystkich tych, którzy przyjeżdżają do nas tylko po to by BRAĆ, nic nie dając (muzułmanie dodatkowo wzbogacają to podejście o ciągoty do "nawracania" nas na ich styl życia).

 

 

Niezaprzeczalnie masz wiedze,ale z tych postow bije rasizm i nazizm!!!Nie wydaje mi sie Murzyni i Muzulmanie nadaja sie do jednego worka z cyganami!!!!!I rowniez nie zgadzam sie z tym te oni probuja nas "nawrocic" na swoj styl zycia!!Z tego wnioskuje ze zapukal do Twoich drzwi "islamista"i namawial Cie zebys uwierzyl w Koran itd.niczym swiadek Jehowy..smieszne

Tak jak napisala Celiah Ty najwyrazniej sie czegos boisz.Jak kazda religia islam budzi kontrowersje,ale troche dystansu tez by sie przydalo.

 

Osobiscie uwazam,ze to ciekawa religia dalsze moje pisanie jest bezsensowne bo i tak zaraz kolega Henryy zaneguje moja wypowiedz......

Edytowane przez Tilka
poprawa literowek;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezaprzeczalnie masz wiedze,ale z tych postow bije rasizm i nazizm!!!Nie wydaje mi sie Murzyni i Muzulmanie nadaja sie do jednego worka z cyganami!!!!!

 

Są różne "szkoły" rasistowskie tak samo jak różne postrzeganie tego pojęcia. Nie wiem co ty uważasz za "rasizm", ale ja postrzegam go jako irracjonalną nienawiść do WSZELAKIEJ inności. A nie przypominam sobie bym gdziekolwiek dyskredytował np Azjatów, czy też inne kultury, które uważam za równe nam, a nawet w niektórych kwestiach nas przewyższające. Oczywiście, jeśli za rasizm uznamy każde zasugerowanie istnienia widocznych przecież gołym okiem dysproporcji w poziomie rozwoju i cywilizowania danych grup etnicznych, to faktycznie jestem rasistą. Z tym, że nie uważam tego za obelgę.

 

Tak naprawdę to nie popieram jakiejkolwiek formy pomocy socjalnej ze strony państwa, oraz tolerowania w społeczeństwie jednostek nieproduktywnych i leniwych. To samo mogę powiedzieć o jadących na zasiłkach pasożytach z polskich blokowisk, nie obchodzi mnie to czy margines społeczny ma kolor skóry czarny, biały, czy żółty.

 

Nie sposób jednak nie zauważyć, że to właśnie ci pierwsi w krajach będących atrakcyjnym celem dla imigrantów pochłaniają (proporcjonalnie do swojej populacji) lwią część pomocy socjalnej państwa, która jest przecież finansowana przez przykładnych, pracowitych obywateli z wyższych szczebli drabiny społecznej.

 

Temat traktuje o Islamie, nie będę więc offtopował argumentami oraz statystykami na poparcie tezy, iż murzyni faktycznie ustępują nam intelektem, będąc najbardziej zacofaną rasą na Ziemii, może podyskutujemy o tym kiedyś w innym temacie.

 

rowniez nie zgadzam sie z tym te oni probuja nas "nawrocic" na swoj styl zycia!!Z tego wnioskuje ze zapukal do Twoich drzwi "islamista"i namawial Cie zebys uwierzyl w Koran itd.niczym swiadek Jehowy..smieszne

Tak jak napisala Celiah Ty najwyrazniej sie czegos boisz.Jak kazda religia islam budzi kontrowersje,ale troche dystansu tez by sie przydalo.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ocU5x_03MDM&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Vocbu68oKsQ

 

Świat to nie tylko Polska, spójrzcie co te oszołomy wyprawiają na emigracji, o tym jak traktują nas w krajach arabskich, gdy są "u siebie" nawet nie wspominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość winteer
Są różne "szkoły" rasistowskie tak samo jak różne postrzeganie tego pojęcia. Nie wiem co ty uważasz za "rasizm", ale ja postrzegam go jako irracjonalną nienawiść do WSZELAKIEJ inności. A nie przypominam sobie bym gdziekolwiek dyskredytował np Azjatów, czy też inne kultury, które uważam za równe nam, a nawet w niektórych kwestiach nas przewyższające. Oczywiście, jeśli za rasizm uznamy każde zasugerowanie istnienia widocznych przecież gołym okiem dysproporcji w poziomie rozwoju i cywilizowania danych grup etnicznych, to faktycznie jestem rasistą. Z tym, że nie uważam tego za obelgę.
Świat to nie tylko Polska, spójrzcie co te oszołomy wyprawiają na emigracji, o tym jak traktują nas w krajach arabskich, gdy są "u siebie" nawet nie wspominam.

Oj Henry, Henry...

Chyba trzeba Ci regulamin pod nos podetkać

Art.6

4. Na forum panuje zakaz propagowania rzeczy zabronionych przez polskie prawo, a zwłaszcza antysemityzmu, faszyzmu i rasizmu oraz innych szerzących nienawiść ideologii.

Niestety, ale ostro pracujesz permanentnego bana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@winteer

 

Tego typu poglądy bywają głoszone nawet w niezależnych mediach, które dopuszczają do siebie konserwatywnych liberałów. Jak dotąd takie osoby jak G. Wildeers, czy też chociazby nasz rodzimy J.K.M kłopotów z prawem nie mieli, a to dlatego, że faktyczna wykładnia pojęć takich jak rasizm i faszyzm w prawie polskim różni się od tego co szczekają środowiska lewicowe za każdym razem, gdy w debacie zaczyna brakować argumentów i grozi im kompromitacja.

 

Ja sam wypowiadam się również na innych forach, KAŻDE z nich posiada przytoczony przez ciebie punkt regulaminu, a to wy jesteście pierwszą społecznością, która chowa głowę w piasek i panikuje machając mi nim pod nosem.

 

Wykładu Wam nie będe przeprowadzał, jeśli ktoś jest ciekawy sam zgłębi temat czym jest rasizm. A sami moderatorzy ową wiedzę napewno już posiadają, bo chyba nie są aż takimi prawniczymi ignorantami piastując ową funkcję?

 

Prawda?

Edytowane przez Henryy87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdą jest, że przewlekłych konsumentów socjalu nikt nie lubi, a pech chce, że we Francji owymi konsumentami sa głównie przybysze z czarnego lądu, podobnie jak w Niemczech są to Turcy ;]

 

Dobrze, że niektórzy, pomimo współczesnych trendów widzą to co oczywiste, ale nie zgadzam się, że jest to wina "pecha".

 

Po prostu, nie wierzę w przypadki jeśli chodzi o poziom rozwoju danych nacji. Mamy do czynienia ze zbyt wielką skalą zjawiska rozciągniętą w zbyt długim okresie czasu (tysiąclecia), żeby uległo ono czemuś takiemu jak przypadek. Co z tego, że niewielki ułamek ludności kolorowej faktycznie wykazuje wysoki poziom rozwoju i inteligencji (głównie wśród środowisk akademickich w krajach rozwiniętych, co powoduje błędne przeświadczenie iż są oni reprezentatywni dla całej rasy), skoro toną oni w morzu zacofania i upośledzenia intelektualnego wśród populacji swoich ojczyzn. Kijem Wisły nie zawrócisz, stąd nędza w Afryce, oraz ciągoty emigracyjne wśród tamtejszej ludności.

 

Dlaczego o tym mówie w temacie traktującym o Islamie? Ponieważ muzułmanie to identyczny przypadek, tyle, że problem bardziej Europy niż USA.

 

Oczywiście Arabowie mają przewagę w postaci ropy, i TO JEST WŁAŚNIE PRZYPADEK, który stawia ich nieco wyżej technologicznie niż murzynów, ale jak widać mimo wszystko nie czyni ich ludźmi cywilizowanymi.

Edytowane przez Henryy87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

??????????????bardzo bym chcial uwierzyc w to co piszecie jednak musze vetowac,napisze bardzo krotko,Islam jako wiara i religie jest duzo bardziej potezniejszy nizeli "kazania mochera z ambonki".Znam ta religie lepiej nizeli kazda inna i z cala pewnoscia moge napisac ze nie zostala ta religia tak okropnie i w taki brutalny sposob z nieksztalcona( pod dowodctwem kroczacych pazerow z watykanu)jak np.chrzescijanstwo .Mieszkalem 2 lata w przeszlosci u pewnego pana z Bangladeszu i musze wam powiedziec ze z ksiazek to naprawde malo sie mozna dowiedziec! Naprawde bardzo milo wspominam te dni i spotkania z dziecmi ktore uczac sie mowic i spiewac w swoim ojczystym jezyku(byl to osrodek kulturalny Bangladesh)zaczynaly zapoznawac sie z islamem Naprawde bardzo mile chwile to byly ,koiety gotowaly ,faceci gadali o interesach ,ale dzieci mialy naprawde radosne buzki!!.Nie jest to w zadnym przykladzoie wiara w jakikolwiek sposob zwiazana az terroryzmem,media pracuja dla panstwa a panstwo produkuje i sprzedaje bron,wystarczy tylko z uwaga popatrzec.,Jestem z polski ,wychowalem sie w tym kraju pelnym obludy ,klamstwa i nienawisci!!!!W okresie 2 lat nie slyszalem zadnej klutni wsrod islams,famile.Nie wiem na czy sie zatrzymalem ale otworzcie oczy zanim zobaczýcie kogokolwiek!:wow:

Edytowane przez irek770801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
i z cala pewnoscia moge napisac ze nie zostala ta religia tak okropnie i w taki brutalny sposob z nieksztalcona( pod dowodctwem kroczacych pazerow z watykanu)jak np.chrzescijanstwo .

 

Masz racje. Islamiści jak mordowali, tak innowierców mordują nadal. Bez zmian - od średniowiecza po czasy współczesne. Ciesze się, że też dostrzegasz ich konsekwencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Wybielanie, bla bla bla. Nie ma co wybielać, nie ma co demonizować. Ja przynajmniej gadałem przez czata z paroma Arabami i wiem jaką oni mają postawę. Właściwie, to jak byli jacyś Arabowie na tym czacie, to tylko mężczyźni, to po pierwsze. Jakich ja się bzdur i stereotypów o nas(Europejczykach) nasłuchałem, to nie mieści się w pale. I tak, większość z nich była "nawiedzona". Może Ci imigranci muzułmańscy są inni, całkiem możliwe. I to pieprzenie o tym, jak to my traktujemy nasze kobiety jak dziwki, że one same też nie mają oporów, zachowują się jak curvy itd. Że pójdziemy do piekła, że Allah jest jeden blah blah blah....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie tylko sami mężczyźni, ale przeważnie. Właściwie co do kobiet to jedna próbowała mnie wirtualnie bo wirtualnie, usilnie nawracać. Próbowała przedstawić różne dowody na to że islam jest najlepszą religią i jedyną prawdziwą. Jednak nie potrafiła odpowiedzieć mi na jedno pytanie. Chodziło o jakieś źródła poza koraniczne czy coś w tym rodzaju. Podobny kontakt utrzymywałem z pewną przewodniczką turystyczną. Tak się złożyło że uczestniczyła w kursie naszego pięknego języka i potrzebowała osoby mówiącej po polsku. Naprawdę przemiła osoba. Jednak od niedawna jest w związku z gościem, który jest członkiem "Stowarzyszenia braci muzułmanów". Może ktoś słyszał o nich. Od tego czasu wszyscy cudzoziemcy w jej oczach stali się bardzo źli. I kontakt się urwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz z tym nawracaniem to wynika z faktu,iż muzułmanin ma obowiązek głoszenia swojej religii.A najbardziej aktywni są ci mniej wykształceni lub świeżej daty konwertyci. Jako osoba,która przyjęła islam mogę ci powiedzieć,ze dla mnie to najlepsza religia lecz to moje zdanie a ty możesz mieć zupełnie inne. Ja myślę,że najbardziej istotne jest to czy w danej wierze czujemy Boga. Czy czujemy,że nasza modlitwa trafia tam gdzie ją kierujemy.I wreszcie czy należąc do danej wspólnoty czujemy się w zgodzie z sobą i własnym sumieniem. Odpowiadając na Twoje pytanie tak o "braciach muzułmanach"słyszałam sporo lecz jako osoba wierząca powiem tylko tyle-to nie są muzułmanie,to nawet nie są ludzie wierzący-oni tylko tak o sobie mówią.Człowiek wierzący w Boga nigdy nie wzywa do mordu,nigdy nie dąży do czynienia krzywdy drugiej istocie. Islam ten,który wyznaję i który pokochałam zabrania takich rzeczy.Niestety ludzie zachodu w większości wyrabiają sobie opinię na temat islamu czy muzułmanów na podstawie skrajnych fanatyków, często też mieszają religię z typowymi dla danego kraju tradycjami. Źródła poza koraniczne o których wspominasz to zapewne hadisy-czyli opisy zachowań i poglądów proroka Mohameda w danych kwestiach.

Na koniec chcę jeszcze powiedzieć,że prawdziwy muzułmanin uznaje i szanuje wszystkie narody ksiąg objawionych,wszystkich proroków i słowo Boga przekazane we wszystkich księgach. W każdej kulturze,religii,rasie są ludzie wierzący i tacy którzy tylko o tym mówia. Mimo różnic w formie czy obrzędach poza dyskusyjnym pozostaje fakt,że modlimy się do jednego Pana Boga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz aniawawa - być może jest tak jak mówisz - z tym że mamy prawo oceniać cudzą religię na podstawie działań i wypowiedzi jego członków. Bo to nie jest tak że fanatycy to jednostki, a cała reszta to "kochani ludzie, tolerancyjni i otwarci...". Tak - wiem że w mediach co do zasady słychać o muzułmanach którzy są "źli"- ale powiedz mi w takim razie - dlaczego istnieją całe państwa w których nie panuje otwartość, miłość, tolerancja??? Dlaczego? Dlaczego są kraje gdzie za odejście od islamu są straszne kary? a często nawet za posiadanie Biblii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wykształcona osoba. Po prawie zdaje się. Pochodzi z Maroka. Nie chodziło o hadisy, a o źródła przed Mohamedem które potwierdzały by fakt, że takowym prorokiem właśnie był. I właśnie znalazła mi źródło w Biblii, jednak ja znalazłem informacje że chodzi tu o skopane tłumaczenie z Greki. Nie potrafiła mi wyjaśnić tego dalej. A wspomniana organizacja przypomina mi do złudzenia nasze sekty religijne, które wykorzystują uczucia religijne, poczucie przynależności do danej grupy do realizowania własnych celów. Tak samo robią najczęściej młodym ludziom pranie mózgu. Gdzieś czytałem wypowiedź jakiegoś Imama, że ci ludzie są największymi wrogami Islamu, gdyż prowokują wrogie nastawienie innych do tej religii i jej wyznawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich muzulmanow i nie muzulmanow.Naczytalam sie tak wszystkich wypowiedzi i dlatego dodam swoje 5 groszy.Otorz od 13 lat mieszkam z muzulmaninem mam tylko 1 dziecko bo niechce miec wiencej z tym czlowiekiem dlatego ze jest zly .Czytam tutaj jaki to islam jest dobry i nie moge zrozumiec jak morzna zmienic wiare z chszcijanstwa na islam .Islam mowi tyle dobrego o kobietach ,lecz jesli to prawda dlaczego nikt tak nie postempuje a to otoz dlatego ze w islamie kiedy kobieta jest nie posluszna mezowi on ma prawo jo bic,oczywiscie bic aby nie zostawic sladow .W chszescijanstwie nie ma czegos takiego liczy sie MILOSC a w islamie posluszenstwo.Ja przebywam a ludzmi z kobietami muzulmankami ktore przebyly joz pielgrzymke i one mowie takie rzeczy ze pozostaje pytanie co kobieta morze bo dla nich nawet zabronione jest dla kobiety glosny smiech Ja osobiscie nigdy nie przejde na islam dla mnie chszescjanstwo jest prawdziwo wiaro wiaro w krorej MILOSC sie liczi i wolna wola.Te panie ktore zmienily swoio wiare mialy chyba dosc swojej wolnosci i .nie rozomiem jak mozna zakochac sie w takie wierz.Przeciesz jak mozna w imie Boga wywolywac wojne.W Holandi 2 bodajrze lata temu zamordowano pewnego rerzyszera za krytyka islamu DLACZEGO ???W chszescijantwie kiedy ktos zkrytykuje chszescijantwo niekt nikogo nie morduje . Duzo wiem i czytam koran bo prubuje zrozumiec tych ludi ktorzy z Jezusa pelnego milosci ,zrozumienia wybierajo Machomeda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewkowicz, ten rezyser to byl Theo van Gogh i zabil go Mohammed Bouyeri i bylo to 6 lat temu. Mam pytanie, skad jestes/gdzie mieszkasz? W jakim kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jednak nie wierzę w tą wydumaną historyjkę. Nie wierzę w to, iż dorosła kobieta popełnia takie błędy na poziomie 11 latka, a styl jej wypowiedzi i argumentacja są na poziomie onetu, czyli na zasadzie ''bluźnij, obrzuć błotem wroga, może kogoś Twój bełkot przekona''. Niestety, ale widziałem wiele takich dzieci w swoim życiu, a ty (przykro mi) przypominasz mi jedno z nich.

Nie oceniajmy Islamu na podstawie ludzi, którzy wykorzystują Islam do swoich politycznych i czysto ekspansywnych celów. Ekstremiści są złem, jednak są na równi ze złem, jakie mogą tworzyć innego rodzaju fanatycy - równie dobrze chrześcijanie, czy też ekolodzy. Masowi manipulatorzy umysłami, którzy stoją na czele rządów i religii, są doskonałymi mentalistami i mówcami. To oni pobudzali i nadal pobudzają społeczeństwo do wyniszczania innych, przy okazji realizując plan wymordowania około 20% populacji ludzkiej. Wykorzystują naiwność osób wierzących, aby wciskać im bzdury i zmuszać do robienia rzeczy okropnych. Żadna z religii nie jest religią pokoju i nigdy nie była, gdyż były i są wykorzystywane do wojen i realizacji politycznych celów naszych przywódców. Ludzie, podobnie jak i przy wyborach są ogłupieni. Nie mają pojęcia co jest dobre, a co złe. Są podatni na propagandę i to pozwala takim jak Bush ukryć to, iż wiedziano o planowanym zamachu na WTC. Zamachowcy-samobójcy są pewnego rodzaju przekazem dla mas: Bójcie się! To my mamy rację, gdyż prorok tak głosił! Kaszka manna, ot co. Nie znam szczegółów życia żadnego z Wielkich Trzech Proroków, gdyż po prostu uważam to za bujdy. Jeden ściągał od Egipcjan, drugi od pierwszego, trzeci od drugiego, ludzie interpretują ich Księgi jak chcą, a im mogło chodzić o coś zupełnie przeciwnego. Czy to wielki przywódca duchowy Islamu czy też Papież, są to manipulatorzy i tworzy ciele masowych i niewolniczych umysłów na tej planecie. Mają pewne cele o których nie macie pojęcia, a wy wierzycie w to co głoszą. Islam nie jest religią zacofaną, zacofanymi są kraje gdzie Islam dominuje. Po części jest to wina obu stron, gdyż nikt w tej tysiącletniej wojnie nie był lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci ludzie muzulmanie ktorych ja znam wlasnie urodzili sie i wychowali w Europie i nie porownuimy papierza do proroka.Widze ze bardzo sie irytujesz na krytyke islamu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci ludzie muzulmanie ktorych ja znam wlasnie urodzili sie i wychowali w Europie(...)Widze ze bardzo sie irytujesz na krytyke islamu

 

A to co za bzdury?

Irytacja na krytykę Islamu? Raczej irytacja na bezpodstawne zarzuty pod adresem innych religii! Jestem przeciwny procesowi Islamizacji w Europie, jednak nie uznaję ludzi, którzy szufladkują każdego muzulmanina i dziwnie interpretują tą religie, oraz podstawy ich wiary. Lewkowicz, mówisz o życiu z jednym z wyznawców Islamu, jednak wydaję sie, iż nic nie wiesz o ich religii! Nie wierzę w to co piszesz, gdyż wyglądasz na typowego bojownika katolickiego z onetu.

 

i nie porownuimy papierza do proroka.

 

Ooo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypraszam sobie zarzucanie jako bojownik katolicki .Nie biore przykladu z jednego muzulmanina a z tysionca i nigdy nic nie muwie kiedy nie jestem tego pewna .A wlasnie katolicka wiara jest wiaro w ktorej sam czlowiek wybiera jak ma zyc a nie jak to w islamie czy to w judaizmie roznego rodzaju zakazy i nakazy .A ty jak mi sie wydaje bierzesz przyklad z jednego albo z dwuch przyklad .Nie chce cie urarzac ale czytam kuran i hadisy i so tam zmianki o zabijaniu chszscijan i zydow.Ja nie krytykuje islamu ja tylko muwie co slysze i czytam i widze .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katolicka wiara nie jest wiarą w której każdy sobie wybiera jak ma żyć, moja droga. Jeśli nie zgadzasz się z Kościołem rzymskokatolickim to nie jesteś katoliczką. Kalkulacja jest prosta. Ale masz rację, do islamu to chrześcijaństwu jeszcze daleko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewkowicz -

 

Od początku Twojej opowiastce po prostu nie dawałem wiary. Może dlatego, iż słyszałem już 1000 razy tłumaczenia dzieci o wczesnym wyjeździe za granice, nieznajomości języka polskiego i błędach w ich wypowiedziach. Takie bajki to u Andersena były. Internet jest miejscem publicznym, kaleczenie języka tutaj to to samo co kaleczenie języka na ulicy. Tu jest Polska, tu się mówi po polsku! Jeśli ktoś nie umie, to zawsze jest np. Google Chrome, który zaznacza błędy. Chociaż z takimi bykami, to i taki program oszaleje i wysadzi monitor. Nie piszę, iż ja znam język doskonale, jednak mam w sobie KULTURĘ i nie zmuszam innych użytkowników do zastanawiania się 5 minut nad sensem jednego z moich zdań.

Ty od początku atakowałaś Islam, po czym wywyższałaś Kościół rzymskokatolicki. Nie dziw się więc, iż ktoś może Cię uznać za wojującego katolika. Zbyt często ich tutaj mamy, aby nie być ostrożnym. Staram się wbić ci do głowy, iż Islam nie jest religią wojny, ale część ludzi wykorzystuje wiary innych, aby realizować swoje niecne cele. Mówisz o przykładzie z ''tysionca'' muzułmanów, tak? Jestem ciekaw ilu z tego ''tysionca'' poznałaś. Bo jeśli patrzysz w TV i oglądasz machających karabinami talibów to wybacz, ale mam prawo uznać, iż w innych przypadkach również szufladkujesz ludzi. Czy setka kilka tysięcy durniów na np. miliard to wystarczający powód, aby wysnuwać wnioski o CAŁEJ religii?! Zacytuje Andrzeja Sapkowskiego: ''Nie wyśmiewaj się w cudzej religii. To ani mądre... ani bezpieczne'' i to samo dotyczy szufladkowania jej wyznawców, droga Lewkowicz. Każda religia ma krew na swoich rękach, a wiele z jej budynków powstało na budynkach zniszczonych cywilizacji. Miast ścian są tam kości, na dachu widać ułożone czaszki z dachówek. Tak, jak pisałem Islam jest w pewnym stopniu zacofany. Jest to jednak zły sposób mówienia, gdyż Islam jest zacofany przez to, iż rodzi się i kształci tam, gdzie zacofanie z winy bardzo wielu ludzi nadal jest! To jest przede wszystkim inna KULTURA, a jak wiemy kultura kształci religie, albo i religia kulturę. Stąd podejście wielu muzułmanów do kobiet, jednak nie zapominaj, iż mówimy tu o całej religii! A istnieją różne odłamy, które na pewno znasz, ale co ignorujesz. Twoja argumentacja jest beznadziejna i od razu wskazuję na to, iż poszerzasz swoją religie kosztem drugiej. Przez co? Przez śmierć i zniszczenie? Wszystkie religie mają w tym swój udział, nie tylko Islam. Ekstremiści stali się w latach 70-tych wrogiem publicznym numer jeden, jednak druga strona dopuszczała do wielu okrucieństw i nadal to robi. Fanatyzm w każdej wersji jest zły, nie wińmy jednak religii za ludzi, którzy ulegli wpływom manipulatorów umysłami i mentalistów, jakimi są przywódcy państw i religii. Kiedyś groźnym było krytykowanie naszej narodowej religii, dzisiaj Islam jest jednak na jej poziomie z średniowiecza (czyli za ileś lat im przejdzie) i to oni teraz wyznaczają warunki. Martwi mnie to, co dzieje się z imigracją w Niemczech, Francji, czy Szwecji jednak jest to wina rządzącej lewicy, naszych kochanych białasów, a nie bezpośrednio śniadych imigrantów.

Idziemy dalej? Droga lewkowicz, Twoje bzdury o zakazach, nakazach i wskazywaniu palcem że ja to i ja sramto, przypomina mi to, co robi obecnie lewica i syjoniści. ''Patrzcie, co za głupi polityk/naukowiec/satyryk/itd.! Powiedzmy że jest antysemitą albo rasistą, będzie skończony!''. Jeśli dalej będziesz tak nakierowywać tory rozmowy to wybacz, ale moje nerwy nie będą już warte wybijania komuś bzdur z mózgu. Trochę kultury i czytanie postu przed wysłaniem go, czy o tak wiele proszę? No, i jeszcze użycie lewej półkuli mózgu, a dokładnie jej logicznej części.

Myślenie nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzisz bo nie potrafisz ujrzeć - zrozum, lewkowicz - nie możesz obwiniać religii, bo religia to abstrakcyjne pojęcie, które nie może się obronić. Winić można tylko i wyłącznie ludzi. Ja sam jestem umiarkowanie antyislamski - ale rozumiem tu islam nie tyle jako religię, lecz jako styl życia i mentalność - islamizm czyli takie manipulowanie islamem, żeby wykorzystywać innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
.

 

Teraz powiem o prawdziwych błędach tej religii.

Jest religia księgi co powoduje że brak jej świadomości i serca. Jest statyczna, ograniczona bo ma narzucone ograniczenia. Jej ograniczenia są jej największym wrogiem bo nastąpiły w tej części wypaczenia. Zdrowy rozsądek został ograniczony przez "litery". Jeszcze inaczej mówiąc została zastosowana w rzeczywistości idea prawa absolutnego gdzie życie człowieka jego wola, los i uczynki zostały uzależnione od wszechmocnego prawa brak w tym miłości i wolności.

 

Szerokości Poszukujący

 

z czego ma 1 dobra zasade,nie zostala zmieniona od samego poczatku stworzenia,jak biblia ktora zmienial kazdy kolejny papiez (co juz chyba nie ma takiej formy w jakiej powstala,ma to jakis sens?)i dlatego jest prawdziwa

 

Katolicka wiara nie jest wiarą w której każdy sobie wybiera jak ma żyć, moja droga. Jeśli nie zgadzasz się z Kościołem rzymskokatolickim to nie jesteś katoliczką. Kalkulacja jest prosta. Ale masz rację, do islamu to chrześcijaństwu jeszcze daleko....

 

masz na mysli nie zgadzasz sie z kosciolem czy biblia?bo to duza roznica.

 

Wypraszam sobie zarzucanie jako bojownik katolicki .Nie biore przykladu z jednego muzulmanina a z tysionca i nigdy nic nie muwie kiedy nie jestem tego pewna .A wlasnie katolicka wiara jest wiaro w ktorej sam czlowiek wybiera jak ma zyc a nie jak to w islamie czy to w judaizmie roznego rodzaju zakazy i nakazy .A ty jak mi sie wydaje bierzesz przyklad z jednego albo z dwuch przyklad .Nie chce cie urarzac ale czytam kuran i hadisy i so tam zmianki o zabijaniu chszscijan i zydow.Ja nie krytykuje islamu ja tylko muwie co slysze i czytam i widze .pozdrawiam

 

wiara katolicka ma takie same zakazy i nakazy jak muzulmanska tylko chrzescijanie sie tym tak nie przejmuja jak muzulmanie.Biblia rowniez zabrania jesc wieprzowiny,jak i nakazuje kobietom zakrywac cialo,dlatego zakonnice sie przykrywaja.chrzescijanie maja to po prostu w d...

Edytowane przez caliah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chrzescijanie maja to po prostu w d...

 

I mają rację, wszyscy rozsądni ludzie powinni mieć w D takie idiotyczne zakazy i nakazy. Zostały wymyślone przez szarlatanów, którzy zdobywali władzę poprzez manipulację ciemnym ludem. W dzisiejszym świecie takie zasady nie mają racji bytu, ograniczają ludzki rozum i wolną wolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Tego gościa to powinno się odizolować od społeczeństwa, bo nikt normalny nie wychodzi na ulice i nie zabija.zresztą on zmienil religie i naczytal się ekstremistycznych bzdur, gdzie mowia ze Allah kazał zabijac niewiernych i takie tam podobne wypaczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sunnicki meczet w Warszawie ma dwóch imamów.

 

to jeden z nich. w cytacie niżej, oczywiście różnią się między sobą.

nie mają zwierzchników jako takich, natanek ma nad sobą jeszcze sporo hierarchii.

 

Zapytani, czy islam dopuszcza karę śmierci za apostazję (porzucenie islamu), imamowie nie zgodzili się ze sobą.

- Nie, każdy ma prawo opuścić islam" powiedział jeden.

— "Tak, apostazja jest zbrodnią, którą karze się śmiercią, [stwierdził drugi].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jakiś czas temu, w szwedzkiej telewizji pokazano ciekawy reportaż - prowokację. Dwie kobiety, muzułmanki, wysłano do 10 meczetów w Szwecji po poradę i pomoc. Jedna z kobiet pytała imama, jak powinna postąpić, gdyż jej mąż chce wziąść sobie drugą żonę, czemu ona jest przeciwna, a ponieważ z powodu tej sytuacji, kobieta nie ma ochoty na seks, mąż bije ją i gwałci. 9 na 10 imamów nakazało kobiecie podporządować się mężowi, pogodzić się z sytuacją, uprawiać z nim seks, jeden z nich obrazowo tłumaczył, że kobieta może odmówić seksu, tylko gdy jest chora, ale w tej sytuacji to mąż decyduje, czy jej stan jest wystarczająco "poważny", by unikać obowiązków małżeńskich. Aby nie być bitą, kobieta powinna starać się być szczególnie miła i uległa i dbać o to by mąż był w dobrym nastroju. Tylko jeden poradził bitej i gwałconej kobiecie, by zgłosiła to na policję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam ... ja jestem muzułmanką więc jak by ktoś miał pytania to zapraszam chętnie odpowiem :)

Hej.jesteś muzulmanka od urodzenia? Czy zmieniłas wiare?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To ja mam masę pytań do tych którzy widocznie myślą że Islam to tylko Koran i wersety dobra, a mianowicie mylą się i wie to każdy muzułmanin że wersety dobre opisujące chrześcijan i żydów łagodnie zostały zastąpione wersetami miecza,kolejna sprawa to nauczanie nas niewiernych czyli używanie (Takijii) po naszemu kłamanie wrogów ,przyjaciół,rodzinę i jeśli którykolwiek muzułmanin wmawia że żyd lub katolik to jego przyjaciel sam zaprzecza koranowi więc albo nie jest muzułmaninem albo używa wobec nas Takijii :D oto dowód z koranu 5:51 O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich. A kto z was bierze ich sobie za przyjaciół, to sam jest spośród nich. Zaprawdę, Bóg nie prowadzi drogą prostą ludu niesprawiedliwych! kolejna sprawa dotyczy jawnej pedofilii oraz zoofilii i nie chce tylko pisać kolejnych oszczerstw więc wstawię linki do strony rządowej na której są opisane 2 hadisy o tym zwyrodnieniu :D i jeśli zaprzecza ktokolwiek że to prawda znaczy podważa koran i hadisy a jeśli nie zaprzecza świadczy o tym iż Islam to tylko perwersja i kult zła :D wiec tak czy siak nie obroni nikt tej perwersyjnej religii po drugie żadna religia nie musi się bronić skoro jest słuszna i prawdziwa prawda? :D oto dowody ale wstawie lepiej filmik z YT pod którym są linki do tej stronki rządu https://www.youtube.com/watch?v=LuoWXYmy-XQ jeśli obroni ktokolwiek Islam to zapraszam do debaty :D jestem gotów pokazywać dowody na tą perwersje a nie rzucać nie pokrytych oskarżeń :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

islam jest oparty o życie i słowa Mahometa. Mahomet w wieku ponad 50 lat wziął sobie za żonę 6 letnie dziecko, teraz pedofilia jest legalna i normalną praktyką we wszystkich krajach muzułmańskich. nawet 80 lub 90 letni bogaty dziadziuś może sobie wziąć za żonę dziecko lub nastolatkę, może się nawet ożenić tymczasowa, na przykład na godzinę...islam robi z kobiet zwykłe prostytutki. Mahomet miał wiele żon, co czyni go cudzołożnikiem, gdyż Bóg stworzył pierwsze małżeństwo - prototyp- Adama i ewę. 1 mąż i 1 żona co Mahomet odrzucił gdyż był wyjątkowo niemoralny. bił kobiety, gwałcił, mordował (zabił setki ludzi, nawet niewinnych, ich winą było tylko to że nie chcieli islamu).

nie ma czegoś takiego jak umiarkowany czy pokojowy islam gdyż każdy muzułmanin musi zabijać dla allaha. każdy. po prostu jest trochę takich którzy tego nie robią, co nie oznacza że islam tego nie nakazuje. są jak katolicy: wierzący niepraktykujący...

islam to samo czyste zło. niemoralność i totalna degradacja kobiet. muzułmanie mężczyźni są słabi i islam w nich tę słabość umacnia, gdyż czyni kobiety odpowiedzialne za ich pokusy, zamiast uczyć mężczyzn by wzięli na siebie odpowiedzialność za to co robią i myślą. zatem kobiety chodzą zakryte jak czarne duchy, bez twarzy godności i osobowości a mężczyźni są nadal słabi, dziecinni i niedojrzali.

islam na zachodzie jest ograniczony prawem zachodnim gdzie bicie żon, poligamia czy pedofilia są zakazane i grożą wiezieniem, natomiast w krajach islamskich to jak najbardziej legalne rzeczy i nakazywane przez allaha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

aiko001

islam to samo czyste zło. niemoralność i totalna degradacja kobiet.

Zgadzam się.

 

Tylko buddyści nikomu głowy nie odrywają - nawet jak powiesz, że Buddha to pedał. Wtedy się do Ciebie uśmiechną i rozumieją dlaczego nie rozumiesz. Spróbuj wypowiedzieć się tak o Allahu w Pakistanie. Będziesz moving frag : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Wracajac do tematu islam jest na tyla wyzszy od np.katolicyzmu ze nigdy (w koranie) nie odbierze matce dziecka w w przeciwienstwie do katolikow!!!

 

Tu się nie zgodzę, że islam jest w jakiś sposób wyższy od katolicyzmu. Przede wszystkim islam to nie religia a system polityczny. Tu odsyłam do informacji o czasach gdy Mahomet jako jeszcze zwykły człowiek organizował się w celu zapewnienia sobie "miłego życia". Organizowanie to polegało na tym, że głosił swoje poglądy religijne a po cichu zbierał sobie armię, którą wykorzystywał do torowania sobie drogi ;p

Kobieta w islamie traktowana jest gorzej jak zwierzę, bo jest warta mniej niż krowa, a odebrać dzieci może jej każdy, kto tylko zechce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja dorzucę tylko filmik, który dokładnie pokazuje czym jest islam i czym skutkuje wiara w niego:

https://www.youtube.com/watch?v=Cq0JEdXINs8

 

W skrócie: istnieje demon, którego imię brzmi Islam. A drugi to katolicyzm. Zresztą nie tylko te, bo jest cała grupa demonów działająca przez te religie. Wszystkie złe duchy oczywiście mają jednego pana - szatana, chociaż każdy demon z osobna będzie nazywał się "bogiem".

Najpierw opętali Mahometa, na bazie Biblii, Judaizmu i Chrześcijaństwa stworzyli przez niego religię do pozyskiwania wyznawców i żerują na nich. W rękach demonów są wszyscy wyznawcy islamu!

 

Allah = szatan, koran wprost określa Allaha jako zwodziciela i kłamcę (są to z kolei określenia szatana podane w Biblii):

K 3:54 Oni knuli podstęp, i Allah knuł podstęp; a Allah jest najlepszy spośród knujących podstępy.

K 8:30 30 A jeśli spiskują przeciwko tobie ci, którzy nie uwierzyli, aby cię pochwycić mocno

albo zabić cię lub wypędzić, jeśli zatem oni spiskują, to i Bóg przygotowuje podstęp. A Bóg jest najlepszy w swoim podstępie.

K 13:42 Knuli już podstępy ci, którzy byli przed nimi, lecz do Allacha należy wszelka chytrość. On wie, co zyskała sobie każda dusza, i niebawem niewierni się dowiedzą, do kogo należy ostateczna siedziba!

 

Kilka miliardów ludzi jest opętanych i idzie w otchłań. Jest to totalna tragedia ludzkości... :( Kto może niech modli się za ich uwolnienie i nawrócenie do Prawdy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Szatanem jest każdy oszołom, który krzywdzi innych, bez względu na wyznawaną wiarę.

Prawdziwy islam tak jak prawdziwe chrześcijaństwo i inne prawdziwe religie nie ma nic wspólnego z tymi okropnościami, które czynią ich wyznawcy.

To ludzie "czynią religię", a fanatyzm wyznaniowy jest totalnym zburzeniem idei życia w prawdzie i miłości, które są priorytetami wskazywanymi przez "święte księgi".

A miało być tak pięknie - to religia miała czynić ludzi.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Waldarius

Religie oparte na jednym bogu powstały nie z pobudek duchowych, ale służą do scalania narodu czy narodów do wspólnej walki przeciwko innym narodom, powstawały w chwili, gdy istniało zagrożenie ze strony jakiegoś imperium i trzeba było utworzyć wspólny front oporu, sama duchowość jest tylko przykrywką, schodzi na dalszy plan, jest jakby podrzędnym celem, jest jedynie narzędziem manipulacji. Ogólnie łatwiej jest rządzić państwem, gdzie obywatele wierzą w tego samego boga, który ich jednoczy. Islam musi być taki jaki jest, jeśli nie będzie chciał sobie narzucić obcej zwyrodniałej kultury, jak np amerykańska, a islamiści są takim straszakiem odstraszającym zagrożenia z zewnątrz. Oczywiście sam islam ma błędne założenia, jak chociażby koncepcja jednego boga, gdzie brak jest pierwiastka żeńskiego, tłumi się w ten sposób rozwój duchowy, bo to żeńska energia nadaje dynamiki rozwojowi, czyli islam za wszelką cenę chroni coś, co nie jest warte chronienia, chroni własną stagnację duchową.

Edytowane przez Waldarius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...