Jump to content

3 pytania na temat własnego Futharku i skryptów...


Misonia

Recommended Posts

Witam. Od tygodnia 'studiuję' runy (poznaję wszystkie dokładnie i szczegółowo) i od kilku dni śledzę tematy na waszym forum. Przeczytałam że nie tylko na kamieniu czy drewnie można zrobić własny Futhark. Pomyślałam więc o tym, żeby na początek swój Futhark zrobic na muszelkach, które nazbierała moja mama rok temu nad morzem. I tu pierwsze moje pytanie jest takie: czym najlepiej wyryć w muszlach znaki, aby ich nie uszkodzić?

 

Wiem, że poszczególne znaki runiczne mają inne lub podobne właściwości. I moim drugim pytaniem jest: czy wystarczy nosić przy sobie jedna runę żeby przynosiła np. szczęście, pomagała w nauce, itp. Czy też trzeba robić sobie skrypty na kartkach?

 

Oraz nurtuje mnie jeden pomysł czy można by było napisać skrypt na dłoni lub ramieniu np. długopisem. Przeczytałam u was na forum że jeśli skrypty nie działają trzeba zakopać czy w inny sposób się ich 'pozbyć'. I dlatego jeśli któryś skrypt nie zadziała to można go zmyć. xD

 

Wiem, wiem. Każdy z moich znajomych twierdzi że miewam dziwne pomysły. Najbardziej mnie nurtuje pomysł ze skryptem na rękach i chciałabym poznać wasze opinie i sugestie. Z góry dziękuje za odpowiedzi :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Uhm... próbowałam namalować ale znaki są ledwo widoczne na muszlach. No cóż, moja mama mówiła że można w jakiś sposób wyryć cokolwiek na nich aby nie zniszczyć. Ale i tak dziękuję za odpowiedzi ;)

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...