Skocz do zawartości

Kobiety z legend, mitów i podań...


CiągleSzukam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc mam nadzieje, że jeśli coś zrobię źle, to nie będziedzie mieli pretensji.

Założyłam ten wątek, ponieważ potrzebuję pewnych informacji.

Poszukuję wszystkiego, co związane jest z postaciami kobiet w mitach, legendach i podaniach. Będę wdzięczna za linki, tytuły książek i najmniejsze wzmianki o danym temacie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również interesuję się tym tematem.

Na moim chomiku ( kategoria archetypy) Chomik sekundaa

znajdują się dwie książki: Biegnąca z wilkami oraz Kobieta bez winy i wstydu.

Pierwsza z nich zawiera podania; legendy, które dodatkowo są wyjasnione za pomocą archetypu, druga nawiązuję do Biblii

Poza tym mitologia grecka i rzymska:

eBooks - Chomikuj.pl)

Mam jeszcze jeden link:

Pieśń mojego życia… | Kobiecość

Na razie tyle, jeśli jeszcze coś znajdę to napisze.

Pozdrawiam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie;) Już szukam więcej informacji na ten temat, jak coś znajdę to wrzucę;)

 

Ballada o Hua Mulan

Według tej ballady, ojciec Mulan, który był już w podeszłym wieku, otrzymał wezwanie do wojska i przyjął je, ze względu na brak syna.Mulan, chcąc pomóc ojcu, przebrała się za mężczyznę i zamiast ojca zaciągnęła się do armii. Przez 12 lat brała udział w wojnach i doszła do wysokiego stanowiska oficerskiego. Nikt ze współtowarzyszy nigdy nie rozpoznał jej prawdziwej płci i tożsamości. Dopiero później, gdy żółnierze chcieli odwiedzić swojego towarzysza, ujrzeli zamiast mężczyzny spotkali siedzącą przy krośnie kobietę.

Brzmi znajomo? Na podstawie tej Ballady powstał film animowany ,,Mulan";)

 

Legenda o kobiecie, która pokochała psa - Indiańskie forum • Wyświetl temat - Legenda - Dziewczyna, która pokochała psa

 

Stenka-korsarka

Legendy i Baśnie - Stenka – korsarka

 

Księżycowa Bogini

Legendy i Baśnie - KSIĘŻYCOWA BOGINI

 

Kobiece plemię

Legendy i Baśnie - Kobiece plemię

 

Legenda o bogini słońca

Legendy i Baśnie - Legenda o matce słońca

Edytowane przez Silvey
Post pod postem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...