Skocz do zawartości

Rozkład na pytanie "Czy powinnam przyjąć tę pracę"


FrejaScandia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Dopiero zaczynam swoją przygodę z kartami Tarota i próbuję interpretować jakieś proste układy. Czy moja interpretacja poniższego układu jest właściwa?

 

Czy powinnam przyjąć tę pracę? Układ 3 kart:

za - 9 Mieczy

przeciw - 2 Mieczy

karta rada: As Mieczy

 

Nie potrafię znaleźć żadnych "za " w karcie 9 Mieczy. Widzę tu tylko stany depresyjne, trudne stany psychiczne, zmęczenie. Czy jest jakiś pozytyw tej karty?

jako karta "przeciew" - 2 Mieczy - a więc błądzenie po omacku trochę, stąpanie po niepewnym gruncie (czyli sugeruje ,ze to praca nie do konca zgodna z moim doswiadczeniem, umiejetnosciami?)

As Mieczy - tą kartę rozumiem jako kartę walki o swoje przekonania, do tego żeby wykorzystać szansę i podjąć wyzwanie. A widać, z poprzednich kart ,że ta praca będzie ogromnym wyzwaniem intelektualnym, psychicznym. Jednak As Mieczy jako rada chyba sugeruje żeby podjąc walkę mimo, że pozostale karty nie są zbyt pozytywne?  Chociaż w pierwszym odczuciu pomyślałam ,że ten As Mieczy sugeruje żeby się od tej oferty pracy odciąć.

 

Dziękuję wszystkim, którzy zechcą pomóc w interpretacji :)Dopiero się uczę i mimo ,ze ogólnie poznałam podstawowe znaczenia kart, chcoiaż i tak muszę zaglądać do książki ;P to jednak interpretacja kart w rozkładach jest póki co  dla mnie bardzo trudna, szczególnie jeśli nie pasuje mi żadne znaczenie karty do pytania :) Cieszę się, ze natknęłam się na to forum i że osoby pracujące już dłużej z kartami chcą dzielić się wiedza :)

 

Pozdrawiam! :)

 

 

 

 

Edytowane przez FrejaScandia
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Powinnaś...

 

Pytanie jest trochę źle zadane, bo nie powinno się pytać kart, czy powinnaś coś robić, dlatego że karty nie mogą decydować za Ciebie, ani za Ciebie oceniać rzeczywistości. One mają ją pokazać a Ty masz na tej podstawie ją ocenić. 

 

Za 9 mieczy - czyli karta sztucznych problemów w głowie, sama tworzysz sobie myśli i dostajesz kociokwiku. 9 mieczy to problemy, które są tylko w naszej głowie. Stąd jeśli jest to karta za to oznacza, że nie ma przeciwskazań realnych.

Przeciw 2 mieczy - czyli bicie się z własnymi myślami, niepewność, brak dostępu do źródła wiedzy.

Wynik as mieczy. Pytanie jest w kierunku pozytywnym wiec as mieczy mówi, że dobrze myślisz, czyli powinnaś przyjąć.

 

Lepiej pytać, czy przyjęcie tej pracy będzie dla mnie dobre, chociaż to też takie naginanie kart, bo karty muszą za Ciebie to ocenić. Najlepiej w takich pytaniach stosować rozklad "decyzja" - co się stanie jeśli zrobię A, co się stanie jeśli zrobię B. 

Względnie wariacje tego rozkładów, taka najprostsza właśnie zastosowałaś co za co przeciw wynik. Tylko inaczej należy zadać pytanie. Dosłownie co przemawia za przyjęciem a co za odrzuceniem pracy. 

  • W punkt 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Arbogast napisał:

Powinnaś...

 

Pytanie jest trochę źle zadane, bo nie powinno się pytać kart, czy powinnaś coś robić, dlatego że karty nie mogą decydować za Ciebie, ani za Ciebie oceniać rzeczywistości. One mają ją pokazać a Ty masz na tej podstawie ją ocenić. 

 

Za 9 mieczy - czyli karta sztucznych problemów w głowie, sama tworzysz sobie myśli i dostajesz kociokwiku. 9 mieczy to problemy, które są tylko w naszej głowie. Stąd jeśli jest to karta za to oznacza, że nie ma przeciwskazań realnych.

Przeciw 2 mieczy - czyli bicie się z własnymi myślami, niepewność, brak dostępu do źródła wiedzy.

Wynik as mieczy. Pytanie jest w kierunku pozytywnym wiec as mieczy mówi, że dobrze myślisz, czyli powinnaś przyjąć.

 

Lepiej pytać, czy przyjęcie tej pracy będzie dla mnie dobre, chociaż to też takie naginanie kart, bo karty muszą za Ciebie to ocenić. Najlepiej w takich pytaniach stosować rozklad "decyzja" - co się stanie jeśli zrobię A, co się stanie jeśli zrobię B. 

Względnie wariacje tego rozkładów, taka najprostsza właśnie zastosowałaś co za co przeciw wynik. Tylko inaczej należy zadać pytanie. Dosłownie co przemawia za przyjęciem a co za odrzuceniem pracy. 

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź oraz cenne wskazówki :) Duuuużo nauki jeszcze przede mną ;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...