Skocz do zawartości

Mecz Euro Cesarz Król mieczy ZWERYFIKOWANE


clementinne

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie wszyscy :)
To mój pierwszy post tutaj, choć wspólna droga moja i Tarota trwa od wielu lat...o tym innym razem :)

Rozłożyłam karty na wynik jednego z ostatnich meczy na Euro. 
Pytanie brzmiało: Czy wygra kraj X? I karta. Cesarz.

Czy wygra kraj Y? I karta. Król mieczy.

No i przyznam, że na interpretacji poległam... Meczy już się odbył, więc wiem. I jak sobie teraz po fakcie dopasowuje interpretacje, to pasuje...ale...Polak mądry po szkodzie.

Ok, nie będę pisać póki co jakie kraje i jaki wynik. Co Wy byście obstawiali w tym przypadku? Który kraj wygra mecz i dlaczego?
 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Gość Kaliaa

Wydaje mi się,że król mieczy jest bardziej dynamiczną kartą niż cesarz.I to jest jednak król mieczy,czyli rach ciach i odcina mieczem przeciwnika,pozostawiając go w niedowierzaniu i chłodzie.

Z drugiej strony cesarz to AW,czyli jest wyżej.Jednak stawiam na zwycięstwo króla mieczy.

Odnośnik do komentarza
Gość Stilla

Też obstawiam jego Cesarskość, władcę imperium, a nie jakiegoś tam Króla :biggrin: Jest wyżej nie tylko w Tarocie, ale była to w ogóle w historii wyższa ranga.

 

Ale post jest napisany tak, że domyślam się, że autorka też mogła to wziąć za oczywistość, tymczasem było na odwrót :mysli:Cesarz kojarzy się już jednak ze stabilną władzą, a Król Mieczy bardziej z wojownikiem i zabójcą. Może właśnie ta jego werwa sprawiła że ograł Cesarza, który się już tylko byczy? :mysli:

 

Jestem ciekawa rozwiązania zagadki :biggrin:

Odnośnik do komentarza

Cesarz włada i łatwo tronu nie oddaje. Jest waleczny. Żywioł ognia (Baran, Mars).

Król Mieczy - silnie dąży do celu. Obserwuje, pędzi ale... może zmieniać taktykę w trakcie gry. Żywioł powietrza.

Dwóch mocnych zawodników. Stawiam na Cesarza.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Kaliaa napisał:

Wydaje mi się,że król mieczy jest bardziej dynamiczną kartą niż cesarz.I to jest jednak król mieczy,czyli rach ciach i odcina mieczem przeciwnika,pozostawiając go w niedowierzaniu i chłodzie.

Z drugiej strony cesarz to AW,czyli jest wyżej.Jednak stawiam na zwycięstwo króla mieczy.


No właśnie... :)
Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi :)


Otóż, mecz Anglia-Dania, Cesarz to Dania, Król mieczy to Anglia. Król mieczy wygrał.

Też zakładałam Cesarza. Raz, że AW. Dwa, władca, pełen godności i spokoju po zwycięstwie... Ale Król mieczy jest bardziej agresywny. I gra Anglików taka była. Raz, jedna nie do końca jasna decyzja sędziego, która dała Anglii przewagę (decyzja - słowa - miecz...), dwa, karny wbity bardzo agresywnie "na dwa" przez kapitana Anglików (wbity-obroniony-wbity ponownie). Tak, to było niedowierzanie :)

Może w sytuacji typu wynik sprawy sądowej, Cesarz by wygrał, niezależnie od agresji Króla mieczy, pozycja daje przewagę. Ale tutaj, gra, wygrywa agresja, spryt, sztuczki...

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza

Może w sytuacji typu wynik sprawy sądowej, Cesarz by wygrał, niezależnie od agresji Króla mieczy, pozycja daje przewagę. Ale tutaj, gra, wygrywa agresja, spryt, sztuczki...

 

...błyskawiczne decyzje, natychmiastowe działanie, decyzje podejmowane przez sędziego - słowa... Dokładnie.

 

 

30 minut temu, clementinne napisał:


No właśnie... :)
Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi :)


Otóż, mecz Anglia-Dania, Cesarz to Dania, Król mieczy to Anglia. Król mieczy wygrał.

Też zakładałam Cesarza. Raz, że AW. Dwa, władca, pełen godności i spokoju po zwycięstwie... Ale Król mieczy jest bardziej agresywny. I gra Anglików taka była. Raz, jedna nie do końca jasna decyzja sędziego, która dała Anglii przewagę (decyzja - słowa - miecz...), dwa, karny wbity bardzo agresywnie "na dwa" przez kapitana Anglików (wbity-obroniony-wbity ponownie). Tak, to było niedowierzanie :)

Może w sytuacji typu wynik sprawy sądowej, Cesarz by wygrał, niezależnie od agresji Króla mieczy, pozycja daje przewagę. Ale tutaj, gra, wygrywa agresja, spryt, sztuczki...

 

 

Odnośnik do komentarza

 A czy juz nie bylo takiego tematu?juz stawialismy na ten mecz karty. Chyba te kraje graly juz pare dni temu? Czy maja jakas dogrywke?

Edytowane przez Wildwood
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Wildwood napisał:

 A czy juz nie bylo takiego tematu?juz stawialismy na ten mecz karty. Chyba te kraje graly juz pare dni temu? Czy maja jakas dogrywke?


Był podobny, ale gdybym dopisała moje pytanie tam, od razu wiadomo by było, kto wygrał :) Cały myk polegał na interpretacji bez poznania wyniku.

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
  • Lunaria zmienił tytuł na Mecz Euro Cesarz Król mieczy ZWERYFIKOWANE

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...