Skocz do zawartości

Ciekawy pomysł ?


Gość Hopefull

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Hopefull

Wpadłam na pomysł taki że ktoś robi zdjęcie karcie, wysyła ją tutaj, dodając nazwę talii, interpretuje po obrazku i intuicyjnie a my się dołączamy? Co wy na to ? Na początek może być jedna karta, potem 2. 

Edytowane przez HopeNot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla

Mi się podoba, super pomysł :D Może dałoby się zrobić do tego osobne podforum w dziale Tarotowym i moglibyśmy zakładać osobne wątki dla różnych talii? Chodzi o to, żeby się nie zrobił jeden, kobylasty temat, którego potem się nikomu nie będzie chciało przeglądać. Taki podział pomoże też w przyszłości szukać znaczeń do konkretnej talii osobom, które również ją zakupiły i mają z nią problem. Ogółem moglibyśmy się tam dzielić swoimi intuicyjnymi skojarzeniami, wiedzą i wszystkim co pomoże zrozumieć daną talię :czarodziej: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl jest super. pare mcy temu zalozylam taki temat. Niestety na interpretacji jednej karty temat umarl. Ciesze sie ze mamy teraz team ktory chce te interpretacje kart rozkrecic. Dolaczam do zabawy!

 

Edit:wydaje mi sie ze jest tez juz taki temat zalozony przed laty. I ktos tam 78 doors rozkinial. Chyba nasz smerf.

Edytowane przez Wildwood
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hopefull

Talia - The Light Seer's.

Pierwsza karta losowo wybrana Kapłanka

Bardzo lubię tą kartę. Emanuje od niej wiedzą i spokojem, tak jakby mówiła nie masz się o co martwić.. wystarczy że wsłuchasz się w swoje wnętrze. 

Otacza ją delikatna tajemniczość. Kolor purpurowy nad jej głową oznacza że ma dostęp do wiedzy wyższej, że wszechświat nie jest jej obcy.Księżyc na czubku głowy może mówić jej czakra korony jest ładnie otwarta i że ma wiarę w moc wyższą, w Boga. Czakra 3ciego oka jest też podkreślona stąd jej świetna intuicja. Ubrana jest pod szyję co mówi że ona nie odkrywa swojego ciała jak i swojej wiedzy za łatwo , że nie jest łatwo dostępna kobietą. 

1626891129884590658186.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, HopeNot napisał:

Talia - The Light Seer's.

Pierwsza karta losowo wybrana Kapłanka

Bardzo lubię tą kartę. Emanuje od niej wiedzą i spokojem, tak jakby mówiła nie masz się o co martwić.. wystarczy że wsłuchasz się w swoje wnętrze. 

Otacza ją delikatna tajemniczość. Kolor purpurowy nad jej głową oznacza że ma dostęp do wiedzy wyższej, że wszechświat nie jest jej obcy.Księżyc na czubku głowy może mówić jej czakra korony jest ładnie otwarta i że ma wiarę w moc wyższą, w Boga. Czakra 3ciego oka jest też podkreślona stąd jej świetna intuicja. Ubrana jest pod szyję co mówi że ona nie odkrywa swojego ciała jak i swojej wiedzy za łatwo , że nie jest łatwo dostępna kobietą. 

1626891129884590658186.jpg

Ta bajkowa kolorystyka trafia w moj gust. To co najbardziej mi sie rzuca to jej zamglone oczy. Jakby nie bylo jej w swiecie fizyczny a byla pograzona w transie lub medytacji. Jeszcze raz spojrzalam-jej oczy sa zamkniete ale jakby byly otwarte. Byc moze ona widzi trzecim okiem i to jest jej sposob patrzenia na swiat.czy ktos wie co onzaczaja te znaki po bokach?

 

 

Edytowane przez Wildwood
  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla

Światło wygląda na potęgę jej umysłu. Po lewej stronie smugi światła przybierają czarny odcień, a po prawej biały. Myślę, że ona ma zdolność rozróżniania dobra od zła.

Na świetlnej kolumnie są cztery kropki/gwiazdy, potem księżyc, a kolejna kropka jest na jej czole. Brakuje mi siódmej - byłoby to wtedy nawiązanie do 7 planet w astro i posiadanie wiedzy na temat wszystkich aspektów życia i jego przejawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hopefull

Mrok nie jest jej obcy, jak i również światło. Te kropki znajdują się na poziomie ucha więc to mogą być obok jej dobre duszki które jej podpowiadają ale cień też jest obecny. Ciekawi mnie ten krzyżyk na jej ubraniu.  Ona raczej religijna nie jest. Czyżby to zmyłka :mysli:

Edytowane przez HopeNot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ragna napisał:

Światło wygląda na potęgę jej umysłu. Po lewej stronie smugi światła przybierają czarny odcień, a po prawej biały. Myślę, że ona ma zdolność rozróżniania dobra od zła.

Na świetlnej kolumnie są cztery kropki/gwiazdy, potem księżyc, a kolejna kropka jest na jej czole. Brakuje mi siódmej - byłoby to wtedy nawiązanie do 7 planet w astro i posiadanie wiedzy na temat wszystkich aspektów życia i jego przejawów.

Te smugi czarna i biala sa moze nawiazaniem do kolumn u Kaplanki w RW, ktore symbolizja podswiadomosc i swiadomosc

  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie punktem odniesienia jest Rider Waite wiec nie moge nie dostrzec jej niebieskuej apaszki. Kolor ten jest symbolem sily duchowej, prozni kosmicznej, nocy , nieba i znajduje sie w miejscu usytuowania czakry gardla. I to nie przypadek. Nie wiem czy to nie nadinterpretacja ale chusta ja zakrywa lub symbolizuje. Jesli zakrywa to jest analogia do ukrywania uczuc i mysli przez kaplanke jesli symbolizuje to latwosc medytacji. Mam nadzieje ze pociagniecie ta mysl o czakrach bo ja sie zatrzymalam na czakrze splotu, bo srednio ja rozumiem.

Edytowane przez Wildwood
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hopefull

Kaplanka raczej małomówna jest więc powiedziałabym że ona raczej strzeże to co wie, nie powie każdemu, umie strzec tajemnic. O co ci chodzi z tą czakra splotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, HopeNot napisał:

Kaplanka raczej małomówna jest więc powiedziałabym że ona raczej strzeże to co wie, nie powie każdemu, umie strzec tajemnic. O co ci chodzi z tą czakra splotu?

Chodzilo mi tylko
o to ze pobieznie poznalam czakry powwyzej splotu slonecznego bo sie na niej zatrzymalam, dlatego ze nie rozumiem jej za dobrze. Wracam do niej caly czas. Wiec mialam nadzieje ze poprawicie jesli cos rozumiem nie tak. Ale wydaje mi sie ze skojazenie czakry gardla z blekitem apaszki jets prawidlowe.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hopefull

Z tego co wiem to czakra o która pytasz to czakra pewności siebie i działania, typu ludzie którzy prowadzą własne biznesy sukcesywnie mają ja silną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Hopefull

Pan Mr sexy tym razem ;). Przy okazji nie mogę postów wysyłać, wyskakuje błąd 404. 

 

16281001332821364702873.jpg

Edytowane przez HopeNot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...