Jump to content


Marcin
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Łukasz :

 

Pochodzenie tego imienia jest grecko - łacińskie, a w tłumaczeniu znaczy -urodzony o świcie lub pochodzący z Lucanii. Osoba tak nazwana jest człowiekiem systematycznym, przywykłym do stosowania w życiu wręcz naukowej metodyki postępowania., umiejącym poprawnie analizować zjawiska, posiadającym dobrą pomięć. Jest pracowity, punktualny, pilny. Nie posiada wykształcenia, mimo to zdolny jest do pewnej systematyki o organizacji życia na wzór naukowy. Na skutek braku dostatecznej wiedzy, często błądzi, ogranicza swoje działanie, zrzeka się wyróżnień i zaszczytów. Może żyć bardzo długo. Jako mąż jest przykładny, jako ojciec - wzorowy. Kocha rodzinę i tradycję. Nie znosi podróży.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Jako mąż jest przykładny, jako ojciec - wzorowy. Kocha rodzinę i tradycję.
- znam takiego jednego Łukasza, u którego te piękne cechy nie mają racji bytu, niestety... dla jego rodziny. Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Znam takiego Łukasza, do którego nic z powyższych cech nie pasuje... A poza tym jest złym człowiekiem, albo jego wrażliwość jest tak głęboko schowana, że wątpliwe jest, czy kiedykolwiek uda się komuś z nigo ją wydobyć... :???:

Link to comment
Share on other sites

Biorąc pod uwagę dzień urodzenia, imię, liczbę urodzenia (tą z sumy daty) itp. może się okazać, że znajdziemy gdzieś sprzeczność. W co w takim razie wierzyć, oprócz bozi oczywiście :?: :?: :lol::lol:

 

[ Dodano: 2006-09-01, 16:44 ]

w sensie, że w Boga wierzę ale żeby mi ktoś nie napisał tego w odpowiedzi :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam ciekawą stronkę http://www.imiennik.pl i tak oto jest na niej interpretowny osobnik o tym imieniu:

 

 

 

Imieniny obchodzi: 04.22, 09.10, 10.18, 12.17,

 

Osobowość: Ten, co podtrzymuje świat

Charakter: 90 %

Promieniowanie: 95 %

Rezonans: 92 000 drgań/sek.

Kolor: Pomarańczowy

Główne cechy: Uczuciowość - Moralność - Zdrowie - Wola

Totem roślinny: Wiciokrzew

Totem zwierzęcy: Zebu

Znak: Byk

TYP: Flegmatyczny. Są spokojni, cierpliwi. Patrzą, jak toczy się koło Fortuny, wynosząc i zrzucając ludzi. Są bardziej obserwatorami niż filozofami. Zanim się wypowiedzą czy podejmą decyzję, ważą starannie wszystkie za i przeciw.

PSYCHIKA: Cechuje ich niepokój, który znajduje możliwość rozładowania jedynie w działaniu. Dlate­go należy podsuwać tym dzieciom różne formy akty­wności.

WOLA: Bardzo silna, granicząca z uporem. Gotowi są wydatkować olbrzymie ilości energii, jak ich totem, zebu, by przełamać opór ze strony ludzi czy rzeczy.

POBUDLIWOŚĆ: Bardzo słaba.

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Ich reakcje są powolne, odwlekają się o parę dni lub tygodni, niemniej są bardzo skuteczne.

AKTYWNOŚĆ: Odnoszą wielkie sukcesy w sporcie, powinni więc równolegle do nauki szkolnej prowadzić trening sportowy. Pociągają ich zawody medyczne i para medyczne. Są doskonałymi chirurgami, a także inżynierami, zręcznymi technikami, agronomami, ho­dowcami, a przede wszystkim wysokiej klasy sportow­cami.

INTUICJA: Pozwala im szybko wyśledzić u innych najmniejsze oznaki rozmijania się z prawdą. Pomimo to cechuje ich, pewna naiwność i dają się wciągać w przygody, których ukrytych konsekwencji nie potra­fią przewidzieć.

INTELIGENCJA: Niepokoi ich każde rozwiązanie, które nie opiera się na doświadczeniu. Lubią posuwać się krok po kroku, a nie skokami.

UCZUCIOWOŚĆ: Są altruistami. Pragną oddawać przysługi, pomagać innym. Są osią, która podtrzy­muje świat. Mają rozwinięty zmysł rodzinny, potrze­bują wiele zrozumienia i dyskretnie okazywanej czułości.

MORALNOŚĆ: Można by złośliwie nazwać ją "mo­ralnością harcerza", gdyż rozróżnienia między dobrem a złem są nieco schematyczne. Towarzystwo przyjaciół daje im poczucie bezpieczeństwa w działaniu. Rodzice powinni jak najwcześniej zapisać ich do organizacji młodzieżowych.

ZDROWIE: Interesuje ich medycyna, ćwiczenia oddechowe, dietetyka, joga, Słaby punkt: szkielet. Zwracać uwagę na uwapnienie kości u chłopców i na kręgosłup.

ZMYSŁOWOŚĆ: Stwarza im problemy. Wpadają w panikę, gdy są rozdarci między silnymi popędami a poczuciem obowiązku, szacunkiem dla kobiet i do­brymi uczynkami, które muszą spełniać. Poszanowa­nie ogniska domowego i rodziny ratuje ich z wielu dwuznacznych sytuacji,

DYNAMIZM: Usiłują wysublimować swe instynkty, rzucając się w gorączkowe działanie - tworzenie grup badawczych, stowarzyszeń dobroczynnych, społecz­nych komitetów.

TOWARZYSKOŚĆ: Żyje towarzyskie wydaje im się stratą czasu. Jeśli w nim uczestniczą, to bardziej z uprzejmości, niż z przekonania, Wolą w gronie rodziny czy, przyjaciół snuć marzenia o przyszłym świecie, gdzie zapanuje miłość i sprawiedliwość.

PODSUMOWANIE: Naprawdę zdaje im się, że pod­trzymują świat i ich wielka siła polega na przekonaniu że są absolutnie niezbędni! Czy przeceniają swoje możliwości? Czy to ważne, skoro potrafią przekonać innych i pociągnąć ich za sobą.

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

ZDROBNIENIE I SKRÓTY: Łukaszek,

POCHODZENIE I ZNACZENI: łacińske: człowiek pochodzący z Lukanii

IMIENINY: 22 kwiecień, 10 wrzesień

OPIS: Ma pociągi sz szulerstwa i hazardu. Może być dziennikarzam lub grabarzem. Namiętnie podróżuje, zwiedza kraje egzotyczne, popada tam w konflikt z tubylcami na tle miłosnym. Po wielu kłopotach życiowych, uspokaja się i staję się dobrym patriotą. Pod koniec życia pisze pamiętniki. Ceni przyjaźń i dobre sąsiedztwo. Osoby te chciały się wyróżniać w środowisku, dlatego próbuja spełniać rolę przywódcy.

ZNANI IMIENNICY: św. Łukasz ewangelista

 

http://www.hejwesele.pl

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Przeczytałem wszystkie posty dot. tego imienia, dołożyłem charaktwerystykę znaku zodiaku (bliźnięta) + cechy 33. Dużo rzeczy się pokrywa.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Do mnie pasuje blisko połowa. Zwykle z horoskopów i innych tego typu opisó do mnie pasuje blisko połowa opisanych cech.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Zgadzam się że jest przykładnym ojcem, świetnym mężem, ale nie zgadzam się że nie lubi podróży. Co do pilności, dokładności również idealnie mi pasuje do Łukaszów.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...