Skocz do zawartości

w trumnie...


Mil

Rekomendowane odpowiedzi

Siedziałam w trumnie. Drewnianej, ciasnej, starej... Takiej jakie były dawno, dawno temu. Obok mnie stały inne trumny. Każda na podwyższeniu, na jakimś stołku. W trumnach siedziały inne osoby, przeważnie dzieci. Martwiłam się o nich i pocieszałam, że będzie dobrze. Obok chodził jeden mężczyzna... Podchodził i zamykał trumny... okrywał ludzi białym materiałem i zabijał gwoździem trumne. Ludzie godzili się na to, nie było żadnego oporu, aby być pogrzebanym żywcem. On był ważniejszy on nas, ten mężczyzna górował, nie baliśmy się go, lecz wierzyliśmy i ufaliśmy. Później trumna była spuszczana pod ziemię i zasypana piaskiem...

 

Co to może oznaczać? Proszę pomóżcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość winteer

Mil

Tutaj na pierwszym planie widać i trumnę i uwięzienie w niej - czyli poczucie niemocy i uwięzienia, bierność oraz pogrzebanie, zapomnienie o czymś co było, nie wracanie do tego... ten mężczyzna który górował - prawdopodobnie chodzi o czynnki wyższe nad którymi nie ma się żadnej kontroli.... pogodzenie sie z faktem dokonanym.

Co do okrywania ludzi materiałem - kojarzy mi sie z aktem oczyszczania i wybaczania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...