Jump to content

Proszę o wyjaśnienie snu


iza170386
 Share

Recommended Posts

Wczoraj w nocy śniło mi się że zabiłam brata, nie rozumiem dlaczego miałabym to robić. Kocham go, martwię się o niego. Kilka miesięcy temu miał poważny wypadek z którego skutkami walczy do dziś. Proszę czy ten ma jakieś znaczenie?

Link to comment
Share on other sites

Zabijać - Księga Symboli

 

Symbol gniewu. Zabijasz kogoś - może masz zwrócić uwagę na to, że kogoś krzywdzisz lub może także to oznaczać - uwalnianie się od problemu, pozbywanie się przeszkód.

 

zabić kogoś we śnie

= wyładowywać swoje urazy nagromadzone w stosunku do natrętnej obecności kogoś, kto nas paraliżuje; zbuntować się przeciw niemu. Ta osoba niekoniecznie musi we śnie może posiadać cechy prawdziwego wroga. Mechanizm przeniesienia zastąpi jej obraz obcą sylwetką, która w każdym razie będzie pod jednym lub wieloma względami wyrażać pewne podobieństwo.

Tego rodzaju morderstwo w teatrze snu ma zawsze charakter wyzwalający. Psychika śniącego wyzwala się ze złego nastroju, a nawet ze skoncentrowanej nienawiści, to znaczy jadu, którym mogłaby zatruć samą siebie. Dusza budzi się lżejsza i może się zdarzyć, że mniej czarno będzie widziała swoją "ofiarę".

 

= buntować się przeciwko sobie samemu, ściślej przeciwko swojemu cieniowi. W końcu to cień reprezentuje to, co w naszej psychice nas przytłacza i krępuje: związki uczuciowe z osobami pojawiającymi się na horyzoncie naszego życia, żale, nostalgię, wyrzuty sumienia, przestarzałe myśli...

 

(wynotowane z Jean Louis Bernard)

 

Zaobserwuj emocje towarzyszące zabijaniu. Czy czujesz odrazę, zal, wstyd, strach, smutek czy wstręt? Jeśli ten znak pojawia się tobie, zwykle oznacza to, ze niszczysz te części siebie, które nie są konieczne w twoim obecnym rozwoju. Mordujesz przekonania albo zachowania, których już nie potrzebujesz.

 

Taki symbol może oznaczać wielka stratę energii. Czy nie niszczysz części siebie, której nie lubisz? Afirmuj: "Wszystkie rożne me części są cenne i ważne. Szanuje wszystkie aspekty siebie samego."

 

Sennik :: Symbolika, interpretacja i znaczenie snów, Senniki, Sny

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...