Skocz do zawartości
Mefi

Chrapanie

Rekomendowane odpowiedzi

Mefi

na początku znajomości może być to dla niektórych urocze... potem staje ie uciążliwe... czasami małżeństwa rozpadają się z powodu tej.. z pozoru błahej sprawy...

Świadomie tego nie się nie robi.. ale i tak obwiniają ludzi o to...

Chrapanie :D

czy zna ktoś sposoby... które mogą zapobiegać chrapaniu w nocy.. czym to jest w ogóle spowodowane.. ? a może przynajmniej jakieś leki lub sposoby, zmniejszające intensywność chrapania ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Duszołap

Są jakieś naklejki na nos, które mają rozszerzać nos, żeby zapobiegać chrapaniu. Niestety są drogie, i do tego tylko do jednorazowego użytku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Duszołap
i nie działają ;]

Możliwe. Nie stosowałam.

Moi rodzice chrapią. Słychać ich przez ścianę. Jedynym ratunkiem dla mnie były zatyczki do uszu, a potem przeprowadzka, bo by się pewnie skończyło na laryngologu (zatyczki co noc przez ponad rok?.. :/).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sephira

Moja mama ma na to prosty sposób, po prostu szturcha ojca, żeby zmienił ułożenie ciała, bo chrapie tylko wtedy kiedy leży na plecach. Czasami chrapie tak, że aż sam siebie budzi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
takaina

mój mąż na boku się kładzie i przestaje chrapać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Atris

Chrapanie zawsze jest uciążliwe :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bluebell

Chrapać można nawet na boku, niestety znam to i mimo, że nie jest to wina śpiącego, i tak sie kończyło kłótniami... a i wyrzuceniem chłopa z łóżka, ha-ha!!! :-)

Niektórzy radza wszyć małą piłeczkę w piżamę na plecach, uniemozliwiającą spanie w tej pozycji, ale to tylko dla tych którzy nie chrapią na boku :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Euphoribium

Jak ktoś chrapie przy mnie, to budzę i mówię że ma się położyć na brzuchu, albo zwinąć w "kulkę" W większości przypadków pomogło ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi