Jump to content

Ostrosc wizualizacji


sinner1090
 Share

Recommended Posts

WItam.

 

No juz troche medytuje, ale postanowilem tez zajac sie czysta wizualizacja.

Jestem w niej swiezy, moze nie dokonca swiezy bo mialem juz z wizaulizacjami stycznosci nie jeden raz.

 

Moja technika jest taka sama jak podczas medytacji.

Pozycja, rozluznienie, swiadomosc ciala, oczyszczenie umyslu i wtedy podejmuje sie wizualizacji.

 

I teraz mam takie pytanie, jak powinna wygladac wizulaizacja? Jaka powinna byc ostrosc, kolory? Jak dobrze powinna byc widoczna?

 

Podczas gdy juz wizualizuje okolo 30 minut to od czasu do czasu percepje odbioru wizualizacji zmieniaja sie. Staje sie ona jakby bardziej namacalna, bardziej widoczna i nie jest ona plaska jak obrazek tylko nabiera bardzo wyraznych konturow, kolorow i jest bardzo wyrazna, tak jakbym mogl jej dotknac. Trwa jednak to tylko chwile poczym znowu wizualizacja staje sie "obrazkowa" mniej wyrazna, plytka, kolory sa mniej intensywne.

 

Wiec jak powinna ona wygladac? Czy to co opisalem powyzej, ta chwila ktora trwa kilkanascie sekund to jest wizualizacja prawidlowa, taka jaka powinna byc? Trudno jest jednak to utrzymac na dluzej, po chwili wszystko wraca do "plytkosci".

 

P.S Chcialbym aby wypowiadaly sie osoby ktore z wizualizacjami maja duzo do czynienia i sa pewne, ze wizualizuja prawidlowo, w razie zeby nikt nie podawal nietrafnych info aby nie narobic zamieszania.

Edited by sinner1090
Link to comment
Share on other sites

Cytat Sinner1090 " No juz troche medytuje, ale postanowilem tez zajac sie czysta wizualizacja.

Jestem w niej swiezy, moze nie dokonca swiezy bo mialem juz z wizaulizacjami stycznosci nie jeden raz. "

 

Według mnie wizualizacja jest formą medytacji ,która prowadzi do stanu medytacyjnego,

W tego rodzaju medytacji wykorzystujemy wyobraźnię wizualizując kolory, światło, krajobrazy, postacie itp. Przykładem tego typu medytacji jest medytacja z czakrami. Posługujemy się w niej kolorami oczyszczając i harmonizując poszczególne centra energetyczne. Wdychamy czysty i świetlisty kolor odpowiadający danemu czakramowi napełniając barwą całe ciało, a następnie wydychamy ciemniejszy kolor wyobrażając sobie, że w ten sposób usuwamy wszelkie zanieczyszczenia. Aby wykonać medytację z czakrami:

Edited by Pit
Link to comment
Share on other sites

Ja także kiedyś myślałam, że uda mi się wejść w kilkunastominutowy stan medytacyjny kiedy to wizualizacja stanie się na tyle namacalna, że będę się czuła jakbym była w danym miejscu, czasie. Zajmuję się medytacją z wizualizacją od długiego już czasu, owa płytkość o której mówisz to stan, o który nam chodzi.

pit pisze o oczyszczaniu, aktywizacji czakr za pomocą tej techniki, jeśli o to chodzi, jest ona doskonała, prosta i bardzo pomocna.

wyobraźnia to nasz największy dar, czas abyśmy zdali sobie z tego sprawę, że za jej pomocą - nawet gdy obrazy które wytworzylismy wydaja nam sie plytkie - kreujemy rzeczywistosc.

Link to comment
Share on other sites

wyobraźnia to nasz największy dar, czas abyśmy zdali sobie z tego sprawę, że za jej pomocą - nawet gdy obrazy które wytworzylismy wydaja nam sie plytkie - kreujemy rzeczywistosc.

 

Oczywiście Gusherra ma wiele racji ,że zacytuję słynnego naukowca A.Einsteina "wyobrażnia jest ważniejsza od wiedzy".lub"Uczony jest człowiekiem, który wie o rzeczach nieznanych innym i nie ma pojęcia o tym, co znają wszyscy".

Link to comment
Share on other sites

Ja także kiedyś myślałam, że uda mi się wejść w kilkunastominutowy stan medytacyjny kiedy to wizualizacja stanie się na tyle namacalna, że będę się czuła jakbym była w danym miejscu, czasie.

 

I jak? Nie udalo sie? :P

 

Kiedys myslalem, ze wlasnie wizualizacja na tym polega... Naczytalem sie roznych artykulow, ze trzeba cwiczyc wizualizacje nawet po kilka miesiecy zeby dojsc do perfekcji to myslalem, ze wlasnie tak ma ona wygladac, jakby byla na macalna, zebym czul sie jakbym tam byl, w tamtym miejscu i czasie.

Link to comment
Share on other sites

Oj mi tak średnio wychodzi. Wczoraj np wcale, a że robiłam to przed snem, to potem w ogóle kosmos. Dziwne sny miałam :/

No ale treningo czyni mistrza, wiec moze bedzie lepiej

Link to comment
Share on other sites

Tak słuszna racja -"trening czyni mistrza" -podam cztery zasady do których warto się stosować:

Przestrzegaj tych kilku prostych zasad, jeśli chcesz zwiększyć skuteczność swoich wizualizacji:

 

•Odwołuj się do emocji. Im większy ładunek emocjonalny towarzyszy wyobrażeniom Twoich celów lub innych sytuacji, tym szybciej zrealizujesz to, czego pragniesz. To chyba dosyć oczywiste – im bardziej czegoś pragnę, tym mocniej do tego dążę i tym szybciej to osiągam.

•Niech Twoja wizualizacja będzie osobista. Powinna dotyczyć Twojego zachowania, Twoich działań, Twoich celów.

•Wizualizacja powinna mieć pozytywny charakter – zrobisz coś lepiej, osiągniesz upragniony cel, zmienisz coś w sobie na lepsze i tak dalej.

•Im częściej wizualizujesz, tym wizualizacje stają się realniejsze dla Twojej podświadomości, tym mocniej się na nich koncentrujesz i tym aktywniej działasz w celu ich realizacji.

Że zacytuję:

"Sukces nigdy nie jest efektem 'słomianego zapału' - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień."~James Madison .

Link to comment
Share on other sites

Tak, owszem, pamiętam że i ja się na coś takiego "namacalnego" nastawiałam. ale przecież nie chodzi o formę, nie chodzi o zabawę i wycieczki krajoznawcze ;) zresztą, dzięki wizualizacji można osiągnąć prawdziwie niesamowite, może nawet ciekawsze efekty, gdy np. w tej opisanej przez pita, oczyszczamy dany czakram i po jakimś czasie medytacji czujemy jak energia zaczyna nam się do niego wtłaczać, uciskac, wibrować, krażyć, dotykają nas prądy powietrza czy różne energie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...