Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Sowilo92

Bruno

Recommended Posts

Guest Sowilo92

Jest to intelektualista, idący z postępem czasu, a nierzadko interesujący się również wszystkim co niezwykłe, niecodzienne, ekscentryczne. Cierpliwy, wierny, doskonale orientuje się w charakterach ludzkich. W życiu trzyma się raczej faktów niż teorii.Jego sympatię można sobie zaskarbić uprzejmością i łagodnością ale zazwyczaj nie lubi spełniać cudzych rozkazów. Posiada wielkie wrodzone zdolności, jakich sobie nawet nie uświadamia. Jego nastroje są dość zmienne podobnie jak i jego koleje losu. Zdolny jest do bardzo głębokiej miłości ale nie potrafi jej okazać na zewnątrz. Niezwykle silnie przywiązuje się do partnera, odczuwa ostro udręki zazdrości, do czego jednak nigdy się nie przyznaje.

 

Pochodzenie:germańskie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Natka2

Bruno jest osobą zdyscyplinowaną, nieco surową i nieprzystępną. Cierpliwy, wierny, potrafi bardzo mocno pokochać, jednak nie potrafi zbytnio tego okazywać. Bardzo przywiązuje się do ukochanej osoby i jest o nią zazdrosny, ale stara się to ukrywać. Dobrze zna charaktery ludzi, jego sympatię można zyskać uprzejmością i łagodnością. Bruno ma zmienne nastroje, tak samo przeplatają się jego koleje losu.

 

Imieniny Bruna

17 maja

12 lipca

14 lipca

18 lipca

6 października

11 października

15 października

 

Patroni i święci

św. Bruno z Kwerfurtu

św. Bruno Karuz

św. Bruno I Wielki

 

Zdrobnienia imienia Bruno

Bruncio, Brunek, Bruner, Bruniasty, Brunik, Brunio, Bruniu, Bruniuś, Bruniłko, Brunko, Brunolek, Brunolinek, Brunonek, Brunonuś, Brunoszka, Brunulek, Brunusiek, Brunutek, Brunuś, Bruś

 

Szczęśliwa liczba: 7

Szczęśliwy kamień: fluoryt

Szczęśliwy kolor: kremowy

 

Imię Bruno w innych językach

Bruno (ang.)

Bruno, Brunon (fr.)

Bruno, Brun (niem.)

Bruno (połud.-słow.)

 

Historia imienia Bruno

Bruno to imię pochodzenia germańskiego. Pochodzi od słowa brun czyli „brunatny”, które dawniej było nazwą niedźwiedzia brunatnego. Imię Bruno nadawano chłopcom, żeby byli silni i wytrzymali jak niedźwiedź.

 

Źródło: Bruno | Znaczenie imienia Bruno Zdrobnienia Interpretacja Przysłowia

Share this post


Link to post
Share on other sites
Natka2

BRUNO

Osobowość: Ten, co jeździ konno

Charakter: 93 %

Promieniowanie: 96%

Rezonans: 93 000 drgań/sek.

Kolor: Niebieski

Główne cechy: Intuicja-Intelekt- Towarzyskość - Uczuciowość

Totem roślinny: Pokrzywa

Totem zwierzęcy: Koń

Znak: Rak

 

TYP: Na ogół są to ludzie aktywni i ruchliwi. Inaczej mówiąc, mężczyźni-strzały, posłańcy, a że ich totemem jest koń, łatwo pojąć, że jest to jedno z najbardziej dynamicznych imion. Ale nie zawsze są łatwi w obejściu, niczym ich totem roślinny - pokrzywa.

 

PSYCHIKA: Do dobrego samopoczucia potrzebują uczestnictwa w życiu świata - muszą do wszystkiego się mieszać, doradzać, wybierać, zmieniać, inaczej czują się niepotrzebni, a więc nieszczęśliwi. Ich słabym punktem jest duma, pragnienie imponowania i zyskiwania aprobaty.

 

WOLA: Aby być w pełni skuteczna, wymaga poparcia ze strony pobudliwości i aktywności.

 

POBUDLIWOŚĆ: Wielka. Nieraz uciekają, zanim stwierdzą, jakiej natury niebezpieczeństwo im zagraża. Ich przyjaźń jest nietrwała, nie lubią zbyt długo oglądać tych samych twarzy. A że do tego są egocentrykami, nie jest łatwo być ich przyjacielem.

 

ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Na szczęście zrównoważona. Wnosi spokojniejszą nutę do osobowości tych uroczych koników, pozwalając na ujeżdżenie ich.

 

AKTYWNOŚĆ: Zależna od umiłowania zawodu. Jeśli go nie lubią, będą zmieniać go, dopóki nie znajdą swej namiętności. Marzą o zajmowaniu się spektaklami: śpiewaniu, tańcu, pasjonują ich zawody artystyczne i związane z modą. Lubią podróże i zmiany.

 

INTUICJA: Nadmierna, powoduje u tych chłopców nadwrażliwość, która oddala ich od ojca i przybliża do matki.

 

INTELIGENCJA: Wyjątkowa, zaskakująca szybkością rozumienia; zarazem analityczna i syntetyczna, pozwala im na wszelkie operacje myślowe.

 

UCZUCIOWOŚĆ: Są bardzo zaborczy. Rodzice powinni dbać o to, by życie tych chłopców nie było podporządkowane jedynie kaprysom ich uczuciowości.

 

MORALNOŚĆ: Ich wrodzony egoizm powoduje, że osądzają wydarzenia z własnego punktu widzenia, zabarwionego hedonizmem, i chętnie za cel życia postawiliby poszukiwanie przyjemności.

 

ZDROWIE: Powinno być doskonałe, ale wciąż sprawia Im drobne kłopoty. Szybko się męczą, są podatni na przemęczenie umysłowe. Powinni często sprawdzać ciśnienie krwi. Mają tendencję do tycia. Słaby punkt: oczy.

 

ZMYSŁOWOŚĆ: Stwarza trochę problemów, gdyż ich charakter ce****e pewna chwiejność, z którą trzeba walczyć. Od najmłodszych lat należy rozwijać w nich cechy męskie za pomocą sportu i racjonalnego trybu życia, i nie pozwalać im na popadanie w niebezpieczny narcyzm.

 

DYNAMIZM: Ma w sobie coś z ekshibicjonizmu, popycha Ich niekiedy do robienia z siebie widowiska i do tysiąca ekstrawagancji, nie zawsze w dobrym guście. Brakuje im obiektywizmu, bywają nawet niesprawiedliwi, tak dalece pewni są swej racji.

 

TOWARZYSKOŚĆ: Mają wszelkie dane ku temu, by być uroczymi ludźmi, nawet jeśli nieraz ten urok jest trochę mglisty. Lubią wystawne przyjęcia, oryginalne dama, plotki i obmawianie.

 

PODSUMOWANIE: Nie należy za bardzo zwracać uwagi na to, co mówią i co robią, trzeba natomiast dawać im odczuć, że nie powinni zawsze "odgrywać ważniaków"!

 

Źródło: Opis imienia Bruno, imię Bruno znaczenie imienia

Edited by Natka2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Natka2

Imię Bruno znaczyło w którymś z dawnych germańskich dialektów "brunatny", czyli "buras", i oznaczało po prostu niedźwiedzia. Należy zatem do rodziny imion niedźwiedzich, tak samo jak Urszula (Mała Niedźwiedzica), Artur (Niedźwiedź) i Arkadiusz (Z Niedźwiedziej Krainy). Typowy Bruno (jak wszyscy z tego grona) lubi przyrodę i wilgotne lasy. Jest wrażliwy, ale małomówny; jest domatorem (jak niedźwiedź, który pół roku spędza w swojej gawrze) i prowadzi żywot na wpół senny, na wpół marzycielski. Z Wielkich Polaków imię to nosił Bruno Schulz, który jak ulał pasuje do tej charakterystyki. Liczbą imienia Bruno jest spokojna czwórka, a znakami zodiaku najbardziej dlań odpowiednimi Ryby oraz Rak.

 

Źródło: BRUNO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...