Skocz do zawartości

Teatr, próby, karzeł.


bu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłam nigdzie odpowiednich znaczeń.

 

śniło mi się, że znalazłam się w małym, dość starym teatrze. Byłam na scenie ubrana w odpowiedni kostium i okazało się, że należałam do amatorskiej grupy teatralnej i nie było mnie na żadnej z prób, a właśnie odbywały się próby generalne (na drugi dzień miała być premiera). Byłam aktorką drugoplanową, wręcz ruchomym tłem, bo nie miałam ani jednej kwestii do wypowiedzenia. Jedyne, czym miałam się zajmować to choreografia (jak pozostała część obsady poza kilkoma aktorami pierwszoplanowymi). Szybko dowiedziałam się od "koleżanek po fachu" na czym polega nasza rola. Byłyśmy ustawione w równych odlegościach od siebie w półkole za głónymi bohaterami. W pewnym momencie musiałyśmy wykońać swój układ, wychodząc do przodu i obkręcając się dookoła własnej osi w pięknych, ciężkich sukniach (coś między renesansem a barokiem, ciężko określić). Ale w jednej chwili wyskakiwały krały (mężczyźni) ubrani w stroje błaznów i mocno nas bili (chyba takimi dużymi ozdobnymi młotkami, ale nie mam pewności), tak byśmy się wywróciły. "Mój" karzeł uderzył mnie tak mocno, że nie mogłam wstać. Reżyser zaczął na mnie krzyczeć, że psuję mu całą sztukę i kazał innym mnie podnieść, ale ja nie byłam w stanie ustać na nogach. Po jakimś czasie doszłam do siebie i próby trwały dalej. Na salę zaczęli się schodzić jacyś ludzie, którzy byli niby zaproszeni na ostatnie próby. Wśród nich było kilku moich znajomych. W końcu mieliśmy przerwę. Wszyscy (aktorzy) usiedliśmy razem i rozmawialiśmy, a ja wzięłam skądś długopis i zaczęłam nim kłuć "mojego" karła, mówiąc mu "za to, że mnie tak mocno uderzyłeś". Potem mieliśmy jeszcze kilka prób i sen się skończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stoisz w cieniu,jesteś mało pewna w siebie,nie bój sie wybić,postaraj sie zagrać "pierwszoplanową role". Wszystkie sceny ,to co dzieje sie na deskach teatru z twojego snu odnosi się do twojego życia.... poznasz kogoś kto sprawi że potczujesz sie mała i niepotrzebna,masz mało wiary we własne siły,powiedz sobie "dam rady" a na pewno zagrasz pierwszoplanową role na deskach twojego zycia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...