Skocz do zawartości

Emocje


Vantrox

Rekomendowane odpowiedzi

kims więcej? wyzbywając się uczuc staniesz sie kims poniżej czlowieka,będziesz jak kamień...zero emocji...

skąd takie przypuszczenie? wyzbywając sie ich , pozbędę się tej klatki która mnie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety to jest błędne przekonanie, po pozbyciu(całkowitym stłumieniu) emocji nie staniesz się Rośliną czy przedmiotem...

niczego nie odczuwasz? , odczuwasz wszystko oraz nadal posiadasz zmysły czyli odczuwasz bodźce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednym zdaniem Emocje to dar a zarazem klątwa.

 

---

Chciał bym się nauczyć je kontrolować lub tłumić na daną chwilę, ktoś zna sposób? lub jak takie coś osiągnąć?

Edytowane przez Vantrox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm spotykasz osobe ktora kochasz sa emocje,jeste zły sa emocje, jestes szczesliwy sa emocje, wiec czego sie wyzbywac?? czesci zycia?? chcesz byc kims bez duszy??

 

Masz racje ,czlowiek ktory nie ma emocji to,, zywy trup,,chodzi jednak o to aby rozwijac w sobie te pozytywne emocje ,a walczyc z tymi złymi.Jakiz piekny byłby ten swiat gdyby tych złych emocji było jak najmniej a tych dobrych jak najwiecej.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze powiem Ci...

Jest coś co mnie ogranicza aby stać się kimś więcej i to bardzo mocno. Prawdopodobnie to Emocje lub ogromna Empatia...

 

Wspóczujesz pewnie wszystkim dookoła i ich złe nastroje wpływaja na ciebie, a może poprostu użalasz sie nad soba i innymi- takie emocje moga wywołać u Cienbie nawet depresję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze powiem Ci...

Jest coś co mnie ogranicza aby stać się kimś więcej i to bardzo mocno. Prawdopodobnie to Emocje lub ogromna Empatia...

 

krótko - to co ty piszesz, robi tak wielu ludzi, tylko że nieświadomie.

Wypiera swoje emocje, traumy. Skutkuje to blokami w ciele (np. sztywny kark - wyparty stres, przejmowanie się).

 

Nie potrzebujesz robić ze swoimi nic konkretnego, wystarczy pozwolic sobie na ich powstawanie i wygaśnięcie.

 

chciałbyś nie mieć wszystkich emocji czy jakies jednej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę wyzbyć się uśmiechu oraz wszystkich innych emocji.

 

Wiesz musisz być w dużym stresie że tak myślisz,przecież emocie to część nas -gniew,radość,smutek,złość itd.I to niemożliwe jest się ich wyzbyć ,mieć nad nimi kontrolę to tak ,polecam ci taki artykuł - Relacje Międzyludzkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze powiem Ci...

Jest coś co mnie ogranicza aby stać się kimś więcej i to bardzo mocno. Prawdopodobnie to Emocje lub ogromna Empatia...

 

 

Kiedy spotykasz się z krytyką ze strony kogoś innego, możesz zrazu się z nią nie zgodzić, a potem zaczynasz wierzyc, że twoje oceny są błędne. Jakże możesz mieć słuszność, jeśli jakaś ważna dla nas osoba uważa inaczej? Rozważasz własną opinię na swój temat i stwierdzasz że jesteś w błędzie. Wiesz, co widzisz i co czujesz , ale przestajesz ufać własnym zmysłom i własnym osądom, często poddajesz w wątpliwość słuszność własnych przemyśleń, uczuć i intuicji, pozwalając innym określać, jaki /ka powinieneś/naś być. Zdarza się często, kiedy masz do czynienia z osobą o dużym autorytecie np. tata lub jakiś twój autorytet - przypisujesz tej osobie wyidealizowaną silę i mądrość, np. Tato wie, co dla mnie najlepsze i jego powinnam /powinienem słuchać.

Jeśli przypisujesz mądrość i inteligencję innym osobom a robisz to na pewno, gdy nie masz zaufania do samego /samej siebie- to nie trudno stale pobudzać nasze wątpliwości na własny temat.

Brak wiary w siebie może przybrać formę: ? wiem to, co wiem, ale nie mogę tego wiedzieć?. Nasza wiedza wydaje się niewygodna i czujemy, że nie zdołamy stawić czoła zmianom, których musieliśmy dokonać gdybyśmy uznali, że nasze postrzeganie jest prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że nadczłowiek to człowiek o bardziej rozbudowanych emocjach niż przeciętne

a zanik emocji to stanie się maszyną, warzywem, programem

 

Powiedz coś więcej o swoim rozwoju, co chcesz osiągnąć.

Sposób? Może popracuj nad charekterem, rozbuduj moduł energetyki odpowiadający za niewzruszenie i tym samym pracuj nad spokojem wew. Skupienie, bądź bardziej obserwatorem, nie przywiązuj siędo nich. Tłumić to umie wojsko (człowieczeństwo).

Każda istota począwszy od bakterii czuję. Blokady energetyczne tłumią uczucia, odbierane bodźce. Uczucia wpierw trzeba zrozumieć, by być ponad nimi. Są wielką częścią rozwoju człowieka którym bardzo często sterują. Po prostu zrozumienie, nie przywiązywanie się do nich, podobnie jak z myślami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy napisałem ten temat byłem całkowicie zagubiony, nie panowałem nad emocjami i nie rozumiałem ich, teraz wiem czym są jak je kontrolować - są absolutem.

 

tego potrzebowałem to była moja podróż.

Powodzenia i dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy napisałem ten temat byłem całkowicie zagubiony, nie panowałem nad emocjami i nie rozumiałem ich, teraz wiem czym są jak je kontrolować - są absolutem.

 

tego potrzebowałem to była moja podróż.

Powodzenia i dziękuje.

 

Ale zakręcony jesteś:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechce mi sie tam czytac co Wy tam nastukaliscie ale jezeli chcesz sie wyzbyc emocji czyn duzo zla zabijaj niszcz by stalo sie to normalnoscia dla Ciebie zacznij od zwierzat skoncz na ludziach badz zimnym bez skrupolow morderca, morduj wczuj sie w Kube rozprowacza traktuj to jak zakladanie butow, wtedy osiagniesz swoj wymarzony stan..lecz nawet wtedy poczujesz w jakim jestes oblendzie gdy drobna normalna sytuacja wydarzy sie w Twoim zyciu i pozostanie Ci samobujstwo gdy odczujesz emocje..a Twoj przywodca szepnie Ci na ucho Witaj w mym siwiecie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ze juz powrocily Ci zmysly chwala Ci to wiesz ze bez emocji to jak bez nerwow zombii jak ktos napisal, nie trac glowy, kieruje sie sercem i pamietaj ze czasem uczucia sa zgobne gdy zaufamy komus a ktos na s przekreci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vade aby wyzbyć sie emocji, szczególnie tych złych, i szczególnie jeżeli mamy ich dużo proponuję pójść do lasu, albo maksymalnie odizolować się od otoczenia, zacząć krzyczeć, kopać w worek do boksowania, czy drzewa. Rób cokolwiek nas czym się wyżyjesz, i bynajmniej nie chodzi mi o granie w zabijanki czy grę na pianinie.

To co podałeś to jedynie pogrąży jeszcze bardziej.

 

Vantrox, nie można się pozbyć emocji, można jedynie je stłumić, aby powróciły jeszcze silniejsze, wiem to po sobie. Nie można się ich pozbyć, można jedynie je rozładować.

 

Jako ze temat rozwiązany, a wypowiedź Veida sugeruje napiętą atmosferę i wkurzenie, to chcę zamknąć ten temat, albo usunąć. Jeżeli nie macie nic przeciwko zrobię to do jakiejś północy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Niechce mi sie tam czytac co Wy tam nastukaliscie ale jezeli chcesz sie wyzbyc emocji czyn duzo zla zabijaj niszcz by stalo sie to normalnoscia dla Ciebie zacznij od zwierzat skoncz na ludziach badz zimnym bez skrupolow morderca, morduj wczuj sie w Kube rozprowacza traktuj to jak zakladanie butow, wtedy osiagniesz swoj wymarzony stan..lecz nawet wtedy poczujesz w jakim jestes oblendzie gdy drobna normalna sytuacja wydarzy sie w Twoim zyciu i pozostanie Ci samobujstwo gdy odczujesz emocje..a Twoj przywodca szepnie Ci na ucho Witaj w mym siwiecie..

ozzzz brutalna forma pomocy lecz ciężko takie coś czynić bez uczucia nienawiści.

 

Ja mam inny na to sposób, wymaga systematyczności:

-Nakładaj na wszystko projekcje zrozumienia

-chłoń wiele wiedzy (najlepiej przepuszczając tekst przez lektor który czyta bez emocji)

-afirmuj że wszystko rozumiesz, Twoją rekakcją na wszytko ma być "rozumiem"

rezultatem może być stan przez który już nie będziesz umiał się niczym cieszyć bo wszystko będzie dla Ciebie zrozumiałe, wyjałowione, będziesz zawieszony/nieobecny/niewzruszony.

 

Rozumiem że może chodziło Ci o uzyskanie czystego stanu świadomości? To inna droga zupełnie.

 

Temat się fajnie rozkręcił, początkowe wypowiedzi były śmieszne, później zaczeli pomagać i autor coś zrozumiał =]

 

I mam nadzieje że każdy będzie się bronił od takiej głupoty jak tłumienie emocji.

 

Fajny temat, rozwinę jeszcze coś o emocjach:

 

Nie ma czegoś takiego jak prymitywne uczucia.

Człowiek oprócz prymitywnych (też nie pasuję) obszarów mózgu jest wyposażony w wyżej rozwinięte moduły które umożliwiają analizę, rozsądek, logikę i pozwalają zaistnieć wyższym uczuciom, dzięki czemu możemy je rozumieć.

Dzięki rozumowi możemy nie ulegać uczuciom lecz kiedy nie rozumiemy sfery uczuciowej pojawiają się w nas sprzeczne uczucia.

Sfera uczuciowa jest głęboka. W podświadomości wyparte lub stłumione uczucia tworzą blokady które zaczynają nami sterować. Wtedy wewnętrzne tarcia tworzą uwarunkowania które podświadomie sterują nami. Może to osiągnąć głęboki wymiar wpływając na myślenie człowieka.

Pojawiają się wtedy mechanizmy neurotyczne które ujawniają się w formię niekontrolowanych złości, wybuchów których później żałujemy/nie rozumiemy, tworzą fałszywą świadomość, lęki, nerwicę, kształtują wir myślowy który zniekształca postrzeganie zjawisk/rzeczywistości, budują ścianę między nami, tworzą kompleksy i inne negatywy dzięki którym inni mogą nas kontrolować.

 

A kiedy rozumiemy je możemy wychodzić ponad uczucia, niestety wielu ludzi nie tyle co nie rozumie swoich uczuć ale nie są świadomi że uczucia nimi sterują.

Nie pracujący nad sobą człowiek może nosić w sobie te ładunki aż do śmierci które są jak punkty bólowe/newralgiczne budujące pancerz który oddziela ich od własnej natury tworząc mechanizmy obronne jego słabych stron. Wtedy działa on w brew sobie i nawet nie chce tego widzieć ponieważ konfrontacja z tym jest bolesna.

 

Ostatnio bardziej zdałem sobie sprawę z tego że emocje i myśli mogą być mocno ze sobą powiązane oraz jak mocno świadomość może być zabrudzona poprzez takie zaschnięte energie legające w podświadomości.

 

Można udawać mistrza próbując kontrolować uczucia i myśli, można stłumić je myśląc że się je rozumie.

Ale tylko prawdziwe oczyszczenie pozwoli świadomie kontrolować uczucia jak i myśli, tylko prawdziwe zrozumienie pozwala na wyjście ponad tą sferę.

 

BTW: Zastanawiam się czasem jak te szynszylowate dziewczyny czy techno ziomki którzy przeżywają jakieś plotki śmiejąc się głośno z jakiejś beki... no właśnie jak głęboko oni to przeżywają, czy tak pusto jak nie rzadko pusta jest treść ich rozmów.

Edytowane przez STRusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

A kiedy rozumiemy je możemy wychodzić ponad uczucia, niestety wielu ludzi nie tyle co nie rozumie swoich uczuć ale nie są świadomi że uczucia nimi sterują.

Nie pracujący nad sobą człowiek może nosić w sobie te ładunki aż do śmierci które są jak punkty bólowe/newralgiczne budujące pancerz który oddziela ich od własnej natury tworząc mechanizmy obronne jego słabych stron. Wtedy działa on w brew sobie i nawet nie chce tego widzieć ponieważ konfrontacja z tym jest bolesna.

Dokladnie tak jest u mnie brak checi naprawy siebie a gdy chcialbym to zmienic zlosc i ten bol w srodku odczuc moge, zapominam i trwam dalej az zycie sie skonczy nie bede odliczal a tylko staral sie by lepiej je przezyc u boku bliskich i tak czeste mysli ze lata pedza jak szalone nim sie obejrze kolejna dziesiatka przybedzie kilka ich i straosc do grobu szykowac sie trzeba. Moze kolejny etap bedzie lepsiejszy ja wiem ze i tak juz zawiele nie zmienie brak sily na zmiany by tylko dotrzec bez wiekszych porazek do mety.

 

BTW: Zastanawiam się czasem jak te szynszylowate dziewczyny czy techno ziomki którzy przeżywają jakieś plotki śmiejąc się głośno z jakiejś beki... no właśnie jak głęboko oni to przeżywają, czy tak pusto jak nie rzadko pusta jest treść ich rozmów.

 

Mnie serce az boli gdy mam czesto z takimi ludzmi doczynienia. Mysle czy oni maja swe zycia i uczucia potrafia sie troszczyc i kochac? myslec o innych ze gorzej im moze byc? czy tylko z niczego robia afere, gdy maja interes graja swe role i pozniej ukryc swych dwulicowych twarzy nie umieja lecz to plus dla Nich ze w klamstwie przynajmniej nie zyja, a tylko szyderczo sie smieja udajac ze oni nic nie wiedza..i co do gustow juz bez dyskusji kazdy lubi co lubi, czy techno czy hh bez roznicy niech slucha co chce. Czlowiek patrzacy i widzacy zdarzenia reagujacy uczuciem na krzywde lub rozumiejacy drugiego przekazujacego podobne odczucia z muzyka co dana chwile moze ozdobic pieknie jest wartosciowym czlowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby stać się kimś więcej niż człowiekiem , tego nie można osiągnąć nie kontrolując ich lub mając je.

 

dla mnie czlowiek pozbawiony emocji jest w jakis sposob kaleki, nie jest czlowiekiem a "maszyna" - brakuje mu najwiekszej sily przebicia - serca, uczucia

trzeba nad soba pracowac, ale nie przez odrzucenie tego, kim/czym jest czlowiek lecz akceptacje i prace nad soba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby stać się kimś więcej niż człowiekiem , tego nie można osiągnąć nie kontrolując ich lub mając je.

 

 

Kim więcej możesz stać się w materii, będąc człowiekiem?

 

Panowanie nad emocjami, kontrolowanie ich, to jedno.

Człowieczeństwo jest Twoim błogosławieństwiem i misją, a emocje to energia, bardzo charakterystyczna dla istoty ludzkiej. Nauka panowania nad emocjami jest jak najbardziej wskazana, ale nie jest to równoznaczne z tłumieniem ich.

Tłumienie emocji Cię osłabia.

A żeby umieć panować nad własnymi emocjami, najpierw trzeba je zrozumieć. Przedtem jednak trzeba zrozumieć siebie i swoje reakcje.

 

Gdy zrozumiesz siebie.. w istocie - dotrzesz do Mądrości, która jest w Tobie, a na której 'głos' tak często jesteśmy głusi ...

 

Panowanie nad emocjami jest równoznaczne z oswojeniem ich.... Nie chodzi o to, aby się ich wyzbyć, bo całkowicie wyzbyć się z nich nie da. Nie istnieje człowiek pozbawiony emocji.

Emocje są różne - różnie mogą być interpretowane, jako złe czy dobre. Jednakże ich źródło jest neutralne. I skoro są naturalną częścią istoty ludzkiej i jednym z czynników tworzących jej esencję - warto uczyć się je rozumieć i oswajać ... To bardzo ułatwi życie ...

Edytowane przez Nereida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emocji chcesz się pozbyć??? ehhh...wiesz co piszesz??

 

Emocje to bardzo cenny dar...wielu by chciało je mieć...a Ty je chcesz odrzucić,tak sobie??

 

Jak sie nie umie nad nimi panować to się później zakłada głupie topicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emocje nasi ,najlepsi nauczyciele ,to tak jakby ,mówiąc poetycko ( Bóg miał swoich synów i córki , i posługiwał się emocjami "w nas" byśmy go mogli zrozumieć )

synowie -gniew,strach,złość,mądrość ,smutek .

córki- nadzieja,zazdrość ,radość,obawa,pokora ,radość .

 

I nie jest możliwe pozbywać się czegoś takiego jak emocje ,które uczą nas jak stać się człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jest u mnie brak checi naprawy siebie a gdy chcialbym to zmienic zlosc i ten bol w srodku odczuc moge, zapominam i trwam dalej az zycie sie skonczy nie bede odliczal a tylko staral sie by lepiej je przezyc u boku bliskich i tak czeste mysli ze lata pedza jak szalone nim sie obejrze kolejna dziesiatka przybedzie kilka ich i straosc do grobu szykowac sie trzeba. Moze kolejny etap bedzie lepsiejszy ja wiem ze i tak juz zawiele nie zmienie brak sily na zmiany by tylko dotrzec bez wiekszych porazek do mety.

Świadomość/obserwacja... a wiele z tego samo się oczyści.

Wiedzieć że o wszystkim sam decydujesz znaczy mieć bardzo czystą świadomość. Siłę uzyskuj z marzeń :)

Najlepszym na rozpuszczanie blokad jest bezwarunkowe pokochanie siebie i bliskich, przytulenie i przebaczenie... poprzez zrozumienie i zaakceptowanie dramatu w jakim żyliśmy dotychczas, jakim mogła być nasza rodzina, sytuacje które nas zamknęły na pewne możliwości...

Obejrzenie rodzinnych zdjęć z dzieciństwa wiele pomaga. Przedstawienie sobie sytuacji które są dla nas bolesne. Spróbować uświadomić autorom naszej krzywdy ich ciemną stronę, czy to rodzicom czy rodzeństwu. Uzdrowić sytuacje szczerą rozmową, przytuleniem, wypłakaniem się.

 

Mysle czy oni maja swe zycia i uczucia potrafia sie troszczyc i kochac? myslec o innych ze gorzej im moze byc? czy tylko z niczego robia afere, gdy maja interes graja swe role i pozniej ukryc swych dwulicowych twarzy nie umieja

Mają życie lecz ono jest sterowane bardziej z zewnątrz, zawieszenie świadomości na sprawach tylko zewnętrznych pokazuje ucieczkę od siebie. Wpasowanie w struktury zewnętrzne (grupy, subkultury) tam gdzie będzie można wygodnie adorować swoim idolom czy pluć jadem w wspólnych wrogów. Brak wglądu w to co ich drażni, co wywołuje mechaniczne reakcje.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje taki sposób by pozbyć się emocji. Już za czasów II wojny testowano go na ludziach. Test ten polegał na tym by uzyskać żołnierza doskonałego który nie cofnął by się przed niczym. Ostatecznie uznano to za nie etyczne a co zwłaszcza za nie ludzkie, i słuch zaginą o tego typu eksperymentach. Jednak nadal odbywają się w bogatych klinikach.

 

Jednak zastanów się i popatrz na to z innej strony bez emocji nie będziesz w stanie podejmować żadnych decyzji, staniesz się posłusznym żołnierzem, staniesz się czymś jedynie podobnym do człowieka, lecz wybór należy do Ciebie od początku do końca.

Życie niestety nie jest filmem czy grą która można zmienić czy cofnąć.

Podejmując decyzje myśl o tym jak ona wpłynie na resztę Twojego życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...