Jump to content
Marcin

23 lutego

Recommended Posts

Marcin

Dyskusja na temat osob urodzonych 23 lutego :

 

Rozsądny, ostrożny - przejawia pewność siebie, jaką zawdzięcza swej naturze rozważnej i roztropnej. Łączy stałość charakteru z dużą inteligencją. Jego skłonności są dość pokojowe: raczej będzie znosić nieprawości i przykrości, aniżeli walczyć o słuszną sprawę. Dzieje się to jednakże bynajmniej nie z powodu jego obojętności. Jest on bowiem na to zbyt wrażliwy, aby w życiu mógł pozostać obojętny lub nie chciał się o coś troszczyć. Owszem - nieraz zdolny jest do okazywania silnej zazdrości i niepokoju o los swych bliskich. Jednakże w jego naturze leży dużo wrodzonej bierności - nie chce znosić niepokojów i wysiłków, jakie pociągnęłaby za sobą walka o słuszną sprawę. Ma subtelne pomysły i okazuje talenty artystyczne, a wszystko co romantyczne i uduchowione - wywiera na niego wpływ przyciągający. Czego się strzec winien. Wiele osób tak urodzonych marnuje swe wielkie zdolności - gdyż nie są w stanie skoncentrować się i nie potrafią opanować swych zmysłowych skłonności, przebierając miarę w życiu, a również poddają się zbyt łatwo apatii lub zachowują biernie. Gdy wola takiego człowieka jest słaba, życie może znieść ją całkowicie. Gdy jednak wola jego się wzmacnia - wówczas łatwo robi karierę. Ma on bowiem wielkie zdolności i talenty , które przejawiają się już u dzieci. Rodzice i wychowawcy mogą im oddać wielkie usługi przez rozwój wrodzonych zdolności i wychowanie staranne. Charakter takiego człowieka jest najczęściej zamknięty w sobie. W życiu osiąga zazwyczaj zwycięstwo nad wrogami i powodzenie. Wadą tych urodzin jest niewątpliwie zbyt wielka wrażliwość. Taki człowiek nie tylko odbija na sobie wszelkie wydarzenia i nastroje jak zwierciadło - ale po prostu jak gąbka - wchłania je w siebie. Toteż na niższych stadiach rozwoju ludzie ci są dość zmienni - zależnie od wpływów jakim podlegają i nieraz może się wydawać, że ich podstawy moralne zarówno jak i zasady życiowe są dość niepewne.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
werona

Ce****e ich duża inteligencja. Przestrzegają swoich zasad życiowych, które są zawsze szlachetne. Więcej przeżywają w duszy niż w rzeczywistości. To wielcy romantycy, bujający często w obłokach. W odróżnieniu od innych osób tego pokroju są dość roztropni i nieraz zaskakują praktycznym punktem widzenia. Na co dzień bardzo subtelni i delikatni. W przypadku kłopotów własnych lub innych bywają przewrażliwieni. Miewają często stany apatii, którym towarzyszą nastroje pesymistyczne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
cisza04

A to dzień urodzin mojej przyjaciółki. Wszystko co subtelne i nie razące w niej właśnie się nagromadziło lecz stany apatii i bierności są straszliwym ciężarem..nad którym nie potrafię zapanować..mimo wielkiej chęci. Zdolna nieprzeciętnie.. dotąd niepotwierdzone..mądra niezwykle..z tej mądrości korzysta wiele osób ..a,że jest lustrem wydarzeń w swoim otoczeniu bliskim, zaprzeczyć nie zdołam. Mam tylko nadzieję,że z wiekiem wszystko to co potrzebne ,by na powierzchni się utrzymać tylko się wzmocni . :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...