Jump to content

23 lutego


Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat osob urodzonych 23 lutego :

 

Rozsądny, ostrożny - przejawia pewność siebie, jaką zawdzięcza swej naturze rozważnej i roztropnej. Łączy stałość charakteru z dużą inteligencją. Jego skłonności są dość pokojowe: raczej będzie znosić nieprawości i przykrości, aniżeli walczyć o słuszną sprawę. Dzieje się to jednakże bynajmniej nie z powodu jego obojętności. Jest on bowiem na to zbyt wrażliwy, aby w życiu mógł pozostać obojętny lub nie chciał się o coś troszczyć. Owszem - nieraz zdolny jest do okazywania silnej zazdrości i niepokoju o los swych bliskich. Jednakże w jego naturze leży dużo wrodzonej bierności - nie chce znosić niepokojów i wysiłków, jakie pociągnęłaby za sobą walka o słuszną sprawę. Ma subtelne pomysły i okazuje talenty artystyczne, a wszystko co romantyczne i uduchowione - wywiera na niego wpływ przyciągający. Czego się strzec winien. Wiele osób tak urodzonych marnuje swe wielkie zdolności - gdyż nie są w stanie skoncentrować się i nie potrafią opanować swych zmysłowych skłonności, przebierając miarę w życiu, a również poddają się zbyt łatwo apatii lub zachowują biernie. Gdy wola takiego człowieka jest słaba, życie może znieść ją całkowicie. Gdy jednak wola jego się wzmacnia - wówczas łatwo robi karierę. Ma on bowiem wielkie zdolności i talenty , które przejawiają się już u dzieci. Rodzice i wychowawcy mogą im oddać wielkie usługi przez rozwój wrodzonych zdolności i wychowanie staranne. Charakter takiego człowieka jest najczęściej zamknięty w sobie. W życiu osiąga zazwyczaj zwycięstwo nad wrogami i powodzenie. Wadą tych urodzin jest niewątpliwie zbyt wielka wrażliwość. Taki człowiek nie tylko odbija na sobie wszelkie wydarzenia i nastroje jak zwierciadło - ale po prostu jak gąbka - wchłania je w siebie. Toteż na niższych stadiach rozwoju ludzie ci są dość zmienni - zależnie od wpływów jakim podlegają i nieraz może się wydawać, że ich podstawy moralne zarówno jak i zasady życiowe są dość niepewne.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Ce****e ich duża inteligencja. Przestrzegają swoich zasad życiowych, które są zawsze szlachetne. Więcej przeżywają w duszy niż w rzeczywistości. To wielcy romantycy, bujający często w obłokach. W odróżnieniu od innych osób tego pokroju są dość roztropni i nieraz zaskakują praktycznym punktem widzenia. Na co dzień bardzo subtelni i delikatni. W przypadku kłopotów własnych lub innych bywają przewrażliwieni. Miewają często stany apatii, którym towarzyszą nastroje pesymistyczne.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

A to dzień urodzin mojej przyjaciółki. Wszystko co subtelne i nie razące w niej właśnie się nagromadziło lecz stany apatii i bierności są straszliwym ciężarem..nad którym nie potrafię zapanować..mimo wielkiej chęci. Zdolna nieprzeciętnie.. dotąd niepotwierdzone..mądra niezwykle..z tej mądrości korzysta wiele osób ..a,że jest lustrem wydarzeń w swoim otoczeniu bliskim, zaprzeczyć nie zdołam. Mam tylko nadzieję,że z wiekiem wszystko to co potrzebne ,by na powierzchni się utrzymać tylko się wzmocni . :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...