Skocz do zawartości

2 marca


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Dyskusja na temat osob urodzonych 2 marca :

 

Jego życie duchowe może osiągnąć wysoki rozwój. Przejawia wówczas miłosierdzie, sprawiedliwość jak również delikatność, pokójowość i współczucie dla cierpień innych ludzi. Lojalny w stosunku do swych przyjaciół - popiera ich czy w dobrym czy w złym. Ponieważ nie widzi błędów w postępowaniu osób, które kocha i zbytnio wierzy ich słowom lub obietnicom - stanowi to nawet - do pewnego stopnia ujemną cechę jego charakteru. Interesuje go nie tylko strona zewnętrzna życia, ale również i treść wewnętrzna oraz przeżycia duchowe. Pragnie przeniknąć zjawiska życiowe i odkryć ich treść istotną, doszukując się działania sił psychicznych i przyczyn zasadniczych. Trzeba dodać, że przy tym wszystkim wykazuje doskonałe zdolności do interesów oraz zamiłowania kolekcjonerskie. Jego zwykła giętkość psychiczna i umiejętność dostosowywania się do warunków pozwala mu na zrozumienie i odczucie wewnętrzne wszelkich przejawów życia. Należy jednak zastrzec, że wszystkie powyższe określenia odnoszą się do typów wyższych, tj. bardziej rozwiniętych jednostek. Typ nierozwinięty - jest również wrażliwy i przejmujący się wszystkim co dzieje się dookoła, ale nie interesuje się sprawami ogólno ludzkimi i nie wykazuje szerszych zainteresowań - raczej prowadzi życie dość bierne, dając się unosić namiętnościom i okazując w życiu chwiejność i niezdecydowanie. Taki człowiek pierwotny przejawia czasami niezwykły upór, niedostępny żadnym argumentom logicznym i nie da sobie wówczas nic wytłumaczyć. Im więcej go przekonywać - tym większą nieustępliwość okazuje. Trzeba dodać, że w sprawach umysłowych nie wykazuje wówczas zbytniej konsekwencji. Gdy przyswoi sobie wreszcie jakiś pogląd, który uprzednio zwalczał zaciekle - od razu poczyna twierdzić, że zawsze w to właśnie wierzył jak najgłębiej. Co mu grozi. Ma wielkie aspiracje życiowe i przeważnie udaje mu się osiągnąć jakieś lepsze stanowisko. Gdy jednakże już wzniesie się wysoko -może się okazać, że właśnie wówczas zagrozi mu niebezpieczeństwo katastrofy, a w życiu jego mogą występować wtedy zamieszki i przykrości.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Mają zbyt bogate życie wewnętrzne by szczegółowo wnikać w sprawy dnia codziennego. Są niewątpliwie inteligentni. W swoim postępowaniu kierują się poczuciem sprawiedliwości. W przyjaźni i przymierzach są lojalni. Dużą wagę przykładają do uczucia i przy wyborze konkretnej działalności kierują się często tym kryterium. Na co dzień są pogodni, weseli i niefrasobliwi. Zbyt łatwo jednak dają wiarę innym. Nieraz graniczy to z naiwnością. Przy słowach krytyki pozostają w uporze i robią niejednokrotnie na przekór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Lojalny w stosunku do swych przyjaciół - popiera ich czy w dobrym czy w złym.

Absolutnie lojalność to jedna z najważniejszych dla mnie wartości.

Ponieważ nie widzi błędów w postępowaniu osób, które kocha i zbytnio wierzy ich słowom lub obietnicom - stanowi to nawet - do pewnego stopnia ujemną cechę jego charakteru.

No niestety, często tłumaczę złe postępowanie moich przyjaciół i je usprawiedliwiam - wyjątkiem są zachowania względem mnie, jeden raz mogę wybaczyć drugi nie ma opcji [chociaż są wyjątki :) ]

Pragnie przeniknąć zjawiska życiowe i odkryć ich treść istotną, doszukując się działania sił psychicznych i przyczyn zasadniczych.

Wszędzie szukam drugiego znaczenia, każdej rzeczy próbuję dodać nadziemską interpretację więc prawda.

Trzeba dodać, że przy tym wszystkim wykazuje doskonałe zdolności do interesów oraz zamiłowania kolekcjonerskie.

Kolekcjonowanie hmm tak też coś w tym jest, szczególnie ubrań i książek :)

 

Mają zbyt bogate życie wewnętrzne by szczegółowo wnikać w sprawy dnia codziennego. Są niewątpliwie inteligentni. W swoim postępowaniu kierują się poczuciem sprawiedliwości. W przyjaźni i przymierzach są lojalni. Dużą wagę przykładają do uczucia i przy wyborze konkretnej działalności kierują się często tym kryterium. Na co dzień są pogodni, weseli i niefrasobliwi. Zbyt łatwo jednak dają wiarę innym. Nieraz graniczy to z naiwnością. Przy słowach krytyki pozostają w uporze i robią niejednokrotnie na przekór.

 

Wierzę wszystkim i faktycznie jestem aż zbyt ufna. Oj robienie na przekór i upór :) Po trupach ale do celu niestety, czasami kosztem nerwów i zdrowia ale swojego muszę dopiąć. Wolę żeby wszystko było zgodne z moim poczuciem sprawiedliwości to fakt, nawet wysyłając zaproszenie nie pomijam osób które i tak wiem, że raczej się nie pojawią z różnych względów, ale żeby było sprawiedliwie... Raczej jestem śmiejącą się wiecznie rozczochranym korbiszonkiem. Co do uczuć, czasami mam wrażenie, że odległość między moim sercem a rozumiem to najdłuższa w naszym kosmosie.

 

 

Bardzo trafne opisy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...