Jump to content

18 marca


Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat osob urodzonych 18 marca :

 

Jego natura wykazuje pewną podwójność. Z jednej strony jest to człowiek niezwykle aktywny, ambitny, przebiegły, bystry, o dużych zdolnościach dyplomatycznych, pragnący stać na czele i przewodzić nad innymi i dążący do tego, aby kierować się w życiu logiką. Z drugiej znowu strony - okazuje dużą wrażliwość, nerwowość, poddaje się wpływom uczuć i rozrzewnienia i pozwala otoczeniu oddziaływać na siebie. Dobroduszność łączy się w nim z podstępnością i przebiegłością. Taka podwójność natury wywołuje niezrównoważenie charakteru, co połączone bywa z nagłymi wybuchami gniewu. Udręczają go również stany niepokoju, troski i ogólnej konfuzji. Zdrowie jego jest dość delikatne; łatwo się zaziębia, a stany niepokoju psychicznego odbijają się ujemnie na organizmie. W chorobie jest niecierpliwy i podrażniony; łatwo się przejmuje i oczekuje najgorszych wyników. Co mu grozi. Że nic go nie potrafi doprowadzić do doskonałości i nie rozwinie odpowiednio swych zdolności, a to dzięki brakom psychicznym lub wadom charakteru. Ma on jakieś tajne zamiary, lub ukryte pomysły, które są z gruntu fałszywe i dzięki temu wszystkie dobre intencje i wysiłki mogą pójść na marne. Do czego powinien dążyć. Do skoncentrowania się i milczenia - przez co osiągnie potęgę wewnętrzną. Powinien również nauczyć się sztuki doskonałego wypoczynku przy całkowitym spokoju nerwów, co bardzo dodatnio może wpłynąć na jego zdrowie. Jak wychować dziecko dziś urodzone. Rodzice i wychowawcy powinni przede wszystkim przyuczać takie dziecko do życia realnego i nie pozwalać mu żyć zbytnio wyobraźnią. Jego zdolności umysłowe są bardzo duże, okazuje ono czujność, bystrość, zdolności organizacyjne, ale dzięki intensywnemu życiu psychicznemu ma zawsze tendencje do przesady i powiększania każdego faktu pod wpływem wyobraźni. Jest ono równie dumne jak i wrażliwe - nie pozwala się ograniczać i nie lubi kontroli. Toteż niechaj samo zbiera swe doświadczenia życiowe i uczy się liczyć z realnościami życia. Zamiast odciągać go od rozpalonego żelaza, do którego biegnie - lepiej pozwolić mu się sparzyć. Przykre doświadczenie będzie skuteczną nauką na przyszłość.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

bardzo dobrze napisane ! .. sie zgadza ''nie pozwala się ograniczać i nie lubi kontroli'' ...''Zamiast odciągać go od rozpalonego żelaza, do którego biegnie - lepiej pozwolić mu się sparzyć. Przykre doświadczenie będzie skuteczną nauką na przyszłość.'' .. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 8 months later...

Mój syn dokładnie taki jest,jak w opisie,do tego jeszcze charyzmatyczny,szalony,nieprzewidywalny,odważny,bezczelny,osiągający bez wysiłku spektakularne sukcesy,a jednocześnie spragniony,głodny miłości i ciepła.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Na brak efektów nie mogą narzekać. Przychodzą im łatwiej niż innym, tym bardziej, że urodzeni w tym dniu odznaczają się bystrym umysłem i umiejętnością praktycznego działania. Każdy problem poddają logicznym rozważaniom. Ich głównym atutem jest jednak przebiegłość. Są niezwykle aktywni i ambitni w dążeniu do celu. Przez otoczenie nie są lubiani. Muszą wyzbyć się podstępności i pohamować wybuchy niezadowolenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 years later...
Guest kasiaola2

Prawda,całowicie się zgadzam,do tego są tak przebiegli ,ze mimo iż przez ludzi nielubiani potrafią im robić złudzenia i kupowac sztuczną dobrocią....przez to,że nie mają chyba prawdziwych przyjaciół,ciągle szukają nowych znajomych,nie kierując się nawet przy wyborze określonymi typami......dokładnie jako dwulicowych ,fałszywych można ich określic.....może nie każdy zdobędzie najwyższy poziom bezczelności czy fałszu,zakłamania,ale potrafią wymyślac niestworzone historie i bronić ich do końca....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...