Jump to content

27 marca


Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat osob urodzonych 27 marca :

 

Mądry, opanowany, oszczędny, ostrożny i przewidujący - potrafi utrzymać się w cuglach i czujny jest wobec swych wrogów. Wie do czego dąży, ma stałe poglądy i cele. Charakter jego wykazuje kontrasty niezwykłe. Na ogół jest dość niecierpliwy - a wobec osób kochanych potrafi okazywać powolność i cierpliwość, graniczącą nieraz z nierozsądkiem. Mimo swej niezwykłej przenikliwości przyjmuje różne wykrętne wymówki i oszukańcze tłumaczenia innych z udaną łatwowiernością. Nawet w największych niebezpieczeństwach życiowych nie opuszcza go wielka przytomność umysłu i chytrość, dzięki czemu szczęśliwie wychodzi z każdej przygody. Jest pełen ekspansji i nieraz przecenia swe siły. Trzeba przyznać, że mu się dość dobrze wiedzie w życiu - ale to może właśnie w nim rozwinąć nieostrożność i skłonność do zbytniego ryzyka - co w rezultacie może dać potem straty lub niepokoje nerwowe. Pod względem zdrowia fizycznego i energii jest to typ bardzo udany, ale niebezpieczeństwem jego może właśnie stać się nadmiar sił żywotnych i ekspansji fizycznej. Toteż nieraz z powodu przepracowania musi odbywać kurację wypoczynkową, co przy jego nadmiernej aktywności jest bardzo męczące. Co mu grozi. Ponieważ pragnie zawsze przeprowadzić swe zamiary - nieraz mimo całkowicie niesprzyjających okoliczności i wbrew wszelkim przeszkodom, a nawet i w czasie do tego nieodpowiednim - nierzadko narażony zostaje na dotkliwe rozczarowania. Dalszymi konsekwencjami takich niepowodzeń mogą być gniew, niecierpliwość, podrażnienie, a wszystko wreszcie może się skończyć na bólach głowy lub newralgii. Nadmierny entuzjazm, jaki ożywia takiego człowieka, może stanowić dlań niebezpieczeństwo, gdy silnie się przejmuje jakąś ideą. Łatwo wówczas może wpaść w fanatyzm lub w monomanię. Kto urodził się w tym dniu potrafi bronić się skutecznie przeciw wszelkim atakom nie narażając się nikomu. Osiąga wreszcie swe zamierzenia i cele, ale więcej dzięki temu, że unika ostrożnie niebezpieczeństwa, aniżeli przez jakieś poczynania agresywne lub akty przemocy.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Właściwie to sie ze mną zgadza. Zastanawia mnie tylko ta chytrosc , cyt: "w największych niebezpieczeństwach życiowych nie opuszcza go wielka przytomność umysłu i chytrość, dzięki czemu szczęśliwie wychodzi z każdej przygody". Nie jestem chytra...raczej przebiegła.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Swoim zachowaniem potrafią stworzyć fałszywy obraz własnego charakteru. Z jednej strony są mądrzy i właściwie rozumieją życie. Potrafią wiele spraw przewidzieć i uniknąć dzięki temu zaskoczenia. Zanim podejmą jakieś działania wcześniej badają grunt, potem posuwają się niezwykle ostrożnie. Najczęściej mają z góry założone cele i przez znaczną część swojego życia dążą do ich realizacji. Również raz wyrobionych poglądów szybko nie zmieniają. Z drugiej strony brak jest im cierpliwości, bywają łatwowierni i naiwni, często unoszą się ambicją i porywają na sprawy przekraczające ich możliwości.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...