Skocz do zawartości

Różnica wieku w związku


Camilla

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym wiedzieć jak oceniacie związek partnerski gdy róznica wieku między partnerami wynosi jakieś 10 lat i to wtedy gdy kobieta jest starsza od mężczyzny. Czy podświadomie traktuje swojego faceta jak syna, a on jak matkę? Czy taki związek moze być szczęśliwy?. A może znacie jakieś przykłady ze swego życia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość katrionka

u mnie sytuacja wygląda trochę inaczej jestem młodsza od mojego mężczyzny o 5 lat lecz ma on tzw "duszę dziecka" czyli rozum nastolatka;) i czasem mam wrażenie, że zamiast być jego partnerką jestem matką.., ale ogólnie jeżeli się kochacie..wiek to żadna przeszkoda;) na prawdę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się. To u męzczyzn częste:)

A co do tematu pytanie czy taki związek może być szczęśliwy to takie trochę wróżenie z fusów(choć do samej techniki wrózenia z fusów nic nie mam:)). Wszystko zalezy czego ludzie od związku oczekują. Znam kobiety, którym matkowanie partnerowi jest na rekę i męzczyzn na tyle zagubionych wewnętrznie, że im taka relacja odpowiada. Ale róznic może być więcej. Ja np. coraz częściej myslę o założeniu rodziny i posiadaniu potomstwa. Z kobietą 36-letnią(mój wiek + 10) niekoniecznie byłoby to realne , więc taka relacja jak dla mnie odpada. Ale ktos inny w moim wieku nie miałby nic przeciwko temu i z pewnością potrafiłby stworzyć pozytywną relacją nawet z kobieta starsza o lat 20:)

 

Byłoby to kompletnie nierealne,bo chyba nie sądzisz,że kobieta 36 letnia zwróciłaby uwagę na takiego starca jak Ty Szamanie :P Jeżeli pomiędzy istotami jest porozumienie kosmiczne, to można stworzyc poztywną relację nawet z chomikiem. Bez względu na jego wiek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam z Szamanem.

Każdy związek może być szczęśliwy - to fakt. Ale to nie znaczy, że każdy człowiek nadaje się do każdego związku :) Osobiście nie widzę siebie w związku z dużo starszą kobietą ze względu właśnie na oczekiwania od życia. Ja owszem, chciałbym założyć rodzinę, ale... jeszcze nie teraz, a gdyby kobieta była dużo starsza, mogłaby myśleć o tym już teraz. Itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni wszyscy jak sa zakochani to maja od 5ciu do 15 lat ;). I to jest fajne!!!

Oj Elektra :foch: nie przesadaj :lol: nie tylko oni :lol: one też (niektóre) tak mają , a do tego wcale nie muszą być zakochane :hahaha:

Na przykład weż mnie :) - metrykalnie, zaraz, zaraz :mysli: ile to ja mam? :lol: aaaaa już nie pamiętam - zapomiałam :figielek::piwo:

Edytowane przez Aura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 - letni starzec.Hmmmm.. To ciekawe:)

 

Szaman ja cię prosze zacznij czytać uważnie :lol::lol::lol:

A tu (cyt. poniżej) to niby co napisałeś? :wysmiewacz:

 

 

Ja np. coraz częściej myslę o założeniu rodziny i posiadaniu potomstwa. Z kobietą 36-letnią(mój wiek + 10) niekoniecznie byłoby to realne , więc taka relacja jak dla mnie odpada.

 

 

Czyli :mysli: mój wiek to + 10 , czyli kobieta 36 a ty +10 to = 46 tak wychodzi :lol:

 

:412yk9:no i wyszło, że masz 46

 

To nawet jak dla mnie :_zalamka: za dużo - gustuje w młodszych :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camilla Mam w rodzinie parę gdzie kobieta jest o 8 lat starsza od mężczyzny. Ona ma 37lat ,a on ma 29lat . Są ze sobą już około 6 lat i różnie bywa miedzy nimi (nie ma idealnych par),ale w moi m odczuciu są szczęśliwi.

 

Czy podświadomie traktuje swojego faceta jak syna, a on jak matkę?

W przypadku jaki mam w rodzinie ,to tego bym tak nie określiła .

 

Tutaj dużo zależy raczej od tego jacy jesteśmy i jakie cechy ma większości nasza osobowość .Są ludzie bardziej lub mniej ciepli , bardziej lub mniej zaradni .Kto i czego szuka w związku , bo jak wiadomo jedni maja w sobie uległość, a drudzy dominowanie .

Nie ma na to reguły .

Czy taki związek moze być szczęśliwy?

Pewnie że może być szczęśliwy ale i nie musi .

To zależny jak zwykle od dobrania się i to co potrafimy dać drugiej osobie .

 

Jeśli w związku kobieta jest starsza dajmy na to o 10 lat - a mężczyzna nie będzie umiał pokazać jej w codziennym życiu, że to ona jest dla niego najważniejsza i najpiękniejsza -to kobieta może nosić w sobie strach, że zostanie zdradzona dla młodszej i bardziej atrakcyjnej kobiety . I tak samo sytuacja może wyglądać w odwrotnej sytuacji, gdy to mężczyzna jest starszy od kobiety .To starsze może czuć się mało atrakcyjne, a to młodsze może być zmęczone ciągłym staraniem.Od obojga jest wymagane większe zaangażowanie.

 

Ale tak naprawdę, gdy się kocha prawdziwie to nie trzeba się starać ,bo oboje czują to co powinni czuć . Miłość ,bezpieczeństwo i wzajemna akceptacja .

 

Jest jeszcze inna sprawa - kobiety jak i mężczyźni mogą się wiązać ze znacznie starszymi od siebie partnerami dla sławy i pieniędzy, ale to już inna para kaloszy i tu nie ma mowy o miłości ,a jedynie o zauroczeniu i nie jednokrotnie tylko w portfelu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze presja społeczeństwa. Ludzie łatwiej akceptują związek młodszej kobiety i straszego mężczyzny, niż odwrotnie.

Fakt, nie da się zaprzeczyć, ale....

 

Jeśli miłość jest prawdziwa, a oni zdeterminowani, nie ulegający wpływom i presjii otoczenia to się uda.

Natomiast gdy jest to chwilowe zauroczenie to wiek i tak nie ma znaczenia, bo uczucia "rozwieje wiatr" więc podsumowując.

Gdzie jest miłość prawdziwa, szczęście, szacunek, wspieranie się to jak to mówią

 

KTO SOBIE POMAGA, TEMU POMAGA SAM STWÓRCA

 

tak więc :jezyk2:

DLA CHCĄCEGO NIC TRUDNEGO

PROŚCIE, A BĘDZIE WAM DANE

 

Więc 3mam kciuki za wszystkich poszukująścych

ZNAJDZŹCIE PRAWDZIWĄ MIŁOŚĆ, PRAWDZIWA NIE PYTA O WIEK :_okok::uscisk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buhaha....Aura. Napisałem"Mój wiek +10" odnośnie tego, czy mógłbym stworzyc związek z kobietą o 10 lat starszą ode mnie.Tak jak w poście tytułowym w temacie. Mam lat 26:)

Stąd cytat:"Ja np. coraz częściej myslę o założeniu rodziny i posiadaniu potomstwa. Z kobietą 36-letnią(mój wiek + 10) niekoniecznie byłoby to realne , więc taka relacja jak dla mnie odpada".

 

Aj to Ty wyrażaj się jaśniej, bo zmyliłeś :D Ale byc może Twoja dojrzałośc kształtuje się na poziomie 46 latka, choc jeżeli chodzi o dojrzałośc płci przeciwnej,to wolę się nie wypowiadac,bo mogłabym byc szalenie nieobiektywna. Moje relacje z chomikami i innymi tego typu stworami kształtują się bardzo pozytywnie, nie jadam braci mniejszych, więc chociażby z tego powodu mają prawo czuc się szczęśliwe, co jest i moim szczęsciem :) Bo właściwie w relacjach między istotami, chodzi o to, żeby nikt nikogo nie zjadł. Najpierw szacunek do drugiej osoby,do jej odrębności jako człowieka, do tego kim jest,do tego co robi, potem cała reszta. Najpierw lubic, bo samo kochac to może byc za mało,jeśli nie ma koleżeństwa, jeśli nie ma przyjaźni, jesli nie ma rozmowy. Różnica wieku nie ma znaczenia, ale oczywiście jak najbardziej masz prawo domagac się takiej różnicy i w taką stronę jaka Ci tylko pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buhaha....Aura. Napisałem"Mój wiek +10" odnośnie tego, czy mógłbym stworzyc związek z kobietą o 10 lat starszą ode mnie.Tak jak w poście tytułowym w temacie. Mam lat 26:)

Stąd cytat:"Ja np. coraz częściej myslę o założeniu rodziny i posiadaniu potomstwa. Z kobietą 36-letnią(mój wiek + 10) niekoniecznie byłoby to realne , więc taka relacja jak dla mnie odpada".

 

Oj szamanie każdy rozumuje po swojemu, a jak widać nie tylko ja tak odebrałam nie napisałeś do mojego + 10

:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie można tworzyć wiele wywodów.

Powiem tak, jeśli para się dopełnia i są szczęśliwi gdyż jedno zaspokaja potrzeby drugiego i na odwrót. Nie widzę problemów. Pamiętajmy że rozwój duchowy czy psychiczny do indywidualna sprawa. Możemy spotkać 16-latka o zachowaniu 30-letniego mężczyzny. Albo 30 letniego mężczyznę o zachowaniu 16 latka. To już kwestia indywidualna. Ważne jest to by jedno zaspokajało potrzeby drugiego i na odwrót. Miłość. Wtedy różnica wieku to, tylko papier dla takich ludzi. Lecz to mniejszość.

Niestety w większości nie zawsze partner utrzymuje swój poziom rozwoju adekwatny do poziomu drugiego partnera, przez co na dłuższą metę tworzą się problemy.

Pamiętać także należy o sferach seksualnych. Które na dłuższą metę będą stwarzać przejściowe, lub stałe problemy. Często to właśnie ona odpowiada za problemy w związku. Szczególnie z dużą różnicą wieku. Bo seksualność kształtuje się indywidualnie, przez całe życie.

Np. Partnerka 10 lat starsza będzie miała mniejsze libido aniżeli partner 10 lat młodszy. Co może prowadzić do konfliktów lub zdrady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Szamana ,,opis,, jego wieku pomimo malusiego zakrecenia;-)bo o to wlasnie chodzilo byl pomimo wszystko czytelny.Wiedzial dokladnie w jaki sposob ,,ubiera,,slowa.

Moim skromnym zdaniem roznica wieku nie ma zadnego znaczenia .

No ale to jest sprawa indywidualna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Szamana ,,opis,, jego wieku pomimo malusiego zakrecenia;-)bo o to wlasnie chodzilo byl pomimo wszystko czytelny.Wiedzial dokladnie w jaki sposob ,,ubiera,,slowa.

Moim skromnym zdaniem roznica wieku nie ma zadnego znaczenia .

No ale to jest sprawa indywidualna

 

To co np. dla Szamana w danym momencie jest jasne, niekoniecznie musi byc dla innych i vice versa. A dyskusje polegają między innymi na wyjasnieniu sobie ewentualnych niejasności, co Szaman już chyba uczynił z szerokim uśmiechem. Bo w życiu też i o uśmiech chodzi. Powagi jest aż za dużo. Ja nie wiem skąd Ty wiesz w jaki sposób on, czy ktokolwiek inny dobiera sobie słowa, bo ja na przykład nie wiem na jakiej zasadzie robisz to Ty, a już na pewno nie wiesz na jakiej zasadzie robię to ja. Tego nie wie nikt moja Droga. Bo z kolei moim skromnym zdaniem to jest również sprawa indywidualna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuuuu, laverita ale powialo mrozem........Ile ,,naboi w tym karabinie,,

Wiesz strasznie osobiscie odebralas moj wpis .No ale to rowniez sprawa indywidualna ;-)

pzdr

Ps .tak przy okazji wspominasz o usmiechu .wiec ja tobie mniej powagi a wiecej tego wlasnie od ucha do ucha zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa bardzo indywidualna. Osobiscie znam szczesliwe zwiazki kobiet z duzo mlodszymi mezczyznami, ale na pierwszy rzut oka stawia sie pytanie, czy aby na pewno intencje tego pana sa szczere i czy nie leci np. na kase. W zasadzie, to jak kobieta jest duzo mlodsza od mezczyzny tez tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś, kiedy ludzie żyją do 65-90 lat, a ich wygląd odzwierciedla wiek, te 10 lat różnicy wieku może wydawać się znaczące.

 

Naukowcy pracują nad zapobieganiem starzeniu się. A co, jeśli za kilkanaście-kilkadziesiąt lat będziemy mogli wyglądać na tyle lat, ile zechcemy, a proces starzenia się też zostanie znacznie spowolniony?

 

Znacznie większy wybór atrakcyjnych, szczęśliwych, zadowolonych ze swojego wyglądu partnerów.

 

Związek z kimś znacznie młodszym może być wówczas na porządku dziennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znacznie większy wybór atrakcyjnych, szczęśliwych, zadowolonych ze swojego wyglądu partnerów.

 

 

Tak i więcej zdrad , większa konkurencja , większa fascynacja ciałem a nie wnętrzem człowieka . Wszytko pięknie i ślicznie ale czy nie powierzchownie ?... i czy trwale i szczerze ?

:chytry_na:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też zastanowić się, czy nie bardziej w cenie są atrakcyjne ciała obecnie, kiedy mamy na nie mniejszy wpływ, niż kiedy atrakcyjne ciało będzie miał każdy.

 

Czy nie bardziej w cenie będą wtedy inne cechy, które trudniej zdobyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TransHuman- Gdy opatrzą się już te doskonałe ciała, to może i pokusa będzie mniejsza .Kto wie .... kto wie ..... :usmiech: i będziemy bardziej zwracać uwagę na osobowość ,byle nie na portfel.

Edytowane przez _Domi_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Hej,

a ja jestem w zwiazku z 24 lata starszym mezczyzna. Jestesmy szczesliwi jak nigdy wczesniej. On mnie nazywa miloscia swojego zycia (jest po rozwodzie z kilkunastoletnim stazem). Wszystko zalezy od ludzi, ich charakterów oraz oczekiwań. Wszystko jest możliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z życia znam jedną szczęśliwą parę: obecnie on ma 42 lata, ona 57. są ze sobą jakieś 16 lat. Od lat to związek nieformalny. Mieszkają w Europie Zach., rzadko przyjeżdżają do Polski więc pewnie tam jest łatwiej z tolerancją. Ona wygląda super, jest b. zadbana, a on doczekał się ... przyszywanych wnuków.

Z literatury psychol. polecam De Angelis "Czy będzie z nas dobrana para?".

A osobiście na wszystko składa się wiele czynników, w tym własne dzieciństwo,m doświadczenia itp.

Jeśli maiłabym wybierać dużo młodszego lub dużo starszego, to wolałabym tego pierwszego. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...