Skocz do zawartości

"Rozmowy z Bogiem" - Wasze zdanie


Gość Jaga_Wiedzma

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jaga_Wiedzma

Pewnie wielu z Was słyszało o książkach Donalda Walscha "Rozmowy z Bogiem".

Nie będę ukrywała, ze na mnie treść ksiazki zrobiła duze wrażenie, a co więcej jest dla mnie przekonywująca. A jak Wy odbieracie tę ksiażkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ksiązki nie czytałam, tylko widziałam film, zatem niewiele wiem o jej treści jak to zwykle bywa z ekranizacjami. Ale fabuła ciekawa, aczkolwiek w filmie charakter głownego bohatera mnie irytował, nie odczułam pokory w nim..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na tytuł nie traktowałem tego jakoś poważnie.

Też nie doceniałem pisma automatycznego ale przeczytałem trylogię i oznajmiam że wiedza płynąca z książek spłynęła z jakiegoś naprawdę wysokiego poziomu (kontakt z 7 gęstość lub wyżej?) Dla mnie to nie ważne czy od Boga ale IM PRAWDY SĄ WYŻSZE TYM SĄ PROSTSZE. Te ks. zawierają wysokie czyste prawdy, dodatkowo prosty i bezpośredni przekaz nie skalany żadną religią (mogło by się wydawać chrześcijaństwem) dla każdego człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Trib... Film opowiada o autorze i o tym jak powstała ksiazka oraz o jego zmaganiach ze sobą. Przeczytaj ksiazkę bo warto.

 

STRusz, ja też mam podobne odczucia. Poza tym juz po lekturze doszłam do wniosku, że skoro są osoby które otrzymują pzrekaz od Archanioła Michała albo od Saint Germaina, to czemu ktoś nie miałby otrzymać pzrekazu od Boga?

Teraz zresztą nie ma dla mnie znaczenia jaki byt dyktował tę książkę, jeśli przekazywał w nich boskie prawdy.

Wszystko wszak pochodzi od Boga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książka naprawdę inspirująca ,tak wszystko co mnie spotyka w życiu ,moim zdaniem pochodzi od Boga czy też umysłu uniwersalnego ,wtedy po rozmowie z nim wszystko wydaje mi się doskonałe ,takie jakie być powinno.

Edytowane przez Pit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam,ze ksiazka jest bardzo dobra,aczkolwiek nie swietna.

Mysle,ze wywarla na mnie duzy wplyw oraz na moje rozumowanie. Zobaczylam swiat w innych barwach. Z wiekszoscia informacji sie zgadzam.Mysle,ze to prawda,ale kazdy po przeczytaniu jej czuje sie inaczej.

 

Jedyne co denerwuje to to,ze wiekszosc rzeczy sie powtarza.Ksiazke mozna by bylo skrócic. Polecam ja kazdemu.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivien czuje,ze w ogóle zaistniala w tobie pewna zmiana.Nie tylko zmienilas avatar,ale tez wrócilas,bo szykowalas sie do opuszczenia forum:)

Czyzby wygasla w tobie tamta buntownicza energia:)..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Nie wygasła, ale faktycznie trochę się pozmieniało. Powiedzmy, że wróciłam ta właściwa ja ;)

Poglądów nie zmieniłam, dalej bulgoce na to i na owo, wciąz jestem antyklerykalną gnostyczką, tyle, ze nie widzę już sensu w bezsensownych walkach o swoje poglądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rozmowy z Bogiem" .. ;) Cóż przyszłam zagubiona na to forum i potrzebowałam takiego fundamentu, zeby sobie coś na nowo zbudować i dzięki Viven, że mi poleciłaś tą książkę. Przyznaje się, ze nie przeczytałam do końca, ale jak mówie - baza została dana , ruszylo, zawarczało i samorozwój się rozkręcił już dalej :D Także polecam każdemu, a szczególnie tym którzy potrzebują jakiegoś bodźca by ruszyć do przodu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rozmowy z Bogiem" .. ;) Cóż przyszłam zagubiona na to forum i potrzebowałam takiego fundamentu, zeby sobie coś na nowo zbudować i dzięki Viven, że mi poleciłaś tą książkę. Przyznaje się, ze nie przeczytałam do końca, ale jak mówie - baza została dana , ruszylo, zawarczało i samorozwój się rozkręcił już dalej :D Także polecam każdemu, a szczególnie tym którzy potrzebują jakiegoś bodźca by ruszyć do przodu !

 

No faktycznie.Tez to zaobserwowalam u siebie.Ta ksiazka dodala mi kopa do zycia:)

A musze przyznac,ze bardzo czesto zdarza mi sie,ze mam zwatpienia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! musze przyznać ze na mnie RzB zrobiły duże wrażenie chodź do paru rzeczy mam zastrzeżeniu np chwalenie Georga Busha pod koniec 2 części:P ale to whatever. Jednej rzeczy jednak do końca nie rozumiem, być może jest logiczna ale nie dla mnie. dlatego prosze napiszcie co o niej sądzicie. Jesto to teza nr 4 z przewodnika do tryologi oznajmiająca Prawo Przeciwieństw:

w chwili, gdy określisz się jakąkolwiek cechą w twe życie wkroczy wszystko, co od niej inne. Nie jest to wg mnie zbyt motywująca teza aby stwarzać siebie jako kogoś sympatycznego miłego i otwartego jeśli do twojego życia miało by wtedy wkroczyć gburowatość ignorancja innych ludźi itd. Np w odpowiedziach do RzB gdzie Neal odpowiada na różne pytania ludźi, stwierdza że Jezus został brutalnie ukrzyżowany ponieważ okazując miłość do jego życia wkroczyło wszystko co przeciwne, dlatego został tak okrutnie zamordowany...Dla mnie ta teza przeczy temu że kreujemy swoją ''dobrą'' rzeczywistość poprzez swoje ''dobre'' myśli słowa i uczynki..Wydaje mi się że będąc pełnym dobra przyciągamy dobro a nie na odwrót.. Co o tym sądzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaga_Wiedzma

Myslę, że przyciągamy dobro. Zasada trójpowrotu tu też działa. Jednak kiedy otwieramy się na dobro przyciągamy niestety też tych gorszych. Ja to widzę w ten sposób. Przyciąga ich nasze wewnętrzne swiatło i dobro, są spragnienie tego dobra i miłości, ale nie otrafią inaczej niż niszczyć. I w zasadzie boją się tego swiatla i dobra, bo boją się zmian. A wtedy wychodzą z załozenia, ze najlepsza obroną jest atak.

I odwrotnie patrząc jeśli jesteśmy źli ciągnie nas do dobrych, których krzywdzimy ze strachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksiązki ciekawe - tezy zawarte jeszcze bardziej interesujące - ale wątpię aby były objawione przez boga :chytry: ale facet przynajmniej ma ciekawe poglądy na życie

 

Witam! musze przyznać ze na mnie RzB zrobiły duże wrażenie chodź do paru rzeczy mam zastrzeżeniu np chwalenie Georga Busha pod koniec 2 części:P ale to whatever. Jednej rzeczy jednak do końca nie rozumiem, być może jest logiczna ale nie dla mnie. dlatego prosze napiszcie co o niej sądzicie. Jesto to teza nr 4 z przewodnika do tryologi oznajmiająca Prawo Przeciwieństw:

w chwili, gdy określisz się jakąkolwiek cechą w twe życie wkroczy wszystko, co od niej inne.

 

przecież to główne założenia książki - tutaj akurat stwierdzając, że jesteś taki i siaki , życie weryfikuje twoje poglądy podając ci jak na tacy wszystko co jest inne od ciebie by cie utwierdzić w tym, że jesteś naprawdę taki jaki jesteś czy jakim chcesz być :chytry: nikt nie powiedział, że to muszą być miłe doświadczenia ale przynajmniej będziesz posiadał to czego nie posiada większość ludzi - pewności bycia sobą od początku do końca, pewność znalezienia swojej drogi życiowej, którą musisz podążać :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...