Jump to content

14 kwietnia


Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat osob urodzonych 14 kwietnia :

 

Odznacza się silnym charakterem i władczym usposobieniem. Jego niezależna i bardzo energiczna natura pragnie chodzić własnymi drogami i torować nowe ścieżki, przezwyciężając rutynę i konwenanse życiowe. Z wiekiem staje się coraz bardziej intelektualnym, kieruje się tylko rozsądkiem, pragnie stać na czele i sprawować rządy. W dążeniu tym nie liczy się z przeszkodami - a czasami może się nawet posunąć do niesprawiedliwości i tyranii. Zawsze jest zwolennikiem nowych poglądów i nowych metod w pracy. Lubi dyskusję i stara się zawsze torować sobie odrębne, własne drogi myślowe. Zazwyczaj też wyprzedza myślowo swe otoczenie - dążąc zawsze do postępu jak najdalej posuniętego. Jest to groźny przeciwnik jako polemista. Opozycję swą zwalcza namiętnie. Nigdy też nie zostaje pobity - nie chce uznać się za takiego. Okazuje wielkie poczucie godności osobistej, a jego mocna wola pozwala mu na utrzymanie raz zajętej dobrej pozycji życiowej. Ma on do tego wrodzone zdolności. Jego wady, to zbytnia ognistość, niecierpliwość, niezastanawianie się w dążeniu do czynu - a także i brak dostatecznego doświadczenia. Zwłaszcza niechętnie odnosi się do wszelkiej pracy drobiazgowej i wykańczania szczegółów. Daleko lepiej potrafi obmyślać swe projekty i plany - aniżeli je wykonywać. Jest to charakter dość nieskomplikowany, o zamiłowaniach podróżniczych. Los jego często jest związany z obcymi krajami. Nieraz jest tak władczy, że nie znosi po prostu żadnej opozycji, co bardzo mu utrudnia życie na stanowisku podrzędnym. Toteż zawsze dąży do zajęcia jak najwyższej pozycji życiowej. Nigdy nie cofa się przed wrogami. Typ nierozwinięty - jest egoistyczny i agresywny. Rozwinięty duchowo może stać się rzecznikiem ideałów i ich gorliwym obrońcą. Co mu grozi. Że w końcu może się jednak rozbić o przeszkody życiowe i utracić majątek.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 2 weeks later...
Jego wady, to zbytnia ognistość, niecierpliwość, niezastanawianie się w dążeniu do czynu - a także i brak dostatecznego doświadczenia..

 

Też jestem z tego dnia. Na szczęście te wady mnie ominęły... Jestem raczej ich przeciwieństwem :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

To osoby o twardym charakterze. Dysponują dużą wewnętrzną siłą i niezależnością umysłową. Kierują się własnym postrzeganiem rzeczywistości. Interesują ich rzeczy nowe, nie do końca jeszcze rozpoznane. Są bardzo egoistyczni. Sprawiedliwość nie jest ich cnotą. Lubią przewodzić innym i decydować o ich losach. Na ogół posiadają autorytet, jednak wynika on bardziej z bojaźni otoczenia niż z uznania. W skrajnych warunkach mogą mieć skłonności do tyranii.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...