Jump to content
Sekutnik

Szklanka do piwa.

Recommended Posts

Sekutnik

Siema.

 

Rok temu przydarzyło mi się coś ciekawego.

 

Jak to zwykle bywa, popołudniu chciałem wypić se browarka. Tak, więc wyciągnąłem butelkę, i sięgnąłem po szklankę (taką do piwa). ALE! Szklanka ta była bez spodu. Tak jakby odpadła, pękła. Byłem bardzo zdziwiony ponieważ spód był idealnie odcięty od reszty. Wręcz nie było śladu oderwania, pęknięcia, odcięcia! Następnego dnia rozmawiałem o tym z mamą. I powiedziała mi że może to oznaczać obecność duchów (łał). Wiecie może coś o tego typu zjawiskach?

 

Pozdro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Jaga_Wiedzma

Szkło to specyficzne ciało stałe o strukturze cieczy. Jakoś tak, w każdym razie. Chemik pewnie lepiej to wytłumaczy. Szkło podlega pewnym napięciom, czasem jest osłabione w jakimś miejscu. Podobnie jak lustro, które potrafi pęknąć bez przyczyny, tak i szklanka może utracić dno.

Jeśli nie ma jednak wytłumaczenia w fizyce to stawiałabym raczej na kosmitów i ich laserową broń, niż duchy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
petra.b

Od razu przypomniała mi sie historia z akwarium dla złotych rybek naszych znajomych, tzw. szklaną kulą. Na studiach mieszkaliśmy we czwórkę - dwie pary. Znajomi na jakąś rocznicę kupili sobie rybki i wyszli do kina. My siedzieliśmy w swoim pokoju. Nagle huk! Wpadamy do ich pokoju, a tam biedne stworzonka na dywanie i wszędzie pełno wody i szkła! Zalało kable itp. Pokopał nas prąd, pokaleczyliśmy się, ale rybki ocalały :) Oczywiście znajomi myśleli, że to my zbiliśmy akwarium i nie chcemy sie przyznać. Bylo nam bardzo przykro... Pewnego wieczoru, kiedy sobie baraszkowali, znowu słyszymy huk i lejącą się wodę. Kumpela wyskoczyła pół naga z pokoju :) ubaw mieliśmy po pachy, a i oni uwierzyli, że tamta sytuacja nie była z naszej winy. Kupili kolejne akwarium, rybki znów przeżyły. Więcej się to nie powtórzyło. Do dziś nie potrafimy tego wytłumaczyć, ale sie z tego śmiejemy. Jakieś trefne musiały być te szkalne kule :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
debica

Też myślę że kule były trefne. Osłabione, w niektórych miejscach cieńsze szkło potrafi wyczynić cuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
różdżka

A może ktoś Ci zrobił żart, ktoś kto nie chce żebyś pił piwko?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...