Jump to content

Szklanka do piwa.


Sekutnik

Recommended Posts

Siema.

 

Rok temu przydarzyło mi się coś ciekawego.

 

Jak to zwykle bywa, popołudniu chciałem wypić se browarka. Tak, więc wyciągnąłem butelkę, i sięgnąłem po szklankę (taką do piwa). ALE! Szklanka ta była bez spodu. Tak jakby odpadła, pękła. Byłem bardzo zdziwiony ponieważ spód był idealnie odcięty od reszty. Wręcz nie było śladu oderwania, pęknięcia, odcięcia! Następnego dnia rozmawiałem o tym z mamą. I powiedziała mi że może to oznaczać obecność duchów (łał). Wiecie może coś o tego typu zjawiskach?

 

Pozdro.

Link to comment
Share on other sites

Guest Jaga_Wiedzma

Szkło to specyficzne ciało stałe o strukturze cieczy. Jakoś tak, w każdym razie. Chemik pewnie lepiej to wytłumaczy. Szkło podlega pewnym napięciom, czasem jest osłabione w jakimś miejscu. Podobnie jak lustro, które potrafi pęknąć bez przyczyny, tak i szklanka może utracić dno.

Jeśli nie ma jednak wytłumaczenia w fizyce to stawiałabym raczej na kosmitów i ich laserową broń, niż duchy.

Link to comment
Share on other sites

Od razu przypomniała mi sie historia z akwarium dla złotych rybek naszych znajomych, tzw. szklaną kulą. Na studiach mieszkaliśmy we czwórkę - dwie pary. Znajomi na jakąś rocznicę kupili sobie rybki i wyszli do kina. My siedzieliśmy w swoim pokoju. Nagle huk! Wpadamy do ich pokoju, a tam biedne stworzonka na dywanie i wszędzie pełno wody i szkła! Zalało kable itp. Pokopał nas prąd, pokaleczyliśmy się, ale rybki ocalały :) Oczywiście znajomi myśleli, że to my zbiliśmy akwarium i nie chcemy sie przyznać. Bylo nam bardzo przykro... Pewnego wieczoru, kiedy sobie baraszkowali, znowu słyszymy huk i lejącą się wodę. Kumpela wyskoczyła pół naga z pokoju :) ubaw mieliśmy po pachy, a i oni uwierzyli, że tamta sytuacja nie była z naszej winy. Kupili kolejne akwarium, rybki znów przeżyły. Więcej się to nie powtórzyło. Do dziś nie potrafimy tego wytłumaczyć, ale sie z tego śmiejemy. Jakieś trefne musiały być te szkalne kule :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...