Jump to content

Przeczucia


Tenshi
 Share

Recommended Posts

Wielokrotnie zdarzyło mi się coś przewidzieć, wyczuć. Tłumaczę to bardziej rozwiniętą wrażliwością, ale to co zdarzyło się niedawno zasługuje na opowiedzenie.

 

Zazwyczaj przeczuwam złe rzeczy, choć sceptycznie do tego podchodzę. Dlatego gdy śniły mi się wypadające zęby, dla zabawy tylko sprawdziłam, co znaczą (śmierć członka rodziny, nieszczęście) i ze śmiechem oznajmiłam komuś, że mogłoby chodzić o moją babcię, to bym miała mieszkanie. W międzyczasie pisałam opowiadanie, w którym jedną z postaci oparłam właśnie na charakterze babci. W fabule wszyscy są przekonani, że owa postać cierpi na chorobę Parkinsona, pod koniec jednak wychodzi na jaw rak, który ją uśmierca. Napisałam to nim dowiedziałam się, że babcia rzeczywiście jest chora na raka. Potem śniły mi się wypadające włosy. Kierowana niepokjem znów zajrzałam do sennika - pogrzeb. Parę dni później dowiedziałam się, że babci nie da się pomóc i że zostało jej niewiele czasu.

W dniu, w którym odeszłą, parę godzin wcześniej, napisałam wiersz o jej Wyroku. Czułam całą sobą, że odchodzi!

Na koniec, gdy odebraliśmy dokumentację ze szpitala, doktor powiedział, że dziwi się, że nie wykryto raka wcześniej, skoro wiedziano, że cierpi na zespół pozapiramidynowy. Sprawdziłam, co to jest: zaburzenie ruchowe wystepujące w... chorobie Parkinsona. SZOK! Napisałam opowiadanie o umieraniu własnej babci!

 

Co o tym myślicie? Zbieg okoliczności, czy dar?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wiesz... Miałam bardzo ambiwalentne uczucia, bo bardzo mnie skrzywdziła. Długo nie mogłam się zdecydować. Kiedy zaś gotowa byłam dać jej szczere uczucie... Nie zdążyłam jej tego powiedzieć...

Link to comment
Share on other sites

Wielokrotnie zdarzyło mi się coś przewidzieć, wyczuć. [...] Co o tym myślicie? Zbieg okoliczności, czy dar?

 

Coś innego.

 

Pytanie, co z tym dalej zrobisz - czy będziesz chciała to rozwijać?

 

(Prywatną Wiadomość będziesz mogła otrzymać / napisać, kiedy napiszesz 10 postów na forum - na razie masz 3.)

Link to comment
Share on other sites

W sensie, że chcesz napisać do mnie prywatną wiadomość, więc mnie popedzasz :P ?

 

Nie wiem czy chcę to rozwijać, ale chyba trochę się wciągnęłam. Lubię wiedzieć więcej, pozwala to tez przygotować się na to, co się wydarzy i przemyśleć, jak zareagować. Tylko, jak można to rozwijać? Jak dostawszy jakiś sygnał, że coś się wydarzy, dociec kogo dotyczy?

Link to comment
Share on other sites

Tensi,

 

jeśli się uprzesz, by na siłę teraz to rozwijać - tak na moje oko z opisanego przez Ciebie przykładu, to Ty jesteś na najprostszej drodze, by się zmienić w "złe oko", niż wróżkę-wieszczkę.

Link to comment
Share on other sites

Myśle, ze powinnas sie przygladac ludziom Ci bliskim. Starac sie wyczuc czy wszystko u nich jest tak jak powinno. Ja zaczynam sluchac swojej intuicji. Wczesniej mialam rowniez przykre doswiadczenia np wyczuwalam smierc ale nie bliskich mi osob. Staraj wsluchac sie w siebie i zastanow sie dlaczego chcesz rozwinac ta intuicje, nie jest to latwe. Niektorzy nie chca wierzyc w to co sie im mowi, nie jest to mile...

Link to comment
Share on other sites

Nigdy nikogo nie informowałam o tym dotychczas. Mnie samej ciężko jest w to uwierzyć. Nie chcę rozwijać na siłę, ale gdybym mogła kiedyś zapobiec czemuś, to chciałabym nauczyć się to poprawnie interpretować.

Link to comment
Share on other sites

Ale chyba na tym to polega, że śmierć możemy przeczuć (jeżeli ktoś ma taką możliwość), gdy jest już blisko. Ja po raz pierwszy jak "czułem" śmierć swojego brata, to nie wiedziałem o co chodzi. Odejście ojca czułem od kilku miesięcy i wiedziałem, że to o niego chodzi, ale nie widziałem możliwości jakiejkolwiek pomocy. Na tydzień przed jego śmiercią pojechałem z akademika do domu, "żeby się pożegnać".

Link to comment
Share on other sites

Szizi, niekoniecznie trzeba ludzi iformować o swoich zdolnościach ;) Ja najpierw badam ludzi, co myślą na ten temat, nim sie odsłonię, bo jak napisałaś - jest to ryzykowne.

 

Cinclus masz rację. Twoja historia jest również mocna. W moim przypadku też tak jest, ale przewiduję i inne rzeczy, które nie są już tak nieuniknione, jak śmierć, więc mogłabym mieć na nie wpływ. Teoretycznie. Chociaż władz nad czymś co ma się wydarzyć, jest chyba poza ludzkimi możliwościami do opanowania

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...